2022-12-20

Ubezpieczenie dla rowerzystów PZU — poznaj szczegóły oferty

Kompleksowa ochrona roweru i rowerzysty od 37 zł na sezon!

Ubezpieczenie dla rowerzystów PZU — poznaj szczegóły oferty

Jesteś rowerzystą i chcesz właściwie zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze? Niezależnie od tego, czy jednoślad jest dla Ciebie środkiem komunikacji, czy też uprawiasz sport wyczynowo, musisz zadbać o odpowiednie ubezpieczenie roweru. PZU przygotowało dla Ciebie kompleksową ofertę. Polisa jest skierowana do osób, które pragną wykupić wszechstronną ochronę od wielu ryzyk. PZU zapewnia ubezpieczenie roweru od kradzieży, zniszczenia oraz pełne zabezpieczenie rowerzysty. W tekście znajdziesz szczegóły tej oferty.

Jaką polisę dla rowerzystów oferuje towarzystwo PZU?

Towarzystwo PZU oferuje ubezpieczenie rowerzysty i roweru z bardzo wszechstronnym zakresem ochrony. Polisa zapewnia wiele korzystnych rozszerzeń dla amatorów cyclingu. Choć nie jest ona obowiązkowa, to warto skorzystać z tego typu oferty, by ochronić się na wypadek wielu nieprzewidzianych zdarzeń. Umowa ubezpieczenia PZU Rowerzysta może zostać zawarta jako umowa ubezpieczenia indywidualnego lub zbiorowego.

Zakres podstawowego ubezpieczenia NNW możesz rozszerzyć, jeśli uprawiasz sporty wysokiego ryzyka, np. kolarstwo górskie czy downhill, a także, gdy wyjeżdżasz do kraju, który jest zagrożony wojną lub terroryzmem. W ramach ubezpieczenia casco roweru można również ubezpieczyć swój sprzęt od kradzieży. Polisa jest elastyczna, dzięki czemu możesz dostosować ją do swoich potrzeb. Więcej na ten temat dowiesz się z kolejnych akapitów.

Co obejmuje ubezpieczenie roweru w PZU?

Dzięki ubezpieczeniu PZU bezpieczny może być każdy rowerzysta! Polisa obejmuje rozbudowaną ochronę NNW. Towarzystwo PZU wypłaci odszkodowanie, gdy na skutek nieszczęśliwego wypadku rowerzysta dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jeśli więc z powodu śliskiej nawierzchni wpadniesz w poślizg i złamiesz rękę, uzyskasz świadczenie, które pozwoli Ci opłacić leczenie, rehabilitację, a w skrajnych przypadkach pokryje koszty zakupu np. aparatu ortopedycznego. W razie śmierci w wyniku wypadku na rowerze odszkodowanie otrzymują bliscy. NNW chroni rowerzystę podczas jazdy, wsiadania na rower i zsiadania z niego. Wsparcie otrzymasz:

 • jeśli dojdzie do wypadku,
 • w razie ataku epilepsji lub omdlenia,
 • w razie zawału serca (opcja dodatkowo płatna),
 • w razie krwotoku śródczaszkowego (opcja dodatkowo płatna).

Tego typu ubezpieczenie nie obejmuje jednak chorób – zarówno tych,  o których rowerzysta wiedział przed wypadkiem, jak i tych, których nie miał świadomości, a ujawnią się np. podczas jazdy rowerem i będą one przyczyną wypadku. Wyjątkiem jest tutaj atak epilepsji lub omdlenie – te zdarzenia znajdziesz w zakresie podstawowym. W PZU wykupisz też OC na rower. Dzięki niemu unikniesz odpowiedzialności finansowej za szkody, jeśli to Ty spowodujesz wypadek, tracąc panowanie nad kierownicą.

PZU proponuje ubezpieczenie rowerowe, w ramach którego znajdzie się też usługa assitance. Posiadając to rozszerzenie, ubezpieczony otrzyma m.in.: pomoc medyczną, rehabilitacyjną i pielęgnacyjną oraz transport pomiędzy placówkami. Maksymalna suma rowerowej polisy NNW wynosi 200 000 zł.

Odpowiedzialność cywilna rowerzysty – co oferuje PZU?

Jeśli dojdzie do wypadku komunikacyjnego z Twojej winy, będziesz musiał pokryć szkody wyrządzone pokrzywdzonemu z własnej kieszeni. Jednak sytuacja wygląda inaczej, jeśli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia OC rowerzysty w PZU, które jest rozszerzeniem NNW. Jeśli ubezpieczony wyrządzi komuś na drodze szkodę (zarysuje samochód, zniszczy rower lub spowoduje wypadek śmiertelny), towarzystwo wypłaci odszkodowanie dla poszkodowanego lub jego rodziny. Maksymalna suma za ubezpieczenie OC rowerzysty w PZU także wynosi 200 000 zł.

Ubezpieczenie roweru od zniszczenia i kradzieży casco – co zyskujesz?

Kupując ubezpieczenie na rower od PZU, możesz również rozbudować ochronę na wypadek uszkodzenia roweru lub jego części w wyniku zdarzenia losowego, lub działania osób trzecich. To rozszerzenie do podstawowej polisy, które jest dodatkowo płatne. Jeśli ktoś siłą odbierze Ci Twoją własność, możesz liczyć na odszkodowanie w ramach ubezpieczenia casco roweru. Suma tej polisy obliczana jest automatycznie i wynika z wartości roweru. Jak to się dzieje? Wystarczy, że wpiszesz wartość pojazdu z paragonu oraz datę jego zakupu, a na tej podstawie, system sam przeliczy kwotę.

PZU w ramach tego ubezpieczenia wypłaci także pieniądze, jeśli Twój rower zostanie skradziony np. spod galerii handlowej czy z piwnicy. Warunkiem jest jednak staranne zabezpieczenie antykradzieżowe. Więcej na ten temat dowiesz się z tej porady: „Kradzież roweru – jak się zabezpieczać i co zrobić, gdy do niej dojdzie?”.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Ubezpieczenie bagażu w polisie rowerowej – dla kogo?

W ramach rozszerzenia polisy rowerowej o ubezpieczenie bagażu w ofercie PZU otrzymasz odszkodowanie, jeśli Twój bagaż zostanie zniszczony, np. w wyniku wypadku na rowerze. W sytuacji, gdy rzadko transportujesz cenne przedmioty, ubezpieczenie bagażu raczej nie będzie Ci potrzebne. Jeśli jednak regularnie jeździsz do pracy rowerem i w sakwie przewozisz laptop lub inne wartościowe sprzęty, zakup tego rozszerzenia polisy będzie rozsądną decyzją. W tym wypadku postaw na wyższą sumę ubezpieczenia bagażu. Świadczenie pozwoli Ci pokryć koszt naprawy lub zakupy nowego sprzętu, który wcześniej utraciłeś. Suma ubezpieczenia bagażu może wynosić nawet 10 000 zł.

Ubezpieczenie roweru za granicą – kiedy warto?

Jeśli lubisz wycieczki zagraniczne, podczas których chętnie jeździsz rowerem, zastanawiasz się pewnie, czy zakres ubezpieczenia PZU dla rowerzysty obejmuje zdarzenia rowerowe w różnych miejscach świata. Stawiając na tę ofertę, możesz określić, czy polisa ma obowiązywać tylko w Polsce, czy również za granicą. Jeśli wybierzesz opcję „cały świat”, składka wzrośnie w porównaniu z wariantem „terytorium RP”. Możesz wybrać również opcje: „terytorium RP z USA i Kanadą” i „cały świat bez USA i Kanady”. Jak widzisz, warto zwrócić uwagę na odpowiedni zakres terytorialny polisy PZU i oznaczyć właściwą opcję, ponieważ tylko to zapewni Ci kompleksową ochronę ubezpieczeniową podczas wycieczek rowerowych w danym obszarze świata.

Na jaki okres możesz wykupić polisę rowerową w PZU?

Pierwszy śnieg to dla wielu rowerzystów sygnał, by pozostawić rower w domu, piwnicy lub garażu. Większość z nas korzysta bowiem z jednośladu wiosną, latem i jesienią – w pełni sezonu rowerowego. Dla osób podróżujących rowerem jedynie wtedy, gdy aura najbardziej temu sprzyja, PZU zapewnia możliwość zakupu ubezpieczenia roweru na okres 7 miesięcy. Dzięki temu oszczędzasz na polisie, kiedy rower stoi bezczynnie. Wytrwalsi cykliści, którzy nie zsiadają ze swoich jednośladów nawet zimą, mogą natomiast postawić na całoroczne ubezpieczenie rowerzysty w PZU (12 miesięcy).

Dlaczego warto ubezpieczyć rower w PZU? – główne korzyści

Istnieje wiele powodów, dla których warto wykupić polisę rowerową od znanego ubezpieczyciela. Porównując polisy rowerowe w różnych towarzystwach, ubezpieczenie dla rowerzystów w PZU wypada bardzo korzystnie, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę następujące kwestie:

 • Chcesz ubezpieczyć rower np. 3-letni. Niektóre towarzystwa nie ubezpieczają jednośladów, które mamy np. 2 lata. W PZU ubezpieczony rower (jeśli chodzi np. o ochronę casco) nie może mieć więcej niż 4 lata.
 • Chcesz ubezpieczyć rower o dużej wartości. W PZU możesz objąć ochroną jednoślad, który kosztuje od 100 do 20 000 zł. Niektóre firmy ubezpieczeniowe nie zgadzają się na ubezpieczenie roweru, którego wartość przekracza np. 5 000 zł.
 • Poruszasz się rowerem w różnych miejscach świata. W ofercie PZU możesz wybierać spośród kilku opcji terytorialnych w zależności od tego, gdzie będziesz podróżował.
 • Możesz wybrać dowolne składowe polisy w zależności od indywidualnych potrzeb (np. suma ubezpieczenia).
 • Sam wybierasz okres trwania ubezpieczenia (7 lub 12 miesięcy) w zależności od tego, czy korzystasz z roweru tylko w sezonie, czy także zimą.
 • Otrzymujesz dostęp do kompleksowej i rozbudowanej pomocy w ramach nieszczęśliwych wypadków.
 • Swoją polisę możesz rozszerzyć o sporty wysokiego ryzyka, takie jak downhill, kolarstwo górskie czy MTB.

Ile kosztuje ubezpieczenie roweru w PZU?

W związku z tym, że polisa rowerowa w PZU może być dowolnie modyfikowana pod kątem indywidualnych preferencji użytkownika, nie ma jednej odgórnej ceny za to ubezpieczenie. Jego dokładne koszty będą zależały od wielu różnych czynników. Można do nich zaliczyć m.in.: wartość jednośladu, wybór rozszerzeń, sumy ubezpieczenia, okres trwania polisy etc. To Ty zadecydujesz, jakie dodatki będą najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom.

O szczegóły oferty PZU dla rowerzysty możesz dopytać naszego doradcę lub samodzielnie wykonać kalkulację na stronie CUK.pl., a następnie wykupić preferowany wariant ubezpieczenia online. Jeśli chcesz sprawdzić, ile dokładnie zapłacisz za swoją polisę, skorzystaj z prostego w obsłudze kalkulatora ubezpieczeń rowerowych online.

Szukasz ubezpieczenia rowerzysty? Wykupisz je w CUK!

Nawet zachowując ostrożność i respektując przepisy, jesteśmy narażeni na niebezpieczne zdarzenia. Z wykupioną ochroną od PZU możesz jeździć bezpiecznie rowerem bez ryzyka o to, że w razie nieszczęśliwego wypadku czy kradzieży drogiego jednośladu zostaniesz sam z kosztami. W ofercie znajdziesz ochronę casco, NNW i OC na rower w ramach rozszerzenia polisy, dzięki czemu uzyskasz kompleksowe wsparcie w wielu trudnych sytuacjach!

Cenę ubezpieczenia swojego roweru w PZU możesz poznać bez wychodzenia z domu. Również w ten sposób wykupisz polisę! Pomoże Ci w tym nasz bezpłatny kalkulator ubezpieczeń rowerowych online na CUK.pl.  Jeśli masz pytania odnośnie do polisy, zadzwoń na naszą infolinię: 22 27 00 337 lub odwiedź najbliższą placówkę stacjonarną CUK, by porozmawiać z doradcą osobiście. Czekamy na Twój kontakt!

Oceń artykuł

5
(1)