Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2019-04-02

Czy warto mieć ubezpieczenie garażu i budynków gospodarczych?

Sprawdź naszą Kwietniową Poradę Miesiąca o ubezpieczeniu garażu, budynków gospodarczych i nie tylko...

Jeżeli jesteś właścicielem garażu czy budynku gospodarczego, warto zastanowić się nad zabezpieczeniem ich od zdarzeń losowych, które mogą wystąpić.

Zazwyczaj tego typu ubezpieczenie możesz kupić wraz z ubezpieczeniem mieszkania lub domu. Po odpowiednim rozszerzeniu polisy na dom, ochroną zostaną też objęte budynki gospodarcze, garaż czy płot. Najlepiej w większości przypadków nabyć je w pakiecie, aby zapewnić kompleksową ochronę swojej posiadłości. 

W garażach, poza samochodami, przechowujemy sporo wartościowych rzeczy. Warto zabezpieczyć się przed ich utratą.

Co chroni ubezpieczenie?

Ubezpieczenie nieruchomości oraz obiektów znajdujących się na jej terenie chroni wszystkie dodatkowe budowle i budynki poza domem, czyli na przykład garaż czy ogrodzenie. Zazwyczaj właściciele nieruchomości kupują ubezpieczenie wszystkich budynków na terenie posiadłości, aby uchronić się przed włamaniem. Aby objąć ubezpieczeniem dodatkowe budynki znajdujące się na naszej posesji, musimy odpowiednio je zabezpieczyć.

Różne towarzystwa wymagają różnych zabezpieczeń przeciwwłamaniowych. Dlatego przed zakupem polisy warto zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), które zawiera wymogi stawiane przez dane towarzystwo. 
Warto wiedzieć, że ubezpieczenie garażu i budynków gospodarczych chroni przed niespodziewaną kradzieżą, ale również zabezpiecza Cię w przypadku: 

  • wszelkiego rodzaju zdarzeń losowych, np. upadku drzewa na jeden z budynków lub ogrodzenie, wybuchu czy osunięcia się ziemi,
  • szkody wynikającej ze zdarzeń atmosferycznych, np. burzy, gradu czy nawałnicy,
  • dewastacji mienia.

Jeżeli więc w okolicy szerzy się plaga kradzieży lub obawiasz się niekorzystnego działania pogody, warto zastanowić się nad ubezpieczeniem budynków. 

Uważasz, że ubezpieczanie ogrodzenia jest przesadą?

Niestety przypadki wjechania samochodu w płot są nie tak rzadkie, jak mogłoby się wydawać. Są na nie narażone szczególnie płoty znajdujące się w pobliżu krzyżówek i ostrych zakrętów. Dlatego warto się zdecydować na jego ubezpieczenie, bo dzięki temu otrzymamy świadczenie nawet w przypadku, gdy sprawca będzie nieznany.

Nawet jeżeli nie mieszkasz na terenie, na którym ryzyko uszkodzenia płotu czy garażu jest duże, zawsze musisz liczyć się jednak z wypadkami losowymi. Niestety są one trudne do przewidzenia, a przejście huraganu czy uderzenie pioruna mogą spotkać przecież każdego z nas. Warto wtedy posiadać ubezpieczenie, które pokryje szkody — zaoszczędzisz sobie nie tylko pieniędzy, ale również nerwów.

Śmiało można założyć, że w myśl powiedzenia "przezorny zawsze ubezpieczony" warto zainwestować nie tylko w ubezpieczenie budynku mieszkalnego, ale i dodatkowych elementów na naszej posesji.
 

Wybierając ubezpieczenie, wybieraj mądrze

Na co zwracać uwagę ubezpieczając dodatkowe elementy nieruchomości? Lektura Ogólnych Warunków Ubezpieczenia z pewnością będzie czasochłonna, ale jest inwestycją w bezpieczeństwo naszych nieruchomości. Podczas zakupu polisy najważniejsza nie powinna być cena, ale zakres ubezpieczenia, który określa, w jakich sytuacjach chroniony jest nasz budynek oraz co będzie podlegało ochronie.

Warto wycenić również wartość dóbr oraz nie zaniżać sumy ubezpieczenia – w wyniku włamania lub dewastacji możemy wtedy być stratni, a ubezpieczenie nie pokryje rzeczywistej wartości szkody. Trzeba jeszcze wspomnieć, że nie musisz dodatkowo ubezpieczać garażu, jeśli jest częścią domu — wówczas ubezpieczenie domu obejmuje również garaż. Oczywiście warunkiem koniecznym również w tym przypadku jest odpowiednie zabezpieczenie przeciwwłamaniowe garażu.
 

Ubezpieczenie nieruchomości powinno być oczywistością

Ubezpieczenie nieruchomości powinno być dla każdego oczywistością, koszty naprawy uszkodzeń mogą bowiem znacząco przerastać posiadany przez nas budżet. Dlatego warto pomyśleć wcześniej o ubezpieczeniu – zapewni nam to bezpieczeństwo oraz spokój ducha, że w razie wypadku nie zostaniemy z niczym. Jeżeli na Twój płot upadnie gałąź lub w wyniku awarii kanalizacji Twój budynek gospodarczy ulegnie podtopieniu – ubezpieczyciel pokryje poniesione przez Ciebie szkody.

Zainteresowani ubezpieczeniem nieruchomości?

Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem swoich nieruchomości, możesz sprawdzić składkę w kalkulatorze online i kupić polisę bez wychodzenia z domu. W przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu z doradcami — są oni dostępni pod numerem telefonu 22 27 00 337 oraz w naszych licznych placówkach. Zapraszamy do kontaktu!