2020-02-12

Kradzież roweru – baza rowerów skradzionych

Co zrobić, kiedy ukradli Ci rower?

Kradzież roweru – baza rowerów skradzionych

Wiesz, że w naszym kraju co roku ginie około 200 tysięcy rowerów? Ta liczba jest przerażająca, dlatego musisz zadbać o odpowiednie zabezpieczenia. Co jednak zrobić, kiedy mimo wszystko Twój jednoślad zniknął z miejsca, gdzie ostatnio go zostawiłeś? Skorzystaj z bazy rowerów skradzionych.

Czym jest baza rowerów skradzionych?

W specjalnej bazie znajdziesz informacje na temat skradzionych rowerów. To świetne rozwiązanie nie tylko jeśli Twój jednoślad nagle zniknie i rozpoczniesz jego poszukiwania na własną rękę. To przydatne narzędzie także przy zakupie pojazdu z drugiej ręki. Dzięki takiej bazie sprawdzisz, czy rower nie jest kradziony. Niestety, w Polsce nie ma jednego ogólnokrajowego spisu. Istnieją jednak bazy na stronach internetowych, które działają niezależnie od siebie. Przykładowo, możesz zgłosić kradzież na portalu BikeMonitor lub Bazarowerow.org. Co ciekawe, autorzy stron internetowych proponują także możliwość zarejestrowania swojego pojazdu.

Skradziony rower - jak działa taka baza?

Baza rowerów skradzionych jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy, że wejdziesz na daną stronę internetową i zgłosisz zaginięcie Twojego jednośladu. Z kolei, jeśli chcesz sprawdzić czy model, który chcesz kupić, jest kradziony, wystarczy, że wprowadzisz numer seryjny ramy. Korzystanie z tej usługi jest całkowicie bezpłatne. Niektóre bazy dają także możliwość sprawdzenia całej historii roweru, w tym serwisowania i zmiany właścicieli. Znajdują się również zdjęcia danego egzemplarza.

Jakie informacje musisz mieć, aby zgłosić rower?

Aby zgłosić kradzież roweru w bazie, potrzebujesz podstawowych informacji na jego temat. Przyda Ci się marka i model, a także numer seryjny. Warto podać także zdjęcie oraz krótki opis. Jeśli Twój jednoślad ma znaki szczególne czy wyraźne ubytki, zwróć na nie uwagę i uwzględnij je w informacjach. Im więcej takich danych, tym szybciej ktoś rozpozna właśnie Twój rower. Musisz podać także swoje dane kontaktowe, najczęściej jest to e-mail lub numer telefonu. 

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Zarejestruj swój rower w bazie

Autorzy stron internetowych takich jak BikeMonitor dają także możliwość zarejestrowania roweru, który kupiłeś u legalnego źródła. Co Ci to daje? W momencie kradzieży, informacja od razu zostanie udostępniona w Internecie. Dzięki temu, Twój apel dotrze do szerokiego grona osób. W bazie rowerów możesz także tworzyć historię serwisową, co okaże się komfortowym rozwiązaniem np. przy sprzedaży. 

Co robić, jeśli Twój rower zostanie skradziony?

Jeśli Twój rower zaginie, musisz od razu zgłosić ten fakt na policji. Podaj dokładne dane, a także okoliczności zdarzenia. Przyda się także aktualne zdjęcie jednośladu, które pomoże w poszukiwaniach, szczególnie jeśli ma jakieś znaki szczególne. Kiedy policja odnajdzie sprawców, błyskawicznie odzyskasz swój cenny przedmiot. Zgłoś kradzież także w bazie, a oprócz tego poinformuj swoich znajomych na portalach społecznościowych. Im więcej osób dowie się o zaginięciu, tym lepiej. Jeśli posiadasz ubezpieczenie roweru, zgłoś zdarzenie telefonicznie lub wybierz się do oddziału. Będziesz musiał wysłać wniosek z danymi oraz rachunkiem potwierdzającym zakup, aby dostać odszkodowanie.

Ubezpieczenie roweru - czy to się opłaca?

Ubezpieczenie roweru gwarantuje Ci wsparcie finansowe nie tylko podczas kradzieży. Chodzi na przykład o koszty rehabilitacji czy leczenia po wypadku. Ciekawym dodatkiem jest także ubezpieczenie bagażu od kradzieży lub zniszczenia, ponieważ otrzymasz świadczenie, które zrekompensuje Twoje straty. Polisa dla rowerzystów jest opłacalna zarówno dla osób, które często korzystają z tego środka komunikacji oraz tych, które wsiadają na rower okazjonalnie. Gwarantuje ochronę Twojego zdrowia oraz... portfela. Możesz liczyć także na pokrycie szkód wyrządzonych osobom trzecim, jeśli wybierzesz OC w życiu prywatnym. Zajrzyj do ofert, które dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz odpowiednią opcję.

Oblicz składkę za ubezpieczenie

Sprawdź nasz intuicyjny kalkulator online, dzięki któremu szybko obliczysz składkę za ubezpieczenie roweru. Możesz także zadzwonić do nas na infolinię lub odwiedzić jedną z naszych placówek.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku