Ubezpieczenie bagażu

Wybierając się w podróż zawsze zabieramy ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. Aby chronić nasz ekwipunek, powinniśmy przed wyjazdem zadbać o jego ochronę wykupując ubezpieczenie bagażu w podroży.

Ochrona bagażu podróżnego

Wybierając się w podróż zawsze zabieramy ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. Aby chronić nasz ekwipunek, powinniśmy przed wyjazdem zadbać o jego ochronę wykupując ubezpieczenie bagażu w podroży. Polisa zagwarantuje nam zwrot poniesionych kosztów, jeśli bagaż zostanie skradziony lub utracimy go na skutek zdarzeń losowych, takich jak: pożar, lawina, powódź czy intensywne opady deszczu. Świadczenie w ramach ubezpieczenia bagażu lotniczego otrzymamy także wtedy, gdy nasz bagaż w czasie transportu ulegnie zniszczeniu lub opóźnione zostanie jego dostarczenie na miejsce, w którym będziemy spędzać urlop.

Ubezpieczenie bagażu w podroży chroni nie tylko wtedy, gdy znajduje się pod naszą opieką, np. kamery czy aparaty cyfrowe, ale także gdy pozostawimy go w bagażniku samochodu, w przechowalni, w hotelu czy przyczepie kempingowej.

Ochrona bagażu podróżnego obejmuje wszelkie walizy, torby i nesesery wraz z odzieżą i innymi rzeczami osobistymi, które w nich się znajdują. Polisa chroni także namioty, śpiwory, materace a nawet karimaty. Ubezpieczyć możemy również swój sprzęt sportowy. Istnieje także możliwość ubezpieczenia bagażu lotniczego.

Więcej o ubezpieczeniu bagażu znajdziesz tutaj.