2024-04-29

Gdzie kupić tanie ubezpieczenia OC?

Ile kosztuje OC w konkretnych towarzystwach? Sprawdź, jak kształtują się ceny za ubezpieczenia.

Gdzie kupić tanie ubezpieczenia OC?

Każdy właściciel samochodu przyzna, że koszty utrzymania auta są dość spore. Nie chodzi tylko o opłaty związane z bieżącą eksploatacją, ale także tankowaniem paliwa, naprawami i wymianą części. Konieczny też jest zakup obowiązkowego ubezpieczenia, niezależnie od tego, jak często korzystasz z auta. Tanie ubezpieczenia OC komunikacyjne to pragnienie każdego kierowcy. Jednak istnieją pewne czynniki, które determinują kwotę składki. Aby nie przepłacić przy zakupie ubezpieczenia, warto poznać je wszystkie.

Najważniejsze informacje:

 • Gdzie i w jaki sposób nabyć najtańszą polisę OC? Nie trzeba odwiedzać ubezpieczyciela. Korzystną opcją będzie skorzystanie z porównywarek ubezpieczeń samochodowych multiagencji, które współpracują z towarzystwami – do takich należy CUK! Sprawdź, jak mogą kształtować się ceny za polisy w zależności od tego, jakie kroki podejmiesz, poszukując najlepszej oferty. Możesz skorzystać z naszego kalkulatora OC i AC.
 • Jeśli chodzi o upoważnienie do odbioru dokumentacji medycznej, możesz posłużyć się drukiem dostępnym w danej placówce.

Jak znaleźć tanie ubezpieczenia OC wśród tak wielu ofert?

Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby kupić najtańsze ubezpieczenie OC dla Twojego auta? Przede wszystkim, warto porównywać oferty towarzystw. Świetnym rozwiązaniem jest prosty w obsłudze kalkulator online albo po prostu kontakt z multiagencją CUK Ubezpieczenia, która dysponuje dokładną porównywarką ubezpieczeń OC i AC. Dzięki temu będziesz mógł przejrzeć oferty od wielu towarzystw, a następnie wybrać najlepszą z nich.

Najtańsze ubezpieczenie OC Twojego samochodu nie zawsze znajdziesz bezpośrednio na stronie ubezpieczyciela. Multiagencje, takie CUK zaoferują Ci dodatkowe rabaty, promocje i zniżki za stałą współpracę. W ten sposób możesz zyskać odpowiednią cenę, zakres ochrony, a także wykupić polisę w dogodny dla Ciebie sposób, np. przez telefon lub internet.

Wszelkie formalności związane z umową z ubezpieczycielem leżą po naszej stronie, a Ty możesz liczyć na korzystną ofertę wznowieniową lub ponowne przeliczenie składki, gdy obecna polisa będzie wygasać. Za pośrednictwem porównywarki wyświetlimy dla Ciebie najnowszy ranking ofert OC i AC, a także przeprowadzimy Cię przez proces zakupu polisy krok po kroku!

Jak działa porównywarka ubezpieczeń CUK?

W poszukiwaniu najtańszego ubezpieczenia OC nic nie sprawdzi się tak dobrze, jak porównywarka. Jest to profesjonalne narzędzie, które umożliwia szybkie przedstawienie ofert wielu towarzystw naraz. W CUK służy do tego intuicyjny kalkulator ubezpieczeń OC i AC. Po tym, jak wprowadzisz do niego wymagane informacje, zostaną przeliczone dla Ciebie najlepsze ceny ubezpieczeń samochodowych od różnych towarzystw.

Dzięki porównywarce CUK zyskasz w 100% aktualną składkę za polisę OC lub AC, dostępną u współpracujących z nami ubezpieczycieli. Poznasz realne koszty ubezpieczenia w wybranym wariancie, także z możliwością rozłożenia płatności na raty.

Więcej na ten temat przeczytasz w poradzie: Ubezpieczenie OC na raty – wszystko, co warto wiedzieć.

Najtańsze ubezpieczenie OC w kilku krokach

By zapoznać się z ofertami, możesz skorzystać z naszej porównywarki na dwa sposoby.

 • Sposób 1

Wystarczy, że wypełnisz tylko dwa pola! To ulepszona i szybsza wersja formularza. Wszystko po to, by jak najbardziej usprawnić proces poszukiwania najtańszego ubezpieczenia OC.

 • 1
  Wejdź na stronę kalkulatora OC i AC.
 • 2
  Wpisz numer rejestracyjny auta, które chcesz ubezpieczyć.
 • 3
  Wpisz swoją datę urodzenia właściciela pojazdu.
 • 4
  Poczekaj, aż system zaproponuje Ci oferty.

Po wprowadzeniu niezbędnych danych do kalkulatora online porównywarka wysyła zapytania do kilkunastu towarzystw w imieniu klienta. Dzięki temu już po kilku minutach otrzymasz skrupulatne przedstawienie dostępnych ofert ubezpieczenia OC lub AC – nadesłane propozycje nie ograniczają się wyłącznie do wysokości składki, ale także szczegółowych warunków danych polis.

 • Sposób 2

Możesz skorzystać także z bardziej rozbudowanego formularza. System poprosi Cię o wpisanie danych pojazdu (np. przebiegu) i danych kierowcy (np. czy ma i od kiedy ma prawo jazdy).

 • 1
  Wejdź na stronę kalkulatora OC i AC i kliknij pole „Wypełnij formularz samodzielnie”.
 • 2
  Wypełnij formularz, który znajduje się na kilku stronach. By wprowadzić podstawowe dane pojazdu, skorzystaj z listy rozwijanej. Wpisz także numer rejestracyjny. Dzięki temu będziesz mógł wybrać najtańsze ubezpieczenie OC spośród aż 40 ofert.
 • 3
  Zaakceptuj regulamin i kliknij „Przejdź dalej”.
 • 4
  Na kolejnej stronie wprowadź takie dane, jak: przebieg pojazdu czy rok jego nabycia. Podaj numer telefonu – wykorzystamy go tylko po to, by zadzwonić i porozmawiać o ofercie najtańszego ubezpieczenia OC Twojego samochodu.
 • 5
  Teraz podaj swoje dane, takie jak imię i nazwisko, PESEL, miejsce zamieszkania itd. Możesz też dodać dane kolejnego właściciela.
 • 6
  Na kolejnej karcie odpowiedz na kilka pytań np. czy pojazd był ubezpieczony w ubiegłym roku.
 • 7
  Poczekaj na propozycje i wybierz najtańsze ubezpieczenie OC swojego samochodu.

Teraz wystarczy tylko porównać dostępne oferty i wybrać najtańsze ubezpieczenie OC Twojego samochodu.

Podanie swoich danych w kalkulatorze online – czy jest konieczne?

Dostęp do najlepszych ofert od znanych towarzystw ubezpieczeniowych wymaga wprowadzenia autentycznych danych osobowych oraz informacji o pojeździe. Tylko w ten sposób możemy znaleźć dla Ciebie najtańsze ubezpieczenia komunikacyjne OC i AC. Dane wprowadzane do naszego formularza mogą wydawać się bardzo szczegółowe, lecz dzięki temu taka też będzie uzyskana oferta!

To, jakie dane potrzebne są w porównywarce online, ustalane jest przez współpracujące z nami towarzystwa ubezpieczeniowe (jest ich u nas ponad 40!). Jeśli nie wprowadzisz więc właściwych informacji do kalkulatora, cena polisy może ulec radykalnej zmianie – niestety także na niekorzyść.

Nie martw się jednak o bezpieczeństwo przekazywania swoich danych. Zapewniamy, że są one u nas całkowicie bezpieczne. Chronimy je przed dostępem niepowołanych osób. Są one wykorzystywane jedynie do zaprezentowania oferty ubezpieczenia i w trakcie procesu zakupu polis. Nie są przekazywane innym podmiotom poza towarzystwem.

Najtańsze polisy OC zakupione dzięki multiagencji CUK

Na podstawie polis wystawionych w marcu 2024 r., sprawdziliśmy, gdzie najtaniej możesz kupić OC. Często wraz z nim kierowcy decydowali się także na rozszerzenie w postaci NNW, AC czy assistance. Zakres ochrony OC może nie być wystarczający, dlatego warto zwrócić uwagę na kompleksowe pakiety komunikacyjne. Zapewniają one pełną ochronę podczas podróży.

Składki OC wahają się od kilkuset złotych aż do kilku tysięcy. Jak kształtowały się ceny polis OC w marcu 2024 roku? Zobacz średnie koszty składek OC dla najpopularniejszych modeli samochodów.

ModelŚrednia cena OC

 Audi A3

706,87 zł

Audi A4

630,31 zł

 BMW Seria 3

727,20 zł

 BMW Seria 5

697,59 zł

 Ford Focus

634,44 zł

Ford Mondeo

668,58 zł

 Nissan Qashqai

553,34 zł

Opel Corsa

537,35 zł

Opel Astra

601,12 zł

 Renault Clio

620,57 zł

 Renault Megane

607,98 zł

Skoda Fabia

643,34 zł

Skoda Octavia

604,82 zł

Volksvagen Golf

591,80 zł

 Volksvagen Passat

588,39 zł

Powyższa tabela przedstawia średnie ceny OC dla wybranych modeli samochodów. Co ciekawe, dzięki porównaniu ofert od wielu towarzystw nie tylko mieszkańcy mniejszych miejscowości kupili ubezpieczenie OC w dobrej cenie. W CUK Ubezpieczenia mamy też korzystne oferty dla osób mieszkających w dużych miastach. Poniżej przykładowe ceny polis OC, które zostały kupione za pośrednictwem CUK w marcu 2024 r. przez kierowców, którzy mieszkają w dużych miastach:

Model autaPojemność (cm3)Rok produkcjiWiek kierowcyMiastoCena OCUbezpieczyciel

Audi A5

1968

2014

39

Kraków

392 zł

UNIQA

Seat Leon

1984

2017

40

Lublin

516 zł

TRASTI

 BMW Seria 3

2979

2008

42

Łódź

496 zł

UNIQA

 BMW Seria 5    

2993

2015

41

Poznań

325 zł

UNIQA

Ford Focus

1596

2004

31

Rzeszów

357 zł

HESTIA MTU

Ford Galaxy

1997

2007

41

Gdynia

495 zł

UNIQA

Volkswagen Tiguan 

1395

2017

48

Szczecin

399 zł

UNIQA

Volkswagen Polo

1498

2019

37

Warszawa

286 zł

WARTA

Co jeszcze można zrobić, by znaleźć najtańsze OC?

Co jeszcze, oprócz porównania kilku ofert możesz zrobić, by znaleźć najtańsze ubezpieczenie auta? Oto kilka sposobów, które możesz wykorzystać, by maksymalnie obniżyć cenę.

Płatność za OC punktami Payback – sprawdzona metoda oszczędności

Poszukując najtańszej polisy OC w CUK, warto rozważyć przystąpienie do programu PAYBACK. Jest to doskonała metoda, by obniżyć kwotę płatności za każde kupione ubezpieczenie. Dzięki zbieraniu punktów PAYBACK możesz zredukować cenę polisy nawet do 200 zł! Nie masz jeszcze karty PAYBACK? Możesz to szybko nadrobić! Założysz ją w naszej placówce lub za pośrednictwem strony PAYBACK.pl i aplikacji PAYBACK. Aby skorzystać z możliwości płacenia punktami za polisę komunikacyjną, wystarczy:

 • poprosić doradcę CUK o kartę;
 • wypełnić formularz i przekazać go naszemu doradcy;
 • aktywować kartę i rozpocząć zbieranie punktów!

Tańsze OC dzięki bezpiecznej jeździe – warunek bezszkodowości

Tanie OC można zyskać także za bezpieczną jazdę. Zniżki przyznawane za brak kolizji i wypadków nalicza się rosnąco – za każdy rok bezszkodowej jazdy. Ich maksymalny poziom to z reguły 60%, choć niektóre firmy mogą podnieść ten próg nawet do 80%. Jeśli jednak dojdzie do wypadku lub kolizji z winy kierowcy ubezpieczonego samochodu, część zniżek przepada. O tym, jak naliczane są zniżki w OC, przeczytasz w naszej innej poradzie – dowiedz się, jak liczyć zniżki i kiedy masz do nich prawo.

Korzystanie ze zniżek współwłaściciela

Młodzi kierowcy, by zaoszczędzić, często decydują się ubezpieczenie auta ze współwłaścicielem, którym jest bardziej doświadczony kierowca. Dzięki temu cena OC będzie niższa niż gdyby ubezpieczającym był tylko kierowca, który ma prawo jazdy dopiero kilka lat. Pod uwagę brane są bowiem zniżki drugiego właściciela auta.

Kupowanie ubezpieczeń w pakiecie

Jeśli oprócz najtańszego ubezpieczenia OC, interesuje Cię zakup ubezpieczeń, z których będziesz mógł skorzystać sam, weź pod uwagę zakup w pakiecie. Na przykład kupując OC i AC, możesz zaoszczędzić kilkaset złotych na autocasco.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Bezpośrednia likwidacja szkód – na tym nie warto oszczędzać w OC!

Najtańsze ubezpieczenie OC nie musi wcale ograniczać się do najprostszych wariantów ochrony. Warto zwrócić uwagę, czy niska cena polisy nie oznacza jej okrojonego zakresu. Jednym z ważniejszych programów, jakie może zawierać OC jest BLS, czyli program bezpośredniej likwidacji szkód. Polega on na tym, że wypłatą odszkodowania lub naprawą zniszczonego w rezultacie wypadku auta zajmuje się towarzystwo ubezpieczeń, w którym poszkodowany zakupił OC. Warto jednak wiedzieć, że aby było to możliwe, BLS musi posiadać również sprawca kolizji — bez tego nasz BLS nie zadziała. Poszukując polisy, warto zatem zwrócić uwagę, czy dana oferta zawiera BLS.

Ceny polis w 2024 r.

Zgodnie z kalkulacjami przeprowadzonymi w porównywarce CUK średnia cena polisy OC w marcu 2024 roku dla kierowców pomiędzy 18. a 25. rokiem życia wynosiła około 1100 zł (wyższe ceny OC za wiek kierowcy). Natomiast dla statystycznych użytkowników wyniosła około 600 zł. Tak jak wspominaliśmy, OC dla młodego kierowcy może być znacznie droższe niż w przypadku doświadczonej osoby.

Różnice w składkach za obowiązkowe polisy OC kierowców mogą sięgać nawet 30% - 35% między poszczególnymi województwami czy miastami. W jakich lokalizacjach można nabyć najtańsze OC? Gdańsk, Warszawa i Wrocław wciąż są najdroższymi miastami w rankingu składek za polisy komunikacyjne. Natomiast najtańszym województwem było Podkarpacie, gdzie właściciele pojazdów znajdowali ubezpieczenia w średniej kwocie około 600 zł.

Więcej na ten temat pisaliśmy tu: ile kosztuje ubezpieczenie samochodu.

Dlaczego różnice cen OC w porównywarce są tak duże?

Czasem korekta nawet drobnych parametrów przy korzystaniu z wyszukiwarki ubezpieczeń OC może diametralnie zmienić finalną wysokość składki. Tę wylicza się bowiem na podstawie wielu czynników. Co istotne – dla każdego towarzystwa inna zmienna może być tą najważniejszą. Dla jednego ubezpieczyciela to np. wartość wypracowanych zniżek za bezszkodową jazdę, dla innego – wiek kierowcy, brak przerw w zakupie polis, czy miejsce zamieszkania. Dlatego nawet ci, którzy jeżdżą tym samym autem i mieszkają w tym samym mieście, mogą wydawać na OC zupełnie inne kwoty.

Cena polisy OC dla danego kierowcy zależy więc od wielu aspektów – te zmienne ustalane są przez konkretne towarzystwo. Istotny jest między innymi wiek kierowcy. Ze względu na wysokie ryzyko spowodowania stłuczki i wypadku, młodzi kierowcy muszą liczyć się ze zwyżkami. Jest jednak sprawdzony sposób na to, aby tego uniknąć. Młodzi kierowcy mogą jeszcze przed posiadaniem swojego auta stać się współwłaścicielem pojazdu kogoś bliskiego, aby historia ubezpieczeniowa zaczęła się tworzyć.

Sprawdź, jak uniknąć zwyżki dla młodych.

Znajdź najtańszą polisę OC – wykup ubezpieczenie w CUK

Dzięki CUK Ubezpieczenia masz możliwość sprawdzenia, która z opcji komunikacyjnego ubezpieczenia OC będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Zyskujesz kilka sposobów, aby znaleźć tanie ubezpieczenia OC. Chcesz wiedzieć, ile sam zapłacisz za polisę OC i czy możesz zaoszczędzić dzięki porównaniu ofert? Nie przekonasz się o tym, dopóki nie sprawdzisz propozycji kilkunastu ubezpieczycieli w kalkulatorze OC!

Nasza łatwa w obsłudze porównywarka umożliwi Ci zaoszczędzenie na ubezpieczeniu nawet do 50% ceny OC. Wystarczy, że do kalkulatora wprowadzisz kilka podstawowych danych i bez wychodzenia z domu będziesz mógł porównać oferty 40 towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu. Inny sposób, również nie wymagający wychodzenia z domu, to telefon na infolinię CUK. Jeżeli natomiast preferujesz kontakt bezpośredni możesz uzyskać informacje od naszego doradcy w jednej z wielu placówek CUK w całej Polsce – tutaj wyszukasz najbliższą.

FAQ:

 • 1
  Czy warto brać najtańsze OC?

  W przypadku ubezpieczenia OC warto zdecydować się na najtańszą opcję, ponieważ jej koszty nie mają wpływu na zakres, który jest regulowany przez ustawę.

 • 2
  Od jakiego wieku tańsze ubezpieczenie?

  Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe stosują zwyżki dla osób do 25. roku życia, które mają prawo jazdy krócej niż 36 miesięcy. Nie jest to jednak regułą, bo każde z nich ustala samodzielnie definicję młodego kierowcy.  

 • 3
  Co wpływa na cenę ubezpieczenia OC?

  Pod uwagę brane są zarówno parametry dotyczące pojazdu, jak i kierowcy. Więcej na ten temat przeczytasz tu: od czego zależy cena OC.

Oceń artykuł

5.00
(2)

Oszczędź na OC/AC

wyceń i kup w 2 minuty

Numer rejestracyjny pojazdu
Data urodzenia właściciela pojazdu

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku