Allianz Ubezpieczenia

Działalność Towarzystwa Ubezpieczeniowego Allianz na polskim rynku rozpoczęła się w 1997 roku. Dowiedz się więcej.

Allianz jest dobrze znanym towarzystwem ubezpieczeniowym, które działa na polskim rynku od 1997 roku. Wywodzi się od jednej z największych na świecie korporacji finansowo-ubezpieczeniowych, która powstała w 1890 roku w Monachium. Aktualnie działa kilka spółek, które są odpowiedzialne za poszczególne sektory ubezpieczeniowe oraz inwestycyjne, w tym:

  • TU Allianz Życie - grupowe i indywidualne ubezpieczenia na życie,
  • TUiR Allianz Polska - ubezpieczenia majątkowe dla firm i osób prywatnych,    
  • PTE Allianz Polska - spółka zarządzająca Allianz Polska OFE oraz Allianz Polska DFE (oferta IKE i IKZE),
  • TFI Allianz Polska - zarządzanie funduszami otwartymi, zamkniętymi i specjalistycznymi,
  • Allianz Edukacja - organizacja szkoleń,
  • Allianz Polska Services pośrednicząca w zawieraniu umów ubezpieczeniowych przez telefon i internet.

Co ciekawe, Grupa Allianz Polska świadczy kompleksowe usługi dla ponad 2 milionów klientów. Firma obsługuje nie tylko osób indywidualnych, ale także większe i mniejsze biznesy w tym np. sklepy osiedlowe, sieci marketów, promy, a nawet porty lotnicze. Firma w swojej ofercie ma rozwiązania elastyczne i nowoczesne, a niektóre z nich pełnią kilka funkcji w jednym, np. zabezpieczenie majątku i jednoczesne oszczędzanie pieniędzy na przyszłość.

W towarzystwie ubezpieczeniowym Allianz możesz bez problemu wykupić samo OC lub atrakcyjny pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, a także polisę mieszkaniową. Poza tym, Allianz proponuje także ciekawe oferty jeśli chodzi o ubezpieczenie mieszkania i zabezpieczenia finansowego w razie zachorowania lub śmierci (polisy na życie).

Ubezpieczenia w Allianz

Sprawdź, jak możesz zabezpieczyć swój majątek oraz zadbać o wsparcie dla siebie i bliskich w Allianz:

To jeszcze nie wszystko! Allianz ma również bogatą propozycję dla osób, które wybierają się za granicę i chcą wykupić ubezpieczenie podróżne. Wśród ofert nie mogło zabraknąć NNW osobowego/szkolnego oraz polis dedykowanych dla firm (np. ubezpieczenie floty, OC laboratoriów).