2022-09-29

Ubezpieczenie OC online – dlaczego opłaca się tak kupować?

Przekonaj się, dlaczego warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń!

Ubezpieczenie OC online – dlaczego opłaca się tak kupować?

Masz samochód? Musisz mieć również ubezpieczenie OC. Dobra wiadomość jest taka, że możesz spełnić ten obowiązek, nie ruszając się z domu. Przekonaj się, dlaczego warto kupić OC online! Kiedyś polisy ubezpieczeniowe mogliśmy kupić jedynie stacjonarnie u doradcy ubezpieczeniowego. W obecnych czasach stawiamy na wygodę, zakup polisy OC online jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią załatwiać sprawy w szybki i bezpieczny sposób.

Twoja wygoda przede wszystkim

Jako właściciel samochodu masz sporo obowiązków – regularne przeglądy, kontrola oleju czy wizyty na myjni. Wszystko to pochłania Twój czas, który mógłbyś poświecić na swoje hobby czy spotkanie z przyjaciółmi. Aby kupić OC wystarczy tylko kilka minut raz w roku! A to wszystko za sprawą kalkulatora OC online.

Ubezpieczenie samochodu przez internet jest bardzo wygodne, przede wszystkim dlatego, że kupując polisę z domu, wszystkie niezbędne dokumenty masz pod ręką. Nie ma obawy, że zapomnisz dowodu rejestracyjnego czy dowodu osobistego. Kupując polisę u doradcy musisz pokazać zarówno dokument tożsamości jak i dowód rejestracyjny, którego obecnie nie trzeba wozić ze sobą w pojeździe. Jeżeli zapomnisz tych dokumentów, będziesz musiał przyjechać do placówki ponownie. Kupując ubezpieczenie z domu, wszystkie niezbędne dokumenty masz przy sobie. Nawet jeżeli rozpoczynasz kalkulację wcześniej i dane uzupełniałeś z pamięci – nie ma obawy – nasz kalkulator zapamiętuje dane Twojej ostatniej kalkulacji, więc będziesz mógł do niej wrócić, gdy będziesz już w domu. Uzupełnisz wszystkie wymagane informacje i bez problemu w kilka minut wystawisz polisę, którą otrzymasz na maila.

W nowej covidowej rzeczywistości coraz mniej korzystamy również z gotówki. Przelewy są bardzo wygodną formą zapłaty za wszelkiego rodzaju zakupy i usługi. Nie jesteś pewien, czy można opłacić OC przez internet? Kupując polisę OC online, nie musisz wypłacać pieniędzy czy pamiętać o wykonaniu przelewu. Polisę możesz opłacić online np. BLIKIEM – dzięki temu masz pewność, że ochrona ubezpieczeniowa będzie świadczona, a Ty dopełniłeś wszelkich niezbędnych formalności podczas zakupu nowej polisy.

Widzisz wszystkie dostępne możliwości

Kalkulator OC służy porównaniu ubezpieczeń samochodowych w różnych towarzystwach. Wystarczą podstawowe dane kierowcy i samochodu, aby poznać cenę składki we współpracujących z nami towarzystwach ubezpieczeniowych. Wyniki kalkulacji wyświetlają się na Twoim ekranie w formie czytelnego rankingu, dzięki czemu masz przed sobą wszystkie dostępne oferty i wiesz dokładnie, co ma Ci do zaoferowania każdy z ubezpieczycieli. Warto wiedzieć, że możesz dowolnie dobrać interesujące Cię ubezpieczenia samochodu. Razem z OC kupisz AC, NNW lub Assistance.

Porównanie ofert pozwoli Ci wybrać najkorzystniejszą zakresowo ofertę. Dzięki informacjom, które tam znajdziesz, będziesz mógł sam zdecydować, które dodatki komunikacyjne i w jakim zakresie chciałbyś zakupić. Możliwość porównania ofert sprawi, że w prosty sposób porównasz zakresy ubezpieczenia różnych towarzystw.

Pamiętaj!

Online kupisz nie tylko OC dla swojego pojazdu, ale również ubezpieczysz swoje mieszkanie czy wykupisz NNW szkolne dla Twojego dziecka. Jeżeli wybierasz się w podróż, sprawdź również składki na ubezpieczenie turystyczne oraz ubezpieczenie Twojego roweru. 

OC online kupisz o dowolnej porze

Jako kierowca powinieneś kupić OC pojazdu mechanicznego najpóźniej w dniu rejestracji. Zaskoczyła Cię kolejka w urzędzie? Nie zdążyłeś dotrzeć do naszej placówki przed zamknięciem? Odetchnij z ulgą! Porównywarka OC działa całą dobę, a Ty możesz kupić polisę dokładnie wtedy, kiedy Ci pasuje.

Placówki otwarte są tylko w określonych godzinach. Jednak jeżeli z jakiegoś powodu nie zdążysz dotrzeć do swojego doradcy, nie ma żadnego problemu – wystarczy, że otworzysz przeglądarkę internetową i kupisz polisę OC online na naszej stronie internetowej. Wszelkie dokumenty od razu po zawarciu ubezpieczenia otrzymasz na maila. Zastanawiasz się, czy można opłacić OC przez internet? Oczywiście, że tak. Za każdą polisę kupioną na naszej stronie internetowej, bez problemu zapłacisz od razu szybkim przelewem.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Panujesz nad polisami

Nie lubisz składować w domu stert dokumentów? Kupując polisę OC online, nie musisz gromadzić kolejnych papierowych wydruków. Twoją polisę prześlemy na adres mailowy w wersji elektronicznej. A jeśli chcesz mieć jeszcze lepszą kontrolę nad ubezpieczeniami, załóż konto w naszej Strefie Klienta i łatwo zarządzaj wszystkimi polisami bez wychodzenia z domu. Wszystkie polisy w Twoim smartfonie? Idealnym rozwiązaniem będzie aplikacja mobilna CUK Ubezpieczenia!

