Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

2019-09-25

Gdzie wyjechać na narty?

Skorzystaj z naszych inspiracji na zimową podróż! Nie czekaj do ostatniej chwili i już teraz zaplanuj wyjazd na narty!

Wraz z pierwszymi chłodniejszymi dniami zaczynamy myśleć o czekających nas długich zimowych wieczorach, a fani sportów zimowych poszukują już nowych wyzwań na zbliżający się sezon. Dzisiaj przyglądamy się ciekawym celom podróży z nartami w roli głównej.

Sprawdź najciekawsze miejsca na narty w Polsce i w Europie i przygotuj się na zimowe szaleństwo już teraz!

Białe szaleństwo bez wyjeżdżania z kraju

W Polsce narciarskie życie tętni oczywiście na południu kraju, gdzie rzeźba terenu obfituje w pasma górskie. Ważnym ośrodkiem sportów zimowych jest Białka Tatrzańska. Na miejscu liczne trasy zjazdowe, w tym dużo zjazdów łagodnych. To dobre miejsce także dla początkujących i dla dzieci rozpoczynających naukę jazdy na nartach. Warto wiedzieć, że w ramach projektu TatrySuperSki na wielu trasach Podhala, Pienin i Spisza obowiązuje jeden wspólny skipass.

Z kolei w Beskidach ważnym ośrodkiem narciarskim jest Wisła, gdzie trasy są zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Większość z nich jest oświetlona, co przeważa o dostępności także w godzinach wieczornych.

Na narty do sąsiadów

Za południową granicą warto zajrzeć na stoki po stronie słowackiej. Największym ośrodkiem sportów zimowych jest Chopok oddalony od Zakopanego o około 2 godziny jazdy samochodem. Na narciarzy czeka ponad 45 km tras, z których ponad połowa jest sztucznie dośnieżana. Kuszą nowoczesne wyciągi i strefy freeride.

Na podbój alpejskich stoków

Przy większym budżecie i dłuższym urlopie ciekawym pomysłem będzie wyprawa w górskie rejony Europy Zachodniej. Chodzi przede wszystkim o Alpy, ich wysokie szczyty i nienagannie przygotowane stoki.

Po włoskiej stronie Alp warto odwiedzić narciarskie miasteczko Livigno położone w trudno dostępnej lokalizacji. Na miejsce dostaniemy się tunelem wprost ze Szwajcarii. Oprócz gorącego bombardini w Livigno znajdziemy dużo tras o różnych stopniach trudności. Livigno to nie tylko narty – miejscowa strefa wolnocłowa zadowoli fanów markowych ubrań, perfum czy elektroniki.

We Francji doświadczonym narciarzom polecamy okolice Chamonix-Mont-Blanc (tak, to ten Mont Blanc!) i całego departamentu Górnej Sabaudii, który wtula się w granicę ze Szwajcarią i Włochami. To tutaj znajduje się 20% wszystkich francuskich ośrodków narciarskich. Większość z nich położona jest bardzo wysoko w górach, nawet 2600 m n. p. m. Niezapomniane widoki gwarantowane!

Na narty samolotem?

Jeśli masz w planach zabrać własny sprzęt, a przede wszystkim narty, może się okazać, że przekroczą wymiary bagażu rejestrowanego w wybranych przez Ciebie liniach lotniczych. W takim przypadku nie pozostanie nic innego, jak nadać bagaż specjalny i wnieść dodatkową opłatę za przewóz niestandardowego sprzętu.

Pamiętaj o ubezpieczeniu na narty!

Polisę turystyczną kupisz w placówce CUK Ubezpieczenia oraz na naszej infolinii. Bądź bezpieczny na stoku!

Oceń artykuł

0
(0)