Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

2020-02-18

Ubezpieczenie ogródka działkowego - co można objąć ochroną?

Jak zabezpieczyć ogródek działkowy?

Nie wyobrażasz sobie lata bez odwiedzenia swojego domku letniskowego? Dbaj o jego bezpieczeństwo przez cały rok i zdecyduj się na ubezpieczenie ogródka działkowego. Podpowiemy Ci, jaką polisę wybrać, a także dlaczego warto to zrobić.

Wybierz odpowiednie ubezpieczenie ogródka działkowego.

Czy trzeba ubezpieczyć ogródek działkowy?

Ubezpieczenie ogródka działkowego może Ci się kojarzyć wyłącznie z comiesięcznym i zbędnym wydatkiem. Mówi się tak o każdej dobrowolnej polisie, którą docenia się w momencie... niespodziewanego nieszczęścia. Warto objąć ochroną swój domek letniskowy, aby mieć pewność, że w razie pożaru czy huraganu, dostaniesz wsparcie finansowe od ubezpieczyciela. Będziesz mieć szansę np. zrobić remont i przygotować pomieszczenia do dalszego nocowania i zabawy. Poza tym, nie oszukujmy się, straty finansowe, które poniesiesz wskutek nieszczęśliwego wypadku w ogródku działkowym, mogą być dosyć spore. Z ubezpieczeniem nie będziesz musiał odkładać tego wydatku na później, aby np. kupić nowy telewizor.

Co gwarantuje Ci polisa?

Całoroczne ubezpieczenie ogródka działkowego obejmuje wszelkie zdarzenia losowe. Dokładne szczegóły znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy) po zakupie polisy. Najczęściej taka forma ochrony uwzględnia zdarzenia takie jak pożar, powódź, grad, huragan, zalanie, osuwanie się ziemi czy uderzenie pioruna. Wyobraź sobie, że podczas Twojej nieobecności zimą, w Twój domek letniskowy uderzy pojazd i uszkodzi elewację. Wiąże się to z ogromnymi kosztami dotyczącymi naprawy. Jeśli taka okoliczność znajdzie się w Twoim ubezpieczeniu, możesz dostać świadczenie i przekazać je na remont.

Ubezpieczenie od kradzieży i dewastacji

Masz także możliwość zapewnić sobie wsparcie podczas kradzieży z włamaniem, a także rozboju. Ubezpieczyciel będzie wtedy wymagać od Ciebie montażu dodatkowych zabezpieczeń antywłamaniowych, np. odpowiednich zamków, podwójnych kłódek lub ochrony okien. Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na taki zapis w umowie? Weź pod uwagę nie tylko sam domek letniskowy, ale także wyposażenie, które znajduje się nie tylko wewnątrz budynku, lecz również w ogrodzie czy na tarasie. Dzięki temu, jeśli na terenie pojawi się złodziej i ukradnie sprzęt ogrodniczy z pomieszczenia gospodarczego czy meble spod altany, będziesz mógł starać się o odszkodowanie. To samo dotyczy także wybicia szyby podczas włamania czy uszkodzenia ogrodzenia i bramy wejściowej.

Warunki ubezpieczenia ogródka działkowego

Abyś mógł ubezpieczyć swój domek letniskowy, musi on posiadać fundamenty i dach oraz mieć status prawny obiektu budowlanego zamieszkiwanego czasowo. Budynek musi być też odpowiednio zabezpieczony, aby wejście do środka nie było możliwe bez użycia narzędzi czy uszkodzeń. Czasem wystarczy zamontować drzwi z zamkiem i sprawne okna. Ubezpieczyciel może jednak ubiegać się o dodatkowe zabezpieczenia w postaci krat, okiennic lub żaluzji antywłamaniowych.

Wyłączenia odpowiedzialności

Jak w każdej polisie, tak samo w przypadku ubezpieczenia domku letniskowego, są pewne wyłączenia odpowiedzialności. Nie otrzymasz odszkodowania za szkody, które powstały umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa. Dotyczy to również sytuacji wyjątkowych, takich jak akty terroru czy trzęsienia ziemi. Jeśli za uszkodzenia w Twoim domku letniskowym odpowiada osoba Ci bliska, która była pod wpływem środków odurzających lub alkoholu, także nie otrzymasz świadczenia.

Oblicz składkę

Oblicz składkę za pomocą kalkulatora online lubskontaktuj sięz naszym doradcą. Odwiedź jedną z naszych placówek i skorzystaj z atrakcyjnej oferty.

Oceń artykuł

0
(0)