2022-12-06

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia na narty i snowboard?

Czyli jakie ubezpieczenie przyda Ci się na stoku.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia na narty i snowboard?

Niedługo rozpocznie się sezon zimowy, już wkrótce zaczniemy planować nasze wyjazdy.Niezależnie od tego, czy wybierasz się na sportowe szaleństwo na stoku w kraju, czy za granicę, przyda Ci się ubezpieczenie na narty. Dowiedz się, na co szczególnie musisz zwrócić uwagę jeszcze przed podpisaniem umowy. Sprawdź jakie ubezpieczenie na narty w Polsce i za granicą powinieneś wykupić, żeby bezpiecznie jeździć na stoku. Zbliżające się ferie zimowe spędź bezpiecznie!

Co zapewnia ubezpieczenie narciarskie?

Jesteś miłośnikiem sportów zimowych? W takim razie musisz liczyć się z niebezpieczeństwem na stokach i narażeniem na nieszczęśliwe wypadki. Zacznijmy od wytłumaczenia, czym tak naprawdę jest ubezpieczenie narciarskie. Najczęściej obejmuje koszty leczenia, dostęp do placówek medycznych, koszty poszukiwania i ratownictwa medycznego na stoku, a także transport do szpitala.  W zależności od konkretnej propozycji towarzystwa ubezpieczeniowego, polisa może dodatkowo uwzględniać odszkodowanie za zgubiony czy uszkodzony bagaż, w tym także sprzęt sportowy. Narty za granicą? Koniecznie kup ubezpieczenie turystyczne. Szusując po trasach będziesz czuł się bezpiecznie, a gdy dojdzie do wypadku, będziesz mógł liczyć na wsparcie ubezpieczyciela. Jeżdżąc na nartach lub na snowboardzie ryzyko wypadku jest znacznie większe niż np. podczas spaceru. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do nieszczęśliwego wypadku.

Dobre ubezpieczenie narciarskie poza podstawowym ubezpieczeniem kosztów leczenia i assistance powinno chronić Cię również w sytuacji, gdy to Ty wyrządzisz szkodę osobie trzeciej podczas jazdy na nartach. Kupując polisę pamiętaj jak ważne jest ubezpieczenie OC. Narty czy snowboard to bardzo trudny sport – zanim nauczysz się dobrze jeździć, może dojść do niespodziewanych wypadków. Warto się zabezpieczyć na wypadek nieprzewidzianych sytuacji.

Co do zasady – dobrze skrojone ubezpieczenie narciarskie da Ci pewność, że towarzystwo pokryje wszelkie niezbędne koszty związane z Twoim leczeniem i rehabilitacją.

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie narciarskie?

Ubezpieczenie narciarskie będzie doskonałym zabezpieczeniem, szczególnie za granicą, gdzie opłaty np. za udzielenie pierwszej pomocy na stoku przy użyciu śmigłowca są naprawdę wysokie i sięgają kilkudziesięciu tysięcy euro. Nawet karta EKUZ nie zapewni ochrony związanej z ratownictwem, dlatego wszelkie koszty będziesz musiał ponieść z własnej kieszeni. To samo dotyczy przewiezienia pacjenta do kraju. Dzięki ubezpieczeniu na narty będziesz czuł się bezpieczniej i nie musisz martwić się o koszty w razie nieszczęśliwego wypadku. Co więcej, tego typu polisę opłacasz wyłącznie za konkretny czas spędzony poza domem, np. za kilka czy kilkanaście wybranych dni.

Zastanawiasz się, czy warto się ubezpieczyć wyjeżdżając na narty? Oczywiście, że tak! Polisa narciarska z odpowiednio dobranym zakresem ubezpieczenia daje Ci gwarancję bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach czy snowboardzie. Sprawdź, jaki zakres ubezpieczenia wybrać, żeby polisa kompleksowo chroniła Ciebie i Twoją rodzinę.

Zakres ubezpieczenia — jaki jest?

Przed podpisaniem umowy z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym, zwróć uwagę na zakres ochrony. Czy w polisie znajduje się zwrot kosztów za akcje poszukiwawcze i ratunkowe? Co się stanie, jeśli będziesz potrzebować transportu do Polski? Czy dostaniesz odszkodowanie za uszkodzony sprzęt sportowy? Sprawdź, w jakich dokładnie momentach będziesz chroniony. Oczywiście im szerszy zakres polisy, tym spokojniej będziesz mógł uprawiać sporty zimowe. Koniecznie zobacz także, jaka jest suma ubezpieczenia. Za granicą powinna wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych ze względu na wysokie koszty leczenia oraz ratownictwa medycznego.

Jak powinno wyglądać dobre ubezpieczenie na narty? Jak wspominaliśmy wyżej, zakres polisy jest bardzo istotny. Wyjeżdżając za granicę koniecznie zwróć uwagę czy Twoja polisa zawiera wszystkie istotne rozszerzenia. Do najważniejszych należą oczywiście koszty leczenia i assistance, ale także NNW, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie bagażu podróżnego ze sprzętem sportowym czy odpowiednie rozszerzenie o sporty wysokiego ryzyka, jeżeli zachodzi taka konieczność oraz klauzula alkoholowa. Wszystkie te rozszerzenia są potrzebne, gdyż dzięki nim masz pełną ochronę. Jeżeli na stoku chcesz czuć się bezpiecznie, koniecznie zadbaj o kompleksową ochronę na Twojej polisie.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Wyłączenia odpowiedzialności

Większość towarzystw ubezpieczeniowych stosuje tzw. wyłączenia odpowiedzialności. Warto na nie zwrócić uwagę jeszcze zanim pojawisz się na stoku. Może okazać się, że sport, który uprawiasz jest zaliczany do dyscyplin wysokiego ryzyka. Wówczas w momencie nieszczęśliwego wypadku nie dostaniesz odszkodowania. Możesz jednak rozszerzyć zakres swojej ochrony, aby mieć pełne zabezpieczenie. Zwróć uwagę, czy w polisie uwzględniono takie przypadki jak wypadek bez kasku lub pod wpływem alkoholu.

Koszty leczenia i assistance — przydatne w Polsce i za granicą

Ubezpieczenie na narty za granicą gwarantuje Ci ochronę w ramach kosztów leczenia i assistance, dzięki którym możesz skorzystać z pomocy np. prawnika czy tłumacza. To również gwarancja transportu do placówki medycznej, np. w razie złamania nogi na stoku narciarskim. Otrzymasz też pomoc, jeśli stracisz bagaż lub ważne dokumenty. Możesz również liczyć na organizację oraz poniesienie kosztów za wyżywienie i zakwaterowanie w trudnych sytuacjach takich jak opóźnienie lotu.

Koszty leczenia i assistance to podstawa ubezpieczenia narciarskiego, które kupujemy na wyjazdy zagraniczne. Swoim zakresem obejmuje pobyty w szpitalu i transporty między placówkami w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku czy choroby. Każda polisa narciarska z zakresem terytorialnym innym niż Polska obejmuje ochroną takie zdarzenia.

Kupując ubezpieczenie na narty, koniecznie zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia. Jazda na nartach czy snowboardzie może doprowadzić do licznych złamań czy innych uszkodzeń ciała. Leczenie za granicą jest często bardzo drogie – możesz zostać przewieziony do prywatnej placówki medycznej i niestety, posiadając zbyt niską sumę ubezpieczenia, może się okazać, że jest ona niewystarczająca. Warto więc odpowiednio zabezpieczyć się przed wyjazdem i wybrać wyższą sumę ubezpieczenia. Koszt takiej zmiany jest niewielki a w razie szkody masz pewność, że towarzystwo pokryje wszystkie koszty związane z Twoim leczeniem.

Kupując ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny koniecznie zwróć również uwagę na to, czy towarzystwo pokrywa również koszty poszukiwań i ratownictwa. Wybierając ubezpieczenie na narty koniecznie zabezpiecz tę kwestię. Nawet jeżeli posiadasz kartę EKUZ, która w całości lub w części pokryje koszty Twojego leczenia, musisz pamiętać, że nie pokryje ona kosztów związanych z poszukiwaniem Cię w razie zaginięcia na trasie. Nie pokryje również kosztów związanych z ratownictwem. Te koszty będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni.

Czy na stoku przyda się ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków jest niesamowicie ważne, jeśli będziesz aktywny na stoku narciarskim. Gwarantuje wypłatę odszkodowania w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Oznacza to, że jeśli złamiesz rękę podczas jazdy na nartach, dostaniesz odpowiednie zadośćuczynienie.

Ubezpieczenie narciarskie koniecznie powinno obejmować takie rozszerzenie. Jazda na nartach czy snowboardzie jest dość niebezpieczna i stosunkowo często wiąże się z uszkodzeniami ciała. Taka polisa narciarska zapewni Ci wypłatę odszkodowania, które będziesz mógł przeznaczyć np. na rehabilitację.

Kiedy warto dokupić OC w życiu prywatnym?

Na stoku narciarskim możesz zrobić krzywdę zarówno sobie, jak i innym miłośnikom sportu. Przykładowo, jeśli uszkodzisz sprzęt sportowy należący do osoby trzeciej, posiadając OC w życiu prywatnym, nie musisz martwić się o poniesienie kosztów z własnej kieszeni. To samo dotyczy nieumyślnego spowodowania urazu lub uszczerbku na zdrowiu. OC w życiu prywatnym okaże się niezbędne nawet jeśli przypadkiem nadepniesz na drogi smartfon osoby przebywającej na stoku.

Ubezpieczenie OC na narty jest bardzo ważną częścią polisy, ponieważ na stoku może dojść do niespodziewanych zdarzeń, które mogą nadwyrężyć Twój budżet. Koniecznie rozszerz swoją polisę ubezpieczeniową o OC w życiu prywatnym – dzięki temu będziesz miał kompleksowe ubezpieczenie narciarskie. Austria czy Włochy to kierunek, który wybierasz? Kupując odpowiednie ubezpieczenie OC masz pewność, że zadziała ono także na zagranicznych stokach.

Ubezpieczenie bagażu – ważne rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej

Kupując ubezpieczenie na narty koniecznie wybierz też ubezpieczenie bagażu, które będzie obejmowało swoją ochroną sprzęt sportowy. Dodając takie rozszerzenie do swojej polisy możesz mieć pewność, że w razie uszkodzenia sprzętu w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy kradzieży – towarzystwo wypłaci odszkodowanie za wszelkie szkody, do wskazanej w polisie sumy ubezpieczenia.

Jak widać zakres polisy ubezpieczeniowej jest bardzo istotny, ponieważ dobrze dobrane ubezpieczenie ochroni nas nawet w najtrudniejszej sytuacji. Poza wyżej wymienionymi ryzykami koniecznie zwróć uwagę, czy Twoja polisa zadziała również w przypadku szkód, które będą miały miejsce po spożyciu alkoholu. Część towarzystw klauzulę alkoholową ma już w zakresie ubezpieczenia, natomiast niektóre polisy ubezpieczeniowe muszą zostać o nią dodatkowo rozszerzone. Jeżeli planujesz pić np. grzane wino na stoku, koniecznie zadbaj o to, żeby Twoja polisa zawierała stosowne rozszerzenie.

Jeżeli planujesz jazdę na nartach po niezabezpieczonych trasach koniecznie sprawdź, czy sport, który chcesz uprawiać jest objęty ubezpieczeniem. Możliwe, że Twoja polisa będzie musiała zostać dodatkowo rozszerzona o sporty wysokiego ryzyka.

Ubezpieczenie na narty w Polsce

Zastanawiasz się, czy jest Ci potrzebne ubezpieczenie na narty w Polsce? Podróżując po naszym kraju, nawet w razie wypadku na stoku, nie musisz martwić się o szpital. Jesteś ubezpieczony w ramach NFZ, co oznacza, że dostęp do państwowej służby zdrowia masz zapewniony. Nie znaczy to jednak, że nie warto kupić ubezpieczenia narciarskiego. W przypadku polis ubezpieczeniowych z zakresem terytorialnym na Polskę nie będą one obejmowały kosztów leczenia i assistance. Ubezpieczenie na narty w Polsce może obejmować przede wszystkim NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenie bagażu. Posiadając polisę ubezpieczeniową z dobrym zakresem masz pewność, że jesteś chroniony nawet w najbardziej nieprzewidzianych sytuacjach jak wypadek na stoku. Uprawiasz snowboard? Polska to kraj, w którym najczęściej jeździsz, ale zdarza Ci się również odwiedzać naszych sąsiadów? Nie musisz kupować drugiej polisy turystycznej. Niektóre towarzystwa w ramach polisy ubezpieczeniowej na Polskę chronią Cię również za granicą, ale tylko do określonej liczby kilometrów przy pasie przygranicznym. Zwróć na to uwagę, jeżeli na urlopie planujesz wybrać się na zagraniczne stoki.

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego warto kupić ubezpieczenie na narty i snowboard!

Znajdź ubezpieczenie na narty

Twoje ubezpieczenie na narty czeka na Ciebie w placówkach CUK Ubezpieczenia w całej Polsce i na infolinii. Skontaktuj się z nami i bądź pod ochroną w czasie wyjazdu na narty! Ubezpieczenie narciarskie możesz kupić również online, korzystając z naszego kalkulatora turystycznego.

Oceń artykuł

5.00
(2)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku