Edytor HTML
Edytor HTML

Zawierając ubezpieczenie AC zwróćmy szczególną uwagę na jego najważniejsze elementy: zakres ochrony oraz wariant tego ubezpieczenia. Ważna jest również cena polisy, gdyż często mamy do czynienia z sytuacją, że droższe Autocasco ma mniejszy zakres ochrony od tańszej polisy.

Zwróćmy  również uwagę na wszystkie wyłączenia. Dokładnie zapoznajmy się z OWU i upewnijmy się czy polisa spełnia nasze wymogi:

 • poprawnie została określona wartość pojazdu – suma ubezpieczenia,
 • zakres ochrony ubezpieczenia – czy na pewno nasz samochód będzie ubezpieczony od stłuczek i kradzieży,
 • udziały własne – czy przy wypłacie odszkodowania będzie potrącany udział własny,
 • wyłączenia odpowiedzialności – kiedy Towarzystwo nie wypłaci nam odszkodowania,
 • wykupienie amortyzacji – czy ubezpieczenie pozwoli nam zamontować nowe, oryginalne części,
 • czy polisa obejmuje również usługę Assistance,
 • jaki jest zakres terytorialny AC. W jakich krajach nasza polisa będzie ważna, czy tylko na terenie Polski czy również za granicą.

 

Jeśli chcemy mieć pewność, że nie przepłacimy za AC oraz kupimy możliwie najlepszą polisę, wystarczy zadzwonić lub przyjść do najbliższego oddziału CUK Ubezpieczenia. Nasi doradcy porównają dla nas warianty, zakres i ceny AC w aż 30 Towarzystwach oraz pomogą wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę. Wybrane Autocasco, w CUK można kupić w aż 11 ratach!

Ubezpieczając auto warto zabezpieczyć się przed utratą wartości samochodu związaną z okresem jego eksploatacji. Gwarantuje nam to ubezpieczenie GAP. Samochód w pierwszych trzech latach użytkowania traci na wartości od 45 do 75%. W kolejnych trzech latach od 10 – 15% rocznie. Po wykupieniu 3-letniego ubezpieczenia GAP, ubezpieczyciel pokrywa różnicę pomiędzy wartością pojazdu wynikającą z zapisu w polisie Autocasco, a jego rzeczywistą wartością rynkową z dnia zawarcia ubezpieczenia.

 

Poznaj szczegóły i skontaktuj się doradcą CUK lub skorzystaj z najlepszej porównywarki - kalkulatora AC

Edytor HTML

Ubezpieczenie AC kompleksowo chroni nasz samochód gdy to my jesteśmy sprawcami szkody. Posiadając Autocasco, odszkodowanie zostanie wypłacone także wtedy, gdy nasze auto zostanie uszkodzone, a ustalenie sprawcy będzie niemożliwe, np. gdy ktoś zarysuje nam lakier na parkingu lub wybije szybę.

Autocasco należy do ubezpieczeń dobrowolnych, które kompleksowo zabezpieczy nasze auto przed uszkodzeniami, zniszczeniami czy kradzieżą. Umowę ubezpieczenia AC zawieramy na okres 12 miesięcy. Składkę możemy zapłacić jednorazowo lub w ratach. Pamiętajmy również, że umowa AC wygasa automatycznie po zakończeniu okresu ubezpieczenia.

Jaki jest zakres ubezpieczenia AC?

Polisa Autocasco swoją ochroną obejmuje zarówno nasz pojazd, jak i jego wyposażenie. Ubezpieczyciel wypłaci świadczenia z polisy AC gdy uszkodzimy nasz samochód podczas zderzenia z innym pojazdem. Odszkodowanie otrzymamy również za szkody spowodowane zderzeniem ze zwierzętami oraz działaniem sił przyrody, np. powodzi, wybuchu czy pożaru.
AC chronić nas będzie także w przypadku kradzieży auta, uszkodzenia czy dewastacji.

Kiedy Towarzystwo nie wypłaci odszkodowania?

Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie we wszystkich przypadkach odpowiada za skutki zdarzeń. Na odszkodowanie z polisy AC nie możemy liczyć, np. gdy:

 • uszkodzimy samochód prowadząc go bez odpowiednich dokumentów, np. bez ważnego dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy, ważnego przeglądu technicznego (wybrane Towarzystwa odmówią wypłaty, jeśli mogło mieć to wpływ na powstanie szkody) lub pod wpływem alkoholu,
 • użyliśmy go jako narzędzie przestępstwa,
 • oddaliliśmy się bez uzasadnionej przyczyny z miejsca wypadku,
 • zostawiliśmy dowód rejestracyjny i kluczyki w samochodzie, który został nam skradziony.

Na co zwrócić uwagę kupując polisę autocasco?


Przed wykupem polisy AC skontaktuj się z naszym doradcą. Bezpłatnie porównamy dla Ciebie oferty 30 Towarzystw oraz zaproponujemy interesujące promocje, dzięki którym obniżymy cenę Twojego autocasco. W CUK, jeśli nie posiadasz zniżek na AC, zaoferujemy Ci przejęcie zniżek z OC. Posiadając zniżkę na OC -60%, Twoje Autocasco może być tańsze o 40%.

Lista artykułów

Zniżki nawet do -60% w AC z OC

Dla klientów, którzy nie posiadają zniżek na ubezpieczenie AC, w CUK Ubezpieczenia oferujemy przejęcie zniżek z OC!

czytaj więcej

Tanie autocasco

Każdy posiadacz samochodu zastanawiał się czy warto ubezpieczyć swoje auto w zakresie autocasco. Wiele osób uważa, że ubezpieczenia AC są drogim, zbędnym wydatkiem. W rzeczywistości wcale tak nie jest!

czytaj więcej

Pachnąca promocja w CUK

Każdy, kto kupi w placówce CUK Ubezpieczenia wybraną polisę ubezpieczeniową otrzyma wyjątkowy zapach samochodowy. 

czytaj więcej

1
Rozmiar strony:
select
Artykuły 1 do 10 z 3
Lista video

Ubezpieczenie AC - jak znaleźć tanie i pewne?

Na polskim rynku ubezpieczeniowym jest wiele Towarzystw, które oferują ubezpieczenie AC w różnych zakresach i w różnej cenie. Jak znaleźć to najlepsze nie tracąc czasu na szukanie w internecie wizyty u agentów?

Ubezpieczenie AC dla starego auta

Gdzie można ubezpieczyć ponad 10-letnie auto? Gdzie kupić najtańsze Autocasco dla starego samochodu? Nie wszystkie towarzystwa oferują takie ubezpieczenia. Czy warto tracić czas i dzwonić do każdego z nich?

Ubezpieczenie AC - zniżki

Klienci, którym nie przysługują zniżki na ubezpieczenie AC mogą skorzystać z możliwości przejęcia zniżek z OC. Zniżki takie ustalają Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Łatwo jednak w tym wszystkim się pogubić.

Jak wybrać zakres ubezpieczenia AC?

Ubezpieczenie Autocasco chroni kierowców przed wieloma wypadkami losowymi. Jego zakres jest bardzo szeroki. Czy jednak jesteśmy w stanie przewidzieć co może nam się przytrafić podczas jazdy autem? Bywa, że nasz samochód zostanie skradziony.

Co to jest udział własny w ubezpieczeniu AC?

Jakie są zalety wprowadzenia udziału własnego do ubezpieczenia? Czy w ogóle warto i czy się opłaca? Jakie są wady takiego rozwiązania?

Jakie są warianty AC?

Wariant serwisowy czy kosztorysowy? Wykupując ubezpieczenie AC musimy się zastanowić jaki wariant wybrać. Wariant serwisowy jest droższy, ale korzystniejszy gdyż w razie szkody możemy zniszczone części wymienić na nowe.

Jaki zakres ubezpieczenia AC?

Ubezpieczenie AC, czyli autocasco. Nie jest obowiązkowe. Można je wykupić albo nie. Jeśli lubimy ryzyko i bardzo wierzymy w to, że nasz samochód się nie zepsuje i nie zdarzy się nic złego to nie musimy kupować AC. Bo nikt nie może nas do tego zmusić.

1
Rozmiar strony:
select
Pliki 1 do 10 z 7
Lista artykułów

Co obejmuje AC?

Zadaniem umownego, dobrowolnego ubezpieczenia autocasco jest ochrona majątku ubezpieczonego od skutków takich zdarzeń jak: uszkodzenie, zniszczenie czy kradzież jego pojazdu mechanicznego. Zdarzenie to musi zajść w takich okolicznościach, w których musiałby on – gdyby nie to ubezpieczenie – sam pokryć wynikłe szkody. Chodzi tu przede wszystkim o te wszystkie szkody w pojeździe, które wyrządza sobie sam posiadacz pojazdu – kierujący pojazdem posiadającym.

czytaj więcej

Na co zwrócić uwagę kupując AC?

Zanim wykupisz AC zwróć uwagę na:

czytaj więcej

Ubezpieczenie autocasco - czy warto je kupić?

Życie pisze różne scenariusze. Do wielu dobrych porad dlaczego warto ubezpieczyć nasz samochód w zakresie AC możemy dołożyć kolejną. Jakiś czas temu auto naszego klienta zostało uszkodzone przez osobę ubezpieczoną w towarzystwie X.

czytaj więcej

W jakich przypadkach Twoje AC nie zadziała?

W niektórych sytuacjach Towarzystwa Ubezpieczeniowe mogą odmówić wypłaty odszkodowania z polisy autocasco. Warto wiedzieć kiedy taka sytuacja może mieć miejsce. 

czytaj więcej

1
Rozmiar strony:
select
Artykuły 1 do 10 z 6
Lista plików

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcą Państwo skontaktować się z nami prosimy o przesłanie zapytania z wykorzystaniem formularza zamieszczonego poniżej.

 

zobacz także