Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

2018-09-26

Gdzie kupić OC dla młodego kierowcy?

Wiek i brak doświadczenia kierowcy jest jednym z czynników determinujących wysokość składki OC komunikacyjnego. 

Wielu młodych kierowców niedługo po uzyskaniu uprawnień do kierowania pojazdem planuje zakup własnego samochodu. Najczęściej otrzymują go jako prezent od rodziców czy przeznaczają na ten cel własne oszczędności.

Jednak auto i koszty jego eksploatacji to tylko jeden z wydatków, do kolejnych należy doliczyć obowiązkowe ubezpieczenia. Wśród gamy tych dostępnych na rynku często, ze względu na optymalizację kosztów, decydują się oni tylko na obowiązkowe OC, czasem w połączeniu z AC.

Dlaczego OC komunikacyjne dla młodego kierowcy jest zwykle wyższe?

Wiek i brak doświadczenia kierowcy jest jednym z czynników determinujących wysokość składki OC komunikacyjnego.

Wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych bardzo poważnie bierze pod uwagę właśnie ten parametr, co może znacząco wpłynąć na wysokość składki OC komunikacyjnego.

Jeżeli młody kierowca będzie więc właścicielem lub użytkownikiem pojazdu należy przygotować się na to, że stawka OC komunikacyjnego będzie wyższa, gdyż zwiększa to ryzyko spowodowania przez niego kolizji.

Gdzie zatem kupić korzystne OC dla młodego kierowcy?

Aby uzyskać jak najkorzystniejszą stawkę OC komunikacyjnego dla młodego kierowcy warto zatem spotkać się bezpośrednio z Doradcą Klienta w jednej z 300 placówek CUK lub przeprowadzić samodzielną kalkulację na stronie internetowej cuk.pl przy wykorzystaniu kalkulatora ubezpieczeń.

Informację tę uzyskasz także dzwoniąc na infolinię CUK pod numer 22 27 00 337.

Młody kierowco – nie przepłacaj i sprawdź jakie OC zapłacisz!

Oceń artykuł

0
(0)