2022-08-23

Gdzie kupić tanie ubezpieczenia OC?

Ile kosztuje OC w konkretnych towarzystwach? Sprawdź, jak kształtują się ceny za ubezpieczenia.

Gdzie kupić tanie ubezpieczenia OC?

Każdy właściciel samochodu przyzna, że koszty utrzymania auta są dość spore. Nie chodzi tylko o opłaty związane z bieżącą eksploatacją, ale także tankowaniem paliwa, naprawami i wymianą części. Konieczny też jest zakup obowiązkowego ubezpieczenia, niezależnie od tego, jak często korzystasz z auta. Tanie ubezpieczenia OC komunikacyjne to pragnienie każdego kierowcy. Jednak istnieją pewne czynniki, które determinują kwotę składki. Aby nie przepłacić przy zakupie ubezpieczenia, warto poznać je wszystkie.

 Gdzie i w jaki sposób nabyć najtańszą polisę OC? Nie trzeba odwiedzać ubezpieczyciela. Korzystną opcją będzie skorzystanie z porównywarek ubezpieczeń samochodowych multiagencji, które współpracują z towarzystwami – do takich należy CUK! Sprawdź, jak mogą kształtować się ceny za polisy w zależności od tego, jakie kroki podejmiesz, poszukując najlepszej oferty.

Jak znaleźć tanie ubezpieczenia OC wśród tak wielu ofert?

Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby kupić najtańsze ubezpieczenie OC dla Twojego auta? Przede wszystkim, warto porównywać oferty towarzystw. Świetnym rozwiązaniem jest prosty w obsłudze kalkulator online albo po prostu kontakt z multiagencją CUK Ubezpieczenia, która dysponuje dokładną porównywarką ubezpieczeń OC i AC. Dzięki temu będziesz mógł przejrzeć oferty od wielu towarzystw, a następnie wybrać najlepszą z nich.

Najtańsze ubezpieczenie OC Twojego samochodu nie zawsze znajdziesz bezpośrednio na stronie ubezpieczyciela. Multiagencje, takie CUK zaoferują Ci dodatkowe rabaty, promocje i zniżki za stałą współpracę. W ten sposób możesz zyskać odpowiednią cenę, zakres ochrony, a także wykupić polisę w dogodny dla Ciebie sposób, np. przez telefon lub internet.

Wszelkie formalności związane z umową z ubezpieczycielem leżą po naszej stronie, a Ty możesz liczyć na korzystną ofertę wznowieniową lub ponowne przeliczenie składki, gdy obecna polisa będzie wygasać. Za pośrednictwemporównywarki wyświetlimy dla Ciebie najnowszy ranking ofert OC i AC, a także przeprowadzimy Cię przez proces zakupu polisy krok po kroku!

Bezpośrednia likwidacja szkód – na tym nie warto oszczędzać w OC!

Najtańsze ubezpieczenia samochodowe nie muszą wcale ograniczać się do najprostszych wariantów ochrony. Warto zwrócić uwagę, czy niska cena polisy nie oznacza jej okrojonego zakresu. Jednym z ważniejszych programów, jakie może zawierać OC jest BLS, czyli program bezpośredniej likwidacji szkód. Polega on na tym, że wypłatą odszkodowania lub naprawą zniszczonego w rezultacie wypadku auta zajmuje się towarzystwo ubezpieczeń, w którym poszkodowany zakupił OC. Warto jednak wiedzieć, że aby było to możliwe, BLS musi posiadać również sprawca kolizji — bez tego nasz BLS nie zadziała. Poszukując polisy, warto zatem zwrócić uwagę, czy dana oferta zawiera BLS.

Ceny polis w 2022 r. – ogólna tendencja

Zgodnie z kalkulacjami przeprowadzonymi w porównywarce CUK średnia cena polisy OC w marcu 2022 roku dla kierowców pomiędzy 18. a 25. rokiem życia wynosiła około 1500-1600 zł (wyższe ceny OC za wiek kierowcy). Natomiast dla statystycznych użytkowników wyniosła około 700-800 zł. Tak jak wspominaliśmy, OC dla młodego kierowcy może być znacznie droższe niż w przypadku doświadczonej osoby.

Różnice w składkach za obowiązkowe polisy OC kierowców mogą sięgać nawet 30% - 35% między poszczególnymi województwami czy miastami. W jakich lokalizacjach można nabyć najtańsze OC? Gdańsk, Warszawa i Wrocław wciąż są najdroższymi miastami w rankingu składek za polisy komunikacyjne. Natomiast najtańszym województwem było Podkarpacie, gdzie właściciele pojazdów znajdowali ubezpieczenia w średniej kwocie około 600 zł.

Dlaczego różnice cen OC w porównywarce są tak duże?

Czasem korekta nawet drobnych parametrów przy korzystaniu z wyszukiwarki ubezpieczeń OC może diametralnie zmienić finalną wysokość składki. Tę wylicza się bowiem na podstawie wielu czynników. Co istotne – dla każdego towarzystwa inna zmienna może być tą najważniejszą. Dla jednego ubezpieczyciela to np. wartość wypracowanych zniżek za bezszkodową jazdę, dla innego – wiek kierowcy, brak przerw w zakupie polis, czy miejsce zamieszkania. Dlatego nawet ci, którzy jeżdżą tym samym autem i mieszkają w tym samym mieście, mogą wydawać na OC zupełnie inne kwoty.

Cena polisy OC dla danego kierowcy zależy więc od wielu aspektów – te zmienne ustalane są przez konkretne towarzystwo. Istotny jest między innymi wiek kierowcy. Ze względu na wysokie ryzyko spowodowania stłuczki i wypadku, młodzi kierowcy muszą liczyć się ze zwyżkami. Jest jednak sprawdzony sposób na to, aby tego uniknąć. Młodzi kierowcy mogą jeszcze przed posiadaniem swojego auta stać się współwłaścicielem pojazdu kogoś bliskiego, aby historia ubezpieczeniowa zaczęła się tworzyć.

Sprawdź, jak uniknąć zwyżki dla młodych.

Jak działa porównywarka ubezpieczeń CUK?

W poszukiwaniu najtańszegoubezpieczenia nic nie sprawdzi się tak dobrze, jak porównywarka. Jest to profesjonalne narzędzie, które umożliwia szybkie przedstawienie klientowi ofert wielu towarzystw naraz. W CUK służy do tego intuicyjny kalkulator ubezpieczeń OC i AC. Po tym, jak wprowadzisz do niego wymagane informacje, zostaną przeliczone dla Ciebie najlepsze ceny ubezpieczeń samochodowych od różnych towarzystw.

Dzięki porównywarce CUK zyskasz w 100% aktualną cenę składki za polisę OC lub AC dostępną u współpracujących z nami ubezpieczycieli. Poznasz realne koszty ubezpieczenia w wybranym wariancie, także z możliwością rozłożenia płatności na raty.

Więcej na ten temat przeczytasz w poradzie: Ubezpieczenie OC na raty – wszystko, co warto wiedzieć.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Po wprowadzeniu niezbędnych danych do kalkulatora online porównywarka wysyła zapytania do kilkunastu towarzystw w imieniu klienta. Dzięki temu już po kilku minutach otrzymuje on skrupulatne przedstawienie dostępnych ofert ubezpieczenia OC lub AC – nadesłane propozycje nie ograniczają się wyłącznie do wysokości składki, ale także szczegółowych warunków danych polis.

Porównywarka CUK, która umożliwia znalezienie najlepszych bieżących ofert OC to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich poszukujących komfortu i oszczędności. Obowiązkowąpolisę OC należy kupować co roku, dlatego skorzystanie z dokładnego kalkulatora online umożliwia stałą obserwację rynku ubezpieczeń, a także zmieniających się ofert wiodących towarzystw w jednym miejscu!

Podanie swoich danych w kalkulatorze online – czy jest konieczne?

Dostęp do najlepszych ofert od znanych towarzystw ubezpieczeniowych wymaga wprowadzenia autentycznych danych osobowych oraz informacji o pojeździe. Tylko w ten sposób możemy znaleźć dla Ciebie najtańsze ubezpieczenia komunikacyjne OC i AC. Dane wprowadzane do naszego formularza mogą wydawać się bardzo szczegółowe, lecz dzięki temu taka też będzie uzyskana oferta!

To, jakie dane potrzebne są w porównywarce online, ustalane jest przez współpracujące z nami towarzystwa ubezpieczeniowe (jest ich u nas ponad 30!). Jeśli nie wprowadzisz więc właściwych informacji do kalkulatora, cena polisy może ulec radykalnej zmianie – niestety także na niekorzyść.

Nie martw się jednak o bezpieczeństwo przekazywania swoich danych. Zapewniamy, że są one u nas całkowicie bezpieczne. Chronimy je przed dostępem niepowołanych osób. Są one wykorzystywane jedynie do zaprezentowania oferty ubezpieczenia i w trakcie procesu zakupu polis. Nie są przekazywane innym podmiotom poza towarzystwem.

Najtańsze polisy OC zakupione dzięki multiagencji CUK

Na podstawie wystawianych obecnie polis, sprawdziliśmy, gdzie najtaniej możesz kupić OC. Często wraz z nim kierowcy decydowali się także na rozszerzenia w postaci NNW, AC czy assistance. Zakres ochrony OC może nie być wystarczający, dlatego warto zwrócić uwagę na kompleksowe pakiety komunikacyjne. Zapewniają one pełną ochronę podczas podróży.

Składki OC wahają się od kilkuset złotych aż do kilku tysięcy. Jak kształtowały się ceny polis OC w lipcu 2022 roku? Zobacz średnie koszty składek OC dla najpopularniejszych modeli samochodów.

Średnia cena OC

 Audi A3

834,79 zł

Audi A4

740,48 zł

 BMW Seria 3

946,46 zł

 BMW Seria 5    

900,51 zł

 Ford Focus

777,39 zł

Ford Mondeo

803,22 zł

 Nissan Qashqai    

614,27 zł

Opel Corsa

667,55 zł

Opel Astra

683,56 zł

 Renault Clio    

620,57 zł

 Renault Megane    

721,71 zł

Skoda Fabia

632,18 zł

Skoda Octavia

851,53 zł

Volksvagen Golf

720,39 zł

 Volksvagen Passat

714,20 zł

Powyższa tabela przedstawia średnie ceny OC dla wybranych modeli samochodów. Co ciekawe, dzięki porównaniu ofert od wielu towarzystw nie tylko mieszkańcy mniejszych miejscowości kupili ubezpieczenie OC w dobrej cenie. W CUK Ubezpieczenia mamy też korzystne oferty dla osób mieszkających w dużych miastach. Poniżej przykładowe ceny polis OC, które zostały kupione za pośrednictwem CUK w lipcu 2022 przez kierowców, którzy mieszkają w dużych miastach:

Pojemność (cm3)Rok produkcjiWiek kierowcyMiastoCena OCUbezpieczyciel

 Audi A3

1598

2010

36

Kraków

334 zł

WIENER

Audi A4

1968

2014

31

Lublin

331 zł

UNIQA

 BMW Seria 3

2494

1996

40

Łódź

336 zł

UNIQA

 BMW Seria 5    

1990

1983

44

Poznań

291 zł

PZU

 Ford Focus

1560

2007

44

Rzeszów

288 zł

AGRO TUW

Ford Mondeo

1997

2012

45

Gdynia

320 zł

UNIQA

 Nissan Qashqai    

1598

2010

40

Szczecin

323 zł

UNIQA

Opel Corsa

1686

2001

36

Poznań

320 zł

HESTIA MTU

Opel Astra

1364

2013

34

Rzeszów

287 zł

AGRO TUW

 Renault Clio    

1149

1998

26

Gdynia

244 zł

PZU

 Renault Megane    

1461

2013

47

Kraków

144 zł

BALCIA

Skoda Fabia

1198

2005

66

Gdańsk

273 zł

WIENER

Skoda Octavia

1595

2011

61

Białystok

349 zł

TUZ

Volksvagen Golf

1781

1986

46

Warszawa

254 zł

COMPENSA

 Volksvagen Passat

1395

2018

51

Toruń

224 zł

HESTIA

Płatność za OC punktami Payback – sprawdzona metoda oszczędności

Poszukując najtańszej polisy OC w CUK, warto rozważyć przystąpienie do programu PAYBACK. Jest to doskonała metoda, by obniżyć kwotę płatności za każde kupione ubezpieczenie. Dzięki zbieraniu punktów PAYBACK możesz zredukować cenę polisy nawet do 200 zł! Nie masz jeszcze karty PAYBACK? Możesz to szybko nadrobić! Założysz ją w naszej placówce lub za pośrednictwem strony PAYBACK.pl i aplikacji PAYBACK. Aby skorzystać z możliwości płacenia punktami za polisę komunikacyjną, wystarczy:

  • poprosić doradcę CUK o kartę;
  • wypełnić formularz i przekazać go naszemu doradcy;
  • aktywować kartę i rozpocząć zbieranie punktów!

Tańsze OC dzięki bezpiecznej jeździe – warunek bezszkodowości

Tanie OC można zyskać także za bezpieczną jazdę. Zniżki przyznawane za brak kolizji i wypadków nalicza się rosnąco – za każdy rok bezszkodowej jazdy. Ich maksymalny poziom to z reguły 60%, choć niektóre firmy mogą podnieść ten próg nawet do 80%. Jeśli jednak dojdzie do wypadku lub kolizji z winy kierowcy ubezpieczonego samochodu, część zniżek przepada. O tym, jak naliczane są zniżki w OC, przeczytasz w naszej innej poradzie – dowiedz się, jak liczyć zniżki i kiedy masz do nich prawo.

Znajdź najtańszą polisę OC – wykup ubezpieczenie w CUK

Dzięki CUK Ubezpieczenia masz możliwość sprawdzenia, która z opcji komunikacyjnego ubezpieczenia OC będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Zyskujesz kilka sposobów, aby znaleźć tanie ubezpieczenia OC. Chcesz wiedzieć, ile sam zapłacisz za polisę OC i czy możesz zaoszczędzić dzięki porównaniu ofert? Nie przekonasz się o tym, dopóki nie sprawdzisz propozycji kilkunastu ubezpieczycieli w kalkulatorze OC! 

Nasza łatwa w obsłudze porównywarka umożliwi Ci zaoszczędzenie na ubezpieczeniu nawet do 50% ceny OC. Wystarczy, że do kalkulatora wprowadzisz kilka podstawowych danych i bez wychodzenia z domu będziesz mógł porównać oferty 30 towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu. Inny sposób, również nie wymagający wychodzenia z domu, to telefon na infolinię CUK. Jeżeli natomiast preferujesz kontakt bezpośredni możesz uzyskać informacje od naszego doradcy w jednej z wielu placówek CUK w całej Polsce – tutaj wyszukasz najbliższą.

Oceń artykuł

5.00
(2)

Sprawdź OC/AC dla swojego auta

Zostaw numer – oddzwonimy

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku