Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2018-10-30

Gdzie kupić OC na raty

Co zrobić, aby wydatek tytułem OC komunikacyjnego był mniej dotkliwy? Towarzystwa proponują nam rozwiązanie!

Posiadanie samochodu daje nam ogromną wygodę, ale generuje również koszty związane z jego codzienną eksploatacją.

Tankowanie, wymiana części, nieoczekiwane naprawy czy okresowe przeglądy techniczne to tylko część z nich.

Musimy również pamiętać o pakiecie ubezpieczeń, z których część jest obowiązkowa, a tylko część  dobrowolna.

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu

Zgodnie z przepisami polskiego prawa regulowanego USTAWĄ z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, ubezpieczenie OC komunikacyjne jest obowiązkowe dla każdego samochodu, a za niedopełnienie tego o obowiązku przewidziane są kary finansowe.

Co w takim razie zrobić, aby wydatek tytułem OC komunikacyjnego był mniej dotkliwy? Towarzystwa Ubezpieczeniowe proponują nam na to sposób.

Gdzie można rozłożyć ubezpieczenie OC komunikacyjne na raty?

Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe umożliwia właścicielowi pojazdu rozłożenie opłaty tytułem OC komunikacyjnego na raty. Ich ilość nie jest jednak dowolna, ale uzależniona od polityki danego Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

Głównie spotykamy się z propozycją rozłożenia płatności na 2 lub 4 raty. Informacji na temat ilości rat proponowanych przez danego ubezpieczyciela przedstawi doradca CUK po przygotowaniu indywidualnej oferty w placówce.

Dlaczego warto wykupić polisę w CUK Ubezpieczenia?

CUK Ubezpieczenia oferuje swoim Klientom system Smart11 pozwalający nie tylko odroczyć termin pierwszej płatności o 20 dni, ale również rozłożyć całą kwotę na 11 rat.

Stanowi to świetną opcję pozwalającą rozłożyć w czasie konieczne opłaty, co stanowi znacznie mniejsze obciążenie dla naszego budżetu.