2023-12-04

Ubezpieczenie dla rowerzystów PZU — poznaj szczegóły oferty

Kompleksowa ochrona roweru i rowerzysty od 37 zł na sezon!

Ubezpieczenie dla rowerzystów PZU — poznaj szczegóły oferty

Jesteś rowerzystą i chcesz właściwie zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze? Niezależnie od tego, czy jednoślad jest dla Ciebie środkiem komunikacji, czy też uprawiasz sport wyczynowo, musisz zadbać o odpowiednieubezpieczenie roweru. PZU przygotowało dla Ciebie kompleksową ofertę. Polisa jest skierowana do osób, które pragną wykupić wszechstronną ochronę od wielu ryzyk. Zapewnia ubezpieczenie roweru od kradzieży, zniszczenia oraz pełne zabezpieczenie rowerzysty. Poniżej znajdziesz szczegóły tej oferty.

Najważniejsze informacje

 • W PZU można wykupić ubezpieczenie nawet 4-letniego roweru o wartości od 100 do 20 000 zł.
 • Kupując ubezpieczenie dla rowerzystów w PZU, można wybrać zakres ochrony, terytorialny, a także interesującą sumę ubezpieczenia.
 • Możliwe jest wykupienie polisy na cały rok lub 7 miesięcy.
 • W ramach NNW ubezpieczony otrzymuje bezpłatne assistance.
 • To, ile kosztuje ubezpieczenie dla rowerzystów w PZU, zależy od wartości jednośladu, rozszerzeń, sumy ubezpieczenia czy okresu trwania umowy.

Jaką polisę dla rowerzystów oferuje towarzystwo PZU?

Towarzystwo oferuje ubezpieczenie rowerzysty i roweru z bardzo wszechstronnym zakresem ochrony. Polisa zapewnia wiele korzystnych rozszerzeń dla amatorów cyclingu. Choć nie jest ona obowiązkowa, to warto skorzystać z tego typu oferty, by ochronić się na wypadek wielu nieprzewidzianych zdarzeń. Polisa PZU Rowerzysta może zostać zawarta jako umowa ubezpieczenia indywidualnego lub zbiorowego.

Warto wiedzieć!

PZU proponuje ubezpieczenie rowerowe, w ramach którego znajdzie się też usługa assistance. Posiadając to rozszerzenie, ubezpieczony otrzyma m.in.: pomoc medyczną, rehabilitacyjną i pielęgnacyjną oraz transport pomiędzy placówkami. Maksymalna suma rowerowej polisy NNW wynosi 200 000 zł.

Ubezpieczenie rowerowe w PZU skierowane jest dla osób, które uprawiają sport rekreacyjnie. W ramach ubezpieczenia casco roweru można również ubezpieczyć swój sprzęt od kradzieży. Polisa jest elastyczna, dzięki czemu możesz dostosować ją do swoich potrzeb. Więcej na ten temat dowiesz się z kolejnych akapitów.

Zakres ochrony – sprawdź, kiedy możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela

Dzięki ubezpieczeniu PZU bezpieczny może być każdy rowerzysta! Polisa obejmuje rozbudowaną ochronę NNW, którą można dodatkowo rozszerzyć o ubezpieczenie OC, casco i ochronę bagażu. Zobacz przykładowe sytuacje, które znajdują się w zakresie tego ubezpieczenia.

Wypadek na rowerze

Towarzystwo PZU wypłaci odszkodowanie, gdy na skutek nieszczęśliwego wypadku rowerzysta dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Jeśli więc z powodu śliskiej nawierzchni wpadniesz w poślizg i złamiesz rękę, uzyskasz świadczenie, które pozwoli Ci opłacić leczenie, rehabilitację, a w skrajnych przypadkach pokryje koszty zakupu np. aparatu ortopedycznego.

W razie śmierci w wyniku wypadku na rowerze odszkodowanie otrzymują bliscy. NNW chroni rowerzystę podczas jazdy, wsiadania na rower i zsiadania z niego. Wsparcie otrzymasz:

 • jeśli dojdzie do wypadku,
 • w razie ataku epilepsji lub omdlenia.

Przykład 1:

Tomasz to pasjonat rowerów, który regularnie uczestniczy w długich przejażdżkach po okolicznych szlakach. Zawsze dba o swoje bezpieczeństwo i nosi kask oraz inne niezbędne akcesoria ochronne. Pewnego deszczowego popołudnia Tomasz wyruszył swoim rowerem do pracy. Niestety, w trakcie zjazdu z niewielkiego wzniesienia stracił panowanie nad rowerem. Upadł i złamał rękę.

Na szczęście wcześniej zawarł ubezpieczenie NNW w PZU. Zgłosił szkodę do firmy ubezpieczeniowej, która po zbadaniu dokumentacji i diagnozy lekarskiej wypłaciła mu odszkodowanie. Dzięki temu otrzymał środki finansowe, które pomogły mu pokryć koszty leczenia i rehabilitacji.

Tego typu ubezpieczenie nie obejmuje jednak chorób – zarówno tych,  o których rowerzysta wiedział przed wypadkiem, jak i tych, których nie miał świadomości, a ujawnią się np. podczas jazdy rowerem i będą one przyczyną wypadku. Wyjątkiem jest tutaj atak epilepsji lub omdlenie – te zdarzenia znajdziesz w zakresie podstawowym. W wykupisz też OC na rower. Dzięki niemu unikniesz odpowiedzialności finansowej za szkody osobowe lub w mieniu osoby trzeciej, jeśli to Ty spowodujesz wypadek, tracąc panowanie nad kierownicą.

Zniszczenie i kradzież roweru

Kupując ubezpieczenie na rower od PZU, możesz również rozbudować ochronę na wypadek uszkodzenia roweru lub jego części w wyniku zdarzenia losowego, lub działania osób trzecich. To rozszerzenie do podstawowej polisy, które jest dodatkowo płatne. Jeśli ktoś siłą odbierze Ci Twoją własność, możesz liczyć na odszkodowanie w ramach ubezpieczenia. Składka tej polisy obliczana jest automatycznie i wynika z wartości roweru. Jak to się dzieje? Wystarczy, że wpiszesz wartość pojazdu z paragonu oraz datę jego zakupu, a na tej podstawie, system sam przeliczy kwotę.

PZU w ramach tego ubezpieczenia wypłaci także pieniądze, jeśli Twój rower zostanie skradziony np. spod galerii handlowej czy z piwnicy. Warunkiem jest jednak staranne zabezpieczenie antykradzieżowe. Więcej na ten temat dowiesz się z tej porady: „Kradzież roweru – jak się zabezpieczać i co zrobić, gdy do niej dojdzie?”.

Przykład 2:

Marcin to zapalony rowerzysta i swoją dwukołową maszynę traktuje jako cenny skarb. Często jeździ na długie wycieczki i korzysta z roweru jako środka transportu do pracy. Świadomy, że rower jest narażony na różne zagrożenia, postanowił zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Zadbał też o staranne zabezpieczenie antykradzieżowe zgodne z wymogami polisy casco roweru.

Zawarł polisę ubezpieczenia roweru w PZU, która dodatkowo obejmowała casco roweru, czyli ochronę przed zniszczeniem i kradzieżą. To rozszerzenie polisy, za które płacił dodatkową składkę, dawało mu spokój i pewność, że w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń jego rower będzie odpowiednio zabezpieczony.

Pewnego dnia Marcin postanowił skorzystać z roweru, ale zastał tylko puste miejsce w piwnicy, gdzie go przechowywał. Okazało się, że jednoślad został skradziony. Po zgłoszeniu kradzieży do PZU Marcin otrzymał wsparcie i wypłatę odszkodowania. Dzięki temu mógł zrekompensować straty finansowe i dokonać zakupu nowego roweru.

Zniszczenie lub kradzież bagażu

W ramach rozszerzenia polisy rowerowej o ubezpieczenie bagażu w ofercie PZU otrzymasz odszkodowanie, jeśli Twój bagaż zostanie zniszczony, np. w wyniku wypadku na rowerze. W sytuacji, gdy rzadko transportujesz cenne przedmioty, ubezpieczenie bagażu raczej nie będzie Ci potrzebne. Jeśli jednak regularnie jeździsz do pracy rowerem i w sakwie przewozisz laptop lub inne wartościowe sprzęty, zakup tego rozszerzenia polisy będzie rozsądną decyzją. W tym wypadku postaw na wyższą sumę ubezpieczenia bagażu. Świadczenie pozwoli Ci pokryć koszt naprawy lub zakupy nowego sprzętu, który wcześniej utraciłeś. Suma ubezpieczenia bagażu może wynosić nawet 10 000 zł.

Przykład 3:

Martyna jest aktywną rowerzystką i często korzysta z roweru jako środka transportu do szkoły. Ma specjalną sakwę, w której przewozi swoje rzeczy, w tym laptopa, książki i inne wartościowe przedmioty. Świadoma, że podczas jazdy rowerem mogą wystąpić nieprzewidziane sytuacje, postanowiła zadbać o odpowiednie ubezpieczenie swojego bagażu.

Zawarła polisę ubezpieczenia roweru w PZU, która dodatkowo obejmowała ubezpieczenie bagażu. Takie rozszerzenie było dla niej istotne, ponieważ laptop oraz inne rzeczy, których używała zarówno w szkole, jak i poza nią, miały dla niej duże znaczenie.

Pewnego razu, jadąc rowerem do pracy, Martyna doznała nieszczęśliwego wypadku. W wyniku upadku, jej sakwa z wartościowym bagażem została poważnie uszkodzona. Laptop uległ zniszczeniu, ucierpiały również inne przedmioty.

Po zgłoszeniu szkody do PZU Martyna otrzymała odszkodowanie w ramach ubezpieczenia bagażu. Dzięki temu mogła pokryć koszty naprawy lub zastąpienia zniszczonych przedmiotów. Suma ubezpieczenia bagażu wynosiła 10 000 zł, co zapewniło jej wystarczającą ochronę finansową w przypadku takiego zdarzenia.

Ubezpieczenie roweru za granicą

Jeśli lubisz wycieczki zagraniczne, podczas których chętnie jeździsz rowerem, zastanawiasz się pewnie, czy zakres ubezpieczenia PZU dla rowerzysty obejmuje zdarzenia rowerowe w różnych miejscach świata. Stawiając na tę ofertę, możesz określić, czy polisa ma obowiązywać tylko w Polsce, czy również za granicą. Jeśli wybierzesz opcję „cały świat”, składka wzrośnie w porównaniu z wariantem „terytorium RP”. Możesz wybrać również opcje: „terytorium RP z USA i Kanadą” i „cały świat bez USA i Kanady”. Jak widzisz, warto zwrócić uwagę na odpowiedni zakres terytorialny polisy PZU i oznaczyć właściwą opcję, ponieważ tylko to zapewni Ci kompleksową ochronę ubezpieczeniową podczas wycieczek rowerowych w danym obszarze świata.

OC rowerzysty

Jeśli dojdzie do wypadku komunikacyjnego z Twojej winy, będziesz musiał pokryć szkody wyrządzone pokrzywdzonemu z własnej kieszeni. Jednak sytuacja wygląda inaczej, jeśli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia OC rowerzysty w PZU, które jest rozszerzeniem NNW. Jeśli ubezpieczony wyrządzi komuś na drodze szkodę (zarysuje samochód, zniszczy rower lub spowoduje wypadek śmiertelny), towarzystwo wypłaci odszkodowanie dla poszkodowanego lub jego rodziny. Maksymalna suma za ubezpieczenie OC rowerzysty w PZU także wynosi 200 000 zł.

Przykład 4:

Anna to aktywna rowerzystka. Często jeździ po mieście, korzystając z roweru jako środka transportu. Pewnego dnia, podczas jazdy na skrzyżowaniu, nie zauważyła nadjeżdżającego samochodu i doszło do kolizji. Samochód został uszkodzony, a kierowca doznał niewielkiego urazu. Wina leżała po stronie Ani.

Na szczęście Anna wcześniej zadbała o swoje bezpieczeństwo i zawarła ubezpieczenie OC w PZU. Dzięki temu, w momencie zdarzenia, nie musiała martwić się o pokrycie szkód wyrządzonych kierowcy samochodu.

Po zgłoszeniu wypadku do PZU firma ubezpieczeniowa przejęła odpowiedzialność za pokrycie szkód wyrządzonych przez Annę. Kierowca otrzymał odszkodowanie na pokrycie kosztów naprawy uszkodzonego samochodu, a także na leczenie swojego niewielkiego urazu.

Jak długo działa ochrona?

Pierwszy śnieg to dla wielu rowerzystów sygnał, by pozostawić rower w domu, piwnicy lub garażu. Większość z nas korzysta bowiem z jednośladu wiosną, latem i jesienią – w pełni sezonu rowerowego. Dla osób podróżujących rowerem jedynie wtedy, gdy aura najbardziej temu sprzyja, PZU zapewnia możliwość zakupu ubezpieczenia roweru na okres 7 miesięcy. Dzięki temu oszczędzasz na polisie, kiedy rower stoi bezczynnie.

Wytrwalsi cykliści, którzy nie zsiadają ze swoich jednośladów nawet zimą, mogą natomiast postawić na całoroczne ubezpieczenie rowerzysty w PZU(12 miesięcy).

Dlaczego warto ubezpieczyć rower w PZU? Główne korzyści

Istnieje wiele powodów, dla których warto wykupić polisę rowerową od znanego ubezpieczyciela. Porównując polisy rowerowe w różnych towarzystwach, ubezpieczenie dla rowerzystów w PZU wypada bardzo korzystnie, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę następujące kwestie:

 • Chcesz ubezpieczyć rower np. 3-letni. Niektóre towarzystwa nie ubezpieczają jednośladów, które mamy np. 2 lata. W PZU ubezpieczony rower (jeśli chodzi np. o ochronę casco) może mieć nawet 4 lata!
 • Chcesz ubezpieczyć rower o dużej wartości. W PZU możesz objąć ochroną jednoślad, który kosztuje od 100 do 20 000 zł. Niektóre firmy ubezpieczeniowe nie zgadzają się na ubezpieczenie roweru, którego wartość przekracza np. 5 000 zł.
 • Poruszasz się rowerem w różnych miejscach świata. W ofercie PZU możesz wybierać spośród kilku opcji terytorialnych w zależności od tego, gdzie będziesz podróżował. Do wyboru masz ubezpieczenie obejmujące Polskę, cały świat, USA i Kanadę oraz cały świat z wyłączeniem USA i Kanady.
 • Możesz wybrać dowolne składowe polisy w zależności od indywidualnych potrzeb (np. suma ubezpieczenia).
 • Sam wybierasz okres trwania ubezpieczenia (7 lub 12 miesięcy) w zależności od tego, czy korzystasz z roweru tylko w sezonie, czy także zimą.
 • Otrzymujesz dostęp do kompleksowej i rozbudowanej pomocy w ramach nieszczęśliwych wypadków. Wraz z ubezpieczeniem NNW, które zapewnia świadczenie, gdy ulegniesz wypadkowi na rowerze, otrzymujesz bezpłatnie assistance, obejmujące np. rehabilitację, a nawet pomoc psychologiczną.
 • Swoją polisę możesz rozszerzyć o sporty wysokiego ryzyka, takie jak downhill, kolarstwo górskie czy MTB.

Swoją polisę możesz rozszerzyć o sporty wysokiego ryzyka, takie jak downhill, kolarstwo górskie czy MTB.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Ile kosztuje polisa?

W związku z tym, że polisa rowerowa w PZU może być dowolnie modyfikowana pod kątem indywidualnych preferencji użytkownika, nie ma jednej odgórnej ceny za to ubezpieczenie. Jego dokładne koszty będą zależały od wielu różnych czynników. Można do nich zaliczyć m.in.:

 • wartość jednośladu,
 • wybór rozszerzeń,
 • sumy ubezpieczenia,
 • okres trwania polisy etc.

To Ty zadecydujesz, jakie dodatki będą najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom. O szczegóły oferty PZU dla rowerzysty możesz dopytać naszego doradcę lub samodzielnie wykonać kalkulację na stronie CUK.pl., a następnie wykupić preferowany wariant ubezpieczenia online.

Jeśli chcesz sprawdzić, ile dokładnie zapłacisz za swoją polisę, skorzystaj z prostego w obsłudze kalkulatora ubezpieczeń rowerowych online.

Szukasz ubezpieczenia rowerzysty? Wykupisz je w CUK!

Nawet zachowując ostrożność i respektując przepisy, jesteśmy narażeni na niebezpieczne zdarzenia. Z wykupioną ochroną od możesz jeździć bezpiecznie rowerem bez ryzyka o to, że w razie nieszczęśliwego wypadku czy kradzieży drogiego jednośladu zostaniesz sam z kosztami. W ofercie znajdziesz ochronę casco, NNW i OC na rower w ramach rozszerzenia polisy, dzięki czemu uzyskasz kompleksowe wsparcie w wielu trudnych sytuacjach!

Cenę ubezpieczenia swojego roweru w PZU możesz poznać bez wychodzenia z domu. Również w ten sposób wykupisz polisę! Pomoże Ci w tym nasz bezpłatny kalkulator ubezpieczeń rowerowych online na CUK.pl. Jeśli masz pytania odnośnie do polisy, zadzwoń na naszą infolinię: 22 27 00 337 lub odwiedź najbliższą placówkę stacjonarną CUK, by porozmawiać z doradcą osobiście. Czekamy na Twój kontakt!

Oceń artykuł

4.83
(6)

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku