Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

OC - jak naliczane są zniżki?

25.07.2018

Kierowcy przy zakupie samochodu muszą mieć świadomość, że jego cena nie jest jedynym kosztem, który muszą ponieść.

Wiążą się z nią również inne opłaty, których łączna wysokość może znacznie zawyżyć budżet, który początkowo planowaliśmy wydać na ten cel.

Jednym z obowiązkowych ubezpieczeń wg Art. 4 ust. 1 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2003 r. Nr 124, poz. 1152) jest ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej [tak zwane OC komunikacyjne].

Pozytywną informacją jest fakt, że przy obliczaniu wysokości składki OC komunikacyjnego możemy liczyć na wiele zniżek.

Jak naliczane są zniżki OC?

W związku z tym, że OC przypisane jest właściciela pojazdu należy wspomnieć, w jaki sposób Towarzystwo Ubezpieczeniowe oblicza zniżki w jego kwocie.

Uzależnione są one od kilku czynników:

  • zniżki za dotychczasowy przebieg ubezpieczenia – uzależnione są one od indywidualnej polityki Towarzystwa Ubezpieczeniowego, jego taryfy, ilości posiadanych lat polisowych, jak również wcześniejszych szkód powstałych w związku z ruchem pojazdem oraz przerw w ubezpieczeniu;
  • zniżki dodatkowe – uzależnione są od zakresu ubezpieczenia (im więcej ryzyk, na przykład NNW/ASS/AC, tym korzystniejsza jest wysokość składki), sposobu użytkowania pojazdu, wieku kierowcy czy też aktualnej promocji obowiązującej danym Towarzystwie Ubezpieczeniowym.

Zatem na wysokość zniżek ma znaczny wpływ historia kierowcy, tak więc im bezpieczniejsza będzie nasza jazda tym zniżki w wysokości OC będą wyższe. Również z tego powodu warto zachować bezpieczeństwo na drodze!

Ile możesz zaoszczędzić na polisie ubezpieczeniowej dla Twojego auta? Sprawdź aktualne ceny polisy w naszej porównywarce.
keyboard_arrow_up