Zapewnij sobie pełen komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem. Dzięki zakupionemu ubezpieczeniu, będziesz mógł nie tylko liczyć na wsparcie finansowe w momencie kradzieży Twojego cennego sprzętu, ale także w niespodziewanych sytuacjach na drodze.
Czym jest ubezpieczenie roweru?
Ubezpieczenie roweru, podobnie jak polisa samochodowa, chroni Twój sprzęt przed skutkami zdarzeń losowych, utratą, zniszczeniem oraz uszkodzeniem. Dzięki temu, podczas niespodziewanych kradzieży konkretnych elementów lub całego jednośladu, będziesz mógł otrzymać zadośćuczynienie. To samo dotyczy również nietypowych sytuacji na drodze, czyli np. kraksy, wskutek której Twój rower zostanie poważnie uszkodzony. Przy dodatkowym rozszerzeniu ubezpieczenie jednośladu może obejmować nie tylko sam sprzęt, ale także chronić Twoje zdrowie. Po wypadku, będziesz mógł liczyć na wsparcie finansowe, które pozwoli pokryć koszty leczenia czy rehabilitacji.
Dlaczego warto ubezpieczyć rower?
Rowerzysta, jak każdy uczestnik ruchu drogowego, narażony jest na nieszczęśliwe wypadki. Czasem nie trzeba wybierać się w daleką podróż, aby odnieść trwały uszczerbek na zdrowiu. Właśnie dlatego warto rozważyć zakup ubezpieczenia roweru, aby móc zapewnić sobie przede wszystkim bezpieczeństwo. Każdy sprzęt sportowy ma dużą wartość, dlatego dzięki dodatkowej polisie AC, będziesz mógł liczyć na zadośćuczynienie podczas napadu z włamaniem, np. do piwnicy czy garażu. A co jeśli pojedziesz do sklepu, zostawisz rower, a tuż po zakupach okaże się, że go nie ma? W takiej sytuacji także chroni Cię ubezpieczenie jednośladu.
Co możesz ubezpieczyć?
Tak naprawdę, ubezpieczając rower, możesz chronić jego całe wyposażenie. Ten zakres dotyczy nie tylko kradzieży jednośladu np. w miejscu publicznym. Polisa ubezpieczeniowa będzie dotyczyć licznych napraw uszkodzeń spowodowanych niespodziewanymi zdarzeniami na drodze. Jeśli przez przypadek wjedziesz w barierkę możesz liczyć na finansowe zabezpieczenie. Ciekawym rozwiązaniem jest także OC, które wchodzi w skład ubezpieczenia roweru. Tak jak w przypadku poruszania się autem, jeśli wyrządzisz krzywdę osobie trzeciej na trasie, nie będziesz musiał ponosić kosztów za szkody z własnej kieszeni. W skład ubezpieczeniaroweru wchodzi także NNW, który chroni Ciebie jako kierowcę na drodze. Jeśli po wypadku doznasz obrażeń i np. złamiesz nogę, polisa zapewni Ci wsparcie finansowe. Dzięki temu, będziesz mógł opłacić koszty leczenia. Co ciekawe, ubezpieczyć możesz także bagaż. Na pozór może się to wydawać niepotrzebne, jednak jeśli w wyniku kradzieży stracisz telefon czy nowo zakupione cenne przedmioty, dostaniesz za nie odszkodowanie.
Kradzież roweru a jego zabezpieczenie
Pamiętaj, że odszkodowanie od towarzystwa ubezpieczeniowego otrzymasz wtedy, kiedy pomimo zabezpieczenia, rower zostanie skradziony. Oznacza to, że za każdym razem musisz dbać o swój sprzęt i stosować odpowiednie rodzaje ochrony, w zależności od wartości jednośladu i wymagań ubezpieczyciela opisanych w OWU. W przypadku najprostszych, standardowych rowerów te zabezpieczenia to zwykle linka stalowa, spiralna lub pancerna, łańcuchy z zamkiem, specjalne zapięcia kabłąkowe wraz z zamkiem oraz składane zabezpieczenia. Dokładnie sprawdź rodzaj zabezpieczeń w OWU i korzystaj z nich zgodnie z zaleceniem ubezpieczyciela.
Z DORADCĄ
Dla kogo jest ubezpieczenie roweru?
Najczęściej jest tak, że ubezpieczenie przydaje się w najmniej odpowiednim momencie. Właśnie dlatego, jeśli często podróżujesz rowerem lub posiadasz cenny sprzęt, warto zainteresować się tego typu polisą. Im szerszy zakres ochrony, tym oczywiście lepiej dla Ciebie jako kierowcy. Przykładowo, mieszkając w wieżowcu na ostatnim piętrze, nie będziesz musiał martwić się o włamanie do piwnicy czy poruszając się po tłocznych ulicach, zagwarantujesz sobie ochronę.
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia?
Podczas podpisywania umowy musisz zapoznać się z jej warunkami. Zobacz, co wchodzi w skład ubezpieczenia, aby mieć pewność, w jakim momencie na trasie będziesz dokładnie chroniony. Z zakresem ochrony zapoznasz się w naszym kalkulatorze rowerowym. Zwróć również uwagę na rodzaje zabezpieczenia, które w zależności od wartości posiadanego jednośladu, musisz stosować, aby dostać zadośćuczynienie w momencie kradzieży. Jeszcze przed podpisaniem umowy, będziesz musiał podać sumę ubezpieczenia, czyli aktualną wartość roweru. To niezwykle istotny element polisy, którego nie warto ani zawyżyć ani zaniżyć. Sprawdź także, czy polisa obowiązuje wyłącznie na terenie Polski czy możesz poruszać się rowerem bez obaw również na wakacjach.
Sprawdź cenę polisy rowerowej
Jeśli chcesz porównać najlepsze oferty ubezpieczenia, skorzystaj z naszego kalkulatora rowerowego. Dzięki niemu, będziesz mógł zapoznać się z zakresem ochrony i podpisać umowę online. Zadzwoń też na infolinię lub odwiedź jedną z placówek.
Oceń artykuł