AC w Allianz, które chroni Twoje auto

AC w Allianz może pomóc Ci w trudnych sytuacjach, kiedy auto zostanie uszkodzone. Sprawdź szczegóły oferty.

Kiedy dojdzie do drobnej kolizji lub wypadku z Twojej winy, wszelkie szkody, które wyrządziłeś drugiemu kierowcy zostaną pokryte z obowiązkowego OC. Co jednak się dzieje z Twoim autem? Musisz naprawić je z własnej kieszeni. Chyba, że... posiadasz AC w Allianz.

AC w Allianz w pakiecie "Mój Samochód"

Z autocasco w Allianz możesz skorzystać, wykupując pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych "Mój Samochód" w wariancie Plus, Ekstra lub Max. Wszystko zależy od tego, w jakich momentach tak naprawdę chcesz chronić swoje auto. AC w Allianz może pomóc Ci np.:

- kiedy dojdzie do uszkodzenia samochodu w ramach zdarzenia losowego takiego jak huragan, grad, uderzenie pioruna czy osuwanie się ziemi,
- jeśli auto zostanie zniszczone wskutek pożaru lub kolizji ze zwierzęciem,
- Twoje auto zostanie skradzione,
- ktoś umyślnie uszkodzi Twój samochód np. na parkingu,
- inne uszkodzenia.

AC w Allianz ma wiele zalet, a jedną z nich jest brak amortyzacji części. Nie musisz także martwić się o udział własny.

Naprawa samochodu w ramach AC w Allianz

Do dyspozycji masz dwie metody naprawy auta w ramach AC w Allianz. Pierwszą z nich jest możliwość skorzystania z usług warsztatów rekomendowanych przez towarzystwo lub w wybranym przez Ciebie serwisie z użyciem nieoryginalnych części zamiennych. Allianz rozlicza się bezpośrednio z firmą, więc nie musisz się o to martwić. Z kolei wariant serwisowy AC polega wycenie szkód, a następnie naprawie na podstawie części oryginalnych w ASO. Jeśli wolisz, auto możesz naprawić kiedy chcesz i gdzie chcesz. Taka opcja także jest możliwa. Likwidacja szkód może odbyć się również na podstawie faktur bez potrąceń amortyzacji części.

Czy wiesz, że... 

Możesz skorzystać ze stałej sumy ubezpieczenia w Allianz, która gwarantuje Ci wypłatę odszkodowania np. w razie kradzieży w takiej wysokości, jaką przyjąłeś na początku umowy jako wartość pojazdu. Taka opcja dostępna jest dla kierowców, którzy posiadają auto do 6 roku eksploatacji.