Ubezpieczenie OC w Allianz - podstawowa ochrona auta

Zobacz, czym wyróżnia się oferta OC w Allianz. To nie tylko podstawowa ochrona auta!

Jako świadomy kierowca musisz zadbać o to, aby mieć obowiązkowe ubezpieczenie OC. Sprawdź czy warto wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz.

Jak działa ubezpieczenie OC w Allianz?

Na samym początku warto zaznaczyć, że ubezpieczenie OC (Odpowiedzialności Cywilnej) jest obowiązkowe dla każdego kierowcy. Jego zadaniem jest ochrona i zabezpieczenie finansowe w razie konieczności rekompensaty szkód innemu kierowcy. Ze względu na to, że polisa jest prawnie wymagana, ubezpieczenie OC w Allianz ma taki sam zakres ochrony jak w przypadku innych towarzystw. Jednak firma proponuje ciekawe pakiety, dzięki którym zwiększysz ochronę auta w atrakcyjnej cenie.

Ubezpieczenie OC w Allianz - zyskaj więcej, płać mniej

Do dyspozycji masz ubezpieczenie w Allianz w ciekawych 4 pakietach "Mój Samochód": Komfort, Plus, Ekstra i Max. Dzięki temu, nie tylko zabezpieczysz obowiązkowo swój samochód, ale także zadbasz o nieprzewidziane zdarzenia takie jak np. nagła awaria na drodze lub uszkodzenia ciała w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Przykładowo, pakiet komunikacyjny komfort obejmuje OC, ochronę prawną, NNW (podstawowe) oraz assistance w podstawowym wariancie. Z kolei większy pakiet to propozycja dla tych, którzy nie chcą płacić za naprawy swojego samochodu z własnej kieszeni, dlatego w pakiecie Plus znajdziesz także mini casco, które obejmuje ryzyka katastroficzne, pożar, implozje, eksplozje oraz kolizję ze zwierzęciem oraz NNW i assistance w rozszerzonym wariancie.

Co ciekawe, do pakietów ubezpieczeniowych możesz także wybrać inne dodatki takie jak Zielona Karta, która gwarantuje ochronę OC w państwach, w których obowiązkowe ubezpieczenie nie wystarczy czy stała suma ubezpieczenia w AC, dzięki której dostaniesz odszkodowanie zgodnie z danymi, które podałeś podczas podpisywania umowy.

Czy wiesz, że...

Allianz został wielokrotnie nagrodzony w plebiscycie "Złoty Zderzak" za najlepszą likwidację szkód.