2023-02-24

Jak ubezpieczyć Chryslera? — odpowiadamy na pytania

Dowiedz się, jak ubezpieczyć samochód marki Chrysler.

Jak ubezpieczyć Chryslera? — odpowiadamy na pytania

Samochody marki Chrysler to gratka dla koneserów i miłośników motoryzacji! Te auta kojarzą się z niezawodnością i luksusem. Zanim zdecydujemy się jednak na taki nabytek, warto ugruntować swoją wiedzę na jego temat. Tak jak każde auto amerykańskie może wymagać od nas większej ostrożności przy rejestracji i kupnie polisy.

Ile kosztuje ubezpieczenie Chryslera? Co powinno wchodzić w skład polisy? Jak sprawdzić historię auta? Na i inne towarzyszące zagadnieniu pytania odpowiadamy w tym tekście. Sprawdź, co musisz wiedzieć o kupnie OC Chryslera!

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Jakich formalności musisz dopełnić przed ubezpieczeniem Chryslera?

Rejestracja i ubezpieczenie samochodu Chrysler w Polsce wymaga dopełnienia kilku formalności. Warto zatem dokładnie przeanalizować procedurę, by móc cieszyć się bezpieczną jazdą swoim nowym autem po polskich drogach. Zanim zdecydujesz się jednak na zakup i ubezpieczenie amerykańskiego pojazdu, zadbaj o następujące kwestie:

 • 1
  Sprawdź stan techniczny samochodu – najlepiej pod nadzorem fachowca, opłać przegląd auta w wybranym warsztacie.
 • 2
  Zweryfikuj historię pojazdu. Możesz to zrobić za pośrednictwem usługi historia.pojazdu.gov.pl – dzięki temu upewnisz się np., czy auto nie było wcześniej kradzione lub wykorzystywane jako taksówka.
 • 3
  Sprawdź historię szkód. Zachowaj ostrożność co do zapewnień sprzedawcy. Auto mogło uczestniczyć w kolizjach i poważnych wypadkach. Weryfikacja takich informacji zajmie Ci tylko chwilę! Wystarczy, że odwiedzisz stronę: historia.pojazdu.gov.pl.
 • 4
  Skompletuj wszelkie dokumenty dotyczące auta, a w szczególności: umowę zawartą ze sprzedającym, odpowiednik polskiego dowodu rejestracyjnego oraz polskiej karty pojazdu. Będą one niezbędne podczas rejestracji. Przed wizytą w wydziale komunikacji, przygotuj tłumaczenie dokumentów z odprawy celnej, fakturę, potwierdzenie zapłaty akcyzy oraz „Certificate of Title”.
 • 5

  Sprawdź, kiedy kupić OC po rejestracji samochodu w Polsce – musisz być pewien dokładnego terminu. Każda zwłoka w opłacie może narazić Cię na mandat. [Zobacz, jakie kary za brak OC obowiązują kierowców w 2023 roku!]

Co powinno zawierać ubezpieczenie Chryslera?

Zgodnie z prawem każdy właściciel pojazdu mechanicznego zarejestrowanego w Polsce musi wykupić obowiązkowe ubezpieczenie auta (OC). Zakres takiej polisy jest określany ustawą, jednak zawsze można rozszerzyć ochronę o oferowane przez ubezpieczycieli dodatki do ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Ich dokupienie może znacząco zwiększyć ochronę kierowcy i pasażerów.

Co konkretnie powinno zawierać ubezpieczenie Chryslera? To zależy od tego, na jaką pomoc będziesz liczył w ramach wykupionej polisy. Standardem będzie z pewnością ochrona NNW, assistance w razie wypadku lub awarii oraz przynajmniej autocasco mini (minicasco).

Jeśli zależy Ci jednak na większej ochronie w razie uszkodzenia pojazdu, jego kradzieży lub innych zdarzeń losowych, wykup też pełną polisę AC. Co więc powinno zawierać ubezpieczenie Chryslera, byś czuł się bezpiecznie na drodze? Oto lista niezbędnego minimum:

 • obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli polisa OC,
 • dobrowolne ubezpieczenie autocasco (AC) w pełnej wersji lub AC mini (minicasco),
 • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
 • Zielona Karta ← tu sprawdzisz kraje, w których będziesz jej potrzebował.

Ubezpieczenie starszego auta a nowsze modele — różnice

Koszty ubezpieczenia OC są oczywiście powiązane z wiekiem pojazdu, ale duże różnice w cenach nie zawsze są regułą. Zazwyczaj im młodsze auto, tym tańsze ubezpieczenie, jednak nie oznacza to, że na niskie składki mogą liczyć tylko właściciele aut mających mniej niż kilka lat! Cena OC jest ustalana przez towarzystwo — każdy ubezpieczyciel sam dobiera parametry, które mają wpływ na wysokość składki. Dlatego tak ważne jest porównanie ofert od wielu towarzystw przed zakupem polisy.

Wymóg posiadania ubezpieczenia OC samochodu dotyczy każdego właściciela, a wiek samochodu nie ma w tej kwestii żadnego znaczenia. Nabywcy pojazdów z salonów najczęściej kupują jednak cały pakiet ubezpieczeń, zapewniając sobie w ten sposób szeroką ochronę.

Sprawdź raport dotyczący cen za OC w 2022 roku!

Ile kosztuje ubezpieczenie Chryslera?

Cena ubezpieczenia Chryslera zależy od wielu czynników. Największe różnice dotyczące kosztów polis będą widoczne w przypadku ich zakupu przez młodych i starszych kierowców. Ci drudzy zazwyczaj mogą liczyć na wysokie zniżki za OC, jeśli mogą się pochwalić bezszkodową jazdą i ciągłością ubezpieczenia. Niedoświadczeni właściciele pojazdu marki Chrysler na niską cenę za OC będą musieli natomiast trochę poczekać.

Nie sposób jednoznacznie określić, ile będzie kosztowało ubezpieczenie Chryslera, ponieważ to zależy od wielu kluczowych informacji na temat kierowcy i konkretnego modelu pojazdu. Te dane przeanalizuje za Ciebie nasz łatwy w obsłudze kalkulator OC i AC online, dzięki któremu już w 2 minuty zyskasz wycenę najlepszych ofert polis od ponad 30 znanych towarzystw ubezpieczeniowych. Skorzystaj z porównywarki CUK i dowiedz się, ile kosztuje ubezpieczenie Chryslera już dziś!

Skorzystaj z ochrony zniżek przy ubezpieczeniu Chryslera!

Ochrona zniżek z OC przy ubezpieczeniu Chryslera da Ci gwarancję utrzymania wysokości zniżek z OC za przebieg ubezpieczenia mimo wystąpienia szkody. Dzięki temu zachowasz zniżki na zakup polisy OC, jeśli przedłużasz ubezpieczenie na kolejny rok w tym samym towarzystwie. Taka możliwość nie jest jednak zapewniana przez wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe. Właśnie dlatego warto wcześniej dowiedzieć się, którzy ubezpieczyciele mają ją w ofercie. Zastanawiasz się, gdzie ubezpieczyć Chryslera? Skorzystaj z kalkulatora OC i AC na stronie CUK! Wycenę najlepszych oferty zyskasz już w 2 minuty!

Dlaczego warto wykupić AC Chryslera?

Samochody marki Chrysler to zwykle wartościowe pojazdy, które mogą mieć także niezwykłą wartość kolekcjonerską lub sentymentalną dla pasjonatów motoryzacji. Biorąc pod uwagę powyższe powody, warto zainwestować w ochronę autocasco.

Ochrona AC stanowi najlepszą formę zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą i zniszczeniem na skutek wypadku, ale także przed skutkami zdarzeń losowych, takich jak pożar, powódź, zderzenie ze zwierzęciem, gradobicie czy huragan. Ubezpieczenie Chryslera w ramach polisy autocasco zapewni Ci odszkodowanie, za które będziesz mógł kupić nowy pojazd. AC obejmie też szkody spowodowane przez osoby trzecie (w tym wandalizm).

Czy wiesz, że...

Choć o autocasco myślimy zwłaszcza w kontekście kradzieży lub szkody całkowitej, to większość zdarzeń na drodze kończy się tylko drobnymi szkodami? Może do nich dojść np. na parkingu lub w wyniku zderzenia ze zwierzęciem. Szacując ewentualne ryzyka, możesz zdecydować się więc na wybór pełnej polisy autocasco lub jej ograniczonej wersji – być może w Twojej sytuacji korzystniejszym wyborem będzie minicasco?

Szukasz taniego ubezpieczenia Chryslera? Sprawdź ofertę CUK!

Wiesz już, jakie czynniki determinują cenę za OC pojazdu marki Chrysler i dlaczego warto wykupić pakiet polis komunikacyjnych OC+AC z rozbudowaną ochroną, która zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa w czasie jazdy! Główną korzyścią zakupu ubezpieczenia Chryslera w pakiecie będzie niższa cena niż w przypadku nabywania polis osobno.

Jeśli poszukujesz szerokiej oferty ubezpieczenia samochodu AC lub pakietu OC+AC Chryslera, już dziś skorzystaj z kalkulatora polis komunikacyjnych CUK Ubezpieczenia. Dzięki temu zyskasz dostęp do najlepszych promocji od ponad 30 wiodących towarzystw ubezpieczeniowych! Możesz też porozmawiać z naszym doradcą na infolinii: 22 27 00 337 lub odwiedzić nas w najbliższej placówce stacjonarnej CUK. Czekamy na Twój kontakt!

FAQ – najczęstsze pytania dotyczące ubezpieczenia Chryslera:

 • 1
  Czy ubezpieczenie Chryslera obejmuje zniżki?

To zależy od tego, w jakim stopniu należą się one właścicielowi pojazdu, a także od indywidualnych reguł towarzystwa. Każdy ubezpieczyciel ma bowiem własny sposób na wyliczanie zniżek OC. Można jednak przyjąć ogólną zasadę, że  za jeden rok bezszkodowej jazdy przysługuje często 10% zniżki, a każda szkoda obniża utratę o tę samą wartość.

 • 2
  Czy warto kupić OC i AC Chryslera w pakiecie?

Jeśli planujesz kupić ubezpieczenie samochodu w pakiecie, często możesz liczyć na korzystniejszą ofertę cenową! Zakup OC i AC w pakiecie bardziej opłaca się niż kupno tych samych polis osobno. Skala oszczędności może być różna – zależy od wybranego towarzystwa i wariantu ochrony, lecz zazwyczaj kupno polis w pakiecie będzie tańsze. Sprawdź kalkulator OC i AC, by przekonać się, jak wiele możesz zyskać na kupnie pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych w CUK!

 • 3
  Co wpływa na cenę ubezpieczenia Chryslera?

Na cenę ubezpieczenia Chryslera zawsze wpłyną następujące aspekty: wiek kierowcy, historia jego ubezpieczenia czy miejsce zamieszkania. W kwestii samego auta wpływ na cenę będą miały jego parametry, takie jak rok produkcji czy pojemność silnika.  Wszystko zależy też od indywidualnych ofert i promocji towarzystw, dlatego na bieżąco porównuj oferty, korzystając np. z kalkulatora polis komunikacyjnych CUK!

 • 4
  Czy młody kierowca może dostać zniżkę na ubezpieczenie Chryslera?

Im młodszy kierowca i im krócej posiada prawo jazdy, tym wyższą składkę będzie musiał zapłacić za ubezpieczenie OC Chryslera. Istnieje jednak wiele sposobów, które pozwolą obniżyć koszt nabywanej polisy. Do sprawdzonych metody należy m.in. korzystanie z promocji wybranych towarzystw ubezpieczeniowych, a także dbanie o bezpieczną jazdę. Dopisanie do dowodu starszego, doświadczonego kierowcy to także gwarancja uzyskania większych zniżek.

Oceń artykuł

5.00
(2)

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku