Assistance w Allianz - komfort i bezpieczeństwo

Jak działa assistance w Allianz? Dowiedz się szczegółów na temat tej oferty.

Nagły wypadek w drodze na delegację? A może niespodziewana awaria podczas wymarzonej podróży w góry? W takich przypadkach przyda Ci się assistance w Allianz.

Jak działa assistance w Allianz?

Usługa assistance w Allianz jest przeznaczona właściwie dla każdego kierowcy, który posiada auto maksymalnie osiemnastoletnie i nie jest to pojazd ciężarowy powyżej 3,5 tony. Chroni w momencie, kiedy przytrafi się niespodziewane zdarzenie w postaci nagłej awarii, zatrzymania samochodu, braku paliwa czy kolizji, po której konieczne jest holowanie auta. Ubezpieczenie jest na tyle elastyczne, że dopasujesz je do swoich potrzeb. 

Jakie są warianty assistance w Allianz?

Assistance w Allianz to propozycja w ramach pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych "Mój Samochód". Dzięki temu, oprócz obowiązkowego OC, możesz zyskać jeszcze większą ochronę. Działa ono całą dobę na terenie całej Polski oraz krajów Europejskich oprócz Białorusi, Mołdawii, Rosji, Ukrainy oraz Gruzji.

Podstawowy wariant assistance w Allianz pojawia się już w najmniejszym pakiecie Komfort. W jego zakres wchodzi naprawa samochodu na miejscu i holowanie auta do najbliższego warsztatu naprawczego, nie tylko w Polsce, ale także w krajach europejskich. Do dyspozycji masz także organizację transportu kierowcy oraz pasażerów w momencie przykrego zdarzenia maksymalnie 100 kilometrów oraz pomoc informacyjną. Warto jednak zaznaczyć, że naprawy na miejscu, które są wynikiem wandalizmu, nie wchodzą w skład tego wariantu.

Rozszerzony wariant assistance w Allianz jest dostępny w pakiecie Plus, Ekstra i Max. W odróżnieniu od podstawowego, możliwa jest także wymiana kół, dostarczenie paliwa czy złomowanie ubezpieczonego pojazdu. Poza tym, możesz liczyć na zakwaterowanie w hotelu lub transport do miejsca zamieszkania, zarówno w momencie nagłej awarii, jak i poważnego wypadku. Możliwe jest także zorganizowanie pojazdu zastępczego na czas naprawy.