Ubezpieczenie roweru i rowerzysty

Jazda rowerem po polskich drogach wiąże się ze sporym niebezpieczeństwem. Ścieżek rowerowych przybywa, ale nie ma ich na tyle dużo, żeby można było uniknąć jazdy po jezdniach, na których rowerzyści są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo.

Ubezpieczenie roweru

Jazda rowerem po polskich drogach wiąże się ze sporym niebezpieczeństwem. Ścieżek rowerowych przybywa, ale nie ma ich na tyle dużo, żeby można było uniknąć jazdy po jezdniach, na których rowerzyści są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. Kolizja roweru z samochodem może skończyć się tragicznie dla rowerzysty. Obrażenia są często bardzo poważne. Nie czekaj, ubezpiecz siebie i swój rower, zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie swojego roweru!

Z myślą o bezpieczeństwie rowerzysty proponujemy elastyczną ofertę. Ubezpieczenie OC na rower obejmuje zarówno rower pojazd, jak i posiadacza jednośladu. . Ubezpieczenie roweru i rowerzysty jest dostępne w wariancie rocznym i krótkoterminowym (min. 7 miesiący). W pakiecie są dostępne OC roweru, NNW dla rowerzysty , casco na rower oraz ubezpieczenie bagażu. Do wyboru jest także zakres terytorialny. Nawet jeśli klient planuje aktywne zwiedzanie Europy może skorzystać z naszej pomocy. Udzielamy ochrony na całym świecie, w tym także możliwość ubezpieczenia roweru od kradzieży (do wyboru RP lub cały świat).

Dla kogo ubezpieczenie roweru?

Polisa jest dostępna dla każdego rowerzysty. Jeżeli użytkujesz swój rower bądź korzystasz z roweru pożyczonego od rodziny, znajomego czy też z wypożyczalni pomyśl o swoim bezpieczeństwie. To opcja dla osób, które amatorsko, prywatnie korzystają z jednośladu, choć osoby lubiące dreszczyk emocji także mogą się ubezpieczyć. Dotyczy to kolarstwa górskiego oraz wypraw do miejsc gdzie są ekstremalne warunki przyrodnicze. Ubezpieczenie stanowi ochronę roweru także w przypadku kradzieży z piwnicy.

Zakres ubezpieczenia roweru

  • zapewnienie ochrony od nieszczęśliwych wypadków dla rowerzysty. Rowerzyści nie mają obowiązku wykupowania ubezpieczenia OC komunikacyjnego na rower, jednak często może okazać się przydatne. Mogą stanowić zagrożenie dla innych i doprowadzić do poważnego wypadku. Brak polisy komunikacyjnej skutkuje koniecznością poniesienia kosztów za wyrządzone szkody na osobie i szkody majątkowe. Rozwiązaniem jest wykupienie OC roweru które pokryje zniszczenia spowodowane w ruchu komunikacyjnym.
  • uszkodzenie, zniszczenie i utrata roweru (Casco), w tym także cena ubezpieczenia obejmuje ochronę roweru od kradzieży,
  • bagaż – rzeczy przewożone rowerem znajdujące się pod bezpośrednią opieką ubezpieczonego. Zniszczenie wskutek ognia, deszczu, huraganu, powodzi, lawiny, uderzenia pioruna, gradu, zapadania się ziemi a także w wyniku wypadku rowerowego. Jeżeli ktoś siłą wyrwie nasz ekwipunek możemy liczyć na odszkodowanie.

Co jest w cenie ubezpieczenia roweru?

W cenie ubezpieczenia roweru zapewnione jest świadczenie za doznany trwały uszczerbek na zdrowiu, takie jak np. złamanie ręki, uszkodzenie kręgosłupa, zwichnięcia. Wysokość odszkodowania będzie zależała od wielkości obrażeń. Nawet jeśli lekarz nie stwierdzi trwałego uszczerbku na zdrowiu otrzymasz rekompensatę za hospitalizację w związku z leczeniem skaleczeń. To także zabezpieczenie rodziny, która w razie śmierci ubezpieczonego otrzyma pełne odszkodowanie, równe wybranej sumie ubezpieczenia. Na życzenie klienta zapewniamy domową wizytę lekarską po wypadku oraz pokrycie kosztów rehabilitacji. To tylko niektóre zalety produktu. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą u doradcy CUK.

Dopasuj zakres casco do swoich potrzeb

Casco jest dla roweru tym, czym autocasco dla samochodu. Obejmuje uszkodzenia i zniszczenia jednośladu w skutek wypadku, rabunku oraz w wyniku zdarzeń losowych na przykład: ognia, powodzi. Istnieje możliwość rozszerzenia ochrony także o kradzież. Odpowiadamy za kradzież roweru znajdującego się w piwnicy, ale także gdy zostawiliśmy rower przypięty do stojaka na czas zakupów. Kiedy dojdzie do takiego przykrego zdarzenia wypłacimy Ci odszkodowanie, maksymalnie do 20 tys zł.

Chcesz ubezpieczyć rower? Zadzwoń do doradcy lub przyjdź do najbliższej placówki CUK i poznaj szczegóły!

Korzystne koszty ubezpieczenia roweru od kradzieży czy tego ile kosztuje zabezpieczenie od zdarzeń komunikacyjnych sprawiają, że to atrakcyjna oferta dla każdego cyklisty. Odwiedź naszą placówkę lub zadzwoń na infolinię 22 27 00 337, a przekonasz się czy można ubezpieczyć każdy rower oraz ile kosztuje ubezpieczenie roweru, w zależności od wielu czynników.

Zadbaj o swój jednoślad już dziś! Na naszej stronie jest dostępny też kalkulator, dzięki któremu będziesz mógł orientacyjnie wyliczyć cenę ubezpieczenia roweru m.in. od kradzieży.

Więcej o ubezpieczeniu rowerowym znajdziesz tutaj.