2019-11-19

Narty w Polsce czy za granicą?

Przedstawiamy, gdzie najlepiej wyjechać w tym sezonie narciarskim. Zdecyduj, który wyjazd jest dla Ciebie!

Narty w Polsce czy za granicą?

Narciarstwo staje się coraz bardziej popularną aktywnością sportową wśród Polaków. Szacowana liczba osób, która wybrała się w 2018 roku na stoki to aż 5 milionów. Nic dziwnego, zimowe szaleństwo to świetna okazja do spędzenia czasu ze znajomymi, dziećmi czy bliskimi. Sprawdź jakie są zalety wyjazdów w kraju, a także za granicą.

Polskie stoki — dlaczego warto je wybrać?

Większość Polaków wybiera polskie stoki narciarskie. To rozwiązanie jest przede wszystkim wygodniejsze, ze względu na bliską lokalizację i łatwy dojazd. Najczęściej turyści decydują się na Szczyrk, Czarną Górę i Białkę Tatrzańską. Do dyspozycji jest wiele atrakcyjnych ośrodków, które z roku na rok poprawiają swoje warunki, aby przyciągnąć urlopowiczów. Jedyne, na co warto zwrócić uwagę podczas wyjazdu na narty w Polsce to pogoda. Ostatnie lata pokazują, że długie i śnieżne zimy to już przeszłość. Musisz zatem zastanowić się czy sztucznie naśnieżany stok będzie dla Ciebie wystarczający. Ceny weekendowego wypadu do polskich kurortów wahają się od 1500 złotych wzwyż, a do tych kosztów trzeba także doliczyć zakup lub wynajem sprzętu narciarskiego oraz odpowiednich ubrań.

Gdzie wybrać się na narty za granicę?

W tym sezonie chcesz postawić na narty za granicą i zastanawiasz się, gdzie warto się wybrać? Do popularnych kierunków wyjazdów na zimowe szaleństwo zaliczają się Austria, Włochy, Słowacja i Czechy. Choć na pierwszy rzut oka, ceny karnetów mogą wydawać się dosyć spore, turyści uwielbiają te miejsca za większy wybór tras, które można dopasować do swoich umiejętności. Przykładowo, karnet na wszystkie stoki w Val di Sole to koszt około 290 euro dla osoby dorosłej, a w polskim Szczyrku wyniesie on około 500 złotych. Do tego trzeba wziąć pod uwagę ceny noclegów oraz wyżywienia, które w sezonie wysokim od końca stycznia do połowy marca będą mniej atrakcyjne niż w Polsce.

Warto jednak wyobrazić sobie malownicze trasy w Alpach, które przyciągają turystów. Łączna długość tras np. w Ortler Skiarana wynosi 330 kilometrów długości, porównując z polskim Szczyrkiem to o 290 kilometrów więcej. W dodatku za granicą często panują lepsze warunki niż w Polsce, np. we włoskim kurorcie Livingo jest wiele tras dla początkujących oraz średniozaawansowanych. To atrakcyjne miejsce dla rodzin wraz z dziećmi. Jeśli wybierasz się do Austrii weź pod uwagę Schladming oraz Kartynię. Ciekawą opcją jest wyjazd do sąsiedzkich Czech i Słowacji, gdzie ceny mogą okazać się atrakcyjne, np. do Tatrzańskiej Łomnicy czy Harrachova.

Wyjazd za granicę — o czym musisz wiedzieć?

Jeśli planujesz wyjazd za granicę, musisz pamiętać, że panują tam odrobinę inne zasady niż w Polsce. Dotyczy to głównie ratownictwa oraz akcji poszukiwawczych, które nie są organizowane za darmo w ramach publicznej opieki zdrowotnej. Przyda Ci się zatem ubezpieczenie turystyczne z rozszerzeniem o narty, aby nie płacić z własnej kieszeni za koszty leczenia i transportu. Jeśli wydarzy się coś na stoku i nie będziesz mógł o własnych siłach dotrzeć do szpitala, możesz liczyć na transport do placówki. W dodatku prywatna opieka zdrowotna za granicą to komfortowe rozwiązanie, ponieważ nie musisz martwić się rachunkami z placówek medycznych. Ubezpieczenie turystyczne to nie tylko ochrona Twojego zdrowia, ale także szereg dodatków. Ubezpieczyć możesz bagaż, a nawet sprzęt sportowy – ta opcja jest bardzo przydatna w przypadku wypadów na narty. Wystarczy, że wybierzesz dodatkową opcję do swojej polisy, aby zabezpieczyć cenny sprzęt narciarski przed kradzieżą czy uszkodzeniem.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Chcesz poznać naszą ofertę ubezpieczenia na narty?

Odwiedź jedną z naszych licznych placówek lub porozmawiaj z doradcą ubezpieczeniowym na infolinii.

Oceń artykuł

0
(0)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku