Szukasz pewnej ochrony dla swojego pojazdu? Ubezpieczenie samochodu oferowane przez PZU to rozwiązanie, które pomoże Ci spać spokojnie niezależnie od sytuacji na drodze. PZU oferuje ochronę ubezpieczeniową dla wszystkich właścicieli pojazdów zarówno w zakresie obowiązkowego OC, jak i AC, assistance oraz innych dodatków ubezpieczeniowych. Sprawdź, dlaczego warto kupić ubezpieczenie w PZU i jak szeroki zakres ma oferta tego towarzystwa.

PZU OC – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Pamiętaj, że posiadając pojazd mechaniczny jesteś zobowiązany do zakupu ubezpieczenia OC. Nawet jeśli Twój samochód stoi nieużywany w garażu, ale jest zarejestrowany w Polsce, a Ty nie wykupisz ubezpieczenia, musisz liczyć się z karą finansową nałożoną przez UFG. Dodatkowo brak ubezpieczenia OC może skończyć się kosztownymi konsekwencjami w razie wystąpienia kolizji lub wypadku, ponieważ wyrządzone szkody będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni.

OC przeznaczone jest zatem dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Warunki ubezpieczenia reguluje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym oraz Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Ubezpieczenie OC w każdym towarzystwie jest dokładnie takie samo, niezależnie od tego, czy kupisz u mniej znanego ubezpieczyciela, czy w najpopularniejszym PZU. OC zadziała, jeśli jesteś sprawcą wypadku. Dzięki ubezpieczeniu OC nie musisz samodzielnie naprawiać szkód, które wyrządziłeś swoim pojazdem osobom trzecim – to towarzystwo wypłaci odszkodowanie poszkodowanym. Ubezpieczenie działa w momencie, gdy do szkody doszło w związku z:

 • ruchem pojazdu,
 • wsiadaniem do pojazdu lub wysiadaniem z niego,
 • bezpośrednim załadowywaniem lub rozładowywaniem pojazdu,
 • zatrzymaniem lub postojem pojazdu,

Zgodnie z ustawą PZU OC gwarantuje Ci wypłatę odszkodowania do sum gwarancyjnych:

 • 5 210 000 EUR dla szkód na osobie (śmierć lub obrażenia ciała poszkodowanego),
 • 1 050 000 EUR dla szkód na mieniu (np. uszkodzenia samochodu lub mienia osób trzecich).

Warto pamiętać, że OC jest ważne nie tylko w Polsce, ale również w krajach Unii Europejskiej i państwach należących do EOG, czyli Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Wybierając OC w PZU zyskujesz przede wszystkim pewność, ponieważ w ramach ubezpieczenia zyskujesz Bezpośrednią Likwidację Szkody, Zieloną Kartę wliczoną w cenę polisy oraz Pomoc w Drodze, która gwarantuje Ci m.in. konsultacje lekarskie w razie wypadku.

OC nie jest jednak jedyną ochroną ubezpieczeniową oferowaną w PZU w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych. Sprawdź, jaką jeszcze ochronę oferuje to towarzystwo i wybierz polisę dopasowaną do swoich potrzeb. Pamiętaj, że pełen zakres ubezpieczenia OC w PZU znajdziesz w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.

Kompleksowe ubezpieczenie w PZU – AC

Autocasco to dodatkowa ochrona ubezpieczeniowa dla Twojego auta. Co ważne, w PZU nie ma ograniczeń wiekowych pozwalających na zakup tego typu polisy. Oznacza to, że nawet jeśli posiadasz starszy samochód, towarzystwo obejmie go ochroną AC.

Kiedy zadziała ubezpieczenie autocasco? PZU służy pomocą w wielu sytuacjach, zarówno typowych, jak i tych bardzo zaskakujących. Towarzystwo wypłaci odszkodowanie, gdy dojdzie do kolizji lub wypadku, kradzieży czy innych zdarzeń.

Sprawdź, jak ubezpieczenie AC w PZU zadziała w poszczególnych sytuacjach:

 • Kolizja lub wypadek – PZU pokryje koszty naprawy i części zamiennych w razie uszkodzenia lub zniszczenia Twojego pojazdu w związku z kolizją, wypadkiem czy innym zdarzeniem (np. uszkodzenie spowodowane przez gałęzie, czy grad).
 • Kradzież – AC z PZU gwarantuje Ci wypłatę odszkodowania, jeśli Twój pojazd zostanie skradziony lub łupem złodziei padną jego części czy wyposażenie pojazdu. Warto zwrócić uwagę na wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej w ramach AC – w PZU nie obejmuje ono kradzieży w niektórych krajach (np. w Rosji, Białorusi, Ukrainie czy Mołdawii).
 • Inne zdarzenia – AC w PZU działa również w sytuacjach nietypowych i zaskakujących Ubezpieczenie działa w formule all risk, co oznacza, że ochrona ubezpieczeniowa zadziała w każdej sytuacji, która nie została wyłączona w OWU. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie np. w sytuacji, gdy gryzonie przegryzą kable elektryczne lub dzik uszkodzi chłodnicę.

