Ubezpieczenie domku letniskowego

Coraz częściej decydujemy się na posiadanie domku letniskowego. Spędzamy tam weekendy, ferie, wakacje. Jednak przez większość czasu dom stoi pusty, niezamieszkały na stałe, przez co zwiększa się ryzyko powstania niektórych zdarzeń np. kradzieży mienia.

Gdzie ubezpieczyć domek letniskowy?

Coraz częściej decydujemy się na posiadanie domku letniskowego. Spędzamy tam weekendy, ferie, wakacje. Jednak przez większość czasu dom stoi pusty, niezamieszkały na stałe, przez co zwiększa się ryzyko powstania niektórych zdarzeń np. kradzieży mienia. Towarzystwa Ubezpieczeniowe wychodzą nam naprzeciw proponując ubezpieczenie tego typu nieruchomości.

Co to jest domek letniskowy?

Domek letniskowy to budynek przeznaczony na cele rekreacyjne, zamieszkiwany czasowo, znajdujący się na terenie działek rekreacyjnych. Część towarzystw ubezpieczeniowych ochroną obejmuje również domki znajdujące się na terenie ogrodów działkowych.

Domek letniskowy możemy ubezpieczyć łącznie z ubezpieczeniem domu bądź mieszkania, a w niektórych towarzystwach mamy możliwość ubezpieczenia samodzielnie.

Gdzie można ubezpieczyć domek letniskowy?

W zależności od wybranego towarzystwa ochroną ubezpieczeniową możemy objąć domek letniskowy, pomieszczenia gospodarze znajdujące się na działce, obiekty małej architektury, ruchomości domowe, czy odpowiedzialność cywilną.

Od czego ubezpieczyć domek letniskowy?

Należy zwrócić uwagę, że zakres ubezpieczenia nie pokrywa się w towarzystwach. Każde z nich ma inne ogólne warunki ubezpieczenia. Część wcześniej wymienionych zdarzeń jest opcjonalna.

Warto zaznaczyć, że w przypadku ubezpieczenia od kradzieży, należy zapoznać się z wymogami ubezpieczycieli dotyczących zabezpieczeń przeciwkradzieżowych np. niektóre towarzystwa wymagają zabezpieczenia okien kratami lub roletami zewnętrznymi.

Gdzie najtaniej ubezpieczyć domek letniskowy?

Chcesz korzystnie ubezpieczyć domek letniskowy? Zadzwoń do doradcy na numer 22 27 00 337 lub przyjdź do najbliższej placówki CUK i poznaj szczegóły!

Więcej o ubezpieczeniu domku letniskowego znajdziesz tutaj.