Zastanawiasz się nad tym, jak zadbać o przyszłość swoją i swoich bliskich? To pytanie nurtuje wiele osób, zwłaszcza po osiągnięciu pewnego wieku. Dlatego warto poznać ofertę PZU w zakresie ubezpieczeń na życie. Towarzystwo to proponuje kilka ciekawych produktów, które dostosowane są do różnych potrzeb i etapów życia. Przed zakupem sprawdź koniecznie szczegóły i cennik ubezpieczenia na życie PZU oraz dowiedz się jak najwięcej o zakresie polisy na życie.

Rodzaje ubezpieczeń na życie PZU

Ubezpieczenia życiowe stanowią ważny element zapewnienia bezpieczeństwa finansowego. W ofercie PZU znajdują się zarówno ubezpieczenia życiowe indywidualne, jak i grupy otwarte.

PZU – ubezpieczenie na życie indywidualne:

 • PZU „Gwarantowane Jutro” – zapewni Ci wypłatę zebranych oszczędności na koniec umowy ubezpieczenia lub wsparcie finansowe dla Twoich najbliższych, gdy dojdzie do Twojej śmierci.
 • PZU „Ochrona Każdego Dnia” – to gwarancja wsparcia finansowego dla najbliższych w razie śmierci ubezpieczonego. Twoi bliscy, kiedy Ciebie zabraknie, będą mogli spłacić Twoje zobowiązania finansowe i będą mogli utrzymać dotychczasowy standard życia.
 • PZU „Na Dobry Początek” – to gwarancja wypłaty pieniędzy na koniec okresu ubezpieczenia, która zabezpieczy przyszłość Twojego dziecka.

PZU posiada w swojej ofercie także ubezpieczenie na życie w ramach tzw. grupy otwartej. Jest to polisa PZU „Wsparcie w Życiu i Zdrowiu”, która gwarantuje ochronę zarówno w zakresie ubezpieczenia życia, jak i opieki medycznej.

W kolejnej części artykułu opiszemy zakresy poszczególnych polis na życie PZU, określimy do ilu lat można zawrzeć konkretne ubezpieczenie i jaki zakres ochrony ono gwarantuje.

Indywidualne ubezpieczenie na życie PZU

Ubezpieczenie na życie to fundament budowy finansowej przyszłości, zarówno dla Ciebie, jak i Twoich najbliższych. W ofercie PZU znajdziesz rozwiązania indywidualne, które pozwalają dostosować ochronę do Twoich unikalnych potrzeb i sytuacji życiowej.

Dlaczego warto wybrać  indywidualne ubezpieczenie na życie z PZU?

 • Spersonalizowana ochrona – PZU umożliwia dostosowanie ubezpieczenia na życie do Twoich indywidualnych potrzeb. Możesz wybrać zakres ochrony oraz kwotę ubezpieczenia, która najlepiej odpowiada Twoim celom i planom.
 • Wsparcie finansowe w trudnych chwilach – nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy nadejdą trudności. Polisa na życie w PZU gwarantuje, że w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub śmierci, uposażeni otrzymają wsparcie finansowe, które pomoże im radzić sobie w trudnych okolicznościach.
 • Oszczędzanie i inwestowanie na przyszłość – niektóre polisy życiowe w PZU pozwalają nie tylko na zabezpieczenie przyszłości, ale także na gromadzenie kapitału lub inwestowanie środków na cele życiowe, takie jak edukacja dzieci, zakup mieszkania czy emerytura.
 • Profesjonalna obsługa – korzystając z oferty PZU masz pewność, że współpracujesz z doświadczonymi specjalistami, którzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą w razie wystąpienia szkody.

PZU „Gwarantowane Jutro” – ubezpieczenie na spokojną przyszłość

PZU oferuje program „Gwarantowane Jutro”, czyli rozwiązanie, które daje pewność finansową zarówno dla Ciebie, jak i Twoich najbliższych.

Kto może skorzystać z tej oferty? Ubezpieczenie PZU „Gwarantowane Jutro” dostępne jest dla osób w wieku od 13 do 65 lat, co oznacza, że niezależnie od etapu życia, w którym się znajdujesz, możesz zadbać o swoją przyszłość.

Dodatkowym atutem są elastyczne warunki umowy – to Ty masz wpływ na długość trwania swojej umowy. Możesz wybrać okres ubezpieczenia od 10 do nawet 30 lat, przy zastrzeżeniu, że umowa kończy się najpóźniej w roku, w którym osiągniesz 75 lat. To daje Ci pełną kontrolę nad swoim planem finansowym.

Pamiętaj, że w razie choćby przejściowych kłopotów finansowych, ubezpieczyciel daje Ci kilka opcji: 

 • możesz zawiesić opłacanie składek,
 • możesz zmienić częstotliwość ich opłacania,
 • możesz zrezygnować z kolejnych wpłat, zachowując polisę – wówczas suma ubezpieczenia zostanie dostosowana do nowej sytuacji finansowej.

PZU „Gwarantowane Jutro” umożliwia także rozszerzenie ochrony o dodatkowe umowy dla Ciebie, Twojego małżonka lub partnera oraz dziecka. Dzięki temu w trudnych chwilach życiowych, takich jak choroba, hospitalizacja lub operacja, będziecie mogli liczyć na wsparcie towarzystwa.

Warto też podkreślić, że na zakończenie umowy otrzymasz kwotę określoną w polisie – to gwarantowana wypłata na koniec umowy. Nawet w przypadku śmierci w trakcie umowy, pieniądze zostaną wypłacone osobom, które wskażesz w polisie – dzięki temu Twoja rodzina będzie zabezpieczona finansowo. Pamiętaj, że uposażeni z tytułu otrzymania świadczenia nie będą obciążeni podatkami od spadków i darowizn, a także unikną skomplikowanych procedur spadkowych.

Taka forma oszczędzania jest bardzo bezpieczna, gdyż wysokość wypłaty nie zależy od sytuacji na rynkach finansowych. Oznacza to brak ryzyka utraty oszczędności z powodu zmian na giełdzie. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie stabilność i pewność. 

Zawarcie umowy PZU „Gwarantowane Jutro” jest niezwykle proste. Wystarczy umówić się na spotkanie z Doradcą CUK lub odwiedzić jeden z naszych oddziałów w Twojej okolicy.

Zobacz, dlaczego warto wybrać PZU „Gwarantowane Jutro”:

 • PZU gwarantuje wypłatę określonej w polisie sumy ubezpieczenia, z możliwością wzrostu dzięki naliczeniu udziału w zysku i waloryzacji składki.
 • Pieniądze z ubezpieczenia trafią do Twoich bliskich, eliminując potrzebę postępowania spadkowego.
 • Wypłata jest zwolniona z podatku od spadków i darowizn oraz podatku od zysków kapitałowych.
 • Ochrona działa przez całą dobę na całym świecie, dając Ci pewność, że Twoja przyszłość jest zabezpieczona.

Warto zaznaczyć jednak, że istnieją sytuacje, w których ochrona ubezpieczeniowa może być ograniczona lub nawet wyłączona. Szczegółowe informacje znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Wyłączona np. będzie śmierć w wyniku samobójstwa.

PZU „Gwarantowane Jutro” to doskonały sposób na zapewnienie sobie i swoim bliskim spokoju w obliczu niepewnej przyszłości. Skorzystaj z tej niezawodnej ochrony i zacznij budować bezpieczne jutro już dziś.

PZU „Ochrona Każdego Dnia” – Twoje bezpieczeństwo i spokój dla rodziny

Polisa PZU „Ochronę Każdego Dnia” to ubezpieczenie, które zapewnia wsparcie finansowe dla Twoich bliskich w przypadku Twojej śmierci.

Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? Produkt PZU „Ochrona Każdego Dnia” dostępny jest dla osób w wieku od 18 do 65 lat, co oznacza, że niezależnie od etapu życia, w którym się znajdujesz, możesz zadbać o przyszłość swojej rodziny.

Decydując się na tę polisę, zyskujesz elastyczne warunki umowy. To Ty masz wpływ na długość trwania swojej umowy. Możesz wybrać okres ubezpieczenia od 5 do nawet 30 lat, przy zastrzeżeniu, że umowa kończy się najpóźniej w roku, w którym osiągniesz 70 lat. To daje Ci pełną kontrolę nad swoim planem finansowym.

Polisa na życie PZU „Ochrona Każdego Dnia” umożliwia rozszerzenie ochrony o dodatkowe umowy dla Ciebie, Twojego małżonka lub partnera, oraz dla dziecka. Dzięki temu w razie trudnych chwil życiowych, takich jak choroba, hospitalizacja lub operacja, będziecie mogli liczyć na wsparcie towarzystwa ubezpieczeniowego.

Co zzyskasz kupując polisę na życie w PZU? Przede wszystkim pewność, że w przypadku Twojej śmierci pieniądze z ubezpieczenia zostaną wypłacone Twoim bliskim. „Ochrona Każdego Dnia” może być wykorzystana na różne sposoby:

 • Wsparcie budżetu domowego, gdyż pieniądze ze świadczenia można przeznaczyć na uzupełnienie brakujących dochodów rodziny po Twojej śmierci.
 • Zabezpieczenie spłaty zobowiązań finansowych, takich jak pożyczki, kredyty lub inne zobowiązania pieniężne.

Pamiętaj, że w przypadku polisy na życie z PZU to Ty decydujesz, na jaką kwotę się ubezpieczasz. Podczas zakupu wybierasz sumę ubezpieczenia, czyli kwotę, którą mogą otrzymać wskazane przez Ciebie osoby po Twojej śmierci. Pamiętaj, że sumę ubezpieczenia można zmienić w trakcie trwania umowy.

To ważne!
Nie musisz obawiać się wpływu inflacji na wysokość świadczenia, ponieważ Towarzystwo PZU proponuje zwiększenie sumy ubezpieczenia o tzw. wskaźnik indeksacji, co zapewnia ochronę przed skutkami inflacji.

PZU gwarantuje także elastyczność opłacania składek – możesz opłacać je miesięcznie, kwartalnie, półrocznie lub rocznie. W przypadku trudności finansowych masz możliwość zmiany częstotliwości opłacania składek, co daje Ci dodatkową elastyczność.

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie PZU  „Ochrona Każdego Dnia”?

 • Otrzymujesz gwarancję wypłaty z góry określonej kwoty (sumy ubezpieczenia) niezależnie od sytuacji na rynkach finansowych.
 • Pieniądze z ubezpieczenia trafią do Twoich bliskich (wskazanych w polisie), eliminując potrzebę postępowania spadkowego.
 • Ubezpieczenie działa przez całą dobę na całym świecie.
 • Wypłata z polisy jest zwolniona z podatku od spadków i darowizn oraz podatku od zysków kapitałowych.

Warto zaznaczyć, że istnieją sytuacje, w których ochrona ubezpieczeniowa może być ograniczona lub wyłączona. Szczegółowe informacje znajdziesz w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.
 
PZU „Ochrona Każdego Dnia” to doskonałe rozwiązanie, które daje Ci pewność, że Twoi bliscy będą zabezpieczeni finansowo, niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość. Skorzystaj z tej niezawodnej ochrony już teraz i zapewnij sobie i swojej rodzinie spokój umysłu.

Zawarcie ubezpieczenia na życie PZU „Ochrona Każdego Dnia” jest bardzo proste. Wystarczy, że porozmawiasz przez telefon z naszym doradcą lub odwiedzisz jedną z placówek CUK.

PZU „Na Dobry Początek” – inwestuj w przyszłość Twojego dziecka już dziś!

Czy wiesz, że nie musisz być rodzicem, aby zapewnić swoim bliskim początek na tę najlepszą drogę w dorosłość? PZU „Na Dobry Początek” to ubezpieczenie, które pozwoli Ci zadbać o przyszłość swoich dzieci, wnuków, chrześniaków, a nawet przyjaciół rodziny.

Ubezpieczenie PZU „Na Dobry Początek” jest dostępne dla osób w wieku od 18 do 55 lat. To oznacza, że niezależnie od relacji rodzinnych, możesz inwestować w przyszłość bliskich, nawet będąc chrzestnym, wujkiem czy przyjacielem rodziny. Ta polisa może być również idealnym prezentem lub stypendium. Umowę ubezpieczenia możesz zawrzeć na okres od 8 do 25 lat.

Co możesz osiągnąć decydując się na taką polisę na życie w PZU? Wybierając „Na Dobry Początek” zapewnisz swojemu dziecku:

 • Pieniądze na start w dorosłość – dziecko otrzyma określoną kwotę, kiedy stanie się pełnoletnie i umowa dobiegnie końca.
 • Wsparcie finansowe w przypadku Twojej śmierci – w takiej sytuacji, obowiązek opłacania składek zostaje zawieszony, a po zakończeniu umowy, pieniądze zostaną przekazane dziecku.

Ta polisa to ochrona od początku życia do dorosłości. Ubezpieczenie PZU „Na Dobry Początek” możesz zawrzeć nawet dla noworodka, gwarantując mu solidny start w dorosłość. Pieniądze zostaną wypłacone najwcześniej w roku, w którym dziecko osiągnie 18 lat, a umowa zakończy się najpóźniej w roku, gdy dziecko stanie się 25-latkiem. Zaczynając oszczędzać wcześnie, zbierzesz więcej funduszy dla swojej pociechy.
Ubezpieczenie na życie PZU „Na Dobry Początek” oferuje elastyczność dostosowania ubezpieczenia do Twoich potrzeb. Masz wpływ na:

 • długość okresu oszczędzania,
 • kwotę, jaką dziecko otrzyma po zakończeniu umowy,
 • częstotliwość opłacania składek (co miesiąc, co kwartał, co pół roku, co rok).

Warto wiedzieć, że w przypadku trudności finansowych masz kilka opcji:

 • zawieszenie opłacania składek,
 • zmianę częstotliwości opłacania składek, np. z rocznej na miesięczną,
 • zrezygnowanie z kolejnych wpłat i zachowanie polisy (tzw. bezskładkowe ubezpieczenie).

Ubezpieczenie na życie PZU „Na Dobry Początek” warto wybrać, by zapewnić dziecku pewną przyszłość. Zobacz, dlaczego warto się zdecydować akurat na tę polisę:

 • Ubezpieczenie możesz zawrzeć nawet dla noworodka, nie musisz być rodzicem dziecka.
 • Otrzymujesz gwarancję wypłaty konkretnej kwoty na koniec umowy, niezależnie od wahań na rynkach finansowych.
 • Pieniądze wypłacone zostaną dziecku, a nie np. jego opiekunom prawnym lub rodzicom.
 • Środki z ubezpieczenia są zwolnione z podatku od spadków i darowizn oraz podatku od zysków kapitałowych.

Warto zaznaczyć, że także w przypadku tej polisy istnieją sytuacje, w których ochrona ubezpieczeniowa może być ograniczona lub wyłączona. Szczegółowe informacje znajdziesz w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

PZU „Na Dobry Początek” to inwestycja w przyszłość, która pomoże zapewnić Twoim bliskim solidny start w dorosłość. Wykorzystaj tę wyjątkową szansę już dziś i rozpocznij oszczędzanie na dobry początek przyszłości Twojego dziecka.

Zawarcie umowy „Na Dobry Początek” jest proste. Razem z nami wypełnisz odpowiednie dokumenty. Przyjdź do jednej z naszych placówek CUK i zabezpiecz swoje dziecko już dziś.

Ubezpieczenie na życie PZU – grupa otwarta

Jeśli zależy Ci na zapewnieniu finansowego zabezpieczenia dla siebie i swoich bliskich, PZU ma dla Ciebie rozwiązanie – ubezpieczenie na życie w grupie otwartej, dzięki której zyskasz:

 • Wszechstronną ochronę
  Ubezpieczenie na życie grupa otwarta PZU to kompleksowa ochrona, która pozwala Ci zadbać o przyszłość swoją i swoich najbliższych. To rozwiązanie, które gwarantuje wsparcie zarówno w codziennym życiu, jak i w trudnych chwilach.
 • Elastyczność wyboru
  Wysokość sumy ubezpieczenia, okres trwania umowy, a także dodatkowe opcje ochrony to decyzje, które należą do Ciebie. Możesz także rozszerzyć ochronę na swojego małżonka, partnera i dzieci, zapewniając im wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych.
 • Gwarantowaną wypłatę środków
  Na koniec okresu umowy PZU gwarantuje wypłatę kwoty określonej w polisie. Nawet w przypadku śmierci ubezpieczającego w trakcie umowy, środki trafią do wskazanych przez Ciebie w polisie osób.
 • Bezpieczeństwo finansowe dla Twoich bliskich
  Jeśli Cię zabraknie, osoby wskazane w polisie otrzymają środki z ubezpieczenia.

PZU „Wsparcie w Życiu i Zdrowiu” – pełna ochrona dla Ciebie i Twojej rodziny

PZU oferuje wyjątkowe rozwiązanie, które łączy w sobie zarówno ochronę życia, jak i opiekę medyczną – to „Wsparcie w Życiu i Zdrowiu”. Dlaczego warto zainteresować się tą propozycją PZU? Przede wszystkim przez szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej. „Wsparcie w Życiu i Zdrowiu” oferuje kompleksową ochronę zarówno w zakresie ubezpieczenia na życie, jak i opieki medycznej. To oznacza, że jedna polisa chroni Twoje życie i zapewnia dostęp do opieki zdrowotnej.

W ramach tej polisy na życie PZU, za niewielką dopłatą, możesz skorzystać z szerokiego zakresu badań i konsultacji medycznych. Masz dostęp do ponad 2200 placówek medycznych w całej Polsce, a wizytę można umówić bez konieczności skierowania, korzystając z portalu mojePZU, aplikacji mojePZU lub całodobowej infolinii PZU Zdrowie. Dodatkowo, za zaledwie 3 złote miesięcznie, możesz zamrozić składkę na cały okres ubezpieczenia, nawet jeśli przekroczy się kolejne progi wiekowe, które zazwyczaj wiążą się ze wzrostem składki.

Warto podkreślić, że w tej polisie nie ma wyłączeń zawodowych. Oznacza to, że różne grupy zawodowe, w tym osoby, które były niedawno na zwolnieniu lekarskim, mogą przystąpić do tego ubezpieczenia.
PZU „Wsparcie w Życiu i Zdrowiu” oferuje różne warianty, dostosowane do różnych grup wiekowych. Podczas składania deklaracji przystąpienia musisz wypełnić ankietę medyczną. Warto zaznaczyć, że ochrona nie obejmuje osób, które w momencie zawierania polisy przebywają na zwolnieniu lekarskim, w szpitalu, hospicjum, placówce dla przewlekle chorych, na świadczeniu rehabilitacyjnym ani osób uznanych za niezdolne do pracy lub służby orzeczeniem właściwego organu.

Z PZU „Wsparcie w Życiu i Zdrowiu” masz pewność pełnej ochrony bez względu na swoje zatrudnienie czy historię medyczną. Ubezpieczenie chroni Ciebie i Twoją rodzinę, oferując dostęp do opieki medycznej i stabilną składkę.
 
Ochrona jest dostępna dla klientów w wieku od 18 do 68 lat. Istnieją warianty „Standard” i „Senior” dopasowane do różnych grup wiekowych. Ochrona jest dostępna od pierwszego dnia kolejnego miesiąca, pod warunkiem że deklaracja przystąpienia zostanie dostarczona do PZU, a pierwsza składka zostanie zaksięgowana przed 25. dniem miesiąca poprzedzającego pierwszy miesiąc ochrony.
 
PZU „Wsparcie w Życiu i Zdrowiu” to gwarancja pełnej ochrony, która łączy w sobie ubezpieczenie na życie i opiekę medyczną, zapewniając Ci i Twojej rodzinie spokój ducha i dostęp do niezbędnej opieki.
Sprawdź, który wariant jest dla Ciebie najlepszy i zainwestuj w swoją przyszłość z PZU!

Gdzie kupić ubezpieczenie na życie PZU?

Ubezpieczenie na życie PZU możesz kupić stacjonarnie. Przyjdź do najbliższej placówki znajdującej się w Twojej okolicy, a wykwalifikowani Doradcy CUK pomogą Ci dobrać ubezpieczenie dopasowane do Twoich potrzeb. Cennik poznasz po podaniu niezbędnych do wyliczenia składki informacji.

PZU ubezpieczenie na życie po 70 roku życia nie jest dostępne w bezpośredniej sprzedaży, możliwa jest jednak indywidualna kontynuacja. Odwiedź naszą placówkę lub zadzwoń na infolinię CUK, by poznać ofertę ubezpieczeń na życie PZU.