PZU AC – jakie warianty ubezpieczenia są dostępne?

AC w PZU dostępne jest w trzech wariantach pełnego ubezpieczenia, które różnią się zakresem świadczonej ochrony oraz w wariancie Mini AC z ograniczonym zakresem ochrony.

 • Wariant serwisowy – dedykowany jest dla osób, którym zależy na naprawie pojazdu w ASO. Naprawa odbywa się na częściach oryginalnych, więc jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie zarówno markę, jak i jakość.
 • Wariant optymalny – dedykowany jest dla osób poszukujących dobrego ubezpieczenia w rozsądnej cenie. Metoda rozliczenia opiera się na kosztorysie, co oznacza, że otrzymasz pieniądze do ręki. Kosztorys opiera się na cenie części alternatywnych. Amortyzacja nie jest uwzględniana przy wyliczeniu wysokości odszkodowania.
 • Wariant partnerski – ten wariant dedykowany jest osobom, którym zależy na oszczędnościach, ale również na wysokiej jakości naprawy. Wybierając ten wariant Twój pojazd zostanie naprawiony w jednym z warsztatów partnerskich PZU na częściach oryginalnych bez amortyzacji. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, którym nie zależy na naprawie w ASO, ale chcą by ich pojazd został naprawiony na częściach oryginalnych.
 • AC Mini – to polisa z ograniczonym zakresem ubezpieczenia. Nie obejmuje szkód związanych ze zderzeniem z innymi lub rzeczami ruchomymi i nieruchomościami (wyjątek stanowią zderzenia ze zwierzętami).

W ramach tych pakietów PZU pozwala na wprowadzenie udziałów własnych w szkodzie, co umożliwia obniżenie składki za ubezpieczenie. Udział własny może być określany kwotowo (od 500 zł do 5000 zł) lub procentowo (w wysokości 10 lub 20%). W przypadku AC Mini udział własny wynosi 20%, jednak nie mniej niż 500 zł. Warto też wiedzieć, że w ubezpieczeniu AC PZU stosuje również szkodę minimalną w wysokości 300 zł w każdym wariancie ubezpieczenia.

Miejsce ma też konsumpcja sumy ubezpieczenia, co oznacza pomniejszenie sumy ubezpieczenia o każdorazową wypłatę odszkodowania, aż do momentu wyczerpania sumy ubezpieczenia. Jest jednak możliwość wykupienia tego rozszerzenia za niewielką opłatą. Podobnie sytuacja ma się w przypadku stałej sumy ubezpieczenia. W ramach ubezpieczenia pełnego AC istnieje możliwość wykupienia takiego rozszerzenia za dodatkową opłatą. Z kolei w przypadku AC Mini takiem możliwości nie ma.

Towarzystwo daje również możliwość wykupienia dodatkowo ochrony zniżek AC, co daje gwarancję nieuwzględnienia powstałej szkody w AC w kolejnym roku ubezpieczeniowym przy przedłużeniu polisy w PZU.

PZU AC – wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej

Kupując ubezpieczenie AC w PZU warto zwrócić uwagę na to, jakie wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej są wskazane w OWU. W przypadku AC każde towarzystwo indywidualnie ustala warunki ubezpieczenia. Kwestia wyłączeń ochrony jest bardzo ważna w przypadku formuły all risk, z którą mamy do czynienia w przypadku ubezpieczeń AC PZU.

PZU nie wypłaci odszkodowania, gdy do szkody dojdzie w trakcie wyścigów, zawodów, rajdów czy treningów do tych jazd. Ubezpieczenie nie zadziała również, gdy szkoda nastąpi podczas użycia pojazdu jako rekwizytu lub do jazd próbnych. Brak ważnych badań technicznych również ma wpływ na wypłatę odszkodowania.

Dlaczego warto wybrać AC w PZU?

Wybierając ubezpieczenie AC w PZU zyskujesz przede wszystkim szybką i bezproblemową naprawę pojazdów w jednym z ponad tysiąca warsztatów partnerskich, spokój oraz bezpieczeństwo. Ubezpieczenie AC w PZU uchroni Cię nawet przed zdarzeniami, które trudno sobie wyobrazić, o ile nie zostały one wyłączone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.
Wybierając ubezpieczenie AC w PZU będziesz cieszyć się bezpieczeństwem na drodze i żadna sytuacja Cię nie zaskoczy.

Assistance PZU – pomoc w trudnych sytuacjach na drodze

Posiadasz motocykl, samochód osobowy lub ciężarówkę? Niezależnie od rodzaju pojazdu, możesz wykupić dodatkowe ubezpieczenie – PZU Pomoc w Drodze, które zapewni Ci wsparcie w każdej trudnej sytuacji w trasie. Na wsparcie w ramach assistance PZU możesz liczyć w razie:

 • wypadku,
 • awarii,
 • braku paliwa,
 • zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie itd.

PZU oferuje szeroki zakres usług assistance, w tym holowanie, samochód zastępczy, nocleg, opiekę nad dziećmi, zmiennika kierowcy i wiele innych usług. Assistance PZU dostępny jest dla właścicieli motocykli, aut osobowych lub ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, a także przyczep o ładowności do 2 ton. PZU oferuje również ochronę ubezpieczeniową dla samochodów ciężarowych i ciągników samochodowych o DMC powyżej 3,5 tony (do 44 ton), autokarów oraz przyczep i naczep o DMC do 44 ton. 

Kiedy działa assistance PZU i jakie warianty są dostępne?

Ubezpieczenie działa zarówno w Polsce jak i za granicą. Niezależnie od miejsca wystąpienia szkody towarzystwo udzieli Ci wsparcia. Pamiętaj jednak, że musisz wybrać pakiet ubezpieczenia dopasowany do Twoich potrzeb.

W PZU dostępnych jest kilka wariantów ubezpieczenia assistance:

 • 1
  Wariant Komfort
  Dostępny jest, gdy zawierasz umowę PZU OC lub PZU AC. Obejmuje on podstawowe usługi assistance w Polsce, takie jak:
  • doraźna naprawa unieruchomionego pojazdu,
  • holowanie aż do 150 km,
  • parking nawet do 3 dni (pod warunkiem że warsztat naprawczy jest nieczynny).

  Jeśli posiadasz ubezpieczenie assistance w wariancie Komfort zakupione razem z ubezpieczeniem OC, towarzystwo zapewni pomoc nie tylko poszkodowanemu w wypadku czy kolizji, ale również Tobie.
  W przypadku ubezpieczenia assistance PZU do AC zakres ubezpieczenia w wariancie Komfort jest jeszcze szerszy niż do samego OC. Dodatkowo możesz liczyć m.in. na zapewnienie noclegu czy przewozu do domu bądź do celu podróży (w ramach zakresu kilometrowego).

 • 2
  Wariant Super
  To idealny wybór dla osób, które chcą mieć pewność, że otrzymają pomoc w razie trudnej sytuacji na drodze zarówno w Polsce, jak i za granicą. Obejmuje on przewóz do szpitala, samochód zastępczy, opiekę nad dziećmi, dowóz paliwa, wymianę koła, weryfikację stanu technicznego pojazdu przed zakupem po wypadku lub kradzieży, a także wiele innych usług. Ten wariant możesz dodatkowo rozszerzyć o opcję holowania bez limitu kilometrów w Polsce oraz do 1 200 km za granicą w razie wypadku lub awarii.

Dlaczego warto kupić Assistance w PZU?

Jak widzisz, szeroki zakres ubezpieczenia gwarantuje Ci pomoc nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. PZU to towarzystwo, które współpracuje z wieloma partnerami świadczącymi usługi pomocy drogowej. Ochrona obejmuje nie tylko samochody osobowe, ale również auta ciężarowe i ciągniki siodłowe. Profesjonalizm i stabilność gwarantowane przez PZU dadzą Ci poczucie bezpieczeństwa nawet w najtrudniejszej sytuacji na drodze.

Poniżej przedstawiamy zakres ubezpieczenia assistance PZU:

PZU Assistance KomfortPZU Assistance Super PLPZU Assistance Super PL + EUPZU Assistance Komfort TruckPZU Assistance Super Truck

Wiek pojazdu

Bez ograniczeń wieku

Bez ograniczeń wieku

Bez ograniczeń wieku

Do 15 lat

Do 15 lat

Zakres terytorialny

Polska

Polska

Polska i Europa

Polska

Polska i Europa (z wyłączeniem Islandii, Kazachstanu, Kosowa, Malty, Mołdawii oraz terytoriów państw europejskich położonych poza Europą

Holowanie pojazdu

150 km

150 km (w Polsce możliwość rozszerzenia bez limitu km)

