Ubezpieczenie floty - solidne zabezpieczenie firm transportowych i nie tylko

Masz w firmie kilka pojazdów? Prowadzisz przedsiębiorstwo transportowe albo spedycyjne? Ubezpieczenie floty w jednej polisie zapewnia skuteczną ochronę i jest niesamowicie komfortowe dla właściciela firmy.

Czekamy na Twój kontakt!

Chcesz ubezpieczyć flotę? A może potrzebujesz więcej informacji na temat obowiązkowych polis? Skontaktuj się z nami.

Co zyskujesz?

  • Pełne wsparcie merytoryczne
  • Ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych
  • Wsparcie, także po zakupie polisy

Nasi klienci kupują

Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach ubezpieczeń. Sprawdź produkty, które szczególnie chętnie kupują nasi Klienci.

Ubezpieczenie
na życie

Bądź spokojny – na wszelki wypadek

Ubezpieczenie
rowerowe

Pokonuj kolejne kilometry i jedź bezpiecznie!

Ubezpieczenia
firmowe

Prowadź swój biznes – bez strachu o przyszłość

Bądźmy w kontakcie

#kupujtakjaklubisz

W CUK Ubezpieczenia zależy nam na Twojej wygodzie. W naszej multiagencji ubezpieczysz się na wiele sposobów i błyskawicznie obliczysz składkę za polisę. Możesz kupić online, porozmawiać z nami lub spotkać się osobiście w jednej z naszych placówek.

Co to jest flota i co wchodzi w jej skład?

Być może nie każdy jest zaznajomiony z tym pojęciem lub po prostu nie wszyscy wiedzą, co to jest flota pojazdów. Wyjaśniamy zatem, że mianem floty określa się wszystkie pojazdy użytkowane przez daną firmę. Innymi słowy, flotę tworzy kilka, kilkanaście, a w niektórych przypadkach kilkadziesiąt aut należących do przedsiębiorstwa. Ubezpieczenie flotowe dotyczy wszystkich pojazdów zaliczanych do floty. W umowie wymienia się wszystkie pojazdy. Warto mieć na uwadze, że w przypadku floty samochodowej, ubezpieczane są pojazdy kierowane zwykle przez wielu różnych kierowców.

Co więcej, flota może się składać z bardzo różnorodnych pojazdów. W niektórych przypadkach są to tylko samochody osobowe, w innych jedynie ciężarowe, jednak nie brakuje firm, które korzystają zarówno z pojazdów miejskich, jak i z aut luksusowych oraz tirów. Mowa tutaj choćby o dużych firmach spedycyjnych, czy też o samowystarczalnych przedsiębiorstwach produkcyjnych. W takich firmach samochody ciężarowe służą do przewozu towarów, natomiast auta osobowe są wykorzystywane przez pracowników biurowych. Ubezpieczenie flotowe w takim wypadku powinno uwzględniać potrzeby każdego rodzaju pojazdu, bez względu na jego specyfikę oraz sposób użytkowania. Nasi doświadczeni doradcy chętnie pomogą przy wyborze optymalnego ubezpieczenia floty samochodowej, dopasowując ofertę idealnie do Twoich potrzeb.

Dla kogo ubezpieczenia flotowe?

Jak już wcześniej wspomniano, z ubezpieczenia flotowego korzystają przede wszystkim firmy spedycyjne i transportowe. To one bowiem dysponują największymi flotami pojazdów. Niemniej jednak floty samochodowe posiadają również firmy z zupełnie innych branż. Mowa o dużych przedsiębiorstwach, zatrudniających licznych pracowników biurowych, których obowiązki wymagają częstych podróży. Przedsiębiorstwa takie korzystają najczęściej z leasingu samochodów. Natomiast leasingobiorca ma możliwość samodzielnego wyboru ubezpieczyciela. Niektóre przedsiębiorstwa decydują się jednak wykupić samochody na własność. Oczywiście w takiej sytuacji znalezienie i wykupienie ubezpieczenia flotowego leży po stronie przedsiębiorcy.

Jakie ubezpieczenie flotowe wybrać?

Wybór ofert ubezpieczeń flotowych jest dzisiaj bardzo duży. Towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, przygotowując różnorodne oferty. Naszym zadaniem jest natomiast znalezienie dla naszych klientów ofert najlepiej dostosowanych do ich potrzeb. Warto pamiętać, że każda firma jest inna i ma nieco odmienne potrzeby. Podobnie floty pojazdów również są zróżnicowane. Wszelkie te czynniki należy brać pod uwagę, zanim zostanie podjęta decyzja o wyborze konkretnego ubezpieczenia floty. Najważniejsze, co należy uwzględnić, to:

  • liczba pojazdów we flocie,
  • rodzaj pojazdów.

Tylko OC czy pełne ubezpieczenie flotowe?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy potrzebuje pełnego ubezpieczenia flotowego, czy wystarczy im zwykłe OC. Jeśli chodzi o ubezpieczenie OC, oczywiście jest ono niezbędne choćby ze względów prawnych. Niemniej jednak naszym zdaniem, dodatkowe ubezpieczenia flotowe również są koniecznością. Trudno sobie wyobrazić, aby kierowca pozostał bez wsparcia w razie awarii pojazdu, znajdując się kilkaset kilometrów od domu. Również w przypadku bliższych podróży pomoc dla kierowcy jest niezbędna, stąd też przydatny, a wręcz niezbędny okazuje się przynajmniej podstawowy pakiet assistance.

Niewątpliwie przedsiębiorca bierze również odpowiedzialność za zdrowie i życie swoich pracowników, stąd też troszcząc się o swoją kadrę, powinien zapewnić ubezpieczenie NNW. W razie wystąpienia szkody na zdrowiu wskutek wypadku, pracownik może wtedy liczyć na odszkodowanie. Jeśli chodzi o ubezpieczenie od działania czynników atmosferycznych czy kradzieży, to już wybór tylko i wyłącznie przedsiębiorcy. Niewątpliwie jednak pełne ubezpieczenie flotowe zapewnia nieocenione poczucie spokoju.

FAQ

Ostateczna ilość towarzystw, których oferty poznasz zależy od parametrów polisy, której potrzebujesz? O najlepszą ofertę dla Ciebie zapytamy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

Polisę za pośrednictwem CUK Ubezpieczenia, możesz kupić na kilka sposobów:

- korzystając z kalkualtora online

- dzwoniąć na naszą infolinię

- odwiedzając najbliższą placówkę

Twoja firma to dzieło, na którego sukces ciężko pracujesz każdego dnia. Starasz się zapewnić jak najwyższą jakość usług i dbasz o zadowolenie klientów, jednak każde przedsiębiorstwo jest narażone na nieprzewidziane sytuacje. Ryzyko wiąże się nie tylko z utrzymaniem stabilnej pozycji na rynku, ale także z okolicznościami, które wynikają ze specyfiki branży czy dotyczą zdarzeń losowych.

Ubezpieczymy majątek Twojej firmy, czyli nieruchomości, wyposażenie i sprzęt, z którego korzystasz w godzinach pracy. Jeśli Twoja firma posiada samochody, możemy zaproponować Ci odpowiednie ubezpieczenie floty. Prowadzisz działalność związaną z transportem albo boisz się o bezpieczeństwo przewożonych towarów? Pomożemy Ci w zakupie superubezpieczenia cargo. Jeśli martwisz się o odpowiedzialność za przypadkowe szkody na osobach trzecich, wybierz OC działalności gospodarczej

W CUK Ubezpieczenia otrzymujesz kompleksową superochronę ubezpieczeniową i pomoc prawną. Spraw, aby Twoja firma rozkwitała i nie martw się ryzykiem.

Masz pytanie?

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz.