Ubezpieczenie szyb auta

Ubezpieczenie szyb to ochrona przed stratami powstałymi w wyniku zniszczenia lub uszkodzenia szyb zamontowanych w pojeździe. Jest to forma dobrowolnego zabezpieczenia, którą dokupimy tylko do OC lub AC, nie ma możliwości zawarcia oddzielnie.

Ubezpieczenie szyb co to jest?

Ubezpieczenie szyb to ochrona przed stratami powstałymi w wyniku zniszczenia lub uszkodzenia szyb zamontowanych w pojeździe. Jest to forma dobrowolnego zabezpieczenia, którą dokupimy tylko do OC lub AC, nie ma możliwości zawarcia oddzielnie.

Ubezpieczenie szyb samochodowych czy warto?

Szyby są delikatnym elementem auta. Koszt wymiany szyby może sięgać od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Warto zadbać o ich ochronę ubezpieczeniową szyb samochodowych.

Jak działa ubezpieczenie szyb?

Ochrona szyb polecana jest szczególnie dla kierowców, którzy dużo podróżują lub często korzystają z dróg usypanych z drobnych kamieni.

1. Statystycznie najczęściej uszkodzenia pojawiają od kamyków, które odpryskują spod kół pojazdów.

2. Kolejnym czynnikiem są gradobicia lub wichura, po której często dochodzi do połamania gałęzi, które potrafią uszkodzić szyby.

3. Szyba może zostać stłuczona również przez wandali lub złodziei.

Co obejmuje ubezpieczenie szyb?

Ubezpieczenie nie obejmuje dachu panoramicznego, szyberdachu oraz innych elementów szklanych np. lusterek.

Warto zaznaczyć, że w przypadku wymiany szyby czołowej zazwyczaj ustalony jest udział własny. Jeśli uszkodzona szyba wymaga wymiany, zostaje zastąpiona tzw. zamiennikiem. Wymiana na szybę oryginalną jest możliwa w ściśle określonych sytuacjach tzn. brak zamienników danej szyby.

Towarzystwa ochroną obejmują szybę:

Ubezpieczenie szyb a zniżki

Podczas zawarcia ubezpieczenia należy pamiętać, że towarzystwa mają odmienne ogólne warunki ubezpieczenia.

Trzeba zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia, która waha się zazwyczaj między 2 a 5 tys. zł. Najniższa suma może okazać się niewystarczająca, jeśli w naszym aucie zostanie uszkodzonych kilka szyb.

Najczęściej uszkodzeniu ulega szyba czołowa, towarzystwa bardzo często stosują udział własny przy wymianie tej szyby, który waha się od 50 zł do nawet kilkudziesięciu procent. W niektórych towarzystwach istnieje możliwość zniesienia udziału własnego.

Kolejnym czynnikiem decydującym może być zakres terytorialny. Zdecydowana większość towarzystw ochroną obejmuje zdarzenia mające miejsce na terenie Polski. Jeśli jednak zależy Ci na ochronie poza granicami RP znajdziemy dla Ciebie odpowiednią ofertę.

Ubezpieczyciele proponują również świadczenia dodatkowe takie jak zwrot kosztów parkowania uszkodzonego pojazdu na parkingu strzeżonym.

Gdzie ubezpieczyć szyby samochodu?

W CUK Ubezpieczenia nasi doświadczeni doradcy w zaledwie kilka minut porównają oferty 30 Towarzystw oraz pomogą dopasować najlepsze ubezpieczenie do indywidualnych potrzeb kazdego z Was. Zadzwoń na infolinię lub odwiedź najbliższą placówkę CUK Ubezpieczenia.

Szukasz dodatkowych ubezpieczeń swoich czterech kółek? Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu opon tutaj.

Więcej o ubezpieczeniu szyb znajdziesz tutaj.