Ubezpieczenie cargo, z którym każdy transport jest bezpieczny

Prowadzisz firmę związaną z transportem towaru? Niezależnie od tego czy przewozisz go drogą lądową, kolejową czy lotniczą, możesz zapewnić swojej działalności dodatkową ochronę. Wszystko to w dobrej cenie w CUK Ubezpieczenia!

Czekamy na Twój kontakt!

Chcesz ubezpieczyć flotę? A może potrzebujesz więcej informacji na temat obowiązkowych polis? Skontaktuj się z nami.

Co zyskujesz?

  • Pełne wsparcie merytoryczne
  • Ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych
  • Wsparcie, także po zakupie polisy

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Bądźmy w kontakcie

#kupujtakjaklubisz

W CUK Ubezpieczenia zależy nam na Twojej wygodzie. W naszej multiagencji ubezpieczysz się na wiele sposobów i błyskawicznie obliczysz składkę za polisę. Możesz kupić online, porozmawiać z nami lub spotkać się osobiście w jednej z naszych placówek.

Co to jest cargo – wyjaśniamy termin

Pojęcie cargo jest używane dosyć powszechnie. Jednak tak właściwie, co to jest cargo? Zapewne wiele osób wciąż się nad tym zastanawia. Odpowiadamy zatem: cargo to nic innego, jak po prostu ładunek. Słowo cargo pochodzi z języka angielskiego i służy do określenia wszelkiego ładunku przewożonego dowolnym środkiem transportu. Określenia cargo używa się w kontekście ładunku znajdującego się w tej części pojazdu, która przeznaczona jest właśnie do ładunku towarów. Tym samym ładunek cargo to bardzo szerokie pojęcie, które może oznaczać w zasadzie każdy typ towaru. Do tej kategorii zalicza się zarówno surowe materiały, jak i półprodukty oraz produkty gotowe do sprzedaży. Cargo może być transportowane przez pojedyncze auta, floty samochodowe, statki czy samoloty.

Ubezpieczenie cargo, a OC przewoźnika

Mogłoby się wydawać, że ubezpieczenie cargo nie jest potrzebne, jeśli wykupione zostanie ubezpieczenie OC przewoźnika. Jednocześnie OC przewoźnika to ubezpieczenie obowiązkowe, nie sposób z niego zrezygnować. Okazuje się jednak, że tego typu polisa ma wiele ograniczeń. Jeśli chodzi o cargo, ubezpieczenie OC przewoźnika nie gwarantuje jego pełnego zabezpieczenia. Przede wszystkim dlatego, że polisa przewoźnika zapewnia wypłatę odszkodowania tylko za szkody powstałe z winy przewoźnika. Nie ma wątpliwości, że jeśli chodzi o cargo, transport niesie za sobą o wiele więcej zagrożeń. Warto wskazać na główne zagrożenia, do których należą:

  • rozbój i kradzież,
  • czynniki atmosferyczne,
  • szkody spowodowane specyfiką towaru,
  • wypadek floty samochodowej lub innego środka transportu,
  • szkody powstałe podczas załadunku lub rozładunku,
  • wszelkie czynniki losowe.

Aby zapewnić sobie gwarancję otrzymania odszkodowania w każdym z wymienionych wyżej przypadków, trzeba się zdecydować na ubezpieczenie cargo. Nie jest ono obowiązkowe, jednak dzisiaj stało się już bardzo popularne. Wynika to między innymi z faktu, o którym wspomniano powyżej – zakres ubezpieczenia mienia w transporcie jest o wiele większy, niż w przypadku OC przewoźnika. Jednak to nie wszystko. Kolejny powód to wyższa kwota odszkodowania. OC ma za zadanie chronić przewoźnika, aby nie poniósł strat finansowych. Ubezpieczenie tego typu nie jest wykupywane z myślą o właścicielu towarów. Dlatego najczęściej OC jest wykupywane na minimalne dopuszczalne prawem sumy ubezpieczenia. Zważając na wszelkie zalety ubezpieczenia cargo, a jednocześnie na jego stosunkowo niską cenę, wykupienie polisy wydaje się oczywistością.

Cargo – ubezpieczenie dostosowane do potrzeb

Kiedy zostanie już podjęta decyzja o ubezpieczeniu ładunku cargo, pozostaje wybrać odpowiednią polisę. Wybór jest w tym przypadku bardzo duży. Poszczególne rodzaje ładunków wymagają odmiennych ubezpieczeń. Rzecz w tym, iż na przykład szczególnie wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne ładunek, powinno się raczej ubezpieczyć na nieco wyższą sumę ubezpieczenia. Natomiast wyjątkowo wartościowy ładunek, który łatwo sprzedać na czarnym rynku, koniecznie należy ubezpieczyć od kradzieży. Tego typu czynników, decydujących o kształcie polisy, jest naprawdę wiele. Tym samym, przed dokonaniem zakupu polisy ubezpieczenia transportowego, warto dobrze się zastanowić nad specyfiką towaru i indywidualnymi potrzebami. Zadaj sobie pytanie, czym cechuje się Twoje cargo. Ubezpieczenie natomiast wybierz na podstawie jego cech szczególnych.

Jeśli masz wątpliwości w kwestii tego, które ubezpieczenie mienia w transporcie wybrać, skontaktuj się z naszym doradcą. Przeprowadzi Cię on przez całą procedurę wyboru odpowiedniego ubezpieczenia cargo, gwarantując wybór najlepszej spośród dostępnych ofert. Konsultant zada Ci kilka pytań, aby móc dopasować ofertę do Twoich potrzeb. Następnie przedstawi Ci kilka najbardziej interesujących propozycji, wskazując na ich mocne i słabe strony. Nasz zespół tworzą doświadczeni fachowcy, dzięki czemu zawsze możesz liczyć na profesjonalne doradztwo.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Twoja firma to dzieło, na którego sukces ciężko pracujesz każdego dnia. Starasz się zapewnić jak najwyższą jakość usług i dbasz o zadowolenie klientów, jednak każde przedsiębiorstwo jest narażone na nieprzewidziane sytuacje. Ryzyko wiąże się nie tylko z utrzymaniem stabilnej pozycji na rynku, ale także z okolicznościami, które wynikają ze specyfiki branży czy dotyczą zdarzeń losowych.

Ubezpieczymy majątek Twojej firmy, czyli nieruchomości, wyposażenie i sprzęt, z którego korzystasz w godzinach pracy. Jeśli Twoja firma posiada samochody, możemy zaproponować Ci odpowiednie ubezpieczenie floty. Prowadzisz działalność związaną z transportem albo boisz się o bezpieczeństwo przewożonych towarów? Pomożemy Ci w zakupie superubezpieczenia cargo. Jeśli martwisz się o odpowiedzialność za przypadkowe szkody na osobach trzecich, wybierz OC działalności gospodarczej

W CUK Ubezpieczenia otrzymujesz kompleksową superochronę ubezpieczeniową i pomoc prawną. Spraw, aby Twoja firma rozkwitała i nie martw się ryzykiem.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.