150 km (możliwość rozszerzenia do 1 200 km za granicą, a w Polsce bez limitu km)

150 km (maksymalnie do kwoty 4 300 zł)

150 km (maksymalnie do kwoty 13 000 zł)

Pomoc w razie wypadku

OC – tak
AC – tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Pomoc w razie awarii

OC – nie
AC – tak

Tak

Tak

Nie

Tak

Pomoc w razie kradzieży

OC – nie
AC – tak

Tak

Tak

Tak

Tak

Pomoc w razie zajścia zdarzenia pod domem

Nie

Tak (na wskazane w OWU zdarzenia tylko jeśli zostanie zniesiona franszyza 20 km)

Tak

Tak

Tak (wyjątek: rozładowanie akumulatora – franszyza 20 km)

Pojazd zastępczy

OC – nie
AC: wypadek – 3 dni; awaria – brak

Wypadek, kradzież – 10 dni
Awaria – 5 dni

Wypadek, kradzież – 10 dni
Awaria – 5 dni

Nie

Nie, tylko pomoc w organizacji

Dostarczenie paliwa

Nie

Tak

Tak

Nie

Tak

Rozładowanie akumulatora

Nie

Tak

Tak

Nie

Tak

Uszkodzenie opon / zatrzaśnięcie kluczyków

Nie

Tak

Tak

Nie

Tak

Transport przyczepy

Nie

Tak

Tak

Nie

Nie

Pojazdy do ubezpieczenia

Motocykl, motorower, samochód osobowy lub ciężarowy do 3,5 t, przyczepy o ładowności do 2 t, przyczepy kempingowe

Motocykl, motorower, samochód osobowy lub ciężarowy do 3,5 t, przyczepy o ładowności do 2 ton, przyczepy kempingowe

Motocykl, motorower, samochód osobowy lub ciężarowy do 3,5 t, przyczepy o ładowności do 2 ton, przyczepy kempingowe

Samochody ciężarowe o DMC pow. 3,5t, ciągniki samochodowe, autobusy, przyczepy o ładowności powyżej 2 t, naczepy, naczepy specjalne, samochody specjalne pożarnicze.

Samochody ciężarowe o DMC pow. 3,5 t, ciągniki samochodowe, autobusy, przyczepy o ładowności powyżej 2 t, naczepy, naczepy specjalne, samochody specjalne pożarnicze.

Przed zawarciem umowy ubezpieczenia na assistance w PZU koniecznie zapoznaj się z wyłączeniami i ograniczeniami ochrony, by mieć pewność, że Twoja polisa zadziała wtedy, kiedy tego potrzebujesz.

NNW PZU – solidna ochrona ubezpieczeniowa

PZU Auto NNW to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które zapewnia odszkodowanie dla kierowców i pasażerów ubezpieczonego pojazdu. Wsparcie finansowe otrzymasz w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń, które związane są z ruchem lub używaniem pojazdu zarówno w Polsce, jak i w Europie.
NNW PZU jest polecane osobom, które chcą zapewnić sobie i innym pasażerom pojazdu wsparcie finansowe po wypadku drogowym.

Nieszczęśliwe wypadki na drodze mogą prowadzić do trwałych konsekwencji zdrowotnych lub nawet śmierci. Dzięki ubezpieczeniu NNW PZU, kierowca i pasażerowie pojazdu otrzymają wsparcie finansowe w razie nieszczęśliwego wypadku.

Oto sytuacje, w których możesz liczyć na wypłatę odszkodowania:

 • trwały uszczerbek na zdrowiu,
 • uciążliwe leczenie,
 • niezdolność do pracy,
 • śmierć.

Warto pamiętać, że suma ubezpieczenia stanowi podstawę ustalania wysokości wypłaty odszkodowania i dlatego tak ważne jest, by była dostosowana do Twoich potrzeb. Wybierasz ją podczas zawierania umowy, a maksymalna suma ubezpieczenia wynosi 100 000 zł.

Ubezpieczenie NNW nie obejmuje zadośćuczynienia za ból, cierpienia fizyczne i moralne ani szkód polegających na utracie, uszkodzeniu lub zniszczeniu rzeczy.  Pełną listę sytuacji, które nie są objęte naszą ochroną, znajdziesz w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Pozostałe dodatki ubezpieczeniowe w PZU

W PZU poza podstawowymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi możesz dokupić szereg dodatków ubezpieczeniowych, które zagwarantują Ci pełną ochronę. Zobacz, jak jeszcze możesz się zabezpieczyć.

PZU Opony

PZU Opony to dodatek ubezpieczeniowy, który organizuje i pokrywa koszty usług w przypadku awarii ogumienia podczas podróży. Bez względu na to, czy jesteś kierowcą samochodu osobowego, ciężarowego, motocykla, czy masz przyczepę kempingową, PZU oferuje Ci wsparcie w razie uszkodzenia opony.

W ramach ubezpieczenia opon PZU gwarantuje Ci:

 • wymianę koła na miejscu zdarzenia,
 • holowanie do warsztatu wulkanizacyjnego, jeśli naprawa opony na miejscu nie jest możliwa,
 • pokrycie kosztów naprawy w warsztacie – w sytuacji, gdy Twojej opony nie da się naprawić i nie minęły 3 lata od jej produkcji, towarzystwo pokryje również koszty zakupu nowej opony – jest to rozwiązanie dostępne tylko w PZU.

PZU Szyby

Ubezpieczenie szyb w PZU gwarantuje Ci organizację i naprawę lub wymianę uszkodzonej szyby w Twoim aucie. Obejmuje to sytuacje, gdy szyba zostanie uszkodzona w trakcie trwania umowy np. w wyniku wandalizmu lub uderzenia kamienia. Ubezpieczenie dedykowane jest dla właścicieli aut osobowych i ciężarowych. Istnieje również możliwość objęcia ochroną ubezpieczeniową autobusów, jednak tylko za zgodą towarzystwa.

PZU gwarantuje Ci szybką i profesjonalną naprawę lub wymianę szyby. Co ważne, zgłoszone szkody nie mają wpływu na Twoją historię ubezpieczeniową w ramach AC. Ochrona działa nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Przed zawarciem ubezpieczenia koniecznie zapoznaj się z zakresem oraz wyłączeniami i ograniczeniami ochrony.

PZU – Asystent Zdrowotny

To rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej zapewni Ci opiekę zdrowotną po wypadku drogowym. Ochrona obejmuje m.in. leczenie, rehabilitację, badania diagnostyczne i wiele innych usług medycznych.

Wizyty domowe i transport medyczny zapewnią Ci pomoc w trudnej sytuacji związanej z wypadkiem. Wsparcie opiekuna medycznego oferowane w ramach tej usługi pozwoli Ci na dopasowanie leczenia do Twoich indywidualnych potrzeb.

Warto rozważyć zakup tego ubezpieczenia, gdyż może okazać się ono bardzo pomocne w razie wypadku komunikacyjnego.

PZU – Ochrona prawna

Ochrona Prawna to rozszerzenie gwarantujące pomoc prawną, która zapewni zarówno Tobie, jak i Twoim bliskim, wsparcie prawne związane z używaniem, posiadaniem pojazdu oraz ruchem drogowym. Ubezpieczenie pokryje koszty ochrony prawnej w związku z wypadkami, które miały miejsce w okresie ubezpieczenia. W jakich sytuacjach działa polisa?

Oto przykłady sytuacji, kiedy uzyskasz pomoc w ramach Ochrony prawnej PZU:

 • uszkodzisz zawieszenie w swoim aucie w dziurawej drodze i musisz dochodzić odszkodowania,
 • zostaniesz oskarżony o spowodowanie wypadku lub kolizji,
 • potrzebujesz wzoru umowy np. darowizny czy umowy kupna – sprzedaży.

W takich sytuacjach towarzystwo zapewni Ci nie tylko niezbędne dokumenty, ale również porady prawne oraz pokrycie kosztów adwokata, jeśli będzie taka konieczność. Ubezpieczenie działa w Polsce i za granicą.

Ochronę prawną w PZU możesz zawrzeć w jednym z dwóch wariantów:

 • Komfort – w tym wariancie otrzymujesz podstawowe usługi prawne takie jak konsultacje prawne, wzory pism oraz porady prawne od prawnika. Suma Ubezpieczenia w wariancie Komfort wynosi 2 000 zł.
 • Super – gwarantuje Ci szerszą ochronę prawną, która obejmuje również pomoc adwokata lub radcy prawnego w sądzie, wpłatę kaucji oraz zwrot kosztów sądowych. Suma Ubezpieczenia w wariancie Super wynosi 50 000 zł.

Ubezpieczenie samochodu PZU – gdzie kupić?

Ubezpieczenie komunikacyjne PZU możesz kupić w CUK Ubezpieczenia. Przyjdź do jednej z naszych placówek w Twojej okolicy lub zadzwoń na naszą infolinię. Wykwalifikowani doradcy pomogą Ci znaleźć ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Nie czekaj i już dziś kup polisę OC i AC wraz z dodatkami ubezpieczeniowymi w PZU. Zadbaj o ubezpieczenie dla swojego pojazdu i ciesz się bezpieczną jazdą.