Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2019-12-09

Ubezpieczenie turystyczne na rok

Dużo podróżujesz? Przekonaj się, czy opłaca Ci się kupować ochronę na cały rok!

Często podróżujesz i zmieniasz kierunki swoich wycieczek? Jeśli chcesz się odpowiednio zabezpieczyć, do wyboru masz ubezpieczenie turystyczne na cały rok lub zakup polisy tuż przed każdym wyjazdem. Sprawdź czy umowa na 12 miesięcy ma sens i czy jest opłacalna.

Podróżuj, kiedy chcesz przez cały rok. Ubezpieczenie turystyczne ochroni Cię zawsze, kiedy potrzebujesz.

Ubezpieczenie na rok a zwykła polisa turystyczna

Ubezpieczenie turystyczne na rok obejmuje wszystkie wyjazdy, na które zdecydujesz się w czasie 12 miesięcy. Najczęściej możesz wybrać ochronę w Europie lub na całym świecie. To komfortowe rozwiązanie dla osób, które nie chcą kupować osobnych polis za każdym razem przed wyjazdem. Zwykłe ubezpieczenie turystyczne zabezpiecza Cię wyłącznie w trakcie podróży w jednym ciągu np. w czasie dwóch tygodni. Wadą takiego rozwiązania dla osób, które często wyjeżdżają za granicę jest na pewno konieczność pamiętania o formalnościach. Z ubezpieczeniem turystycznym na rok masz pełną dowolność jeśli chodzi oraz długość pobytu. Zwróć uwagę, czy w ubezpieczeniu rocznym nie ma ograniczenia Twojej nieobecności w kraju – czasami podróż zagraniczna nie może być dłuższa niż 90 dni z rzędu.

Czy to się opłaca?

Zapoznaj się z ofertami towarzystw ubezpieczeniowych i poznaj cenę składki oraz zakres ubezpieczenia polisy. Na podstawie tego, przekalkuluj, ile czasu rocznie spędzasz za granicą. Czy są to wyjazdy do konkretnego miejsca? A może podróżujesz od miasta do miasta? Czy Twoje podróże są zaplanowane i na pewno do nich dojdzie? Dzięki temu, łatwiej określisz, czy ubezpieczenie turystyczne na rok jest dla Ciebie opłacalne.

Co obejmuje ubezpieczenie na rok?

W zależności od posiadanej polisy, możesz liczyć na pokrycie kosztów leczenia ambulatoryjnego oraz ratownictwa. W warunkach ochrony powinien znaleźć się także transport powrotny do kraju. Dlaczego jest to takie istotne? Przykładowo, jeśli doznasz urazu ciała, który nie pozwoli Ci na komfortowy lot samolotem na własną rękę, będziesz musiał zorganizować odpowiedni sprzęt oraz zapewnić prawidłowe warunki. Niestety, to nie tylko czasochłonne, ale także dość kosztowne. W ubezpieczeniu turystycznym na rok powinna znaleźć się także ochrona bagażu. Liczna zmiana miejsc pobytu stanowi zagrożenie dla transportowanych przez Ciebie przedmiotów.

Dodatki do ubezpieczenia na rok

Częste podróże to nie tylko szansa na wzbogacenie się o nowe doświadczenia życiowe, ale także - niestety - liczne zagrożenia. Właśnie dlatego warto wziąć pod uwagę dodatki, które proponują towarzystwa ubezpieczeniowe. W podstawowej lub rozszerzonej wersji polisy, w zależności od oferty, możesz znaleźć ochronę NNW. Oznacza to, że jeśli dojdzie do poważnego uszczerbku na zdrowiu lub nawet śmierci, będziesz mógł liczyć na wypłatę świadczenia. Ciekawym rozwiązaniem za granicą jest także assistance. Jeśli zgubisz dokumenty i będziesz potrzebować pomocy tłumacza, wystarczy, że zadzwonisz do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego. Z łatwością zorganizujesz też pomoc prawną. Wszystko jednak zależy od warunków ochrony, które zapewnia Ci dana firma. Nie chcesz martwić się o formalności oraz koszty związane z leczeniem? Znajdź ofertę, w której znajduje się bezgotówkowa likwidacja szkód. Oznacza to, że towarzystwo ubezpieczeniowe samodzielnie rozliczy się z konkretną placówką. Nie będziesz musiał wykładać pieniędzy z własnej kieszeni.

Wyłączenia z polisy na cały rok

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe dyktuje swój zakres ochrony, który znajdziesz w Ogólnych Warunkach Umowy (OWU). Przykładowo, może ograniczyć polisę ze względu na teren. Często też ubezpieczyciele rezygnują z gwarancji ochrony podczas uprawiania sportów, szczególnie tych, które są obarczone wysokim ryzykiem, dlatego warto sprawdzić ten aspekt jeszcze przed podpisaniem umowy. Ubezpieczenie turystyczne na rok może nie zadziałać również w przypadku spożycia alkoholu czy pracy fizycznej. Niektóre firmy wprowadzają ograniczenia co do wieku. Oznacza to, że seniorzy (po 65 lub 70 roku życia) nie mogą podpisać umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym.

O czym musisz pamiętać przed zakupem polisy?

Przede wszystkim, pamiętaj o porównaniu ofert ubezpieczeń turystycznych na rok z naszym doradcą. Dzięki temu, będziesz mógł zobaczyć, które rozwiązanie jest bardziej opłacalne. Zwróć także uwagę na sumę ubezpieczenia. To maksymalna kwota, którą możesz uzyskać w ramach odszkodowania. Im wyższa, tym lepiej dla Ciebie, ponieważ koszty leczenia za granicą są bardzo drogie. Jeśli jesteś chory przewlekle, warto uwzględnić to także w swojej polisie, aby mieć zabezpieczenie w razie powstających następstw.

Kup ochronę na cały rok!

Wybierz dobre ubezpieczenie turystyczne na cały rok. Odwiedź nas w jednej z placówek CUK Ubezpieczenia lub skontaktuj się z naszym doradcą na infolinii.