NNW w Allianz - kiedy zdarzy się wypadek

Zastanawiasz się, kiedy możesz liczyć na ochronę w ramach NNW w Allianz? Sprawdź.

Wypadek na drodze może być naprawdę niebezpieczny, a uszkodzenia ciała, trwałe uszczerbki na zdrowiu czy śmierć kierowcy to sytuacje, które niosą za sobą spore wydatki finansowe. Jedną z form zabezpieczenia jest NNW w Allianz.

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, czyli NNW w Allianz

NNW w Allianz to polisa, która zapewnia wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach. Jeśli w wyniku wypadku doszło do poważnych obrażeń lub śmierci, można liczyć na wypłatę odszkodowania. Firma gwarantuje wysokie sumy ubezpieczenia, a także szeroki zakres ochrony takiego ubezpieczenia. Wypłata świadczenia w dużej mierze zależy od tego, co tak naprawdę się stało, dlatego warto przeczytać OWU Allianz, w którym do każdego zdarzenia, przypisano procentową wartość sumy ubezpieczenia. Jednocześnie warto zaznaczyć, że to bardzo ważny element umowy. 
 

Jak działa NNW w Allianz?

Zastanawiasz się, kiedy możesz liczyć na ochronę w ramach NNW w Allianz? Przede wszystkim, polisa działa w momencie ruchu ubezpieczonego pojazdu, czyli w praktyce, kiedy auto przemieszcza się z jednego do drugiego punktu. Poza tym, możesz liczyć na wypłatę świadczenia, jeśli dojdzie do wypadku podczas wsiadania i wysiadania z samochodu, podczas załadowania i wyładowania, a także kiedy auto zatrzyma się na postoju.

Do dyspozycji klientów są dwa warianty NNW w Allianz. Pierwszym z nich jest podstawowy, który zapewnia wypłatę świadczenia z tytułu śmierci lub trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku kierowcy. Poza tym, ubezpieczony może liczyć na koszty leczenia do 10 000 złotych. Z kolei wariant rozszerzony chroni kierowcę oraz pasażera. NNW w Allianz w wersji podstawowej dostępne jest w ramach pakietu "Mój Samochód" Komfort, a w wersji rozszerzonej w pakietach Plus, Ekstra oraz Max.