W naszej aplikacji znajdziesz nie tylko informacje dotyczące wszystkich Twoich polis. W razie gdybyś potrzebował pomocy swojego doradcy, znajdziesz tam przypisany kontakt. Zostaniesz również poinformowany o ofercie specjalnej CUK. W aplikacji obliczysz cenę OC dla Twojego pojazdu. Nie będziesz musiał wpisywać danych od początku, Twoje kalkulacje są zapisane w aplikacji, co znacznie usprawni proces ubezpieczenia auta przez internet.

W aplikacji znajdziesz również numer na assistance, jeżeli takie ubezpieczenie zostało przez Ciebie wykupione oraz telefon, pod którym będziesz mógł zgłosić pozostałe szkody ze swoich polis. Nie potrzebujesz wozić ze sobą polisy, żeby w prosty sposób skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem w razie awarii na drodze.

Poza wyżej wymienionymi udogodnieniami w aplikacji będziesz mógł sprawdzić również, w jakim towarzystwie posiada OC sprawca wypadku oraz wszelkie potrzebne informacje dotyczące ubezpieczeń. Aplikacja pozwala Ci na przechowywanie wszelkich niezbędnych informacji w jednym miejscu. Mając przy sobie telefon, masz pewność, że w razie wypadku wszystkie dane masz pod ręką. Jeżeli to Ty będziesz sprawcą kolizji, nawet nie mając dokumentów przy sobie, będziesz mógł podać poszkodowanemu numer polisy OC, ponieważ znajdziesz go łatwo w aplikacji.

Jak kupić OC online?

Przygotuj prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Oba dokumenty będą Ci potrzebne, aby uzupełnić dane w porównywarce. Na ekranie smartfonu lub komputera uruchom nasz kalkulator. Gdy wypełnisz obowiązkowe pola, od razu otrzymujesz pełne zestawienie ofert. Widzisz ceny proponowanych polis, możesz spersonalizować polisę AC i wybrać ofertę, która zawiera darmowe dodatki np. ubezpieczenie opon i bezpośrednią likwidację szkody. Kliknij w najciekawszą ofertę, a przekierujemy Cię do zakupu polisy.

Nasz kalkulator OC i AC jest bardzo prosty i intuicyjny, a porównanie zakresów ubezpieczenia pomoże Ci w podjęciu decyzji dotyczącej najlepszej oferty. Jeśli jednak będziesz chciał o coś zapytać, pamiętaj, że zawsze możesz zadzwonić na infolinię i zadać pytanie naszemu doradcy.

To ważne!

Ubezpieczenie OC przez internet możesz kupić nawet jeżeli polisa startuje w dniu dzisiejszym. Ochrona świadczona jest od konkretnej godziny, w której zawierasz polisę. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeżeli w dniu dzisiejszym zarejestrowałeś pojazd, nie możesz czekać z zakupem ubezpieczenia do następnego dnia. Kupując OC online masz pewność, że nie otrzymasz kary z UFG, nawet jeżeli placówki są już zamknięte lub z jakiegoś powodu nie możesz odwiedzić swojego doradcy.

Co z wypowiedzeniem poprzedniej polisy?

Kupiłeś w CUK ubezpieczenie OC przez internet i zastanawiasz się co z poprzednią polisą? Nie musisz się o nic martwić. W mailu otrzymasz informację, kiedy najpóźniej musisz wypowiedzieć obecną polisę oraz otrzymasz druk wypowiedzenia, który należy przesłać albo bezpośrednio do ubezpieczyciela bądź do nas na adres mailowy kontakt@cuk.pl. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami dotyczącymi rozwiązania umowy w poprzednim towarzystwie, pod warunkiem że współpracujemy z ubezpieczycielem, z którym masz podpisaną obecną polisę.

Dlaczego jeszcze warto ubezpieczać się online?

Pamiętaj, że kupując ubezpieczenie auta przez internet, przysługuje Ci prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Jeżeli np. dwa dni po zawarciu polisy uznasz, że chciałbyś rozszerzyć zakres ubezpieczenia o autocasco (AC), a dopłata za rozszerzenie polisy wychodzi drożej niż cały pakiet w innym towarzystwie – nie ma problemu. Wystarczy, że złożysz druk odstąpienia od umowy zawartej na odległość i Twoja polisa OC zostanie rozwiązana. Druk, podobnie jak w przypadku wypowiedzenia otrzymasz w mailu razem z polisą. Po złożeniu odstąpienia, bez problemu możesz zawrzeć nową polisę na pełen pakiet w innym towarzystwie, w którym zarówno składka jak i zakres okazały się dla Ciebie korzystniejsze.

Kupując polisę na ubezpieczenie obowiązkowe w placówce, nie masz możliwości rezygnacji z polisy OC!

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto się ubezpieczać online, odpowiedź jest prosta. Jak najbardziej! Poza wygodą i oszczędnością czasu masz ten komfort, że w razie chęci modyfikacji oferty, masz możliwość odstąpienia od umowy i zawarcia takiej, która będzie bardziej dopasowana do Twoich potrzeb.

Czy OC kupię tylko online?

Nie, w CUK Ubezpieczenia znajdziemy dla Ciebie polisę nie tylko za pomocą kalkulatora. Możesz zadzwonić na infolinię lub przyjść do jednej z kilkuset placówek CUK Ubezpieczenia.

Oceń artykuł

5.00
(2)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku