2023-09-20

Assistance na auto dostawcze do 3,5 t – ile kosztuje, gdzie kupić, czy warto je mieć?

Radzimy, jak ubezpieczyć dostawczak.

Assistance na auto dostawcze do 3,5 t – ile kosztuje, gdzie kupić, czy warto je mieć?

Prowadzisz działalność i na co dzień wykorzystujesz pojazd ciężarowy do 3,5 t? Szukasz ciekawych propozycji ubezpieczeń dla takiego auta? W tym tekście opowiemy Ci wszystko na temat assistance na auto dostawcze. Zapraszamy!

Czym jest assistance na auto dostawcze?

To nic innego jak dodatkowe i dobrowolne ubezpieczenie z kategorii komunikacyjnych. Assistance jest pakietem usług m.in. transportowych, informacyjnych, prawnych czy technicznych. W zależności od pakietu i zakresu zapewni inną pomoc.

Jedno jest pewne. Mając assistance z pewnością łatwiej uporać się ze zdarzeniami na drodze, o które nietrudno, jeśli pokonujesz spore dystanse. Jak działa assistance? Podpisujesz umowę i opłacasz składkę. Jeśli wydarzy się coś z Twoim pojazdem (na przykład zepsuje się w trasie, pod domem czy złapiesz gumę), po prostu dzwonisz na infolinię assistance, a ubezpieczyciel organizuje pomoc.

Co obejmuje assistance na auto dostawcze?

Wszystko zależy od oferty danego towarzystwa. Im wyższa cena, tym assistance na auto dostawcze obejmuje więcej zdarzeń. Oto przykładowe z nich:

 • jeśli pojazd ulegnie wypadkowi lub awarii, na miejsce przyjeżdżają odpowiednie służby, aby udzielić pomocy,
 • gdy naprawa samochodu nie jest możliwa od razu, laweta holuje auto dostawcze do warsztatu (w ramach limitu kilometrów, które przewiduje polisa),
 • jeśli konieczna będzie kilkudniowa naprawa samochodu, ubezpieczyciel zapewni pojazd zastępczy na tyle czasu, ile określa umowa,
 • gdy na trasie zabraknie nam paliwa (np. na autostradzie, gdzie stacje są bardzo od siebie oddalone), ubezpieczenie zapewnia jego dowóz,
 • w razie przebitej opony czy pękniętej szyby assistance zapewnia ich wymianę lub naprawę,
 • gdy zatrzaśniemy kluczki, w ramach polisy udzielona zostanie pomoc w ich odzyskaniu,
 • jeśli jesteśmy w trasie, ubezpieczenie pokryje koszty noclegu (nie tylko kierowcy, ale i współpasażerów),
 • gdy rozładuje nam się akumulator, ASS zapewni pomoc itd.

Jak wybrać assistance na auta dostawcze?

Jeśli szukasz tego typu ubezpieczenia, musisz wiedzieć, że oferty dostępne na rynku różnią się pod względem nie tylko zakresu, ale i limitów. Weźmy pod lupę holowanie pojazdu. Niektóre polisy, tzw. assistance mini, które są często dodatkiem do ubezpieczenia OC zapewniają holowanie tylko po wypadku i to w bardzo ograniczonym zakresie, zazwyczaj tylko do 100 km. Takie ubezpieczenie jest więc przydatne tylko, jeśli autem poruszamy się po mieście i nie wyjeżdżamy w dalekie trasy. Z kolei rozbudowane assistance może zapewnić transport auta nie tylko po wypadku, ale i awarii i to nawet do 2000 km. Taki rodzaj polisy przyda się, jeśli swoim autem dostawczym wyjeżdżasz także za granicę.

Warto wybrać takie assistance dla auta dostawczego, które będzie odpowiadało naszym potrzebom. Wiadomo, że im szerszy zakres, tym droższe ubezpieczenie. Jednak jeśli naszym pojazdem nie wybieramy się w dalekie, zagraniczne trasy, nie warto przepłacać np. za ubezpieczenie assistance bez limitu kilometrów. By kupić assistance na auto dostawcze, które będzie w pełni nam odpowiadało, warto rozejrzeć się wśród ofert i porównać kilka z nich.

Assistance na auto dostawcze – porównanie ofert

W naszym kalkulatorze OC i AC znajdziesz ubezpieczenie assistance, które będzie dodatkiem do obowiązkowej polisy komunikacyjnej. Z kolei w kalkulatorze CUK Assistance znajdziesz ubezpieczenie ASS samochodu dostawczego do 3,5 t, które możesz wykupić oddzielnie i niezależnie od OC czy AC.

Sprawdźmy teraz na podstawie wyżej wymienionych narzędzi, jakie oferty assistance na auto dostawcze dostępne są na rynku. By poznać szczegóły, przyjrzyjmy się polisom dla konkretnego modelu auta i kierowcy. Zajmiemy się autem Volkswagen Caddy 1.0 TSI Euro z 2020 roku, którego przebieg wynosi 200 tys. km, a naszą kalkulację wykonamy dla 30. letniego mężczyzny, który ma prawo jazdy od 2009 roku. Assistance dla auta dostawczego w tym wypadku będzie dodatkiem do ubezpieczenia OC.

mtu24.plYouCanDriveBenefia

Wysokość składki (OC + ASS)

1786 zł – w tym 70 zł za assistance

2783 zł – w tym 70 zł za assistance

4506 zł – w tym 70 zł za assistance

Wariant assistance

po wypadku i awarii w Polsce – 10 000 zł

po wypadku i awarii w Polsce – 10 000 zł

pełny, Polska i Europa

Pomoc po wypadku i awarii

TAK

TAK

TAK

Pomoc po kradzieży

NIE

NIE

TAK

Pojazd zastępczy

NIE

NIE

3 dni/7 dni/14 dni/21 dni

Limit holowania

150 km

150 km

do najbliższego ASO/150 km/300 km/500 km/1000 km

Pomoc w przypadku zajścia zdarzenia pod domem

TAK

TAK

TAK

Naprawa na miejscu zdarzenia

TAK

TAK

TAK

Dostarczenie paliwa

TAK

TAK

TAK

Rozładowanie akumulatora

TAK

TAK

TAK

Uszkodzenie ogumienia

TAK

TAK

TAK

Zatrzaśnięcie kluczyków

TAK

TAK

TAK

Transport przyczepy

NIE

NIE

TAK

Kalkulacja wykonana 23.08.2023 r. na podstawie kalkulatora OC i AC na CUK.pl.

A tak wygląda najszerszy wariant ubezpieczenia CUK Assistance dla auta dostawczego:

 • wysokość składki rocznej: 2159 zł;
 • wysokość składki na 30 dni: 861 zł;
 • można ubezpieczyć auto dostawcze, które ma mniej do 15 lat (licząc od daty produkcji);
 • pomoc po wypadku, awarii, kradzieży auta;
 • pojazd zastępczy do 21 dni po wypadku i kradzieży, do 15 dni po awarii;
 • holowanie auta do 2000 km na terenie Polski i Europy;
 • dodatkowe świadczenie w przypadku kradzieży pojazdu, wynoszące 2000 zł;
 • naprawa lub wymiana opony do 1500 zł;
 • naprawa lub wymiana szyby do 3000 zł;
 • pomoc w razie zatrzaśnięcia kluczyków, rozładowania akumulatora, braku paliwa;
 • nocleg w hotelu o standardzie trzech gwiazdek na 3 doby;
 • usługa door to door w związku z przeglądami okresowymi czy drobnymi naprawami – maksymalnie 2 razy;
 • inne zgodnie z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

To opcja Assistance Premium (oprócz niej możemy wybrać jeszcze 3 inne). By poznać inne pakiety, przejdź do kalkulatora CUK Assistance.

Ile kosztuje ASS na auto dostawcze?

Analizując tabelę z poprzedniego akapitu, a także zakres najwyższego wariantu ubezpieczenia CUK Assistance dla pojazdów dostawczych widzimy, że cena zależna jest od zakresu. Najwięcej zapłacić będziemy musieli za ASS samochodu dostawczego do 3,5 t, które obejmuje m.in. holowanie pojazdu na duże odległości czy pomoc w razie kradzieży.

Decydując się na ubezpieczenie assistance jako dodatek do ubezpieczenia OC, koniecznie porównujmy jego zakres! Jak widzimy, towarzystwo Benefia podaje najwyższą składkę, jeśli chodzi o pakiet OC i ASS samochodu dostawczego do 3,5 t, jednak zakres tej polisy robi wrażenie. Możemy liczyć m.in. na pomoc w razie kradzieży, pojazd zastępczy czy transport przyczepy towarowej lub kempingowej podczas gdy oferty innych towarzystw, które kosztują mniej już takiego wsparcia nie przewidują.

Jeśli zależy nam na bardzo szczegółowej ochronie, warto zdecydować się na CUK Assistance. To oferta towarzystwa Europ Assistance, które jest światowym liderem w branży. Wysokość składki jest inna w przypadku rocznej polisy, a także jeśli zdecydujemy się na krótkoterminowe assistance. Ubezpieczenie, które kosztuje 2159 zł w przypadku polisy rocznej przewiduje holowanie pojazdu do 2000 km na terenie Polski i Europy czy jednorazowe świadczenie w razie kradzieży pojazdu, podczas gdy niższe warianty nie obejmują takich zdarzeń.

Czy warto mieć ubezpieczenie assistance dla auta dostawczego? Podsumowanie

 • Assistance to ubezpieczenie obejmujące usługi transportowe (holowanie czy zapewnienie pojazdu zastępczego), informacyjne (zapewnienie całodobowej infolinii, w tym także pomocy tłumacza), prawne (pomoc prawnika) czy techniczne (organizacja naprawy lub wymiany opon czy szyb).
 • Na rynku dostępne jest wiele ofert, które można dokupić do ubezpieczenia OC.
 • Jeśli zależy nam na wykupieniu tylko ubezpieczenia assistance na auto dostawcze, warto zdecydować się na ubezpieczenie CUK Assistance, które przewiduje 4 warianty. Najwyższy z nich zapewnia m.in. holowanie do 2000 km czy dodatkowe świadczenie w razie kradzieży pojazdu.

Oceń artykuł

5.00
(1)

Sprawdź OC/AC dla swojego auta

Zostaw numer – oddzwonimy

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku