2019-11-24

AC? Assistance? NNW? Kiedy warto?

Przyglądamy się różnym rodzajom ubezpieczeń samochodowych. Wybierz coś dla siebie.

AC? Assistance? NNW? Kiedy warto?

Kiedy Twoja ubezpieczenie OC się kończy lub zmieniasz auto na nowe, to idealny moment na zapoznanie się z innymi możliwymi rozszerzeniami ochrony. Każda dodatkowa umowa przekłada się na większe bezpieczeństwo oraz komfort na trasie. Nie wiesz, czy AC jest dla Ciebie odpowiednie? Zastanawiasz się czy kiedykolwiek skorzystasz z assistance? A może nigdy nie interesowałeś się NNW? Podpowiemy Ci, kiedy warto się zdecydować na dodatkową ochronę ubezpieczeniową.

Czym jest AC?

Wyobraź sobie, że podczas drogi do pracy, spowodujesz stłuczkę. Drugiemu kierowcy nie stało się nic poważnego, jednak on dostanie odszkodowanie z Twojego OC. Twój samochód, który ostatnio odebrałeś od mechanika, ma widoczne szkody, które będą Cię sporo kosztować. W takiej sytuacji dostaniesz wsparcie finansowe z tytułu posiadania AC. Ten zakres ubezpieczenia będzie chronić pojazd podczas takich zdarzeń jak szkoda całkowita samochodu, uszkodzenie go nawet z własnej winy, a także kradzież. Oczywiście tego typu ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, jednak warto porównać oferty firm, aby zdecydować, czy jest opłacalne. Skorzystaj z naszego kalkulatora, dzięki któremu będziesz mógł zapoznać się np. z atrakcyjnymi pakietami OC i AC.

AC — kto powinien je posiadać?

Jeśli zastanawiasz się czy ubezpieczenie AC jest odpowiednie dla Ciebie, podpowiemy Ci w jakich sytuacjach okaże się niezastąpione. Przede wszystkim, od jakiegoś czasu w naszym kraju dochodzi do silnych i tragicznych w skutkach zjawisk takich jak burze czy silny wiatr. Twój samochód może być wtedy narażony na liczne zniszczenia w wyniku działania żywiołów a AC gwarantuje Ci wsparcie finansowe, aby naprawić auto. Jest to zatem rozwiązanie dla kierowców, którzy często parkują pod blokiem czy na terenie swojej posesji bez garażu. Ubezpieczenie AC jest także przydatne nie tylko podczas zderzenia z innym autem, ale także zwierzęciem. Właśnie dlatego, jeśli często podróżujesz w nocy, jesteś narażony na niebezpieczeństwo i powinieneś posiadać dodatkową polisę. Ubezpieczenie AC jest także przeznaczone dla osób, które posiadają nowe auto, aby mieć zabezpieczenie w przypadku kradzieży oraz takie, które jest dość kosztowne w naprawie. Sprawdź, czy ubezpieczenie AC w Warcie będzie odpowiadać Twoim potrzebom!

Assistance, czyli komfort na trasie

Assistance gwarantuje Ci nie tylko wsparcie finansowe podczas awarii na drodze. To przede wszystkim pomoc o szerokim zakresie, nawet medycznym i prawnym. Taka dodatkowa ochrona okaże się niezastąpiona np. podczas wypadku na dłuższej trasie. W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia zarówno Ty, jak i Twoja rodzina przebywająca w tym czasie w samochodzie, może liczyć na transport do placówki medycznej, organizację noclegu czy pojazdu zastępczego, a nawet wsparcie psychologa. Jeśli przebywały z Tobą zwierzęta domowe, zostaną odwiezione one do specjalnej lecznicy. Kiedy będzie konieczność zorganizowania rehabilitacji po wypadku, także możesz liczyć na wsparcie towarzystwa ubezpieczeniowego.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Assistance gwarantuje Ci głównie pomoc podczas nagłej awarii na drodze. Tego typu sytuacje najczęściej pojawiają się niespodziewanie, np. podczas świąt, wyjazdu na wakacje czy powrotu z ważnego spotkania. Fachowcy pojawią się na miejscu, aby zmienić Ci koło, dowieźć brakujące części zamienne czy paliwo. Assistance może obejmować także zakres prawny, czyli konsultacje i ochronę np. podczas wyjazdu za granicę.

Kiedy warto posiadać assistance?

Dodatkowe ubezpieczenie w postaci assistance przyda się każdemu, kto użytkuje swój samochód dosyć często. Jeśli wybierasz się regularnie na wakacje, wyjeżdżasz na spotkania służbowe czy po prostu chcesz zapewnić sobie komfort - to rozwiązanie jest dla Ciebie. Porównaj oferty od wielu towarzystw ubezpieczeniowych w CUK. Możesz to zrobić nawet online, a odpowiedź dostaniesz po kilku minutach. Wtedy będziesz mógł dopasować zakres polisy do swoich potrzeb i np. zapewnić pomoc assistance na terenie całej Polski oraz poza granicami kraju.

NNW — przydatne ubezpieczenie na trasie

Kolejnym dobrowolnym ryzykiem jest NNW komunikacyjne, które obejmuje ochroną zarówno kierowcę, jak i pasażerów. Działa zarówno podczas jazdy, jak i wsiadania do pojazdu oraz wysiadania z niego. Kiedy poniesiesz szkodę w wyniku zdarzenia losowego, będziesz mógł otrzymać dodatkowe świadczenie. Dużym atutem NNW jest niezależność od innych rodzajów polis ubezpieczeniowych. Dzięki temu, dostaniesz odszkodowanie z dwóch źródeł. Porównaj oferty w naszym kalkulatorze oraz poznaj szczegóły umowy, które mogą różnić się u ubezpieczycieli.

  • Podaj podstawowe dane w porównywarce ubezpieczeń,
  • Zobacz oferty pakietów lub samego NNW,
  • Wybierz polisę i dopełnij formalności online.

Dopasuj ubezpieczenie do Twoich potrzeb

Pomożemy Ci w wyborze najkorzystniejszego ubezpieczenia. Odwiedź placowkę CUK Ubezpieczenia, zadzwoń na naszą infolinię lub skorzystaj z internetowej porównywarki ubezpieczeń samochodowych.

Oceń artykuł

5.00
(1)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku