Ubezpieczenie od niezdolności do pracy – wsparcie, gdy nie masz przychodów

  • Zapewnij sobie wsparcie ubezpieczyciela w razie całkowitej niezdolności do pracy
  • Korzystaj z ochrony, gdy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek lub zachorujesz
  • Zyskaj środki zabezpieczające m.in. Twoje zobowiązania finansowe, leczenie czy rehabilitację

Czym według ubezpieczycieli jest trwała niezdolność do pracy?

To stan poważnego naruszenia sprawności organizmu, który nie pozwala na podjęcie żadnej pracy zarobkowej, bez rokowań na poprawę oraz szans na przekwalifikowanie się ubezpieczonego.

Dlaczego warto kupić zabezpieczenie bliskich i kredytu?

Zabezpieczasz bliskich, jeśli jesteś jedynym żywicielem rodziny

Twoja niezdolność do pracy całkowicie pozbawi rodzinę środków do życia? Warto wykupić tę polisę, jeśli tylko Ty w rodzinie pracujesz lub Twoje dochody stanowią główne źródło utrzymania. Jednak nie tylko wtedy warto wykupić ochronę – ta polisa to pewność, że Twoja sytuacja finansowa w razie niezdolności do pracy się nie pogorszy.

Uzupełniasz rentę z tytułu niezdolności do pracy

Wysokość renty w zależności od stopnia niezdolności do pracy wynosi 75 lub 100% wynagrodzenia przeciętnego, pomniejszonego o składki na ubezpieczenia społeczne. To z reguły zbyt mało, by utrzymać dotychczasowy poziom życia. Pozwolą na to środki z indywidualnie dopasowanej polisy.

Uzyskujesz środki na rekonwalescencję

W związku z trwałą lub częściową niezdolnością do pracy możesz wymagać długotrwałego leczenia czy rehabilitacji. Pieniądze z polisy możesz przeznaczyć m.in. na korzystanie z prywatnej opieki medycznej.

Otrzymujesz wsparcie w spłacie zobowiązań finansowych

Taka polisa to dobry wybór, jeśli masz kredyt lub inne poważne zobowiązania finansowe (np. opłacasz studia dzieci czy realizujesz obowiązek alimentacyjny).

Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie od niezdolności do pracy w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

W jakich sytuacjach zadziała ubezpieczenie od trwałej niezdolności do pracy?

Ubezpieczenie zapewnia świadczenie, jeśli trwała niezdolność do pracy wynika z:

nieszczęśliwego wypadku

choroby

Suma ubezpieczenia – maksymalna kwota ochrony

Dopasuj sumę ubezpieczenia do potrzeb swoich i swojej rodziny. Przeanalizuj koszty i zastanów się, jaka kwota pozwoli Ci utrzymać dotychczasowy poziom życia w razie, gdybyś nie mógł dalej podejmować pracy zarobkowej. Uwzględnij swoje obecne możliwości finansowe, gdyż im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższe świadczenie w razie niezdolności do pracy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia niezdolności do pracy?

Szukaj ubezpieczenia na życie z możliwością rozszerzenia

Ubezpieczenie niezdolności do pracy występuje zarówno jako samodzielna polisa, jak i jako dodatek do polisy na życie. Jeśli więc interesuje Cię pełna ochrona, to szukaj ubezpieczenia na życie, które można rozszerzyć o to ryzyko – dzięki temu koszt polisy na życie z takim dodatkiem może okazać się niższy niż zakup dwóch niezależnych ubezpieczeń. 

Sprawdź, w jakim wieku można przystąpić do danego ubezpieczenia

Zazwyczaj do ubezpieczenia od niezdolności do pracy można przystąpić już w wieku 18 lat. Jednak górna granica jest różna. Niektóre firmy nie ubezpieczą osoby 55+, ale i oferty dla takich osób są dostępne na rynku.

Dowiedz się, jak wysokie świadczenie jest wypłacane

Dopytaj agenta ubezpieczeniowego lub przeczytaj w Ogólnych Warunkach Umowy (OWU), jakie świadczenie otrzymasz w razie niezdolności do pracy. Jaki procent sumy ubezpieczenia zostanie wypłacony? Czy będzie to jednorazowa wypłata, czy stałe świadczenie na pewien okres?

Sprawdź, czy możesz rozszerzyć ochroną również bliskich

Niektóre polisy umożliwiają także objęcie ochroną w razie trwałej niezdolności do pracy również partnera. To przydatna opcja, jeśli budżet domowy zasila np. oboje rodziców.  

Jakie są wyłączenia w ubezpieczeniach od niezdolności do pracy?

Towarzystwa przewidują różne sytuacje, w których świadczenie nie zostanie wypłacone. Do najczęstszych wyłączeń należy:

  • pozostawanie pod wpływem alkoholu czy środków odurzających
  • udział w przestępstwie lub usiłowanie jego popełnienia
  • prowadzenie auta (przez ubezpieczonego) bez uprawnień i spowodowanie wypadku
  • działanie wojenne, zamieszki, protesty
  • wprowadzanie ubezpieczyciela w błąd
  • udział w niebezpiecznych lub ryzykownych działaniach

Sprawdź realne ceny za ubezpieczenie w CUK

Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych zyskasz dostęp do najlepszych propozycji od znanych towarzystw. Wykonaj kalkulację i znajdź ofertę, która będzie najlepiej pasować do Twoich potrzeb ubezpieczeniowych!

Niezawodne sposoby na obniżenie ceny ubezpieczenia trwałej niezdolności do pracy

Porównaj kilka ofert

Przeanalizuj kilka ubezpieczeń na życie z rozszerzeniem o niezdolność do pracy, by móc cieszyć się najkorzystniejszą ochroną. Łatwo zrobisz to, korzystając z internetowego kalkulatora ubezpieczeń na życie. Sam określisz tu wysokość składki, jaką chcesz płacić, a narzędzie dopasuje polisę do Twoich warunków.

Nie czekaj z decyzją

Zazwyczaj im wyższy wiek ubezpieczonego, tym wyższa składka. Jeśli więc szukasz ubezpieczenia na życie z rozszerzeniem o trwałą niezdolność do pracy, nie zwlekaj z ostateczną decyzją. Przystąpienie do polisy w młodym wieku i w dobrym stanie zdrowia będzie skutkowało niższą składką.

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)

Ubezpieczenie od niezdolności do pracy – dlaczego warto je wybrać?

Ubezpieczenie od niezdolności do pracy to świadczenie, które zapewni Ci bezpieczeństwo, gdy z powodów zdrowotnych nie będziesz mieć możliwości zarobkowania. Taki pakiet sprawdzi się m.in. w sytuacji, w której całkowita niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji uniemożliwi podjęcie jakichkolwiek czynności zarobkowych.

Trwała niezdolność do pracy – definicja. Dowiedz się, kiedy możesz skorzystać ze świadczeń

Następstwo nieszczęśliwego wypadku lub poważne zachorowanie może spowodować niezdolność do samodzielnej egzystencji. Najczęściej jednak uszczerbek na zdrowiu lub ciężka choroba nie powodują niezdolności do samodzielnej egzystencji, jednak wiążą się z radykalną zmianą stylu życia, czego konsekwencją może być także całkowita lub czasowa niezdolność do pracy. Dotychczasowe pasje i marzenia muszą zostać zweryfikowane, a decyzje o podjęciu nowych aktywności należy konsultować z lekarzem. Choroba może odebrać nie tylko możliwość wykonywania różnych czynności w czasie wolnym, lecz także możliwość rozwoju zawodowego.

Trwale/całkowicie niezdolny do pracy to osoba, u której stwierdza się poważne naruszenie sprawności organizmu, uniemożliwiające podjęcie jakiejkolwiek pracy zawodowej. Niezdolność do pracy to stan, w którym nie ma rokowań na poprawę lub odwrócenie, a także nie ma szans na przekwalifikowanie się. W ramach ubezpieczeń społecznych trwałą lub czasową niezdolność do pracy orzeka komisja lekarska ZUS-u – na podstawie tej decyzji można otrzymać także prawo do renty. Świadczenie będzie jednak skromniejsze niż wcześniejsze zarobki, a wypłacana kwota może nie zaspokajać w pełni Twoich potrzeb.

Całkowita niezdolność do pracy a zatrudnienie – w jaki sposób rozwiązać ten problem?

Dobrym pomysłem jest ubezpieczenie. Niemożność do pracy może skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, jednak odpowiednia polisa pomoże rozwiązać problemy. W sytuacji, gdy praca zarobkowa będzie niemożliwa przez dłuższy czas, możesz otrzymać świadczenie w wysokości sumy ubezpieczenia zadeklarowanej w momencie zawierania umowy. Wypłacone środki pomogą Ci w bieżących wydatkach i zapewnią dostęp do opieki medycznej na odpowiednim poziomie. Dzięki polisie masz do dyspozycji dodatkowe fundusze na rehabilitację, świadczenia nierefundowane czy pomoc w codziennej egzystencji.

Niezdolność do samodzielnej egzystencji a praca – jak pomoże Ci ubezpieczenie?

Polisa zapewnia ochronę również w razie uszkodzenia ciała i rozstroju zdrowia. Wypadek i choroba mogą stanąć Ci na drodze do rozwijania kariery, lecz nie zawsze odbierają niezależność finansową – jeśli posiadasz odpowiednie ubezpieczenie, możesz skorzystać z konkretnej formy wsparcia. Dlaczego warto postawić na ubezpieczenie, które obejmuje całkowitą niezdolność do pracy? Wysokość renty może być znacznie niższa niż świadczeń wypłacanych z polisy, dlatego warto zdecydować się na prywatną ochronę, które pomoże zadbać o Twoje finanse.

Co oznacza częściowa niezdolność do pracy? Jest to sytuacja, w której dana osoba w znacznym stopniu utraciła możliwość wykonywania zawodu – zgodnie z poziomem posiadanych kwalifikacji. Takie orzeczenie wystawia się zwykle na okres nie dłuższy niż 5 lat.

Samodzielna egzystencja – co to znaczy?

Niemożność do samodzielnej egzystencji jest orzeczeniem wydanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Samodzielna egzystencja jest możliwa w przypadku, gdy nie jest potrzebna pomoc drugiej osoby do wykonywania podstawowych czynności życiowych. W sytuacji, gdy te warunki nie są spełnione, ZUS może wydać oświadczenie o niemożności samodzielnej egzystencji.

Trwale lub częściowo niezdolny do pracy - do jakiej grupy należy?

Osoby trwale niezdolne do pracy należą do tak zwanej drugiej grupy inwalidzkiej. Możliwość częściowego wykonywania zawodu wiąże się natomiast z przynależnością do trzeciej grupy. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, a w drugim – z częściowym.

Niezależnie od tego, czy skutkiem nieprzewidzianych wydarzeń jest utrudniona lub niemożliwa samodzielna egzystencja, czy całkowita albo częściowa niezdolność do pracy, ubezpieczenie na życie i zdrowie pozwoli Ci w odpowiedni sposób zatroszczyć się o najważniejsze kwestie. Konkretna pomoc finansowa gwarantuje, że nie musisz liczyć wyłącznie na pomoc ZUS-u i możesz spokojnie zaplanować przyszłość – przebranżowienie się lub powrót do zdrowia.