OC przewoźnika - minimum formalności i maksymalna ochrona

Prowadzisz firmę związaną z transportem drogowym? W takim razie potrzebujesz OC przewoźnika, dzięki któremu zyskujesz ochronę towarów oraz wsparcie w razie strat finansowych. Wszystko to w trosce o Twoje dobro. Wybierz polisę w CUK Ubezpieczenia, która spełnia Twoje potrzeby.

Czekamy na Twój kontakt!

Chcesz ubezpieczyć flotę? A może potrzebujesz więcej informacji na temat obowiązkowych polis? Skontaktuj się z nami.

Co zyskujesz?

  • Pełne wsparcie merytoryczne
  • Ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych
  • Wsparcie, także po zakupie polisy

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Bądźmy w kontakcie

#kupujtakjaklubisz

W CUK Ubezpieczenia zależy nam na Twojej wygodzie. W naszej multiagencji ubezpieczysz się na wiele sposobów i błyskawicznie obliczysz składkę za polisę. Możesz kupić online, porozmawiać z nami lub spotkać się osobiście w jednej z naszych placówek.

OC przewoźnika w ruchu krajowym i międzynarodowym

Każdy przewoźnik powinien rozważyć wykupienie podstawowego ubezpieczenia OC. Niemniej jednak zakres ubezpieczenia należy dopasować do specyfiki działalności, np. w niektórych przypadkach przydatny jest kabotaż. Wykupienie ubezpieczenia przewoźnika drogowego w ramach kabotażu dotyczy sytuacji, w której polski przewoźnik dokonuje transportu na terenie na przykład Niemiec. Mowa o przeprowadzeniu całego transportu, od załadunku do wyładunku, na terenie innego kraju. Poza tym, w zależności od tego, czy przewoźnik wykonuje transporty krajowe czy międzynarodowe, zobowiązany jest do wykupienia jednego z dwóch OC przewoźnika:

  • OC w ruchu krajowym,
  • OC transportu międzynarodowego.

Warto w tym miejscu wyjaśnić, co kryje się pod pojęciami ruchu krajowego i transportu międzynarodowego. Jeśli chodzi o ruch krajowy, dotyczy on tych transportów, które w całości odbywają się na terenie Polski. Natomiast transport międzynarodowy to przewóz towarów z Polski do innego kraju lub odwrotnie. Przewoźnik, który transportuje towary tylko na terenie Polski, wykupuje ubezpieczenie na ruch krajowy. Natomiast jeśli transport odbywa się również poza granicami kraju, niezbędne będzie ubezpieczenie przewoźnika na transport międzynarodowy. Warto podkreślić, że wykupując OC przewoźnika na transport międzynarodowy, nie trzeba dodatkowo kupować polisy na przejazdy wykonywane w Polsce, pomimo że część trasy przebiega przez teren naszego kraju. Ubezpieczenie na transport międzynarodowy ma szerszy zakres, obejmując również odcinki pokonywane w Polsce.

Dodatkowe ubezpieczenie przewoźnika

Obowiązkowe OC zawodowe przewoźnika zawiera jasno określony zakres przypadków, w których można liczyć na odszkodowanie. Dotyczy w zasadzie m.in. szkód rzeczowych i finansowych związanych z przewożonym towarem. Przewoźnik może również liczyć na wypłatę odszkodowania w przypadku zawinionego opóźnienia. Niemniej jednak polisa nie gwarantuje wsparcia w wielu innych sytuacjach, na przykład w przypadku szkód niezawinionych przez przewoźnika. Istnieje jednak możliwość rozszerzenia ubezpieczenia przewoźnika drogowego. Należy podkreślić, że podstawowe OC przewoźnika drogowego nie obejmuje żywego towaru, w postaci zwierząt. W CUK można jednak wykupić ubezpieczenie gwarantujące odszkodowanie w przypadku szkód związanych z przewozem zwierząt. Rozszerzenie stanowi również ubezpieczenie przewoźnika od zniszczenia lub utraty ładunku wskutek wandalizmu lub kradzieży. Warto także zastanowić się nad polisą zawierającą zapis o szkodach wyrządzonych przez czynniki atmosferyczne.

OC przewoźnika – cena zależna od wielu czynników

Niewątpliwie dla każdego, kto wykupuje ubezpieczenie odpowiedzialności zawodowej przewoźnika, cena ma istotne znaczenie. Ze względu na wysoką wartość towarów przewożonych przez profesjonalnych przewoźników, koszty nie są niskie. Niemniej jednak należy podkreślić, że są one bardzo zróżnicowane, gdyż zależą od wielu czynników. Jeśli chodzi o OC przewoźnika, cena ubezpieczenia obowiązkowego to wypadkowa przede wszystkim takich czynników, jak:

  • zakres terytorialny polisy,
  • rodzaj przewożonego ładunku,
  • jakość floty,
  • doświadczenie firmy,
  • dotychczasowy przebieg ubezpieczenia przewoźnika.

Warto mieć na uwadze, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe może brać pod uwagę nieco inne czynniki. Niemniej jednak powyższe kwestie niemal zawsze odgrywają kluczowe role.

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie przewoźnika drogowego?

Wbrew pozorom wybór właściwego OC przewoźnika nie jest wcale trudnym zadaniem. Wystarczy się do nas zgłosić i przedstawić specyfikę swojej działalności. Zadamy kilka pytań, w tym również te, dotyczące Twoich oczekiwań względem polisy. Przedstawimy Ci dostosowaną do Twoich potrzeb polisę OC przewoźnika. Szczegółowo wyjaśnimy też co obejmuje OC przewoźnika. Zaproponujemy najlepsze naszym zdaniem rozwiązania, dzięki którym będziesz mógł spokojnie prowadzić swój biznes, nie martwiąc się ewentualnymi szkodami.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Twoja firma to dzieło, na którego sukces ciężko pracujesz każdego dnia. Starasz się zapewnić jak najwyższą jakość usług i dbasz o zadowolenie klientów, jednak każde przedsiębiorstwo jest narażone na nieprzewidziane sytuacje. Ryzyko wiąże się nie tylko z utrzymaniem stabilnej pozycji na rynku, ale także z okolicznościami, które wynikają ze specyfiki branży czy dotyczą zdarzeń losowych.

Ubezpieczymy majątek Twojej firmy, czyli nieruchomości, wyposażenie i sprzęt, z którego korzystasz w godzinach pracy. Jeśli Twoja firma posiada samochody, możemy zaproponować Ci odpowiednie ubezpieczenie floty. Prowadzisz działalność związaną z transportem albo boisz się o bezpieczeństwo przewożonych towarów? Pomożemy Ci w zakupie superubezpieczenia cargo. Jeśli martwisz się o odpowiedzialność za przypadkowe szkody na osobach trzecich, wybierz OC działalności gospodarczej

W CUK Ubezpieczenia otrzymujesz kompleksową superochronę ubezpieczeniową i pomoc prawną. Spraw, aby Twoja firma rozkwitała i nie martw się ryzykiem.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.