Ochrona prawna, z którą poczujesz się pewniej

Prowadzisz firmę i podejmujesz trudne decyzje? Formalności zawracają Ci głowę? Z CUK Ubezpieczenia nie musisz się nimi zajmować. wybierz dodatkową SuperPomoc, która przyda Ci się podczas codziennej pracy.

Czekamy na Twój kontakt!

Chcesz ubezpieczyć flotę? A może potrzebujesz więcej informacji na temat obowiązkowych polis? Skontaktuj się z nami.

Co zyskujesz?

  • Pełne wsparcie merytoryczne
  • Ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych
  • Wsparcie, także po zakupie polisy

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Bądźmy w kontakcie

#kupujtakjaklubisz

W CUK Ubezpieczenia zależy nam na Twojej wygodzie. W naszej multiagencji ubezpieczysz się na wiele sposobów i błyskawicznie obliczysz składkę za polisę. Możesz kupić online, porozmawiać z nami lub spotkać się osobiście w jednej z naszych placówek.

Ochrona prawna przydatna w każdej firmie

Nie ma wątpliwości, że każdą firmę mogą spotkać problemy prawne. Niektórzy przedsiębiorcy twierdzą, że skoro działają zgodnie z prawem, tego typu kłopoty nigdy ich nie spotkają. Jednak nic bardziej mylnego. Można prawa nie złamać, a i tak trafić przed sąd lub prokuraturę, na przykład w wyniku działań klientów czy konkurencji. Dlatego też ochrona prawna jest tym, co przyda się absolutnie każdej firmie. W przypadku największych przedsiębiorstw prawnicy są zwykle zatrudnieni na etatach lub też firma współpracuje z konkretną kancelarią. Jednak mniejszych przedsiębiorstw nie stać na stałą współpracę z prawnikami. Ubezpieczenie prawne pozwala zrezygnować ze stałych opłat za współpracę na rzecz o wiele niższej składki ubezpieczeniowej. Jak wspomniano, w cenie ubezpieczenia ochrony prawnej zawarta jest często kompleksowa pomoc prawna. Niemniej jednak należy wziąć pod uwagę różnorodność dostępnych polis. Zakres poszczególnych polis może się znacząco różnić.

Kiedy przydaje się ubezpieczenie prawne?

Warto wskazać sytuacje, w których ochrona ubezpieczeniowa w postaci wsparcia w zakresie prawa okazuje się przydatna. Niewątpliwie najczęściej wykorzystywaną możliwością wynikającą z ochrony prawnej są porady prawników. Często przedsiębiorcy zwyczajnie nie wiedzą, jakie w danej sytuacji mają prawa lub obowiązki. Kiedy klient domaga się odszkodowania, bez znajomości prawa trudno orzec, czy rzeczywiście należy mu je wypłacić, czy też jest to żądanie nieuprawnione. Jednak porady prawne to nie wszystko, do czego przydaje się ochrona ubezpieczeniowa. Jak już wcześniej wspomniano, dzięki najlepszym polisom ochrona prawna jest pełna. Tym samym, jeśli firma coś sprzedaje lub kupuje, może liczyć na wsparcie rzeczoznawcy bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Ponadto prawnik reprezentuje firmę podczas rozpraw sądowych, starając się doprowadzić do zadowalającego rezultatu. Co więcej, ubezpieczenie w postaci ochrony prawnej umożliwia skorzystanie z usług prawnika w sytuacji, gdy konieczne jest przygotowanie pozwu. Pisma sądowe należą do najbardziej formalnych dokumentów. Należy je przygotowywać zgodnie z określonymi zasadami, które najlepiej zna doświadczony w zawodzie absolwent prawa.

Koszt adwokata to duży wydatek

Wiele mówi się o tym, jak wysokie są koszty adwokata oraz wszelkiej innej pomocy prawnej. Zwykłe porady potrafią mocno nadszarpnąć budżet firmy. Jeśli chodzi o regularną współpracę z kancelarią, czy nawet z pojedynczym prawnikiem, koszty są jeszcze wyższe. Ubezpieczenie prawne daje możliwość zaoszczędzenia środków finansowych. Dzięki temu rozwiązaniu koszt adwokata, radcy prawnego, rzeczoznawcy, czy biegłego jest ograniczony do minimum. W gruncie rzeczy ochrona prawna w postaci ubezpieczenia niewiele różni się od stałej współpracy z kancelarią prawną. W końcu w każdej chwili można liczyć na pomoc prawną we wszystkich sytuacjach. Jednocześnie nie trzeba płacić stałego, wysokiego abonamentu za obsługę prawną, ani też ponosić kosztów doraźnego wsparcia. 

Ubezpieczenie ochrony prawnej – cena przystępna dla każdej firmy

Na rynku dostępnych jest wiele polis ubezpieczenia prawnego. Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych decyduje się na wprowadzenie do oferty tego typu produktu. Jeśli chodzi o ubezpieczenie ochrony prawnej, cena jest uzależniona od licznych czynników. Należą do nich:

  • ryzyko wystąpienia problemów prawnych w firmie,
  • skala działalności przedsiębiorstwa,
  • branża, w której działa dana firma,
  • zakres wsparcia w ramach polisy.

Towarzystwa ubezpieczeniowe zawsze szacują ryzyko poniesienia przez nie kosztów. W przypadku ochrony prawnej dla firm jest ono równe ryzyku wystąpienia problemów prawnych w przedsiębiorstwie. Niemniej istotny jest również zakres ewentualnego wsparcia. Im większa firma, tym większa pomoc prawna może być potrzebna. Nie bez znaczenia jest również obszar działalności firmy, gdyż w niektórych branżach pomoc prawna jest potrzebna częściej, a w innych rzadziej. Oczywiście na cenę ubezpieczenia ochrony prawnej ma również wpływ zakres polisy.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Twoja firma to dzieło, na którego sukces ciężko pracujesz każdego dnia. Starasz się zapewnić jak najwyższą jakość usług i dbasz o zadowolenie klientów, jednak każde przedsiębiorstwo jest narażone na nieprzewidziane sytuacje. Ryzyko wiąże się nie tylko z utrzymaniem stabilnej pozycji na rynku, ale także z okolicznościami, które wynikają ze specyfiki branży czy dotyczą zdarzeń losowych.

Ubezpieczymy majątek Twojej firmy, czyli nieruchomości, wyposażenie i sprzęt, z którego korzystasz w godzinach pracy. Jeśli Twoja firma posiada samochody, możemy zaproponować Ci odpowiednie ubezpieczenie floty. Prowadzisz działalność związaną z transportem albo boisz się o bezpieczeństwo przewożonych towarów? Pomożemy Ci w zakupie superubezpieczenia cargo. Jeśli martwisz się o odpowiedzialność za przypadkowe szkody na osobach trzecich, wybierz OC działalności gospodarczej

W CUK Ubezpieczenia otrzymujesz kompleksową superochronę ubezpieczeniową i pomoc prawną. Spraw, aby Twoja firma rozkwitała i nie martw się ryzykiem.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.