Ubezpieczenie firmy, CARGO i flota

Ubezpieczenie OC firmy skierowane jest do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, którzy rozliczają się z podatku dochodowego na podstawie ksiąg rachunkowych, książki przychodów i rozchodów, w formie ryczałtu ewidencjonowanego lub karty podatkowej

Co to jest ubezpieczenie OC firmy

Ubezpieczenie OC firmy skierowane jest do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, którzy rozliczają się z podatku dochodowego na podstawie ksiąg rachunkowych, książki przychodów i rozchodów, w formie ryczałtu ewidencjonowanego lub karty podatkowej.

OC dla firm ma na celu zabezpieczenie majątku przedsiębiorstwa jak i przejęcie odpowiedzialności finansowej za niewłaściwe wykonanie usługi czy też niewywiązanie się z zawartej umowy. Proponujemy ubezpieczenia firm handlowych, usługowych, produkcyjnych.

Jaki jest przedmiot i zakres ubezpieczenia?

Każda firma ma swoją specyfikę, zatem zakres ubezpieczenia jest wszechstronny, tak aby sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów. Zakres udzielanego ubezpieczenia dla firm i ochrony ściśle wiąże się z branżą, w której porusza się firma.

Wyróżniamy następujące obszary kompleksowej oferty ubezpieczenia:

 • ubezpieczenie majątku firmy (ubezpieczenie mienia firmy) tj. budynków, lokali, maszyn, urządzeń, wyposażenia od zdarzeń losowych: deszcz nawalny, dym i sadza, grad, huragan, huk ponaddźwiękowy, lawina, napór śniegu, pożar, przepięcia, trzęsienie ziemi, uderzenie pioruna, upadek drzew, wybuch, zalanie, zapadanie/osuwanie się ziemi, opady atmosferyczne
 • ubezpieczenie majątku firmy od kradzieży z włamaniem, rabunku lub wandalizmu
 • ubezpieczenie przedmiotów szklanych (szyby okienne, gabloty reklamowe, stoły, lady sprzedażowe, lustra, przegrody ścienne, boksy, kabiny, wykładziny kamienne) od pęknięcia i stłuczenia
 • ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, na przykład: upadek laptopa, Mowa tutaj także o sprzęcie przenośnym, który znajduje się poza miejscem ubezpieczenia, dane zapisane w komputerze jeśli utracono dane i firma ponosi koszty odtworzenia danych
 • odpowiedzialność cywilna w związku z prowadzeniem działalności. Firma jest zobowiązana do naprawienie szkód wynikłych ze swojego niedbalstwa, a także gdy nie miała bezpośredniego wpływu na zdarzenie, jednak kodeks cywilny czyni nas odpowiedzialnym. Nieodśnieżony chodnik przed firmą, na którym poślizgnął się pieszy czy też odłamanie się kawałka budynku na silnym wietrze, który upadł na zaparkowany samochód – w tych sytuacjach przyda się ubezpieczenie OC firmy, czyli polisa OC dla firmy. Każdy pracodawca powinien liczyć się z konsekwencjami jakie niesie ze sobą wyprodukowanie produktu. Przedsiębiorca powinien zapoznać się z obowiązującym prawem, sprawdzić wymagania bezpieczeństwa dla poszczególnych kategorii produktów. Jeżeli producent nie przewidzi możliwych przypadków niewłaściwego użycia i nie poda takiej informacji w instrukcji użytkowania może dojść do nieszczęścia. Wyobraźmy sobie rowerzystę, który doznał wypadku w wyniku odłamania się mocowań na osi koła. Jeżeli istnieje związek przyczynowy między wadą a szkodą, to przedsiębiorca odpowiada za te szkody i jest zobowiązany do jej naprawienia. Pomocne okaże się posiadanie ubezpieczenie firmy czy polisy z OC za produkt. Druga kwestia to odpowiedzialność za wadliwe wykonanie usługi bądź niewywiązanie się z warunków umowy. Przedsiębiorca zajmujący się multimedialną obsługą imprezy masowej (np. koncert) ponosiłby winę za nieudany występ, gdyby z głośników nie popłynęła muzyka, a telebimy nie wyświetliły obrazu. Warto pomyśleć o ubezpieczeniu dla firmy z uwzględnieniem OC kontraktowego.

Każdą ofertę ubezpieczenia wyróżnia zakres dostosowany do potrzeb klienta. Orientacyjne koszty ubezpieczenia OC firmy można sprawdzić za pomocą specjalnego kalkulatora na naszej stronie.

Jeżeli prowadzisz salon kosmetyczny rozszerzymy odpowiedzialność o ryzyko przeniesienia chorób zakaźnych, w tym również wirusa HIV. Problemem w aptekach może być utrata w wyniku pożaru dokumentów niezbędnych do uzyskania refundacji z NFZ. Warto zawczasu przygotować się na taką sytuację i wykupić kompleksową polisę.

Aby przygotować ofertę bardzo ważne, aby klient opowiedział doradcy czym się zajmuje, jak wygląda dzień pracy w firmie, ile osób zatrudnia, czym się zajmują, gdzie pracują (w terenie? w biurze?) – wtedy doradca będzie w stanie przygotować ofertę na każdą ewentualność.

W CUK znajdziemy najlepszą polisę dla firmy!

Chcesz ubezpieczyć firmę? Zastanawiasz się ile kosztuje ubezpieczenie firmy.

Zadzwoń do doradcy lub przyjdź do najbliższej placówki CUK i poznaj szczegóły! W naszej multiagencji znajdziemy najlepszą polisę dla Twojej firmy.

Na stronie internetowej możesz skorzystać z kalkulatora ubezpieczenia firmy, co pozwoli na wstępnie zorientowanie się w cenie wybranego ubezpieczenia.

<br><br>

<br><br>

UBEZPIECZENIE CARGO

Ubezpieczenie Cargo w transporcie jest ubezpieczeniem mienia w transporcie oraz ubezpieczeniem mienia w komunikacji.

Obejmuje ochroną towar przewożony drogą lądową, kolejową, śródlądową, lotniczą, morską - od utraty, ubytku czy zniszczenia, niezależnie czy przewozimy go samodzielnie czy korzystamy z zawodowego przewoźnika w transporcie krajowym lub międzynarodowym.

Nie ma także znaczenia czy mienie jest nowe czy używane. Dodatkowym udogodnieniem jest korzystna i niewygórowana cena.

Zakres polisy CARGO

Polisa naszego ubezpieczenia Cargo jest odpowiedzią na niebezpieczeństwo utraty lub uszkodzenia towaru znajdującego się w transporcie z powodu:

 • zdarzenia losowego (np. wybuch, pożar, zalanie, upadek drzewa,
 • wypadek środka transportu,
 • rozbój,
 • kradzież z włamaniem oraz kradzież z włamaniem i zaborem mienia,
 • uszkodzenia podczas ładunku i załadunku.

CARGO czy OC przewoźnika drogowego

Zarówno jedno jak i drugie ubezpieczenie Cargo chroni mienie w transporcie. Zakres każdego z nich jest inny.

OC przewoźnika chroni interes przewoźnika. Jego odpowiedzialność regulują przepisy o przewozie krajowym i konwencja CMR.

Zakres ochrony OC jest ograniczony do winy przewoźnika. Nie obejmuje chociażby szkód spowodowanych siłą wyższą czy też szkód będących wynikiem właściwości towaru. Jeżeli dojdzie do uszkodzenia bądź utraty towaru z winy przewoźnika może skorzystać z polisy.

Ubezpieczenie Cargo w transporcie z kolei zabezpiecza interes właściciela towaru, w sytuacjach gdy przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę. Mowa tu chociażby o działaniu siły wyższej, która może wyrządzić poważne straty w mieniu.

Dla kogo polisa CARGO

Ubezpieczenie Cargo w transporcie skierowane jest do właścicieli towarów, chcących zabezpieczyć swoje mienie w transporcie.

Odbiorcą produktu są również przewoźnicy. Co prawda nie przewożą własnego towaru, jednak niekiedy umowa ze zleceniodawcą zobowiązuje przewoźnika do wykupienia dodatkowej ochrony towaru od zdarzeń losowych.

Dlaczego warto wykupić CARGO

Ubezpieczenie gwarantuje, że nasz towar będzie chroniony do pełnej wartości sumy ubezpieczenia, czego nie obejmuje OC przewoźnika. Często przewoźnik nie odpowiada za szkody, które są związane z transportem lub ogranicza odpowiedzialność tylko do wysokości wartości rzeczywistej przesyłki.

Proponujemy ubezpieczenie w korzystnej cenie, które zapewniają odpowiednią ochronę podczas przewozu towaru.

Zadzwoń lub przyjdź do CUK Ubezpieczenia

Potrzebujesz wykupić ubezpieczenie Cargo? Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy porównają oferty oraz pomogą w wyborze najkorzystniejszej polisy.

Na naszej stronie znajdziesz także kalkulator, dzięki któremu wyliczysz stawkę interesującego Cię ubezpieczenia.

<br><br>

<br><br>

UBEZPIECZENIE FLOTY

Co to jest ubezpieczenie floty?

Ubezpieczenie floty jest rodzajem polis komunikacyjnych, które skierowane jest do wszystkich firm posiadających minimum kilka pojazdów. Najczęściej jednak, z ubezpieczenia flotowego korzystają firmy transportowe oraz spedycyjne.

Dzięki ubezpieczeniu floty, przedsiębiorstwa nie muszą ubezpieczać każdego samochodu z osobna.

W ramach jednej umowy możemy ubezpieczyć zbiorczo wszystkie pojazdy – niezależnie od tego czy są to samochody osobowe, ciężarowe czy inne, dzięki czemu nasza polisa będzie tańsza.

Najczęściej flotę można ubezpieczać od 10-20 pojazdów, jednak w placówkach CUK Ubezpieczenia możemy znaleźć również atrakcyjne oferty dla minimum 1-10 pojazdów.

Jaki jest zakres ubezpieczenia floty?

Ubezpieczenie floty obejmuje wszystkie pojazdy wraz z ich wyposażeniem. Możemy wykupić tylko polisę OC lub stworzyć pakiety składające się z kilku ubezpieczeń, m.in.: 

 • odpowiedzialność cywilna posiadaczy pojazdów mechanicznych
 • Zielona Karta
 • ochrona prawna
 • Autocasco
 • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków
 • ubezpieczenie Assistance
 • ubezpieczenie szyb, opon itp.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia floty?

Im liczniejsza jest flota naszej firmy, tym lepsze warunki cenowe możemy otrzymać. Nie jest to jednak jedyny wyznacznik korzystnej oferty. Duże znaczenie dla ubezpieczycieli ma szkodowość klienta – liczba szkód oraz wartość wypłaconych odszkodowań. Ważną kwestię stanowi także liczba pojazdów oraz ich rodzaj i wiek. Oferta ubezpieczenia floty będzie się różnić w zależności czy ubezpieczamy ciągnik siodłowy czy samochód osobowy.

W CUK wybierzemy dla Ciebie najlepsze ubezpieczenie floty

Nie chcesz przepłacać? Masz wątpliwości czy przedstawiona przez towarzystwo oferta jest atrakcyjna?

W CUK Ubezpieczenia nasi doświadczeni doradcy w zaledwie kilka minut porównają oferty 30 Towarzystw oraz pomogą dopasować najlepsze ubezpieczenie do indywidualnych potrzeb.

W CUK skorzystasz także z wygodnego systemu ratalnego, dzieląc składkę aż na 11 rat. Skontaktuj się z doradcą CUK lub podjedź do najbliższej placówki.

Więcej o ubezpieczeniach firmowych znajdziesz tutaj.