Ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży
– ochrona w razie wypadku lub zachorowania

  • Polisa może pokryć 100% kosztów leczenia i ratownictwa
  • Możesz dopasować zakres ochrony do formy wypoczynku
  • Zyskasz wsparcie w razie konieczności transportu do kraju

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) w podróży?

Zyskujesz wsparcie w razie zachorowania za granicą

Jeśli podczas urlopu Twój stan zdrowia się pogorszy, będziesz mógł w ramach polisy skorzystać z opieki medycznej (wizyty lekarskie, badania, hospitalizacja itd.).

Zabezpieczasz się w razie nieszczęśliwych wypadków

O nieprzewidziane sytuacje nietrudno także podczas wyjazdów. Jeśli z powodu wypadku będziesz potrzebował pomocy medycznej, ubezpieczenie pokryje koszty jej udzielenia.

Towarzystwo zapewni Ci transport medyczny

Jeśli Twój stan zdrowia wymaga powrotu do domu i specjalistycznego transportu, nie będziesz musiał opłacać go z własnej kieszeni. Polisa pokrywa zarówno transport do szpitala, jak i do miejsca zamieszkania.

Zyskujesz dodatkowe assistance w podróży

W wielu towarzystwach w ramach ubezpieczenia kosztów leczenia w podróży, otrzymujesz assistance, które zapewnia np. organizację przyjazdu bliskich na czas hospitalizacji ubezpieczonego.

Sam dopasowujesz zakres ochrony do swoich potrzeb

Podstawowy wariant możesz rozszerzyć o dodatkową ochronę np. o sporty ekstremalne czy choroby przewlekłe. Sam ustalasz także sumę ubezpieczenia. Wszystko po to, by nie przepłacać za polisę i cieszyć się optymalną ochroną.

Możesz korzystać także z prywatnej opieki medycznej

Ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży zapewnia Ci dostęp do publicznych i prywatnych przychodni czy szpitali. Zanim udasz się do placówki, skontaktuj się z towarzystwem – zyskasz wsparcie ubezpieczyciela w organizacji wizyty lekarskiej.

Co zyskujesz, kupując ubezpieczenie kosztów leczenia w CUK?

Komfort

Polisę kupisz online, w aplikacji, przez telefon
lub w placówce – jak Ci wygodniej!

Dostęp do promocji i rabatów

Skorzystaj z programu Moc Rabatów oraz Payback!

Możliwość płatności ratalnej

lub odroczenie terminu pierwszej płatności.

Dostęp do nowoczesnej aplikacji,

która ułatwi Ci zarządzanie polisami i zgłaszanie szkód

Dopasuj wariant ubezpieczenia kosztów leczenia w podróży do swoich potrzeb za pomocą dostępnych rozszerzeń polisy

Choroby przewlekłe

Jeśli chorujesz przewlekle (np. na astmę, cukrzycę czy nadciśnienie), wykup odpowiedni dodatek to polisy.

Koszty ratownictwa

Obejmuje organizację i pokrycie kosztów akcji ratowniczych przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu, np. helikopterów, skuterów górskich itd.

Klauzula alkoholowa

Jeśli dojdzie do zdarzenia objętego polisą, a ubezpieczony będzie pod wpływem alkoholu, odszkodowanie zostanie wypłacone tylko, gdy wykupił on tę klauzulę.

Praca fizyczna lub umysłowa

Praca umysłowa może wchodzić w zakres ochrony bez dodatkowych rozszerzeń, jednak niekiedy konieczne jest wykupienie dodatku do polisy. Jeśli z kolei będziesz pracować fizycznie, wykupienie rozszerzenia jest niezbędne.

COVID-19

Ten dodatek zapewni finansową pomoc w razie leczenia na COVID-19. W zakresie ochrony znajduje się np. hospitalizacja, wizyty lekarskie itd.

Sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka

Zapewnia ochronę w razie zdarzeń powstałych podczas uprawiania sportów, takich jak np. narciarstwo czy windsurfing. Sprawdź w OWU, jakie sporty obejmuje ten dodatek.

Dobierz odpowiedni zakres ochrony

  • Leczenie szpitalne
  • Koszty ratownictwa
  • Leczenie stomatologiczne
  • Transport zwłok
  • Zakup leków i środków opatrunkowych
  • Konsultacje, wizyty lekarskie i badania specjalistyczne
  • Transport medyczny do kraju
  • Transport do szpitala i między placówkami

Suma ubezpieczenia – maksymalna kwota ochrony

Towarzystwo opłaci koszty leczenia w podróży do wysokości sumy ubezpieczenia, ustalonej na etapie podpisywania umowy. Jeśli SU będzie mniejsza niż Twój rachunek za leczenie za granicą, różnicę będziesz musiał resztę pokryć z własnej kieszeni. Dlatego podczas zakupu polisy, dostosuj wysokość sumy ubezpieczenia do kraju podróży. Jeśli nie wiesz, jaka suma ubezpieczenia będzie odpowiednia w przypadku Twojej podróży, skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą dobrać Ci właściwe limity.

EuropaAzjaUSA, Kanada, Australia

minimum 500 000 złotych

minimum 1 000 000 złotych

minimum 1 000 000 złotych

Pamiętaj, że istotne jest dobranie nie tylko właściwej kwoty w przypadku kosztów leczenia, ale też odpowiednich podlimitów dotyczących kosztów ratownictwa. Sumy te są szczegółowo określane przez towarzystwo w polisie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu ubezpieczenia kosztów leczenia w podróży?

Rozszerzenie o choroby przewlekłe

Jeśli na coś chorujesz (nadciśnienie, cukrzyca, astma itd.) i nie poinformujesz o tym ubezpieczyciela, może on odmówić pokrycia kosztów leczenia podczas wyjazdu zagranicznego. Dla osób chorujących przewlekle polisa będzie wtedy nieco droższa, jednak zyskujesz spokój, że ubezpieczenie pokryje leczenie w razie pogorszenia się Twojego stanu zdrowia w wyniku choroby.

Wsparcie dla osób uprawiających sporty ekstremalne

Nie w każdej sytuacji, gdy ulegniesz wypadkowi i będziesz potrzebował pomocy medycznej, możesz liczyć na pokrycie kosztów leczenia z polisy. Przejrzyj Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) pod tym kątem. Wiele towarzystw oferuje dodatkowe rozszerzenia dla osób uprawiających sporty ekstremalne czy wysokiego ryzyka (np. nurkowanie, surfowanie, żeglowanie, skok na bungee czy jazda na nartach). Informację, czy dana dyscyplina się do nich zalicza znajdziesz w OWU.

Ochrona na czas wyjazdów służbowych

Praca fizyczna jest istotnym czynnikiem, wpływającym na ryzyko częstszych wypadków. Dlatego ubezpieczyciele zabezpieczają się i wymagają odpowiedniego rozszerzenia. Jeśli nie wykupisz go, a będziesz wymagał pilnego leczenia podczas podróży, którą odbywasz w celach zarobkowych, ubezpieczyciel nie pokryje kosztów z nim związanych. 

Ochrona na wypadek zachorowania na COVID-19

Z reguły towarzystwa pokrywają leczenie w związku z zachorowaniem na COVID-19, jednak przed podpisaniem umowy upewnij się, czy jest tak również w przypadku wybranego przez Ciebie ubezpieczenia.

Jakie są wyłączenia w ubezpieczeniu kosztów leczenia w podróży?

W niektórych sytuacjach ubezpieczyciel może odmówić wsparcia. Lista tych sytuacji znajduje się w OWU i każde towarzystwo ustala ją indywidualnie. Oto najczęściej pojawiające się wyłączenia odpowiedzialności:

Zgłoszenie zdarzenia po określonym terminie
Brak rachunków za leczenie
Szkoda spowodowana umyślnie
Szkoda spowodowana przez osobę pod wpływem środków odurzających

Do wypadku doszło w wyniku złamania prawa

Brak koniecznych rozszerzeń (np. o sporty ekstremalne)

Sprawdź realne ceny ubezpieczenia kosztów podróży w CUK

Dzięki wprowadzeniu kilku danych osobowych oraz informacji o podróży zyskasz dostęp do najlepszych propozycji od znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wykonaj kalkulację i znajdź najtańszą ofertę!

3 niezawodne sposoby na obniżenie ceny ubezpieczenia kosztów leczenia w podróży

Wybierz właściwą sumę ubezpieczenia

Jeśli w kraju, do którego się wybierasz, koszty leczenia nie są wysokie, nie musisz decydować się np. na wariant z bardzo wysoką sumą ubezpieczenia. Taka polisa będzie o wiele droższa niż ta z sumą ubezpieczenia ustaloną na podstawie rzeczywistych kosztów usług medycznych w danym kraju.

Dopasuj ubezpieczenie do swoich potrzeb

Jeśli podczas swojego urlopu za granicą będziesz głównie odpoczywać na plaży, niepotrzebne są Ci dodatkowe rozszerzenia np. o sporty ekstremalne. Zastanów się przed wyjazdem, jak będziesz spędzać czas podczas wyjazdu. Każdy dodatek wiąże się z większą składką za polisę.

Porównuj ubezpieczenia

Każdy ubezpieczyciel indywidualnie określa cenę polisy podróżnej. Dlatego wyjeżdżając za granicę, porównaj dostępne opcje. Możesz to zrobić przy pomocy naszego kalkulatora online bądź wspólnie z Doradcami CUK w naszej placówce lub na infolinii.

Opinie klientów

Klaudia Krawczyk

Od dawna ubezpieczamy z mężem tutaj dwa samochody. W tym roku nawet zdecydowaliśmy się na ubezpieczanie na życie. Tak naprawdę składki są niewielkie.

Joanna Zofia Ołowska

Bardzo miła atmosfera, pełen profesjonalizm, szczególne podziękowania dla Pana Pawła za pomoc w znalezieniu najoptymalniejszego ubezpieczenia OC, oraz pomoc z wyprostowaniem polis z poprzednich lat za auto ubezpieczone w całkiem innej placówce.💪👍🤝 Dziękujemy
i polecamy jak najbardziej usługi CUK Wołomin.

Paulina Zarzycka

Bardzo polecam to miejsce. Profesjonalna i bardzo miła obsługa, wszystko przebiega szybko i sprawnie, niskie ceny i najlepsze oferty na rynku. Polecam każdemu! :)

Krystian Rosadziński

Pełen profesjonalizm. Od kilku lat nie muszę pamiętać o terminie ubezpieczeń. Za każdym razem telefoniczne przypomnienie, oferty przesyłane drogą elektroniczną. Mega oszczędność czasu. Obsługa klienta na najwyższym poziomie. Polecam

Ocena naszych Klientów na Google
Opinie klientów
4,79 (17 338 opinii)

Przy wyborze ubezpieczenia turystycznego powinieneś dokładnie się zastanowić nad wszystkimi aspektami, które są dla Ciebie istotne. Oczywiście jest to uzależnione od tego, gdzie wybierasz się w podróż i jakie z tą podróżą mogą wiązać się zagrożenia. Niewątpliwie najważniejszym elementem takiej polisy będzie ubezpieczenie kosztów leczenia.

Co to ubezpieczenie kosztów leczenia?

Co to jest ubezpieczenie KL? To przede wszystkim pokrycie ewentualnych kosztów leczenia podczas podróży w razie problemów ze zdrowiem z powodu nieszczęśliwego wypadku lub pojawienia się nagłego stanu chorobowego. To dość ogólna definicja, ponieważ każde towarzystwo ubezpieczeniowe ustala samodzielnie, co może wejść w zakres kosztów leczenia danej polisy a co nie. Pewne elementy powtarzają się u wszystkich ubezpieczycieli, ale zawsze warto zapoznać się ze szczegółowymi zapisami OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Co wchodzi w zakres ubezpieczenia KL?

Jakie koszty leczenia za granicą wejdą w zakres ubezpieczenia? O zwrot jakich wydatków możesz wnieść w ramach polisy? W ubezpieczeniu koszt w grę wchodzą typowo medyczne usługi, które udzielane są przez służbę medyczną danego kraju. Jakie czynności obejmuje większość ubezpieczeń KL? Wszystko zależy od rodzaju i wariantu polisy - szczegółowy zakres znajduje się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Przed zakupem polisy koniecznie przeczytaj uważnie OWU. W zakresie ubezpieczenia mogą się znaleźć:

  • wizyty lekarskie. Mogą być to wizyty domowe i w gabinecie specjalistycznym. Niekiedy będą to konsultacje, na które przyjedzie lekarz na miejsce zdarzenia.
  • badania medyczne,
  • pobyt w szpitalu,
  • konieczne zabiegi i operacje,
  • transport medyczny,
  • zakup leków, środków opatrunkowych czy innych niezbędnych akcesoriów.

Jakie usługi pozamedyczne wchodzą w zakres ubezpieczenia KL?

W zakres ubezpieczenia kosztów leczenia mogą wchodzić usługi, które niekoniecznie związane są bezpośrednio z opieką medyczną. W niektórych przypadkach możesz liczyć na zwrot kosztów, które będą związane z:

  • pobytem osoby towarzyszącej podczas hospitalizacji,
  • organizacją przyjazdu i pobytu bliskich na czas pobytu w szpitalu,
  • opieką nad małoletnimi dziećmi, które towarzyszą ubezpieczonemu,
  • usługami informacyjnymi i pomocą tłumacza.

Jednak nie jest to standardem we wszystkich polisach. Zależy od wybranego wariantu ubezpieczenia. Zależy Ci, aby w zakresie Twojego ubezpieczenia znalazły się powyższe kwestie? Sprawdź koniecznie OWU lub zapytaj naszego doradcy o odpowiednie ubezpieczenie.

Dlaczego zawsze musisz się zapoznać z OWU?

Pamiętaj, że każdy ubezpieczyciel może mieć nieco inny zakres ubezpieczenia kosztów leczenia, dlatego podstawą jest zapoznanie się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia przed jego zakupem. Zawsze powinieneś wiedzieć, jaki jest zakres Twojej ochrony w ramach ubezpieczenia i jakie są wyłączenia. W przypadku zdarzenia, które zmusza Cię do skorzystania z polisy KL, w pierwszej kolejności skontaktuj się z centrum alarmowym ubezpieczyciela. Zostaniesz wtedy dokładnie poinstruowany, jak powinieneś postąpić w danej sytuacji.

Co to jest suma ubezpieczenia kosztów leczenia?

Wybierając ubezpieczenie kosztów leczenia, musisz wiedzieć, że towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty związane z leczeniem tylko do wysokości sumy ubezpieczenia wybranej polisy. Wysokość tej kwoty zależy więc od pakietu, na który się zdecydowałeś. Sumy ubezpieczenia mogą być bardzo różne - od 5000 euro w górę. Generalnie przyjmuje się, że podróżując po Europie, nie powinieneś kupować pakietu z sumą ubezpieczenia niższą niż 20 tys. euro. Jeżeli wyjeżdżasz poza Europę, powinieneś dopasować koszty leczenia do faktycznych kosztów medycznych w danym kraju. To bardzo ważne, bo niektóre kraje znane są z horrendalnych opłat za leczenie. Dotyczy to np. Stanów Zjednoczonych czy Australii. W takim przypadku możesz wybrać opcję ubezpieczenia bez limitu. Jeżeli bowiem ulegniesz wypadkowi i będzie się to wiązało z kosztami leczenia większymi niż Twoja suma ubezpieczenia, będziesz musiał resztę dopłacić ze swojej kieszeni.

O co możesz rozszerzyć zakres ubezpieczenia kosztów leczenia?

Jeśli zapoznasz się z OWU polisy, z pewnością zauważysz, że wyłączenie ochrony ubezpieczenia dotyczy niekiedy istotnych dla Ciebie punktów. Polisy związane ze zwrotem kosztów leczenia możesz rozszerzać do różnych pakietów. Kiedy zakres KL ubezpieczenia warto zwiększyć? Na pewno gdy cierpisz na przewlekłą chorobę lub planujesz podczas wyjazdu aktywnie spędzać czas.

Rozszerzenie polisy o choroby przewlekłe

W przypadku chorób przewlekłych, koniecznie rozszerz zakres ochrony polisy o pokrycie kosztów leczenia. Musisz się liczyć z nieco większą składką, ale na pewno warto się zabezpieczyć na wypadek odmowy przez ubezpieczyciela wypłaty poniesionych kosztów związanych z Twoją chorobą przewlekłą.

Rozszerzenie o sporty wysokiego ryzyka

Rozszerzenie o sporty wysokiego ryzyka to konieczność, jeżeli planujesz aktywnie spędzać czas podczas wyjazdu. Nurkowanie, surfowanie, żeglowanie, jazda na nartach, wycieczki wysokogórskie i wiele innych aktywności może być wyłączonych ze standardowego ubezpieczenia kosztów leczenia. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w OWU. Dlatego w przypadku tak aktywnych planów na wakacje konieczne jest rozszerzenie polisy o sporty wysokiego ryzyka.

Co może być jeszcze wyłączone z KL ubezpieczenia?

Zawsze powinieneś sprawdzić wszelkie wyłączenia ochrony w ramach ubezpieczenia kosztów leczenia i NNW. Kupując polisę warto też porozmawiać z konsultantem i tak przygotować polisę, by była jak najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb. Kiedy ubezpieczyciel może odmówić pokrycia wydatków związanych z pomocą medyczną? To zależy od konkretnego ubezpieczyciela, ale jest kilka punktów, które mogą pozbawić Cię wypłaty ubezpieczenia. Działanie niezgodnie z zaleceniem lekarza lub pod wpływem alkoholu (można rozszerzyć polisę o klauzulę alkoholową) czy narkotyków, niepoinformowanie w określonym czasie centrum alarmowego o wypadku, aktywne uczestnictwo w bójkach czy zamieszkach to tylko niektóre punkty, które mogą się wiązać z odmową wypłaty odszkodowania.