2019-05-22

Czy prywatne ubezpieczenie zdrowotne się opłaca?

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnych usług medycznych. Sprawdź, czy faktycznie jest to opłacalne!

Czy prywatne ubezpieczenie zdrowotne się opłaca?

Każdy z nas powinien regularnie chodzić do lekarza. Niestety kolejki w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia są naprawdę bardzo duże, przez co na wizytę do specjalistów trzeba czekać nawet rok. A na to często nie możemy sobie pozwolić.

Nie dziwi zatem, że często decydujemy się na prywatne wizyty u specjalistów, do których często możemy dostać się nawet z dnia na dzień. Jednak prywatne wizyty nie należą do najtańszych, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług KPZ, czyli Krajowego Programu Zdrowotnego.

Jak często korzystamy z wizyt prywatnych?

Badanie CBOS z 2018 roku (“Korzystanie ze świadczeń i ubezpieczeń zdrowotnych”) pokazało, że 88% Polaków przynajmniej raz w pierwszej połowie 2018 roku skorzystało z porady lekarskiej.

Spośród tych osób, aż 48% Polaków deklaruje, że korzystało w tym czasie zarówno ze świadczeń dostępnych w ramach NFZ, jak i leczyło się prywatnie – płacąc z własnej kieszeni.

31% badanych skorzystało jedynie z publicznej służby zdrowia, a 9% wybrało wyłącznie opiekę prywatną. Głównym czynnikiem, który zniechęca pacjentów do korzystania z opieki w ramach NFZ jest długi okres oczekiwania na wizytę.
 

Czym jest Krajowy Program Zdrowotny?

Krajowy Program Zdrowotny to ubezpieczenie zapewniające Ci dostęp do fachowej opieki lekarskiej oraz badań na obszarze całego kraju w najniższych stawkach na rynku. Krajowy Program Zdrowotny to prywatna opieka lekarska, która gwarantuje pełną oraz błyskawiczną opiekę zdrowotną w całej Polsce, bez mocnego naruszania domowego budżetu.

Kto może skorzystać z Krajowego Programu Zdrowotnego?

Chcesz leczyć się prywatnie, bezpośrednio u popularnych specjalistów, bez przepłacania za badania, bez stania w kolejkach i odsyłania do innych placówek? Masz mniej niż 70 lat? Krajowy Program Zdrowotny jest dla Ciebie!

Dzięki comiesięcznej opłacie w wysokości 49 zł dostaniesz nielimitowany dostęp do konsultacji, badań oraz zabiegów ambulatoryjnych u najlepszych specjalistów. Koszt wizyty u wybranego lekarza z placówki współpracującej z KPZ to jedynie 19,90 zł. KPZ to program, który jest niezwykle atrakcyjną alternatywą dla tych osób, którym zależy na szybkiej i komfortowej opiece medycznej.

Czym wyróżnia się KPZ?

Program KPZ cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Decydują się na niego osoby, które nie chcą dużo wydawać na prywatne konsultacje u specjalistów i dlatego satysfakcjonuje ich możliwość prywatnej konsultacji w cenie 19,90 zł za wizytę.

KPZ zapewnia błyskawiczny dostęp do fachowej opieki lekarskiej na obszarze całego kraju. Krajowy Program Zdrowotny to doskonała ochrona dla Ciebie oraz Twoich bliskich, która zagwarantuje Ci komfort leczenia, na jaki zasługujesz.
Decydując się na przystąpienie do Krajowego Programu Zdrowotnego nie podpisujesz umowy na określony czas, w każdej chwili możesz zrezygnować z udziału w programie.

Chcesz przystąpić do programu?

Dzięki polisie KPZ otrzymujesz dostęp do 1900 placówek w całym kraju, a ich liczba ciągle rośnie! 

Aby dołączyć do Krajowego Programu Zdrowotnego, wypełnij formularz online lub odwiedź jedną z naszych placówek. Możesz też przystąpić do programu podczas rozmowy telefonicznej z naszym doradcą ubezpieczeniowym. Zapraszamy do kontaktu!

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku