Bezpieczeństwo Twojego domu lub mieszkania to priorytet, który warto chronić. Ubezpieczenie nieruchomości w PZU to pewność, że Twój majątek jest zabezpieczony przed różnymi ryzykami, takimi jak pożary, kradzieże, zalania czy szkody spowodowane przez warunki atmosferyczne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zaufaniu klientów PZU stało się jednym z liderów na rynku ubezpieczeń mieszkaniowych.

Ubezpieczenie domu PZU to kompleksowe ubezpieczenie Twojej nieruchomości, które pomoże Ci w razie niespodziewanych zdarzeń i zagrożeń.

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie domu PZU?

Ubezpieczenie domu PZU gwarantuje Ci odszkodowanie w razie zniszczenia budynku, uszkodzenia Twojego wyposażenia lub kradzieży po włamaniu. Co więcej, PZU w nagłych sytuacjach zorganizuje i pokryje koszty pomocy specjalistów takich jak hydraulik czy elektryk.

W jakich sytuacjach działa ubezpieczenie domu i ubezpieczenie mieszkania w PZU?

 • Powódź, pożar, huragan oraz inne zdarzenia losowe – w ramach ochrony ubezpieczeniowej towarzystwo wypłaci odszkodowanie w przypadku aż 18 różnych zdarzeń losowych, które mogą zniszczyć Twój dobytek.
 • Dewastacja – ubezpieczenie zadziała, gdy ktoś umyślnie uszkodzi Twoją nieruchomość (np. zbije szybę lub wykona graffiti na elewacji Twojego domu).
 • Przepięcie – sytuacja, gdy nagły wzrost napięcia w sieci elektrycznej spowoduje uszkodzenie Twojego sprzętu (np. telewizora lub lodówki).
 • Włamanie – w przypadku ubezpieczenia nieruchomości PZU wypłaci odszkodowanie, gdy ktoś włamie się do Twojego domu i ukradnie wyposażenie (np. komputer, biżuterię, telewizor czy inne ruchomości domowe).
 • Wyłudzenie gotówki lub biżuterii (dostępne w wariancie od wszystkich ryzyk) – towarzystwo wypłaci odszkodowanie, gdy ktoś podstępem wyłudzi biżuterię – to rozwiązanie idealnie sprawdzi się dla osób, które mieszkają z seniorami lub dziećmi.
 • Rabunek – PZU wypłaci odszkodowanie również w sytuacji, kiedy złodziej (np. na ulicy) wyrwie Ci torebkę lub laptopa.
 • Inne nietypowe sytuacje (w wariancie all risk) – ubezpieczenie domu i mieszkania w PZU w formule all risk działa także w innych niespodziewanych zdarzeniach, które nie są wyłączone w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (np. kuna wydrąży korytarze w ociepleniu dachu Twojego domu, tym samym niszcząc Twoje mienie).

Pamiętaj, że to Ty decydujesz, czy umowę zawierasz w formule all risk, czy w formule ryzyk nazwanych.

Co jest objęte ochroną w ramach ubezpieczenia domu i mieszkania w PZU?

Ubezpieczenie nieruchomości w PZU dostępne jest zarówno dla właścicieli domów jednorodzinnych, jak i najemców oraz właścicieli mieszkań. Dzięki szerokiemu zakresowi ubezpieczenia w PZU możesz ubezpieczyć to, co jest dla Ciebie najważniejsze.

Co obejmuje ubezpieczenie?

 • 1
  Nieruchomości, czyli dom i mieszkanie – ochrona ubezpieczeniowa obejmuje:
  • mury, fundamenty, dach, schody zewnętrzne i pozostałe elementy konstrukcyjne;
  • balustrady, rynny, parapety, fotowoltaikę oraz inne elementy zewnętrzne;
  • podłogi instalacje, glazurę, armaturę oraz inne stałe elementy.
 • 2
  Wyposażenie, czyli mienie ruchome – ochrona ubezpieczeniowa obejmuje:
  • meble, sprzęty RTV i AGD, sprzęt sportowy, biżuterię, odzież, komputery oraz inne przedmioty domowego użytku;
  • meble ogrodowe, rowery, wózki dziecięce, rośliny doniczkowe, narzędzia ogrodowe oraz wiele innych.

W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że PZU rozszerzyło odpowiedzialność o sytuację, gdy zapomnisz o wykonaniu przeglądu technicznego w swojej nieruchomości.

Decydując się na ubezpieczenie domu lub mieszkania w PZU masz do wyboru dwie opcje wartości ubezpieczanego mienia:

 • Wartość nowa – która odpowiada kosztom przywrócenia mienia do stanu nowego, bez ulepszania. Wybierając tą opcję dostaniesz odpowiednią kwotę na zakup nowego sprzętu podobnej klasy.
 • Wartość rzeczywista – jest to wartość nowa pomniejszona o stopień zużycia technicznego. Oznacza to, że otrzymasz odszkodowanie w kwocie uwzględniającej zużycie przedmiotu.

Co jeszcze możesz ubezpieczyć? Poznaj przydatne rozszerzenia

Kupując ubezpieczenie domu lub mieszkania w PZU otrzymujesz również usługi assistance w tym pomoc hydraulika, ślusarza, szklarza czy elektryka. Ubezpieczenie assistance możesz zawrzeć w jednym z trzech wariatów:

 • Pomoc w Domu Komfort,
 • Pomoc w Domu Super,
 • Pomoc w Domu Super Plus.

Poniżej przedstawiamy zakres ubezpieczenia dla wszystkich trzech opcji:

Zakres ubezpieczeniaSuper PlusSuperKomfort

Pomoc specjalisty m.in. ślusarza, hydraulika, szklarza, elektryka, stolarza, murarza

tak

tak

tak

Wsparcie informatyka obejmujące zdalną diagnostykę i zdalną naprawę oprogramowania

tak

nie

nie

Naprawa zepsutego sprzętu PC, RTV, AGD w Twoim domu lub, jeśli nie będzie to możliwe, w serwisie naprawczym

tak

nie

nie

Porada specjalisty ds. zabezpieczeń antywłamaniowych, gdy w Twoim domu dojdzie do włamania

tak

nie

nie

Gdy Twój dom lub mieszkanie nie będą się nadawały do dalszego zamieszkania (np. po pożarze), towarzystwo zapewni pobyt w hotelu

tak

tak

tak

Gdy Twój dom lub mieszkanie nie będą się nadawały do dalszego zamieszkania (np. po pożarze), towarzystwo zapewni pobyt w mieszkaniu zastępczym

tak

tak

nie

Przewiezienie mienia we wskazane przez Ciebie miejsce po szkodzie (np. po zalaniu)

tak

tak

tak

Pomoc po wystąpieniu szkody – np. uprzątnięcie i wywóz pozostałości po szkodzie

tak

tak

nie

Deratyzacja i dezynsekcja lub usunięcie gniazd szerszeni czy os

tak

tak

nie

Konsultacja lekarska i pomoc pielęgniarki w razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania

tak

tak

nie

Konsultacje psychologa po nieszczęśliwym wypadku

tak

tak

nie

Poza ubezpieczeniem assistance możesz dopasować ochronę ubezpieczeniową do swoich potrzeb wybierając dodatkowe opcje takie jak:

 • 1
  Ubezpieczenie przedmiotów od stłuczenia – PZU wypłaci odszkodowanie, jeśli coś przypadkowo się stłucze w Twojej nieruchomości (np. dziecko grając w piłkę stłucze szybę, pokrywa od garnka uszkodzi płytę indukcyjną, czy perfumy spadną na ceramiczną umywalkę i ją uszkodzą). Możesz ubezpieczyć m.in.: szklaną lub plastikową kabinę prysznicową, lustro na stałe zamontowane, szklane stoliki czy płytę indukcyjną. Decydując się na to rozszerzenie zapoznaj się wyłączeniami ochrony ubezpieczeniowej, które znajdziesz w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.
 • 2
  Ubezpieczenie wyposażenia posesji – w ramach tego rozszerzenia ochrona ubezpieczeniowa obejmuje również to, co znajduje się w Twoim ogrodzie, np.:
  • garaż i inne budynki niemieszkalne,
  • budowle (w tym ogrodzenie, altanki, baseny murowane itp.),
  • rośliny ogrodowe (drzewa i krzewy, które zostały skradzione lub całkowicie zniszczone).
 • 3
  Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – ochrona ubezpieczeniowa zadziała, gdy wyrządzisz szkodę innej osobie i będziesz zobowiązany do jej naprawy. OC w życiu prywatnym gwarantuje Ci wypłatę odszkodowania, jeśli Ty lub Twoi bliscy wyrządzicie szkodę innej osobie. Warto wspomnieć, że jeśli szkoda powstanie w związku z posiadaną nieruchomością (np. nie odśnieżysz chodnika przed domem, a Twój sąsiad się przewróci i złamie rękę), towarzystwo wypłaci odszkodowanie osobie poszkodowanej. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym można rozszerzyć również o dodatkowe opcje, które zagwarantują wypłatę odszkodowania, gdy:
  • zniszczysz wypożyczony sprzęt sportowy,
  • Twój pies ugryzie sąsiada,
  • nieumyślnie zniszczysz meble w wynajętym hotelu.
 • 4
  Ubezpieczenie ochrony prawnej – to rozszerzenie gwarantuje Ci pomoc w trudnych sytuacjach. Zapewnia zarówno Tobie, jak i Twoim bliskim ochronę Waszych interesów prawnych i bezpieczeństwo na co dzień. Ubezpieczenie zadziała np. w sytuacji, gdy Twój pies pogryzie listonosza lub będziesz potrzebować pomocy prawnej (przykładowo w związku z odrzuceniem spadku). Ubezpieczenie możesz zawrzeć w wariancie Super lub Komfort – sprawdź w OWU szczegółowy zakres ochrony i dobierz ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.
 • 5
  Ubezpieczenie Asystent Zdrowotny – ochrona ubezpieczeniowa gwarantuje Ci wsparcie w razie zajścia nieszczęśliwego wypadku, którego skutkiem jest uraz ortopedyczny. W ramach tego rozszerzenia możesz liczyć na organizację i opłacenie świadczeń zdrowotnych w Polsce, m.in. konsultacje ze specjalistami (ortopedą, chirurgiem i fizjoterapeutą), badania diagnostyczne oraz zabiegi rehabilitacyjne.
 • 6
  Ubezpieczenie NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków gwarantuje Ci wypłatę odszkodowania, jeśli w związku z nieszczęśliwym wypadkiem doznasz trwałego uszczerbku lub rozstroju zdrowia bądź umrzesz – w tej sytuacji to Twoi bliscy otrzymają odszkodowanie.
 • 7
  Ubezpieczenie nagrobka – to rozszerzenie pokryje koszty naprawy uszkodzonego nagrobka. Ochrona może zostać zawarta w formule ryzyk nazwanych lub w formule all risk. Ubezpieczenie obejmuje m.in. dewastację, kradzież, czy też skutki akcji ratowniczej.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie domu lub mieszkania w PZU?

Ubezpieczenie nieruchomości gwarantuje Ci przede wszystkim spokój ducha i bezpieczeństwo. Dlaczego warto kupić ubezpieczenie domu lub mieszkania w PZU? Towarzystwo gwarantuje Ci kompleksową ochronę przed ryzykami takimi jak pożary, kradzieże i włamania, zalania oraz szkody spowodowane przez warunki atmosferyczne.

PZU gwarantuje również elastyczność w dopasowaniu ubezpieczenia do Twoich indywidualnych potrzeb. Możesz wybrać taki zakres, opcje ochrony i sumy ubezpieczenia, które będą pasowały do Twojej sytuacji finansowej i wymagań związanych z zakresem ochrony.

Szybka i profesjonalna obsługa szkód w PZU sprawi, że będziesz mógł szybciej naprawić powstałe szkody oraz wrócić do normalnego życia.

Ubezpieczenie domu PZU – cennik

Ceny polis ubezpieczenia domu w PZU są zróżnicowane i zależą od wielu czynników takich jak:

 • Rodzaj i lokalizacja nieruchomości – cena ubezpieczenia może różnić się w zależności od tego, czy jest to dom jednorodzinny, mieszkanie w bloku czy apartament. Lokalizacja nieruchomości również ma wpływ na cenę – pod uwagę brane są takie czynniki jak ulokowanie nieruchomości na obszarze o podwyższonym ryzyku powodzi czy kradzieży.
 • Wartość mienia – im wyższa wartość mienia, tym wyższa będzie składka ubezpieczenia. Musisz podać dokładne informacje, aby uzyskać precyzyjną wycenę.
 • Zakres ochrony – wybór zakresu ochrony wpływa na cenę polisy. Możesz dostosować polisę do swoich potrzeb, decydując się na konkretne opcje ochrony ubezpieczeniowej.

Promocje i zniżki na ubezpieczenie nieruchomości w PZU

PZU często oferuje promocje i zniżki dla klientów, którzy decydują się na zakup ubezpieczenia domu lub mieszkania. Możesz skorzystać z atrakcyjnych ofert, które pozwalają zaoszczędzić na składce ubezpieczeniowej. Aby poznać dostępne dla Ciebie promocje oraz cenę polisy za ubezpieczenie domu w PZU, najlepiej skontaktować się z Doradcą CUK.

Gdzie można kupić ubezpieczenie domu i mieszkania w PZU?

Ubezpieczenie domu lub mieszkania w PZU możesz kupić w jednej z placówek CUK Ubezpieczenia, które znajdują się w Twojej okolicy. Doświadczeni doradcy pomogą Ci wybrać ubezpieczenie mieszkania w PZU dopasowane do Twoich potrzeb.

Polisę możesz kupić również bez wychodzenia z domu. Zadzwoń na infolinię a nasi doradcy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.