2019-05-17

Czy warto ubezpieczać szyby samochodowe?

Dowiedz się, czy ubezpieczenie szyb to dodatek, który warto rozważyć podczas zakupu polisy.

Czy warto ubezpieczać szyby samochodowe?

Stłuczone szyby w samochodzie to niemały problem. To jedna z tych szkód, które zdarzają się często, ale zawsze nas zaskakują. Niezależnie od tego, czy jest to efekt wandalizmu, wypadku czy innych okoliczności – można łatwo uniknąć nieprzyjemnych i drogich konsekwencji. W jaki sposób?

Po co ubezpieczać szyby?

Uszkodzenie szyby w aucie to obok przebitej opony i rozbitych lusterek jedna z częściej występujących usterek. Wystarczy drobna stłuczka czy kamyk, który wyleciał spod kół mijanego pojazdu i kłopot gotowy. Tym bardziej że szybę powinniśmy wymienić nie tylko wtedy, gdy jest rozbita w drobny mak. Wymiana powinna nastąpić też wtedy, gdy na szybie zauważymy tzw. odprysk, czyli drobne pęknięcie, które pojawia się zazwyczaj na przedniej szybie, a jego najczęstszym sprawcą jest odskakujący kamyk.

Wydawałoby się, że drobne pęknięcie nie stanowi zagrożenia, jednak należy mieć na uwadze, że tak uszkodzona szyba traci swoje właściwości i w trakcie wypadku czy stłuczki nie stanowi ona już dla nas odpowiedniego zabezpieczenia.

  • Wybierz polisę OC lub pakiet OC i AC,
  • Uzupełnij ją o ubezpieczenie szyb,
  • Porównaj oferty i wybierz najlepszą z nich.

Czy warto mieć ubezpieczenie szyb?

Aby nie ponosić kosztów w przypadku konieczności wymiany szyb samochodowych, warto skorzystać z ubezpieczenia szyb. Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych posiada je w swojej ofercie. W zależności od konkretnego ubezpieczyciela inna jest oferta, w tym zakres ochrony i jego cena.

Ubezpieczenie szyb to rozszerzenie podstawowego zakresu ochrony, które wzbogaca pakiet OC lub AC. Towarzystwa ubezpieczeniowe jasno określają wszystkie warunki, w których można skorzystać z wypłaty odszkodowania. Pamiętajmy, że każdy ubezpieczyciel ma inne warunki i zazwyczaj nie są one takie same, jak u firm konkurencyjnych. Określone wyłączenia są np. konkretnym wskazaniem sytuacji, w których ochrona nie obowiązuje. Są one zawarte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, dlatego warto zapoznać się z tym dokumentem.

Dlaczego warto ubezpieczać szyby?

Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, że w naszym samochodzie tracimy szybę. Jej wymiana jest niezwykle kosztowna. Ubezpieczenie szyb pozwala jednak na pełne zabezpieczenie się przed przykrymi konsekwencjami.

Ten produkt cechuje się w głównej mierze niską ceną, dlatego zdecydowanie warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Tym bardziej że do uszkodzenia szyb dochodzi bardzo często.

Kiedy działa ubezpieczenie szyb?

Nie tylko w razie pęknięcia szyby, ale też w przypadku powstania na niej tak zwanego odprysku, możemy liczyć na pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego.

Wypłacone świadczenie z tytułu ubezpieczenia pokryje wszystkie koszty związane z naprawą. Ubezpieczenie szyb to ciekawa oferta, która może zabezpieczyć nas przed nieoczekiwanymi kosztami naprawy, dlatego warto rozważyć jej zakup.

Chcesz rozszerzyć ochronę o ubezpieczenie szyb?

Chcesz rozszerzyć polisę OC lub AC o ubezpieczenie szyb? Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych i porównaj cenę takiego pakietu w wielu towarzystwach. Jeśli wolisz kontakt z doradcą, to zapraszamy do naszych placówek lub do kontaktu telefonicznego pod numerem 22 27 00 337

Oceń artykuł

5.00
(1)

Sprawdź OC/AC dla swojego auta

Zostaw numer – oddzwonimy

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku