Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Prywatna emerytura

Jak zapewnić sobie prywatną emeryturę?

Prywatna emerytura wymaga zebrania kapitału, który zostanie wykorzystany po ustaniu pracy zarobkowej. To, ile będzie wynosiła nasza emerytura, zależeć będzie od zapobiegliwości – kwot, jakie odłożymy na ten cel i czasu, jaki przeznaczymy na budowanie kapitału. Zasada jest prosta – im szybciej pomyślimy o emeryturze, tym łatwiej ją uzyskamy, gdyż czas pracuje na naszą korzyść, szczególnie gdy mamy go dużo.

Ty wybierasz drogi prowadzące do celu. Możesz wykorzystać polisę inwestycyjną z odpowiednio długim horyzontem inwestowania i dobraną kwotą, pamiętając, że taki sposób daje przeciętnie wysokie zyski, ale nie zapewniając pewnej stopy zwrotu. W efekcie końcowym wynik może być wyższy lub niższy od oczekiwanego. Możesz także zapewnić sobie określoną wysokość emerytury bez ryzyka, z gwarantowaną, ale niższą niż oczekiwana z polisy inwestycyjnej, stopą zwrotu.

Więcej o emeryturze z ulgą podatkową znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z CUK Ubezpieczenia, aby poznać ceny polis dopasowane do Ciebie. Zadzwoń lub przyjdź do placówki.