Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2020-03-04

Ubezpieczenie dla rowerzystów PZU – czy to dobra oferta?

Ochrona roweru od PZU

Jesteś rowerzystą i chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze? Skoro rower to dla Ciebie środek komunikacji, nie chciałbyś go również stracić. Zastanawiasz się, jaką ofertę wybrać? W tym tekście przybliżymy Ci temat ubezpieczenia dla rowerzystów w PZU przygotowanym specjalnie dla CUK.

Dowiedz się czy ubezpieczenie roweru w PZU jest opłacalne.

PZU Rowerzysta - NNW

Podstawowym ubezpieczeniem rowerowym jest NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. PZU wypłaci odszkodowanie, jeśli na skutek nieszczęśliwego wypadku rowerzysta dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jeśli więc z powodu śliskiej nawierzchni wpadniesz w poślizg i złamiesz rękę, uzyskasz świadczenie, które pozwoli opłacić leczenie, rehabilitację, a w skrajnych przypadkach pokryje koszty zakupu np. aparatu ortopedycznego. W razie śmierci w wyniku wypadku na rowerze, odszkodowanie dostają bliscy. NNW chroni rowerzystę podczas jazdy, wsiadania na rower i zsiadania z niego. 

Tego typu ubezpieczenienie obejmuje natomiast chorób - tych, o których rowerzysta wie, jak i tych, których nie jest świadomy, a ujawnią się podczas jazdy rowerem i będą przyczyną wypadku. Wyjątek stanowi atak epilepsji lub omdlenie - te zdarzenia znajdują się w zakresie podstawowym. 

W ramach ubezpieczenia NNW, PZU zapewnia również usługi assistance, do których należy m.in.: pomoc medyczna (wizyta lekarza i pielęgniarki w miejscu pobytu, a także transport pomiędzy placówkami), pomoc rehabilitacyjna i pielęgnacyjna itd. Maksymalna suma ubezpieczenia NNW dla rowerzystów wynosi 200 000 zł.

Odpowiedzialność cywilna rowerzysty

Jeśli dojdzie do wypadku komunikacyjnego z Twojej winy, będziesz musiał pokryć szkody wyrządzone pokrzywdzonemu z własnej kieszeni. Jednak sytuacja wygląda inaczej, jeśli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia OC, które jest rozszerzeniem NNW rowerzysty. 

Jeśli ubezpieczony wyrządzi komuś na drodze szkodę (zarysuje samochód, zniszczy rower lub spowoduje wypadek śmiertelny), PZU wypłaci odszkodowanie dla poszkodowanego lub jego rodziny. Maksymalna suma ubezpieczenia OC w PZU wynosi 200 000 zł.

Ubezpieczenie roweru od zniszczenia i kradzieży

W PZU możesz zabezpieczyć się także na wypadek uszkodzenia roweru lub jego części w wyniku zdarzenia losowego lub działania osób trzecich. To rozszerzenie do podstawowej polisy, które jest dodatkowo płatne. Jeśli ktoś siłą odbierze Ci Twoją własność, możesz liczyć na odszkodowanie w ramach ubezpieczenia casco roweru. 

PZU w ramach tego ubezpieczenia wypłaci także pieniądze, jeśli Twój rower zostanie skradziony np. spod galerii handlowej czy z piwnicy. Warunkiem jest jednak staranne zabezpieczenie antykradzieżowe (więcej na ten temat przeczytasz tu: Najczęstsze pytania o ubezpieczenie roweru). Kupując ubezpieczenie casco roweru w CUK Ubezpieczenia ubezpieczenie od kradzieży roweru jest już w zakresie.

Suma ubezpieczenia casco obliczana jest automatycznie i wynika z wartości roweru. Jak to się dzieje? Wystarczy, że wpiszesz wartość pojazdu z paragonu oraz datę jego zakupu, a na tej podstawie, system sam przeliczy kwotę.

Ubezpieczenie bagażu

W ramach tego rozszerzenia ubezpieczenia, dostaniesz odszkodowanie, jeśli Twój bagaż zostanie zniszczony np. w wyniku wypadku na rowerze. Jeśli rzadko przewozisz cenne przedmioty, ubezpieczenie bagażu nie będzie Ci potrzebne. Jeśli jednak jeździsz do pracy rowerem i w sakwie przewozisz np. laptop, rozsądniej będzie wybrać to rozszerzenie ubezpieczenia i wybrać większą sumę ubezpieczenia bagażu.  Suma ubezpieczenia bagażu może wynosić nawet 10 000 zł. 

Ubezpieczenie roweru za granicą

Jeśli lubisz wycieczki zagraniczne, zastanawiasz się pewnie, czy zakres ubezpieczenia PZU obejmuje zdarzenia rowerowe w różnych miejscach świata. Kupując tu ubezpieczenie roweru określasz, czy ma ono obowiązywać tylko w Polsce, czy również za granicą. Jeśli wybierzesz opcję “cały świat”, składka wzrośnie w porównaniu z opcją “terytorium RP”. Możesz wybrać również opcje: “terytorium RP z USA i Kanadą” i “cały świat bez USA i Kanady”.

Ubezpieczenie roweru w wakacje

Najczęściej rowerem poruszamy się wiosną, latem i jesienią. Dla osób, które jeżdżą rowerem właśnie wtedy, kiedy aura jest najbardziej ku temu sprzyjająca, PZU udostępniło możliwość ubezpieczenia jednośladu na okres 7 miesięcy. Ci bardziej wytrwali, którzy nie zsiadają z rowerów nawet zimą mogą wybrać całoroczną polisę. 

Ubezpieczenie PZU Rower - czy się opłaca?

Porównując polisy dla cyklistów w różnych towarzystwach, ubezpieczenie w PZU wypada korzystnie, jeśli weźmie się pod uwagę te kwestie:

  • chcesz ubezpieczyć rower np. 3-letni. Niektóre towarzystwa nie ubezpieczają rowerów, które mamy np. 2 lata. W PZU ubezpieczony rower (jeśli chodzi np. o ubezpieczenie casco) nie może mieć więcej niż 4 lata.
  • chcesz ubezpieczyć rower o dużej wartości. W PZU możesz ubezpieczyć rower, który kosztuje od 100 do 20 000 zł. Niektóre firmy ubezpieczeniowe nie zgadzają się na ubezpieczenie roweru, którego wartość przekracza np. 5 000 zł.
  • jeździsz rowerem w różnych miejscach świata. Możesz wybrać spośród kilku opcji w zależności od tego, gdzie będziesz podróżował
  • możesz wybrać dowolne składowe polisy.

Ubezpiecz rower w CUK

Czy wiesz, że cenę ubezpieczenia swojego roweru w PZU możesz poznać bez wychodzenia z domu? Również w ten sposób możesz kupić polisę. Wejdź na bezpłatny kalkulator rowerowy online na CUK.pl.  Jeśli masz pytania odnośnie do polisy, zadzwoń na infolinię CUK lub wybierz się do najbliższej placówki CUK.