Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

Ubezpieczenie floty

Ubezpieczenie floty jest rodzajem polis komunikacyjnych, które skierowane jest do wszystkich firm posiadających minimum kilka pojazdów. Najczęściej jednak, z ubezpieczenia flotowego korzystają firmy transportowe oraz spedycyjne.

Co to jest ubezpieczenie floty?

Ubezpieczenie floty jest rodzajem polis komunikacyjnych, które skierowane jest do wszystkich firm posiadających minimum kilka pojazdów. Najczęściej jednak, z ubezpieczenia flotowego korzystają firmy transportowe oraz spedycyjne. Dzięki ubezpieczeniu floty, przedsiębiorstwa nie muszą ubezpieczać każdego samochodu z osobna.

W ramach jednej umowy możemy ubezpieczyć zbiorczo wszystkie pojazdy – niezależnie od tego czy są to samochody osobowe, ciężarowe czy inne, dzięki czemu nasza polisa będzie tańsza. Najczęściej flotę można ubezpieczać od 10-20 pojazdów, jednak w placówkach CUK Ubezpieczenia możemy znaleźć również atrakcyjne oferty dla minimum 1-10 pojazdów.

Jaki jest zakres ubezpieczenia floty?

Ubezpieczenie obejmuje wszystkie pojazdy wraz z ich wyposażeniem. Możemy wykupić tylko polisę OC lub stworzyć pakiety składające się z kilku ubezpieczeń, m.in.: 

  • Odpowiedzialność cywilna posiadaczy pojazdów mechanicznych
  • Zielona Karta
  • Ochrona prawna
  • Autocasco
  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków
  • Ubezpieczenie Assistance
  • Ubezpieczenie szyb, opon itp.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia floty?

Im liczniejsza jest flota naszej firmy, tym lepsze warunki cenowe możemy otrzymać. Nie jest to jednak jedyny wyznacznik korzystnej oferty. Duże znaczenie dla ubezpieczycieli ma szkodowość klienta – liczba szkód oraz wartość wypłaconych odszkodowań. Ważną kwestię stanowi także liczba pojazdów oraz ich rodzaj i wiek. Oferta ubezpieczenia floty będzie się różnić w zależności czy ubezpieczamy ciągnik siodłowy czy samochód osobowy.

W CUK wybierzemy dla Ciebie najlepsze ubezpieczenie floty

Nie chcesz przepłacać? Masz wątpliwości czy przedstawiona przez towarzystwo oferta jest atrakcyjna?

W CUK Ubezpieczenia nasi doświadczeni doradcy w zaledwie kilka minut porównają oferty 30 Towarzystw oraz pomogą dopasować najlepsze ubezpieczenie do indywidualnych potrzeb.

W CUK skorzystasz także z wygodnego systemu ratalnego, dzieląc składkę aż na 11 rat. Skontaktuj się z doradcą CUK lub podjedź do najbliższej placówki.

Więcej o ubezpieczeniu floty znajdziesz tutaj.