2023-01-24

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie w PZU, Generali, Warcie i innych towarzystwach?

Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie na życie w różnych towarzystwach i poznaj szczegóły ofert niektórych z nich.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie w PZU, Generali, Warcie i innych towarzystwach?

Dobrowolne ubezpieczenie na życie chroni nas nie tylko w codziennych sytuacjach, ale także zabezpiecza finansowo bliskich w razie naszego odejścia. Dzięki niemu będziesz przygotowany na każdą ewentualność i zyskasz zabezpieczenie finansowe w trudnej sytuacji – np. wtedy, gdy zapadniesz na nieuleczalną chorobę lub ulegniesz nieszczęśliwemu wypadkowi. Na rynku jest wiele towarzystw oferujących ubezpieczenie na życie i pewnie zastanawiasz się, którą ofertę wybrać. O tym, jaki jest koszt takiej polisy, co wchodzi w jej zakres i czym kierować się przy jej wyborze przeczytasz w tym tekście.

Ubezpieczenie na życie – dlaczego warto je wykupić?

Prywatne ubezpieczenie na życie nie jest co prawda obowiązkowe, lecz bywa niezwykle przydatne. W razie pogorszenia stanu zdrowia, nieszczęśliwego wypadku czy śmierci bliskiego można bowiem liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe. Wszystko jednak zależy od konkretnego wariantu ochrony oraz towarzystwa, z którym podejmiesz współpracę – to ubezpieczyciel decyduje bowiem, z jakiego zakresu polisy możesz wybierać i w jakiej cenie skorzystasz z oferty. Do Ciebie należy natomiast wybór, kogo uposażyć, na jaką sumę chcesz wykupić ubezpieczenie na życie i czy cena oferty jest dla Ciebie odpowiednia.

Dzięki polisie życiowej zapewniamy sobie kompleksową ochronę i wsparcie finansowe w każdej sytuacji: w pracy, w domu, podczas wyjazdu na urlop czy uprawiania sportów. Ponadto możemy w ten sposób zabezpieczyć bliskich na wypadek naszej śmierci. Dodatkowe środki z polisy będą cenną pomocą zwłaszcza wtedy, gdy zmarły był głównym żywicielem rodziny. Ubezpieczenie na życie jest też dobrym wyborem, gdy np. planujemy potomstwo.

Jak wybrać dobrą polisę na życie?

Zanim zaczniesz poszukiwania idealnego ubezpieczenia na życie, odpowiedz sobie na kilka pytań. Zastanów się, ile osób chcesz ubezpieczyć oraz w jakim celu wykupujesz ochronę. Zależy Ci jedynie na wypłacie świadczenia za konkretne zdarzenie, a może chcesz także inwestować pieniądze na przyszłość? Weź pod uwagę czas trwania umowy – możesz postawić na polisę terminową lub bezterminową.

Spróbuj zastanowić się również nad tym, jakie nieprzewidziane sytuacje mogą Ci się przytrafić na co dzień. Chodzi tu przede wszystkim o Twoje zdrowie. Może ktoś z Twojej rodziny chorował na raka i potrzebujesz ubezpieczenia na wypadek nowotworu? Masz zdiagnozowaną chorobę przewlekłą? Nie zapomnij uwzględnić tego przy wyborze polisy! Przeanalizuj też zagrożenia w pracy albo podczas spędzania wolnego czasu.

Ważnym aspektem przy wyborze polisy na życie będzie również Twój wiek. Nie wszystkie towarzystwa ubezpieczają na takich samych zasadach osoby w wieku senioralnym. Niektórzy ubezpieczyciele biorą też pod uwagę ryzyko związane z wykonywanym zawodem. Te kwestie mocno determinują zakres oraz cenę polisy. Warunki OWU polisy dla młodej osoby mogą prezentować się zgoła inaczej niż np. ubezpieczenie na życie po 70 roku życia.   

Analiza powyższych parametrów pomoże Ci wybrać ubezpieczenie na życie w PZU, Uniqa, Warcie, Generali, Allianz czy innych znanych towarzystwach. Cennik ofert nie powinien być jedynym kryterium branym pod uwagę przy doborze właściwej polisy. Istotniejszą kwestią będzie suma ubezpieczenia. To ona zapewni Ci odpowiednio wysokie świadczenie w razie niespodziewanego zdarzenia – przyjrzyj się temu, dobierając swój wariant ochrony! 

Jakie są rodzaje ubezpieczeń na życie?

Na rynku można znaleźć kilka rodzajów polisy na życie, a każda z nich ma inny cennik, cel oraz jest dedykowana różnym grupom docelowym. Najpopularniejsze są ubezpieczenia indywidualne oraz grupowe kierowane do osób dorosłych, które najczęściej gwarantują uposażonym wypłatę odszkodowania w razie śmierci. Dobrze dopasowane ubezpieczenie na życie w PZU, Warcie, Uniqa, Allianz czy Ergo Hestii zapewnia też wsparcie finansowe w wielu innych sytuacjach – np. w razie poważnego zachorowania, urodzenia dziecka, uszczerbku na zdrowiu, urazu głowy itd.

Grupowe ubezpieczenia na życie są często proponowane w miejscach pracy, jednak taka oferta jest zwykle mało elastyczna. Stanowi gotowy produkt dla każdego z pracowników i nie zawsze odpowiada potrzebom indywidualnym. Polisy na życie mogą obejmować zarówno ubezpieczonego, jak i członków jego rodziny – np. współmałżonka, rodzica, rodzeństwo czy dorosłe dzieci. Niektóre polisy na życie mają jeszcze inny cel, np. regularne oszczędzanie pieniędzy na przyszłość albo inwestycje. Warto przemyśleć konkretny wariant, który będzie dopasowany do Twojego budżetu oraz potrzeb.

Warto zapamiętać!

W środowisku ubezpieczeniowym najczęściej wyróżnia się 5 podstawowych rodzajów indywidualnych polis na życie: terminowe, bezterminowe, na życie i dożycie, z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym oraz ubezpieczenia posagowe (stanowiące zabezpieczenie dla dzieci).

Czym jest okres karencji w ubezpieczeniu na życie?

Wiele osób decyduje się na polisę życiową, gdy… jest już na to za późno! Niestety, jeżeli wykupimy ochronę w momencie, gdy już doszło do feralnego zdarzenia, nie otrzymamy odszkodowania. Dzieje się tak dlatego, że towarzystwa zastrzegają sobie w każdej ofercie indywidualny okres karencji ubezpieczenia. Czym jest on w praktyce? To okres od momentu podpisania umowy z towarzystwem, w którym nie zostanie wypłacone odszkodowanie, nawet jeśli dojdzie do zdarzenia. Oznacza to, że Twoja polisa na życie działa, jednak nie jesteś w tym czasie chroniony. By uniknąć przykrych niespodzianek, zawsze dokładnie zapoznaj się z OWU oferty, gdzie znajdziesz informacje o karencji i wyłączeniach odpowiedzialności.

Ubezpieczenie na życie w PZU – Ochrona Każdego Dnia

PZU to jeden z wiodących ubezpieczycieli na rynku, dlatego w jego ofercie nie mogło zabraknąć ciekawej polisy na życie – jest to propozycja dla osób, które chcą zyskać wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach. Ubezpieczeniem PZU Ochrona Każdego Dnia można objąć zarówno siebie, jak i małżonka, partnera czy dzieci. Warto wiedzieć, że polisę na życie w PZU można wykupić na okres nie krótszy niż 5 lat, jednak nie dłuższy niż 30 lat. Składkę można opłacać: miesięcznie, półrocznie, kwartalnie, rocznie. Umowa kończy się najpóźniej w roku, w którym ubezpieczony kończy 70 lat. Ochrona ubezpieczeniowa działa na całym świecie, 24 godziny na dobę.

Jaki jest zakres ochrony ubezpieczenia na życie w PZU? W podstawowym wariancie jest to wypłata świadczenia w razie śmierci, jednak można go rozszerzyć o leczenie za granicą, poważne zachorowanie, hospitalizację czy nieszczęśliwy wypadek. Ile kosztuje ubezpieczenie na życie? Cennik w PZU wypada korzystnie! Warto jednak starannie dobrać odpowiednie rozszerzenia, gdyż to one zadecydują o potencjalnej wypłacie świadczeń. Ceny składek rozpoczynają się od 47 złotych i są zależne od wieku ubezpieczonego oraz sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie na życie w Warcie – Dla Ciebie i Rodziny

Towarzystwo Warta S.A. również prezentuje ciekawe ubezpieczenie na życie dla całej rodziny. Za cenę składki od 59 zł miesięcznie (Warta dla Ciebie i Rodziny), można uzyskać szeroki zakres ochrony. Znajdziesz w nim zarówno wypłatę świadczenia w razie śmierci, jak i poważnego zachorowania, trwałego uszczerbku na zdrowiu, operacji czy śmierci rodzica. W rozszerzonych wariantach otrzymasz także wsparcie finansowe w razie hospitalizacji małżonka czy dziecka.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Dla singla proponowane są polisy na życie w Warcie, których ceny rozpoczynają się już od 35 złotych. Warto jednak podkreślić, że nie ma w ich zakresie wypłaty świadczeń za śmierć rodzica, dziecka czy zachorowania małżonka/partnera. Istnieje możliwość skorzystania z opcji Życie i Zdrowie Plus lub Premium oraz pakietów dodatkowych, również dla osób po 55. r.ż. Cena ustalona w momencie zawierania umowy jest stała przez cały okres świadczenia usług przez TU Warta. Jeśli poszukujesz dobrej i taniej polisy na życie sprawdź także nową ofertę Warta Ochrona 3.0.!

Ubezpieczenie na życie w Generali – szeroki wybór pakietów

Generali – Z myślą o życiu to bardzo elastyczna oferta dla singli i rodzin. Miesięczne składki zaczynają się już od 38 złotych dla jednej osoby, a warianty dla rodzin to cena od 70 do około 200 złotych. Najważniejsze zdarzenia objęte ochroną w najniższym pakiecie dla rodzin to wypłata świadczenia w razie śmierci, wystąpienia poważnego zachorowania, operacji, leczenia specjalistycznego, śmierci rodzica, urodzenia dziecka. Ciekawym rozszerzeniem jest dodatkowy pakiet usług medycznych obejmujących bezpłatne badania profilaktyczne raz w roku. Oferta daje możliwość wyboru wysokiej sumy ubezpieczenia na ryzyko śmierci, np. 550 000 zł.

Generali w ofercie „Z myślą o życiu Plus” zapewni ochronę bliskim na wypadek śmierci ubezpieczonego, a także w razie choroby, wypadku czy niezdolności do pracy. Ubezpieczonym na umowie może być osoba, która w dniu jej zawarcia ukończyła 15 lat, ale nie ukończyła 81 roku życia. W każdym momencie trwania umowy można zmienić uposażonego. Umowa zawierana jest na rok i podlega automatycznemu przedłużeniu na kolejne 12 miesięcy – chyba że jedna ze stron złoży oświadczenie o jej nieprzedłużaniu.

Ubezpieczenie na życie w Allianz – dobry wybór w niskiej cenie!

Towarzystwo Allianz także proponuje ciekawe i niedrogie polisy życiowe. Możemy skorzystać na przykład z oferty Allianz Bezpieczne Życie cennik jest uzależniony od Twojego wieku i kwoty, na którą ubezpieczasz swoje życie. Minimalna składka za polisę będzie wynosiła jedyne 28 zł! Umowę ubezpieczenia można zawrzeć w każdym wieku. Polisa zapewnia szeroki zakres ochrony w razie chorób, wypadków i innych zdarzeń losowych. Jest to elastyczne ubezpieczenie, które umożliwia dopasowanie zakresu ochrony do własnych potrzeb. Allianz zapewnia ponadto aż 6 dodatkowych pakietów wzmacniających Twoją ochronę, jeśli nie ukończyłeś jeszcze 70 lat.

Ubezpieczenie na życie – od czego zależy cennik?

Wiesz już, jak może prezentować się ubezpieczenie na życie w PZU, Generali, Warcie oraz Allianz. Ceny polis zależą od konkretnego pakietu, zakresu ochrony oraz sum ubezpieczenia. Z reguły, im są one wyższe, tym więcej trzeba zapłacić za ubezpieczenie na życie. Każdy pakiet można dopasować do swoich potrzeb, np. wykupić usługę assistance, która zapewnia dostawę leków, pomoc domową po hospitalizacji czy wizytę lekarza.

Czasami cena polisy jest uzależniona od wieku ubezpieczonego i jego stanu zdrowia. Przykładowo, w Allianz im starsza osoba podpisująca umowę, tym wyższa jest składka. Na ostateczną cenę polisy wpływ ma również to, czy wcześniej dokonamy odpowiedniego porównania dostępnych ofert – skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń na życie i znajdź najlepszą ochronę dla siebie i swoich bliskich w korzystnej cenie!

Szukasz ubezpieczenia na życie? Sprawdź ofertę CUK!

Szukasz taniej i dobrej polisy w takich towarzystwach jak Uniqua, PZU, Warta Generali czy Allianz? Ubezpieczenie na życie musi mieć dobry cennik oraz optymalny zakres! Dzięki bogatej ofercie i promocjom multiagencji CUK nigdy nie przepłacisz za polisę i zawsze znajdziesz dokładnie to, czego szukasz!

Współpracujemy z ponad 30 towarzystwami, które oferują różne warianty ubezpieczeń na życie – skorzystaj z kalkulatora online i sprawdź ceny składek! Nie wiesz, na którą polisę się zdecydować? Nasi doświadczeni doradcy pomogą Ci podjąć decyzję! Skontaktuj się z nami, dzwoniąc na infolinię: 22 27 00 337 lub odwiedź nas osobiście w najbliższej placówce stacjonarnej CUK Ubezpieczenia.

Oceń artykuł

4.60
(5)

Wpisz datę końca polisy

  • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
  • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku