Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

2019-12-27

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia na narty?

Czyli jakie ubezpieczenie przyda Ci się na stoku.

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na sportowe szaleństwo na stoku w kraju czy za granicę, przyda Ci się ubezpieczenie na narty. Dowiedz się, na co szczególnie musisz zwrócić uwagę jeszcze przed podpisaniem umowy.

Ubezpieczenie na narty przydaje się na stoku, zwłaszcza jeśli wyjeżdżasz za granicę, gdzie koszty leczenia są wysokie.

Co zapewnia ubezpieczenie narciarskie?

Jesteś miłośnikiem sportów zimowych? W takim razie musisz liczyć się z niebezpieczeństwem na stokach i narażeniem na nieszczęśliwe wypadki. Zacznijmy od wytłumaczenia, czym tak naprawdę jest ubezpieczenie narciarskie. Najczęściej obejmuje koszty leczenia, dostęp do placówek medycznych, koszty poszukiwania i ratownictwa medycznego na stoku, a także transport do szpitala.  W zależności od konkretnej propozycji towarzystwa ubezpieczeniowego, polisa może dodatkowo uwzględniać odszkodowanie za zgubiony czy uszkodzony bagaż, w tym także sprzęt sportowy.

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie narciarskie?

Ubezpieczenie narciarskie będzie doskonałym zabezpieczeniem, szczególnie za granicą, gdzie opłaty np. za udzielenie pierwszej pomocy na stoku przy użyciu śmigłowca są naprawdę wysokie i sięgają kilkudziesięciu tysięcy euro. Nawet karta EKUZ nie zapewni ochrony związanej z ratownictwem, dlatego wszelkie koszty będziesz musiał ponieść z własnej kieszeni. To samo dotyczy przewiezienia pacjenta do kraju. Dzięki ubezpieczeniu na narty będziesz czuł się bezpieczniej i nie musisz martwić się o koszty w razie nieszczęśliwego wypadku. Co więcej, tego typu polisę opłacasz wyłącznie za konkretny czas spędzony poza domem, np. za kilka czy kilkanaście wybranych dni.

Zakres ubezpieczenia - jaki jest?

Przed podpisaniem umowy z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym, zwróć uwagę na zakres ochrony. Czy w polisie znajduje się zwrot kosztów za akcje poszukiwawcze i ratunkowe? Co się stanie, jeśli będziesz potrzebować transportu do Polski? Czy dostaniesz odszkodowanie za uszkodzony sprzęt sportowy? Sprawdź, w jakich dokładnie momentach będziesz chroniony. Oczywiście im szerszy zakres polisy, tym spokojniej będziesz mógł uprawiać sporty zimowe. Koniecznie zobacz także, jaka jest suma ubezpieczenia. Za granicą powinna wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych ze względu na wysokie koszty leczenia oraz ratownictwa medycznego.

Wyłączenia odpowiedzialności

Większość towarzystw ubezpieczeniowych stosuje tzw. wyłączenia odpowiedzialności. Warto na nie zwrócić uwagę jeszcze zanim pojawisz się na stoku. Może okazać się, że sport, który uprawiasz jest zaliczany do dyscyplin wysokiego ryzyka. W momencie nieszczęśliwego wypadku, nie dostaniesz odszkodowania. Możesz jednak rozszerzyć zakres swojej ochrony, aby mieć pełne zabezpieczenie. Zwróć uwagę, czy w polisie uwzględniono takie przypadki jak wypadek bez kasku lub pod wpływem alkoholu.

Assistance - przydatny w Polsce i za granicą

Jeśli Twoje ubezpieczenie na narty gwarantuje Ci ochronę w ramach Assistance, możesz skorzystać z pomocy np. prawnika czy tłumacza. To gwarancja transportu do placówki medycznej, np. w razie złamania nogi na stoku narciarskim. Dostaniesz pomoc, jeśli stracisz bagaż lub ważne dokumenty. Możesz również liczyć na organizację oraz poniesienie kosztów za wyżywienie i zakwaterowanie w trudnych sytuacjach takich jak opóźnienie lotu.

Czy na stoku przyda się ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków jest niesamowicie ważne, jeśli będziesz aktywny na stoku narciarskim. Gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Oznacza to, że jeśli złamiesz rękę podczas jazdy na nartach, dostaniesz odpowiednie zadośćuczynienie.

Kiedy warto dokupić OC w życiu prywatnym?

Na stoku narciarskim możesz zrobić krzywdę zarówno sobie, jak i innym miłośnikom sportu. Przykładowo, jeśli uszkodzisz sprzęt sportowy należący do osoby trzeciej, posiadając OC w życiu prywatnym, nie musisz martwić się o poniesienie kosztów z własnej kieszeni. To samo dotyczy nieumyślnego spowodowania urazu lub uszczerbku na zdrowiu. OC w życiu prywatnym okaże się niezbędne nawet jeśli przypadkiem nadepniesz na drogi smartfon osoby przebywającej na stoku.

Znajdź ubezpieczenie na narty

Twoje ubezpieczenie na narty czeka na Ciebie w placówkach CUK Ubezpieczenia w całej Polsce i na infolinii. Skontaktuj się z nami i bądź pod ochroną w czasie wyjazdu na narty!

Oceń artykuł

0
(0)