Trwała niezdolność do pracy? CUK Ubezpieczenia zadba o Twoją przyszłość

Dzięki ubezpieczeniu na życie w CUK możesz zabezpieczyć się na każdą ewentualność. Kiedy nie będziesz mógł samodzielnie pracować, wsparcie finansowe okaże się niezbędne, aby móc żyć na godnym poziomie. Zyskaj spokój w trudnej sytuacji.

Skontaktuj się z nami!

Razem zabezpieczymy to, co jest dla Ciebie cenne. Właśnie dlatego nie tylko porównujemy ceny składek, ale przede wszystkim dopasowujemy poziom ochrony do Twoich potrzeb. Nasi eksperci czekają na Ciebie. Skontaktuj się z nami

Co zyskujesz?

  • Pełne wsparcie merytoryczne
  • Ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych
  • Wsparcie, także po zakupie polisy

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Ubezpieczenie od niezdolności do pracy – dlaczego warto je wybrać?

Ubezpieczenie od niezdolności do pracy to świadczenie, które zapewni Ci bezpieczeństwo, gdy z powodów zdrowotnych nie będziesz mieć możliwości zarobkowania. Taki pakiet sprawdzi się m.in. w sytuacji, w której całkowita niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji uniemożliwi podjęcie jakichkolwiek czynności zarobkowych.

Trwała niezdolność do pracy – definicja. Dowiedz się, kiedy możesz skorzystać ze świadczeń

Następstwo nieszczęśliwego wypadku lub poważne zachorowanie może spowodować niezdolność do samodzielnej egzystencji. Najczęściej jednak uszczerbek na zdrowiu lub ciężka choroba nie powodują niezdolności do samodzielnej egzystencji, jednak wiążą się z radykalną zmianą stylu życia, czego konsekwencją może być także całkowita lub czasowa niezdolność do pracy. Dotychczasowe pasje i marzenia muszą zostać zweryfikowane, a decyzje o podjęciu nowych aktywności należy konsultować z lekarzem. Choroba może odebrać nie tylko możliwość wykonywania różnych czynności w czasie wolnym, lecz także możliwość rozwoju zawodowego.

Trwale/całkowicie niezdolny do pracy to osoba, u której stwierdza się poważne naruszenie sprawności organizmu, uniemożliwiające podjęcie jakiejkolwiek pracy zawodowej. Niezdolność do pracy to stan, w którym nie ma rokowań na poprawę lub odwrócenie, a także nie ma szans na przekwalifikowanie się. W ramach ubezpieczeń społecznych trwałą lub czasową niezdolność do pracy orzeka komisja lekarska ZUS-u – na podstawie tej decyzji można otrzymać także prawo do renty. Świadczenie będzie jednak skromniejsze niż wcześniejsze zarobki, a wypłacana kwota może nie zaspokajać w pełni Twoich potrzeb.

Całkowita niezdolność do pracy a zatrudnienie – w jaki sposób rozwiązać ten problem?

Dobrym pomysłem jest ubezpieczenie. Niemożność do pracy może skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, jednak odpowiednia polisa pomoże rozwiązać problemy. W sytuacji, gdy praca zarobkowa będzie niemożliwa przez dłuższy czas, możesz otrzymać świadczenie w wysokości sumy ubezpieczenia zadeklarowanej w momencie zawierania umowy. Wypłacone środki pomogą Ci w bieżących wydatkach i zapewnią dostęp do opieki medycznej na odpowiednim poziomie. Dzięki polisie masz do dyspozycji dodatkowe fundusze na rehabilitację, świadczenia nierefundowane czy pomoc w codziennej egzystencji.

Niezdolność do samodzielnej egzystencji a praca – jak pomoże Ci ubezpieczenie?

Polisa zapewnia ochronę również w razie uszkodzenia ciała i rozstroju zdrowia. Wypadek i choroba mogą stanąć Ci na drodze do rozwijania kariery, lecz nie zawsze odbierają niezależność finansową – jeśli posiadasz odpowiednie ubezpieczenie, możesz skorzystać z konkretnej formy wsparcia. Dlaczego warto postawić na ubezpieczenie, które obejmuje całkowitą niezdolność do pracy? Wysokość renty może być znacznie niższa niż świadczeń wypłacanych z polisy, dlatego warto zdecydować się na prywatną ochronę, które pomoże zadbać o Twoje finanse.

Co oznacza częściowa niezdolność do pracy? Jest to sytuacja, w której dana osoba w znacznym stopniu utraciła możliwość wykonywania zawodu – zgodnie z poziomem posiadanych kwalifikacji. Takie orzeczenie wystawia się zwykle na okres nie dłuższy niż 5 lat.

Samodzielna egzystencja – co to znaczy?

Niemożność do samodzielnej egzystencji jest orzeczeniem wydanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Samodzielna egzystencja jest możliwa w przypadku, gdy nie jest potrzebna pomoc drugiej osoby do wykonywania podstawowych czynności życiowych. W sytuacji, gdy te warunki nie są spełnione, ZUS może wydać oświadczenie o niemożności samodzielnej egzystencji.

Trwale lub częściowo niezdolny do pracy - do jakiej grupy należy?

Osoby trwale niezdolne do pracy należą do tak zwanej drugiej grupy inwalidzkiej. Możliwość częściowego wykonywania zawodu wiąże się natomiast z przynależnością do trzeciej grupy. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, a w drugim – z częściowym.

Niezależnie od tego, czy skutkiem nieprzewidzianych wydarzeń jest utrudniona lub niemożliwa samodzielna egzystencja, czy całkowita albo częściowa niezdolność do pracy, ubezpieczenie na życie i zdrowie pozwoli Ci w odpowiedni sposób zatroszczyć się o najważniejsze kwestie. Konkretna pomoc finansowa gwarantuje, że nie musisz liczyć wyłącznie na pomoc ZUS-u i możesz spokojnie zaplanować przyszłość – przebranżowienie się lub powrót do zdrowia.

FAQ

Jak najbardziej, możesz mieć kilka polis w zależności od Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Nie możesz mieć dwóch takich samych produktów.

Tak, każde Towarzystwo ma swój okres wypowiedzenia ubezpieczenia. Najczęściej jednak jest to 30 dni. Żeby zrezygnować z ubezpieczenia, należy do Towarzystwa dostarczyć dokument rezygnacji.

Składki są nawet od 20 zł miesięcznie. Na cenę ubezpieczenia wpływa oczywiście jego zakres, Twój wiek oraz styl życia.

Oczywiście, kontaktując się z naszą infolinią pod numerem:
22 27 00 337
możesz poznać oferty oraz zawrzeć polisę zdalnie, nie wychodząc z domu.

Niestety nie mamy tu złotego środka. Ubezpieczenie musi być dostosowane do Twoich preferencji, możliwości finansowych oraz stylu życia.

Tak, jest ono w zakresie śmierci niezależnie od przyczyny.

Jak najbardziej, możesz wykupić polisę dla siebie, gdzie znajdziesz świadczenia dotyczące Twojego małżonka/partnera, urodzenia dziecka czy śmierci teścia/rodzica.

Nie jest to konieczne. W przypadku Twojej śmierci świadczenie zostaje wypłacone w określonej kolejności zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Z reguły składka jest miesięczna. W niektórych przypadkach możesz też opłacać ją kwartalnie, półrocznie lub rocznie.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.