Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

2019-03-07

Czy zniżki OC przechodzą na małżonka?

Czy wiesz, że zniżki OC wypracowane przez Twojego małżonka, mogą zostać przepisane na Ciebie?

Nie chcesz płacić wysokich składek OC i chciałbyś się dowiedzieć, jak zdobyć zniżki? Mamy dla Ciebie dobrą informację! Możesz skorzystać ze zniżek swojego współmałżonka! Jest tylko jeden istotny warunek — musicie posiadać wspólnotę majątkową lub oboje musicie być współwłaścicielami samochodu. Dowiedz się z naszego artykułu jak przenieść zniżki na współmałżonka. Przekonaj się, że procedura przeniesienia zniżek na polisę OC jest prosta i szybka.

Większość towarzystw ubezpieczeniowych dopuszcza możliwość przeniesienia zniżek OC na małżonka

Zniżki OC – jak wygląda w praktyce ich przeniesienie na współmałżonka?

Przeniesienie zniżek OC jest sprawą dość prostą w realizacji. Nawet jeśli Twój mąż lub żona nie posiadali nigdy polisy OC lub wpisu do dowodu rejestracyjnego, mogą przejąć zniżki od Ciebie pod warunkiem posiadania wspólnoty majątkowej. Wystarczy, że podpiszecie u ubezpieczyciela oświadczenie o braku rozdzielności majątkowej i zniżki zostaną przeniesione. Jeśli jednak nie posiadacie wspólnoty majątkowej, najlepiej od razu zarejestrować samochód na obydwoje partnerów.

Kiedy nie można przenieść zniżek na małżonka?

Przeniesienie zniżek na małżonka w niektórych towarzystwach obwarowane jest większą liczbą warunków. Część towarzystw nie pozwala na przeniesienie zniżek na osobę, która posiada historię ubezpieczeniową. Inne towarzystwa stawiają warunek bezszkodowości. Niektóre z towarzystw wymagają też dopisania małżonka do polisy. Jeszcze inne nie honorują zniżek małżeńskich. Wymagania są różne, zależą od towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym chcemy wykupić polisę OC, dlatego warto się z nimi wcześniej zapoznać.

Czy zawsze warto przenosić zniżki OC?

Minusem przeniesienia zniżek na polisy OC jest przenoszenie również całej historii szkód. Również od niej zależy cena OC i zniżki lub zwyżki, które przysługują z tego tytułu. Jeśli małżonek lub współwłaściciel miał jakąś szkodę, cena polisy jest odpowiednio wyższa. Warto zwrócić uwagę, że składka przy jednej szkodzie i tak pozostaje niższa, niż w przypadku nieprzeniesienia składek i opłacania pierwszego ubezpieczenia OC.

Wielkość zniżek – jaka maksymalna zniżka może zostać przepisana na współmałżonka?

Jeśli Twój współmałżonek posiada tylko 10% zniżki, Ty również tyle dostaniesz. Natomiast jeśli Twój mąż lub żona posiada pełny pakiet zniżek, Ty również będziesz tyle posiadał! Po przeniesieniu zniżek współmałżonka na Ciebie, otrzymujesz dokładnie takie zniżki, jakie ma Twój współmałżonek. Różnica w cenie polisy między klientem bez zniżek za polisę OC i klientem ze zniżkami może w skrajnych wypadkach wynieść nawet kilka tysięcy złotych! Właśnie dlatego przeniesienie zniżek OC na partnera jest bardzo opłacalne.

Oszczędź czas i pieniądze kupując ubezpieczenie samochodu!

Teraz to możliwe, przekonaj się — skorzystaj z dokładnego kalkulatora online. Wolisz kupić polisę u doradcy? Zadzwoń na infolinię 22 27 00 337 lub odwiedź naszą placówkę!

Oceń artykuł

0
(0)