Edytor HTML
Edytor HTML

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Lepiej nie bagatelizować kwestii związanej z ubezpieczeniem mieszkania. W tym przypadku kierowanie się przysłowiem „mądry Polak po szkodzie” może być tragiczne w skutkach. Rezygnując z tego ubezpieczenia, wiele tracimy, a nawet możemy znaleźć się w niezwykle trudnej sytuacji finansowej. Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo swoich klientów, CUK Ubezpieczenia od wielu lat pomaga im w wyborze i nabyciu najlepszego ubezpieczenia mieszkania. W tym celu współpracuje z największymi polskimi towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Ubezpieczenie mieszkania – co konkretnie i przed czym można ubezpieczyć?

Niektórzy są zdania, że wystarczy dbać o mieszkanie – sprzątać je, remontować, założyć zamki antywłamaniowe czy kraty w oknach. Niestety, istnieje wiele sytuacji, na które nie mamy wpływu, a które mogą skutkować utratą dorobku całego życia. Nie jesteśmy w stanie ochronić naszego mieszkania przed klęskami żywiołowymi (powódź, trzęsienie ziemi, wichura) czy przed włamaniem – dzisiejsi przestępcy bez trudu pokonują systemy antywłamaniowe. Najlepszym rozwiązaniem jest więc ubezpieczenie mieszkania. Po co nam ono? Ubezpieczenie to obejmuje zwykle kilka polis, dzięki którym możemy na przykład ochronić nasze mieszkanie przed zdarzeniami losowymi, takimi jak eksplozje czy uderzenie pioruna, ubezpieczyć zarówno stałe elementy mieszkania (okna, drzwi), jak i ruchome (meble, sprzęt elektroniczny i artykuły gospodarstwa domowego).

Należy zapoznać się z dokładnym zarysem polis, który określają OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia, także z tzw. wyłączeniem odpowiedzialności (chodzi o sytuacje, w przypadku których zaistnienia ubezpieczyciel nie wypłaca odszkodowania). Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje ponadto dodatkowe opcje wliczone w cenę ubezpieczenia mieszkania lub płatne osobno, na przykład pokrycie kosztów wynajmu lokalu na czas remontu naszego mieszkania, które zostało poważnie zniszczone na skutek zdarzenia losowego. Oczywiście, przed wyborem ubezpieczenia mieszkania warto przeanalizować rodzaje ryzyka, na jakie jest ono narażone – mogą one wynikać z jego usytuowania w mieście (na przykład przy ruchliwej ulicy) i na mapie Polski (tereny, na których często zdarzają się katastrofy pogodowe). Pozwoli to nam zdecydować, przed czym chcemy się zabezpieczyć.

Jak jest cena ubezpieczenia mieszkania?

Cena ubezpieczenia mieszkania zależy od wielu czynników. Najważniejszy jest zakres ubezpieczenia oraz wartość mieszkania i znajdującego się w nim mienia. Z tego powodu zalecamy precyzyjnie określić wartość nieruchomości oraz zastanowić się nad tym, na ochronie czego zależy nam najbardziej. Ubezpieczenie mieszkania nie dotyczy bowiem z automatu wszystkiego, co się w nim znajduje. W tym celu warto zrobić spis swojego dobytku – ruchomości domowych i elementów stałych. Przy czym trzeba być świadomym różnicy między wartością odtworzeniową (nową) a rzeczywistą (z uwzględnieniem poziomu zużycia). Nie powinno się zaniżać wartości mienia, ponieważ wtedy przy dużych szkodach odszkodowanie może nie wystarczyć na pokrycie strat. A może warto pomyśleć o ubezpieczeniu mieszkania, które pozwoli na jego odbudowę lub kupno nowego w trakcie całkowitego zniszczenia? Pamiętajmy ponadto, że ubezpieczyciele nie płacą za niedbalstwo, to znaczy za brak podstawowego zabezpieczenia mieszkania przed kradzieżą (odpowiednie zamki, okna nieotwierane od zewnątrz) czy za celowe uszkodzenie własnego mienia. Cena ubezpieczenia mieszkania jest różna w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Bywa, że różnica pomiędzy ofertami różnych firm jest naprawdę duża. Zdarza się, że można obniżyć cenę, kupując ubezpieczenie mieszkania w pakiecie z innym ubezpieczeniem, na przykład samochodu.

Ubezpieczenie mieszkania 

Zniżki na ubezpieczenie mieszkania

Składka ubezpieczenia mieszkania może być także niższa, jeśli właściciel mieszkania samodzielnie zmniejszy ryzyko zajścia zdarzenia, na które chce się ubezpieczyć, na przykład zamontuje profesjonalny system antywłamaniowy. Ponadto ubezpieczyciele doceniają – w postaci zniżek – kilkuletnią bezszkodowość, to znaczy kiedy przez dłuższy czas nie występuje konieczność wypłaty odszkodowania. Istnieje też wiele okazjonalnych zniżek dla stałych (upust za lojalność) lub nowych klientów, na przykład promocje sezonowe. Podpowiemy Ci, z których możesz skorzystać. Przy czym łączna liczba zniżek nie może przekroczyć 60% kwoty ubezpieczenia mieszkania.

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania

Jeśli zależy Ci na jak najtańszym ubezpieczeniu mieszkania, ale jednocześnie na jak najbardziej kompleksowym i spełniającym wszystkie Twoje wymagania, skontaktuj się z CUK Ubezpieczenia mailowo lub telefonicznie bądź udaj się do jednego z naszych biur. Są one zlokalizowane w większych i mniejszych miejscowościach w całej Polsce. Pomożemy Ci wybrać i kupić najlepsze dla Ciebie ubezpieczenie mieszkania. Wybierzemy najkorzystniejsze rozwiązanie spośród tych oferowanych przez ponad 30 największych towarzystw ubezpieczeniowych, na przykład PZU, Allianz, Concordia, Warta, Link 4. Cenę ubezpieczenia mieszkaniowego możesz też określić, korzystając z kalkulatora ubezpieczeniowego, udostępnionego na naszej stronie internetowej. Jest on bardzo precyzyjny. A może chciałbyś zapłacić za ubezpieczenie mieszkania w ratach? Dzięki naszemu pośrednictwu możesz uzyskać spłatę podzieloną na aż 11 rat. Wszystko po to, by zapewnić naszym klientom wygodne i korzystne rozwiązanie ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenia domu i mieszkania, należące do grupy ubezpieczeń majątkowych, w swojej ofercie posiadają wszystkie Towarzystwa działające na polskim rynku. Skorzystać z nich możemy posiadając na własność nieruchomość: dom, mieszkanie, garaż wolnostojący, pomieszczenie gospodarcze, małą architekturę, dom w budowie czy domek letniskowy. Co istotne, aby ubezpieczyć mieszkanie nie musimy być w nim na stałe zameldowani.

Przedmiot ubezpieczenia

Polisy mieszkaniowe mogą chronić zarówno mury, jak i mienie ruchome będące naszą własnością. Ubezpieczając stałe elementy chronimy wszystko to, co znajduje się wewnątrz pomieszczenia i jest na stałe przytwierdzone, m.in.: podłogi, panele, pomalowane ściany, zabudowane kuchnie, zabudowane szafy, kaloryfery, itp. Z kolei ruchomości domowe to nasza własność, którą w każdym momencie możemy przenieść, np. meble, sprzęt RTV, sprzęt AGD, stół czy rzeczy osobiste.

Ubezpieczenia domu i mieszkania oferują nam także szeroką gamę innych przedmiotów, które możemy chronić. Są to m.in. wszystkie budowle, które znajdują się wokół naszego domu, np. chodniki, ogrodzenie, korty tenisowe, altanki, itp., pomieszczenia gospodarcze, garaże, zawartość piwnic czy szyby.

Ubezpieczenie mieszkania w CUK Ubezpieczenia

Cena ubezpieczenie mieszkania i jego zakres

Ubezpieczenie mieszkania lub domu posiada bardzo szeroki zakres. Możemy samodzielnie wybrać rodzaj ubezpieczenia, który nas interesuje, m.in.:

  • Ubezpieczenia mienia od ognia i innych zdarzeń losowych,
  • Ubezpieczenia mienia od kradzieży z włamaniem i rozboju,
  • Ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów od stłuczenia,
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym,
  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego,
  • Assistance domowy.

Samodzielnie możemy wybrać także wartość na jaką zamierzamy ubezpieczyć własne mienie. Pamiętajmy, że wysokość składki zawsze jest różna i zależna od wielu elementów: sumy ubezpieczenia, wybranego wariantu, palnej lub niepalnej konstrukcji budynku, przeznaczenia czy jego lokalizacji. Dopasuj ochronę do swoich indywidualnych potrzeb i porównaj ceny ubezpieczeń w naszym precyzyjnym Kalkulatorze mieszkaniowym

Podziel ubezpieczenie aż na 11 rat - dowiedz się szczegółów u Doradcy

Aby odpowiednio dopasować sumę oraz wariant ubezpieczenia do Twoich potrzeb, koniecznie skontaktuj się z doradcą CUK. Dzięki porównaniu ofert 30 Towarzystw, za polisę, którą wykupimy w CUK Ubezpieczenia nie przepłacimy. Chroniąc naszą nieruchomość w CUK, mamy pewność, że polisa będzie dokładnie chroniła nasz majątek, zaś w przypadku szkody otrzymamy wysokie odszkodowanie. W CUK, wybraną polisę możesz kupić na raty - dzieląc aż na 11 rat.

Edytor HTML

Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Jesteś właścicielem domu jednorodzinnego i chciałbyś go ubezpieczyć? Doskonale! Wiele osób zapomina bowiem o ubezpieczeniu domu, co w przypadku niebezpiecznego zdarzenia losowego wiąże się z bardzo przykrymi konsekwencjami – brakiem środków na jego remont, odbudowę czy finansową rekompensatę utraconego w wyniku kradzieży mienia. Dlatego naszym klientom proponujemy profesjonalną pomoc w wyborze i nabyciu odpowiedniego ubezpieczenia domu – dopasowanego do ich potrzeb i możliwości. Już dziś możesz skontaktować się telefonicznie lub mailowo z CUK Ubezpieczenia lub udać się do jednej z naszych placówek! Zlokalizowane są one w wielu większych i mniejszych miejscowościach w całej Polsce, w różnych województwach. Wysokość ubezpieczenia Twojego domu możesz w prosty sposób obliczyć w kalkulatorze majątkowym CUK Ubezpieczenia.

Zakres ubezpieczenia domu

Ważny jest dobór odpowiednich elementów polisy w ramach ubezpieczenia domu. Tylko kompleksowa ochrona daje poczucie bezpieczeństwa. Z tego powodu koszt ubezpieczenia domu jest ważny, ale nie najważniejszy. Istotniejsze jest bowiem to, co konkretnie obejmuje zakupione przez nas ubezpieczenie. Bywa bowiem, że podstawowa ochrona nie jest wystarczająca. Warto wtedy zdecydować się na dodatkowe klauzule, na przykład obejmujące ubezpieczenie domu od kradzieży z włamaniem, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie od NNW czy domowe ubezpieczenie assistance.

Wszystko zależy od tego, jakie są nasze indywidualne potrzeby. Jednym wystarczy jedynie ochrona murów, a więc elementów konstrukcyjnych, dla innych może być ważne ponadto wyposażenie – elementy stałe, jak i ruchome, na przykład artykuły gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny, dzieła sztuki czy meble. Zakres ochrony w ofertach poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych może się znacząco różnić. Często dotyczy zdarzeń losowych takich jak powódź, pożar, zalanie, huragan, trzęsienie ziemi czy gradobicie oraz obejmuje utratę lub zniszczenie mienia w wyniku czynu zabronionego (włamanie, rabunek, dewastacja). Im mniejszy zakres zdarzeń, tym niższa kwota ubezpieczenia i odwrotnie. Przy czym ubezpieczenia domów oferuje większość firm ubezpieczeniowych, więc jest w czym wybierać. Można porównywać ze sobą konkretne oferty, czym my się zajmujemy. Orientujemy się w aktualnych ofertach ubezpieczeń domów, dzięki czemu zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę to, na czym najbardziej Ci zależy.

Ubezpieczenie domu

Cena ubezpieczenia domu

Wbrew obiegowym opiniom koszt ubezpieczenia domu wcale nie musi być wysoki, jeśli dobierzemy ofertę do faktycznych potrzeb i będziemy się kierować prawdopodobieństwem wystąpienia konkretnych zagrożeń. Oczywiście nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć, ale warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czego najbardziej się boję? Pozwoli to nam wybrać odpowiedni wariant ubezpieczenia. Jeśli chcesz porównać ceny ubezpieczeń domów oferowane przez różne towarzystwa, możesz skorzystać z naszego kalkulatora mieszkaniowego, dostępnego na stronie internetowej CUK Ubezpieczenia. Polecamy też porozmawiać z naszym doradcą.

Nasi pracownicy są na bieżąco ze zmieniającym się rynkiem ubezpieczeń i znają odpowiednie przepisy prawne. Porównają dla Ciebie oferty dostępne u ponad 30 największych, sprawdzonych i najbardziej cenionych polskich firm ubezpieczeniowych, na przykład Warta, PZU, Allianz, Concordia, Link 4 czy Ergo Hestia. Ponadto u nas ubezpieczenie domu możesz kupić na raty – kwotę jesteśmy w stanie podzielić nawet na 11 płatności. Dzięki temu nie obciążysz swojego domowego budżetu, a zyskasz dobre warunki ubezpieczeniowe. Oczywiście ostateczna cena zależy od wielu czynników – m.in. od wartości rynkowej domu, jego powierzchni, lokalizacji czy obecności i jakości systemu antywłamaniowego. Przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę, warto zajrzeć do OWU – ogólnych warunków ubezpieczenia. Precyzują one, za co można uzyskać odszkodowanie, a za co ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności.

Najkorzystniejsze ubezpieczenia domów

Jeśli więc chcesz zapewnić sobie spokój na długie lata, zachęcamy do zakupu kompleksowego lub skupionego tylko na wybranych, najważniejszych dla Ciebie elementach, ubezpieczenia domu. Ubezpieczenie może dotyczyć na przykład zniszczenia, uszkodzenia czy kradzieży w domu, a także poważnego naruszenia konstrukcji budynku w wyniku złych warunków atmosferycznych. Co ciekawe, możesz także ubezpieczyć dom, który dopiero jest w budowie, w tym materiały budowlane, oraz dom letniskowy, w jakim przebywasz tylko w trakcie urlopu. Jest przy tym wiele możliwości dodatkowej ochrony w różnych trudnych sytuacjach, nawet w razie konfliktów z sąsiadem. Pomożemy Ci wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie Twojego domu! Ponadto nasza agencja CUK Ubezpieczenia zapewnia wiele ciekawych promocji, na przykład zniżki na ubezpieczenie domu. Szczegóły znajdziesz na naszej stronie internetowej w odpowiedniej zakładce. Zachęcamy także do zapoznana się z innymi ofertami ubezpieczeń. Istnieje wiele stref życia i rodzajów dobra materialnego, które warto chronić. Naszym priorytetem jest sprawna pomoc w zakresie doradztwa ubezpieczeniowego, między innymi przy wyborze ubezpieczeń domów i mieszkań.

Lista artykułów

Słowniczek pojęć ubezpieczeń majątkowych

Towarzystwa Ubezpieczeniowego stosują definicje, które zawarte są w polisach ubezpieczeniowych. Poniżej prezentujemy znaczenie najbardziej popularnych pojęć.

czytaj więcej

Pachnąca promocja w CUK

Każdy, kto kupi w placówce CUK Ubezpieczenia wybraną polisę ubezpieczeniową otrzyma wyjątkowy zapach samochodowy. 

czytaj więcej

-50% na ubezpieczenie domu lub mieszkania

Multiagencja CUK Ubezpieczenia posiada wyjątkową zniżkę na zakup ubezpieczenia mieszkania lub domu.

czytaj więcej

1
Rozmiar strony:
select
Artykuły 1 do 10 z 3

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcą Państwo skontaktować się z nami prosimy o przesłanie zapytania z wykorzystaniem formularza zamieszczonego poniżej.

 

zobacz także