Strona www.cuk.pl wykorzystuje pliki cookies, które możecie Państwo kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce cookies i prywatności.

Szukasz ubezpieczenia samochodu?

2019-01-04

Jakie ubezpieczenie na wakacje wybrać?

4 kroki do wybrania najlepszego ubezpieczenia turystycznego.

Gdy zbliża się czas naszego urlopu jedną z pierwszych rzeczy, jakimi się zajmujemy, jest rezerwacja pobytu w konkretnym ośrodku wypoczynkowym czy zaplanowanie indywidualnej wycieczki.

Kolejny krok to skompletowanie odpowiedniego ekwipunku, określenie rodzaju transportu i tym podobnych. W tym natłoku spraw niestety bardzo często zapominamy o kluczowej dla naszego bezpieczeństwa kwestii, jaką jest odpowiednio dobrane ubezpieczenie na wakacje.  

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje ubezpieczenia turystyczne dopasowane do naszych potrzeb, zatem mamy z czego wybierać.

Ile kosztuje ubezpieczenie na wakacje

Jakie ubezpieczenie na wakacje wybrać?

Ubezpieczenia podróżnicze są oferowane przez ubepzieczycieli w wielu różnych konfiguracjach, które możemy indywidualnie dopasować do naszych potrzeb.

Musimy je tylko odpowiednio wcześniej określić, aby wiedzieć, która oferta będzie dla nas najlepsza.

Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne

  • PAMIĘTAJ O MIEJSCU PODRÓŻY

Jednym z głównych kryteriów przy wyborze polisy podróżnej jest miejsce, w które mamy zamiar pojechać. To od niego zależy rodzaj polisy, którą powinniśmy nabyć.

Planując wyjazd w Polsce, należy zaopatrzyć się w krajowe ubezpieczenie turystyczne. W przypadku zagranicznych wojaży należy koniecznie pamiętać o ubezpieczeniach za granicę.

  • ZORGANIZOWANA WYCIECZKA CZY INDYWIDUALNA PODRÓŻ

W przypadku wykupionych wycieczek możemy liczyć na zapewnione przez organizatora grupowe ubezpieczenia turystyczne. Jeśli nie korzystamy z oferty profesjonalnego biura podróży, to o indywidualne ubezpieczenie turystyczne koniecznie musimy zadbać samodzielnie.

  • CZAS TRWANIA WYJAZDU — NA JAKI OKRES WYKUPIĆ UBEZPIECZENIE

Jeśli decydujemy się na indywidualne ubezpieczenie turystyczne, koniecznie pamiętajmy o doprecyzowaniu okresu, którego ma no dotyczyć.

Zwykle bowiem wybieramy taki zakres czasowy, który jest tożsamy z datą wyjazdu i powrotu. Teoretycznie jest to logiczny wybór, jednak należy zastanowić się, jakie będą konsekwencje, gdy na przykład samolot powrotny zostanie opóźniony?

Na szczęście towarzystwa ubezpieczeniowe przewidują taką ewentualność i w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) zawarty jest zapis, że w takiej sytuacji ubezpieczenie zostaje przedłużone o 48 godzin.

  • JAK LUBISZ SPĘDZAĆ WOLNY CZAS?

Jest to kolejny ważny aspekt, na który musisz zwrócić uwagę, odpowiadając na pytanie „Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?”.

Czy najlepszą dla Ciebie formą wypoczynku jest korzystanie z promieni słonecznych na plaży, czy może wolisz poświęcać czas na wycieczki albo sport?

W tym drugim przypadku idealne będą dla Ciebie ubezpieczenia dla aktywnych, które uwzględniają wiele zdarzeń mogących mieć miejsce przy tego typu rekreacji. Oczywiście ich warunki będą powiązane na przykład z typem sportu, który uprawiasz.

Jaki jest koszt ubezpieczenia turystycznego?

W tym wypadku nie możemy udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest on uzależniony od konkretnej oferty danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Przy jego obliczaniu przede wszystkim brany jest pod uwagę konkretny kraj oraz zakres ubezpieczenia na wakacje.

W wielu ofertach towarzystw, w przypadku wykupienia ochrony na dłuższy okres, jednym z otrzymywanych benefitów może być przedłużenie okresu ubezpieczenia podróżniczego o kilka dni.

Jak widać, przy zakupie ubezpieczenia na wakacje musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, dlatego nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę.

Które ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich podróżnych!

W CUK możesz ubezpieczyć się przed różnymi wypadkami w czasie ferii, wakacji czy urlopu. Dzięki takiej ochronie zyskasz pewność, że znajdując się w takiej sytuacji nie poniesiesz konsekwencji finansowych.

Doradca w najbliższej placówce CUK Ubezpieczenia lub na infoliniidoradzi jak to zrobić. Nie czekaj! 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości ubezpieczenia od spóźnionego lotu, kosztów leczenia w podróży i ferii zimowych.