Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2019-04-04

Czy ubezpieczenie maszyn rolniczych jest przydatne?

Zastanawiasz się, czy ubezpieczenie maszyn rolniczych jest przydatne tak jak autocasco dla kierowców?

Agrocasco to ubezpieczenie przeznaczone dla rolników, które działa na podobnej zasadzie co autocasco. To ubezpieczenie z powodzeniem chroni Twoje maszyny i zabezpiecza Cię przed wieloma kryzysowymi sytuacjami w zakresie finansowym.

Wykupienie agrocasco sprawia, że maszyny są chronione przed pożarami, huraganami, powodziami, różnego rodzaju uszkodzeniami oraz kradzieżami. Właśnie dlatego każdy właściciel gospodarstwa rolnego powinien wziąć pod uwagę wykupienie takiej polisy.
 

Maszyny rolnicze to kosztowne narzędzia pracy, dlatego warto objąć je ubezpieczeniem agrocasco.

Czy warto mieć agrocasco?

Agrocasco, podobnie jak autocasco, nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym, ale warto rozważyć jego zakup. Ubezpieczenie maszyn rolniczych będzie chronić Twoje maszyny przed wieloma zdarzeniami losowymi.

Agrocasco kosztuje stosunkowo niewiele w porównaniu z szerokim zakresem ochrony. Zakup ubezpieczenia maszyn rolniczych nie jest trudny. Polisę agrocasco można nabyć w każdej placówce CUK Ubezpieczenia, gdzie nasi doradcy chętnie pomogą Ci wybrać ubezpieczenie dopasowane do Twoich potrzeb.
 

Jakie maszyny rolnicze mogą być objęte agrocasco?

Ubezpieczenie agrocasco można wykupić między innymi na takie maszyny jak:
* kombajn;
* ciągnik;
* glebogryzarka;
* agregat;
* siewnik;
* kosiarka;
* środki transportu nieposiadające własnego napędu, czyli na przykład przyczepy.
Podczas zakupu ubezpieczenia trzeba być świadomym, że ochroną zostaną objęte tylko te maszyny, które zostały wyraźnie wskazane w polisie w sposób, który umożliwia ich identyfikację.  
 

Ochrona w trakcie przechowywania maszyn i podczas prac

Agrocasco chroni maszyny rolnicze w wielu sytuacjach. Ubezpieczenie maszyn rolniczych  będzie zabezpieczać Twój sprzęt nie tylko w momencie jego przechowywania, ale także w czasie pracy.

Polisa obejmuje też zabezpieczenie od szkód spowodowanych przez niekorzystne warunki atmosferyczne, a w tym:

  • pożar;
  •  grad;
  • piorun;
  • upadek statku powietrznego;
  • deszcz nawalny;v
  •  huragan.

Rolnicy kupujący agrocasco nie muszą się już obawiać uszkodzeń w swoich pojazdach oraz kradzieży, na które narażeni są przecież wszyscy.

Czy agrocasco chroni w przypadku kradzieży i wypadków?

Maszyny rolnicze to drogi sprzęt, dlatego stosunkowo często padają łupem złodziei. Wykupując polisę można swobodniej wykonywać swoje obowiązki i nie żyć w ciągłym stresie. Ważne jest jednak to, że polisa nie będzie obejmowała wypłaty odszkodowań za szkody wyrządzone przez rolnika innym osobom, np. wtedy, gdy rolnik jest sprawcą jakiegoś wypadku. 

Jeśli spowodujesz wypadek podczas jazdy traktorem po drodze publicznej, to odszkodowanie dla osób poszkodowanych zostanie wypłacone z OC komunikacyjnego na traktor, do którego posiadania zobligowany jest każdy właściciel takiego pojazdu. 

Jeśli natomiast dojdzie do wypadku, w którym poszkodowany zostanie sąsiad, pomagający Tobie podczas koszenia zboża, to w takim przypadku odszkodowanie zostanie mu wypłacone jedynie wtedy, gdy posiadasz aktualną polisę OC rolnika. Co ważne, wykupienie polisy OC rolnika jest obowiązkiem każdej osoby prowadzącej gospodarstwo rolne — więcej o tym przeczytasz w artykule “W jakich sytuacjach chroni OC rolnika?”

Gdzie wykupić ubezpieczenie maszyn rolniczych?

Ubezpieczenie maszyn rolniczych możesz wykupić w CUK Ubezpieczenia. Nasi doradcy chętnie pomogą Tobie wybrać właściwy zakres ubezpieczenia. Możesz nas odwiedzić w jednej z ponad 320 placówek lub porozmawiać z doradcą przez telefon.