Ubezpieczenie Assistance

Co to jest Assistance? Ubezpieczenie Assistance jest dobrowolnym ubezpieczeniem, które ma na celu zapewnienie kierowcy zorganizowanie wszechstronnej i natychmiastowej pomocy w razie wypadku, awarii, kolizji czy też kradzieży.  

Co to jest Assistance?

Przy okazji ubezpieczeń pewnie nieraz o nim słyszeliśmy. Co to jest Assistance? Ubezpieczenie Assistance jest dobrowolnym ubezpieczeniem, które ma na celu zapewnienie kierowcy zorganizowanie wszechstronnej i natychmiastowej pomocy w razie wypadku, awarii, kolizji czy też kradzieży.  

Usługa jest nieoceniona, gdy chociażby wyjechaliśmy zagranicę, a nasz samochód popsuł się i nie mamy jak wrócić do domu. Ubezpieczenie Assistance w podróży jest nieocenione. Przyda się, jeśli w natłoku obowiązków nie zatankujemy auta i w połowie drogi do pracy pojazd odmówi posłuszeństwa lub gdy trzeba będzie wymienić przebitą oponę. Assistance to nie tylko ratunek dla naszego pojazdu, ale także kierowcy i pasażerów jako usługa zapewnienia noclegu lub zorganizowania transportu do domu dla podróżujących. 

W wielu Towarzystwach w ramach składki OC lub AC możemy liczyć na ochronę Assistance w zakresie podstawowym, który polega na holowaniu pojazdu po kolizji oraz wypadku. Opłaca się więc zainwestować w ubezpieczenie Assistance z OC i Assistance z AC.

Zakres Assistance

Ubezpieczenie Assistance samochodu, w zależności od wariantu oraz Towarzystwa, w którym podpisaliśmy umowę, może różnić się swoim zakresem.

Polisa Assistance może obejmować:

 • naprawę pojazdu na miejscu wypadku, kolizji lub awarii
 • dostarczenie paliwa
 • holowanie pojazdu po wypadku, kolizji do warsztatu lub miejsca zamieszkania
 • organizację i pokrycie kosztów wynajmu pojazdu zastępczego po wypadku, kolizji oraz awarii
 • otwarcie pojazdu w przypadku zagubienia lub zatrzaśnięcia kluczyków
 • dostawę części zamiennych
 • organizację i pokrycie kosztów zakwaterowania dla kierowców i pasażerów oraz kosztów podróży do miejsca zamieszkania
 • pomoc medyczną dla kierowcy i pasażerów
 • kierowcę zastępczego
 • wymianę koła lub naprawę ogumienia
 • pokrycie kosztów złomowania pojazdu 
 • przewóz zwierzęcia z miejsca zdarzenia do innego opiekuna lub do lecznicy weterynaryjnej
 • pomoc psychologa
 • Pomoc w zakresie informacji o hotelach, komunikacji publicznej, warsztatach itp. Oznacza to, że ubezpieczyciel pokryje za Ciebie wszystkie koszty.

Dlaczego warto wykupić Assistance?

Assistance zapewnia nam nie tylko ochronę w czasie podróży, ale także gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Przykład: mężczyzna wyjeżdża razem z rodziną zagranicę, tam ulegają wypadkowi. Assistance pokrywa koszty przewozu osób do szpitala, odholowania pojazdu do warsztatu, a rodzina ma również możliwość skorzystania z bezpłatnego noclegu. Następnego dnia samochód zostaje naprawiony Jeśli jednak kierowca nie jest w stanie go prowadzić, zorganizujemy zastępczego, który zawiezie pasażerów bezpiecznie do domu. Ubezpieczenie Assisstance w podróży okazuje się niezwykle przydatne dla naszego bezpieczeństwa.

W razie potrzeby, skorzystanie z Assistance jest bardzo łatwe. Wystarczy, że zadzwonimy pod numer alarmowy Towarzystwa, który wskazany jest na polisie oraz zgłosimy szkodę. Bezpłatna pomoc zostanie nam udzielona niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia. Zapytaj doradcę CUK o szczegóły.

Jak wykupić Assistance?

Wystarczy skontaktować się z naszymi doradcami, którzy porównają ofertę 30 Towarzystw i pomogą dopasować optymalne dla Ciebie rozwiązanie. Polisę możesz wykupić na raty, pierwszą płacąc dopiero po upływie miesiąca.

Najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie rocznej polisy Assistance łącznie z OC lub AC, ponieważ będziemy mogli zastosować zniżkę za rozszerzenie ochrony. Co więcej, niektórzy ubezpieczyciele nie sprzedają Assistance jako samodzielnego ryzyka, przez co zmniejsza się nam wybór odpowiedniej ochrony. Istotne jest sprawdzenie zakresu terytorialnego Assistance. Jeżeli potrzebujesz ubezpieczenia na kilkudniowy wyjazd – taką ofertę też posiadamy.

Więcej o ubezpieczeniu Assistance znajdziesz tutaj.