Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Ubezpieczenie firmy

Co to jest ubezpieczenie OC firmy

Ubezpieczenie OC firmy skierowane jest do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, którzy rozliczają się z podatku dochodowego na podstawie ksiąg rachunkowych, książki przychodów i rozchodów, w formie ryczałtu ewidencjonowanego lub karty podatkowej.

OC dla firm ma na celu zabezpieczenie majątku przedsiębiorstwa jak i przejęcie odpowiedzialności finansowej za niewłaściwe wykonanie usługi czy też niewywiązanie się z zawartej umowy. Proponujemy ubezpieczenia firm handlowych, usługowych, produkcyjnych.

Jaki jest przedmiot i zakres ubezpieczenia?

Każda firma ma swoją specyfikę, zatem zakres ubezpieczenia jest wszechstronny, tak aby sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów. Zakres udzielanego ubezpieczenia dla firm j ochrony ściśle wiąże się z branżą, w której porusza się firma.

Wyróżniamy następujące obszary kompleksowej oferty ubezpieczenia:

  • ubezpieczenie majątku firmy (ubezpieczenie mienia firmy) tj. budynków, lokali, maszyn, urządzeń, wyposażenia od zdarzeń losowych: deszcz nawalny, dym i sadza, grad, huragan, huk ponaddźwiękowy, lawina, napór śniegu, pożar, przepięcia, trzęsienie ziemi, uderzenie pioruna, upadek drzew, wybuch, zalanie, zapadanie/osuwanie się ziemi, opady atmosferyczne
  • ubezpieczenie majątku firmy od kradzieży z włamaniem, rabunku lub wandalizmu
  • ubezpieczenie przedmiotów szklanych (szyby okienne, gabloty reklamowe, stoły, lady sprzedażowe, lustra, przegrody ścienne, boksy, kabiny, wykładziny kamienne) od pęknięcia i stłuczenia
  • ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, na przykład: upadek laptopa, Mowa tutaj także o sprzęcie przenośnym, który znajduje się poza miejscem ubezpieczenia, dane zapisane w komputerze jeśli utracono dane i firma ponosi koszty odtworzenia danych
  • odpowiedzialność cywilna w związku z prowadzeniem działalności. Firma jest zobowiązana do naprawienie szkód wynikłych ze swojego niedbalstwa, a także gdy nie miała bezpośredniego wpływu na zdarzenie, jednak kodeks cywilny czyni nas odpowiedzialnym. Nieodśnieżony chodnik przed firmą, na którym poślizgnął się pieszy czy też odłamanie się kawałka budynku na silnym wietrze, który upadł na zaparkowany samochód – w tych sytuacjach przyda się ubezpieczenie OC firmy, czyli polisa OC dla firmy. Każdy pracodawca powinien liczyć się z konsekwencjami jakie niesie ze sobą wyprodukowanie produktu. Przedsiębiorca powinien zapoznać się z obowiązującym prawem, sprawdzić wymagania bezpieczeństwa dla poszczególnych kategorii produktów. Jeżeli producent nie przewidzi możliwych przypadków niewłaściwego użycia i nie poda takiej informacji w instrukcji użytkowania może dojść do nieszczęścia. Wyobraźmy sobie rowerzystę, który doznał wypadku w wyniku odłamania się mocowań na osi koła. Jeżeli istnieje związek przyczynowy między wadą a szkodą, to przedsiębiorca odpowiada za te szkody i jest zobowiązany do jej naprawienia. Pomocne okaże się posiadanie ubezpieczenie firmy czy polisy z OC za produkt. Druga kwestia to odpowiedzialność za wadliwe wykonanie usługi bądź niewywiązanie się z warunków umowy. Przedsiębiorca zajmujący się multimedialną obsługą imprezy masowej (np. koncert) ponosiłby winę za nieudany występ, gdyby z głośników nie popłynęła muzyka, a telebimy nie wyświetliły obrazu. Warto pomyśleć o ubezpieczeniu dla firmy z uwzględnieniem OC kontraktowego.

Każdą ofertę ubezpieczenia wyróżnia zakres dostosowany do potrzeb klienta. Orientacyjne koszty ubezpieczenia OC firmy można sprawdzić za pomocą specjalnego kalkulatora na naszej stronie. Jeżeli prowadzisz salon kosmetyczny rozszerzymy odpowiedzialność o ryzyko przeniesienia chorób zakaźnych, w tym również wirusa HIV. Problemem w aptekach może być utrata w wyniku pożaru dokumentów niezbędnych do uzyskania refundacji z NFZ. Warto zawczasu przygotować się na taką sytuację i wykupić kompleksową polisę.

Aby przygotować ofertę bardzo ważne, aby klient opowiedział doradcy czym się zajmuje, jak wygląda dzień pracy w firmie, ile osób zatrudnia, czym się zajmują, gdzie pracują (w terenie? w biurze?) – wtedy doradca będzie w stanie przygotować ofertę na każdą ewentualność.

W CUK znajdziemy najlepszą polisę dla firmy!

Chcesz ubezpieczyć firmę? Zastanawiasz się ile kosztuje ubezpieczenie firmy. Zadzwoń do doradcy lub przyjdź do najbliższej placówki CUK i poznaj szczegóły! W naszej multiagencji znajdziemy najlepsze ubezpieczenie ą polisę dla Twojej firmy. Na stronie internetowej możesz skorzystać z kalkulatora ubezpieczenia firmy, co pozwoli na wstępnie zorientowanie się w cenie wybranego

Skontaktuj się z nami:

Zamów rozmowę lub zadzwoń: 22 33 00 300
Znajdź placówkę
Zapytaj o produkt lub współpracę Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe