2023-05-09

Bezpieczni w drodze – nowe ubezpieczenie od Aegon

Poznaj zasady nowego ubezpieczenia od Aegon.

Bezpieczni w drodze – nowe ubezpieczenie od Aegon

Wystartowała nowa oferta ubezpieczenia na życie od Aegon – Bezpieczni w drodze. Jest to unikatowy produkt do nabycia tylko za pośrednictwem multiagencji CUK! Stanowi kompleksową ochronę NNW w ramach przemieszczania się, obejmując zakresem różnego typu zdarzenia komunikacyjne. Dzięki takiej polisie zarówno kierujący, jak i pasażerowie mogą być spokojni o swoją podróż, zyskując świadomość otrzymania satysfakcjonującego świadczenia w razie poważnego wypadku.

Co składa się na ofertę ubezpieczenia Bezpieczni w drodze? Od jakich zdarzeń chroni polisa i jaki dokładnie jest jej zakres? Jakie świadczenie możemy uzyskać, korzystając z takiej ochrony w razie wypadku? Na te i inne towarzyszące zagadnieniu pytania odpowiadamy poniżej. Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły oferty Bezpieczni w drodze!

Bezpieczni w drodze – co to za oferta?

Przedmiotem polisy Bezpieczni w drodze są życie i zdrowie ubezpieczonego. Wykupienie ochrony zapewnia wypłatę świadczenia w razie zaistnienia zdarzeń wymienionych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia lub wypłatę świadczenia osobom wskazanym przez ubezpieczonego w razie jego śmierci zgodnie z warunkami zawartymi w umowie.

Celem polisy Bezpieczni w drodze jest przede wszystkim zapewnienie ubezpieczonym niezbędnych środków finansowych, które pozwolą złagodzić przykre konsekwencje zdarzeń komunikacyjnych. Wykupienie ochrony gwarantuje zatem m.in. rozbudowane świadczenia wypadkowe NNW, a także wypłatę świadczenia dla bliskich na wypadek śmierci ubezpieczonego.

Każdy, kto zdecyduje się na skorzystanie z tej oferty, będzie mógł określić wysokość składki oraz sumy ubezpieczenia z tytułu wymienionych zdarzeń we wniosku polisowym poprzez wybranie jednego z dwóch dostępnych pakietów. Umowa ubezpieczenia Bezpieczni w drodze zawierana jest na czas oznaczony – 1 rok z możliwością przedłużenia jej na kolejne lata.

Dodatkowe informacje:

 • Wiek wstępu: 18-60;
 • Wypłata za pobyt w szpitalu od 1-go dnia;
 • Bez ankiety medycznej;
 • Wypadek komunikacyjny również jako rowerzysta czy pieszy.

Od jakich zdarzeń chroni polisa?

Ochrona w ramach polisy Bezpieczni w drodze obejmuje ryzyko wystąpienia określonych zdarzeń ubezpieczeniowych, o których mowa w OWU. Oto ich lista:

 • śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego,
 • całkowita i trwała niezdolność do pracy w wyniku wypadku komunikacyjnego,
 • trwały uszczerbek na zdrowiu spowodowany wypadkiem komunikacyjnym,
 • pobyt w szpitalu lub pobyt na OIOM w wyniku wypadku komunikacyjnego.

Przykład 1. Śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego

Pani Anna jest kierowcą samochodu i często podróżuje długą trasą do pracy. Pewnego dnia, podczas powrotu z pracy, jej samochód uległ poważnemu wypadkowi. Niestety, Pani Anna umarła na skutek odniesionych obrażeń. Dzięki polisie Bezpieczni w drodze, jej rodzina otrzymała odszkodowanie w związku ze śmiercią w wyniku wypadku komunikacyjnego. Pani Anna zawarła polisę na najwyższą sumę ubezpieczenia – aż 500 000 zł. To odszkodowanie pozwoliło jej bliskim na pokrycie kosztów pogrzebu i dalsze zabezpieczenie finansowe po stracie ukochanej osoby.

Uwaga!

W przypadku pobytu w szpitalu lub operacji wymagane jest, aby placówka znajdowała się na terytorium Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Szwajcarii, Norwegii, Islandii, Lichtensteinu, Monako, San Marino, Andory lub Watykanu.

Jakie warianty ochrony można wykupić?

W ramach zakupu polisy Bezpieczni w drodze można zdecydować się na 2 warianty:

 • Komfort – 27 zł miesięcznie;
 • Premium – 39 zł miesięcznie.

Poniższa tabela przedstawia sumy ubezpieczenia w przypadku konkretnych zdarzeń w obu wariantach polisy.

*do 5-go dnia/od 6-go dnia
WariantKomfort (27 zł miesięcznie)Premium (39 zł miesięcznie)

Suma ubezpieczenia śmierci w wyniku wypadku komunikacyjnego

350 000 zł

500 000 zł

Suma ubezpieczenia całkowitej i trwałej niezdolności do pracy w wyniku wypadku komunikacyjnego

100 000 zł

500 000 zł

Suma ubezpieczenia trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku komunikacyjnego

50 000 zł

100 000 zł

Pobyt ubezpieczonego w szpitalu (świadczenie dzienne)

400/200 zł*

1000/500 zł

Ponadto wariant polisy Premium obejmuje dodatek w postaci assistance. To rozszerzenie zapewnia ubezpieczonemu:

 • Transport medyczny: do placówki, pomiędzy placówkami, z placówki do domu;
 • Organizację i pokrycie kosztów procesu rehabilitacyjnego, wizytę pielęgniarki i dostarczenie leków;
 • Wypożyczenie lub zakup sprzętu rehabilitacyjnego;
 • Pomoc domową i dostarczanie posiłków;
 • Opiekę nad niepełnoletnimi dziećmi, dorosłymi osobami niesamodzielnymi oraz zwierzętami domowymi.

Do kogo kierowana jest oferta Bezpieczni w drodze?

Każdy z nas w swoim życiu z różną częstotliwością korzysta z wielu form transportu. Właśnie dlatego oferta ubezpieczenia, które obejmuje ochroną zdarzenia komunikacyjne, jest dla każdego! Bezpieczni w drodze, jak sama nazwa wskazuje, to polisa kierowana do osób, które chcą ubezpieczyć się od konsekwencji wypadków komunikacyjnych.

Przykład 2 – trwały uszczerbek na zdrowiu spowodowany wypadkiem komunikacyjnym

Pani Ewa jest aktywną osobą, która uwielbia podróżować samochodem po całym kraju. Podczas jednej z jej podróży, doznała poważnego wypadku komunikacyjnego, który spowodował trwały uszczerbek na zdrowiu. Pani Ewa została sparaliżowana od pasa w dół i potrzebuje stałej opieki medycznej. Dzięki polisie Bezpieczni w drodze Pani Ewa otrzymała odszkodowanie, które pomaga jej w sfinansowaniu rehabilitacji, zakupie specjalistycznego sprzętu i adaptacji mieszkania do jej potrzeb. Odszkodowanie to umożliwiło Pani Ewie lepszą jakość życia pomimo trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Do niebezpiecznych zdarzeń drogowych może dojść wszędzie! Zarówno podczas podróży samochodem, autobusem, czy pociągiem, jak i w trakcie rekreacyjnej przejażdżki rowerem. Już dziś rozważ zatem zakup polisy, która kompleksowo zabezpieczy Ciebie i Twoich bliskich w czasie korzystania z różnych środków transportu!

Bezpieczni w drodze – dlaczego warto skorzystać z oferty?

Bezpieczni w drodze to rodzaj kompleksowej polisy dedykowanej – powstała z myślą o osobach, którym zależy na poczuciu bezpieczeństwa w obliczu ryzyka wypadku komunikacyjnego. Konsekwencje poważnych zdarzeń drogowych mogą generować ogromne wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją. Na taką sytuację dobrze jest posiadać rozbudowaną ochronę ubezpieczeniową, która pokryje koszty leczenia i rehabilitacji.

Co jeśli życia w wypadku nie da się uratować? W obliczu śmierci ubezpieczonego jego bliscy wskazani w polisie otrzymają środki, które pozwolą im odnaleźć się w trudnej sytuacji (często także finansowej). Jeśli ubezpieczony był jedynym żywicielem rodziny, wsparcie materialne dla rodziny okaże się wtedy bezcenne. Uposażeni otrzymają w ramach polisy świadczenia, które umożliwią im funkcjonowanie w nowych realiach. Takie zabezpieczenie będzie nieocenione zwłaszcza w przypadku posiadania dzieci.

Co wyróżnia ofertę Bezpieczni w drodze? Jednym z największych plusów proponowanej przez towarzystwo Aegon polisy jest fakt, że ochrona obowiązuje na całym świecie, 24 godziny na dobę! Tę informację docenią osoby, których podróże nie ograniczają się jedynie do terytorium Polski. Ochrona zapewnia pomoc, jeśli do wypadku dojdzie za granicą, a jak wiadomo – koszty leczenia mogą być wtedy bardzo wysokie. Ubezpieczenie zagwarantuje finansowe wsparcie.

Jak wykupić polisę Bezpieczni w drodze?

Multiagencja CUK jako jedyna na rynku zapewnia obecnie możliwość skorzystania z oferty Bezpieczni w drodze od towarzystwa Aegon. Dzięki temu produktowi zyskasz kompleksowe wsparcie na wypadek zdarzeń komunikacyjnych. Polisę możesz wykupić online bez wychodzenia z domu! Wykorzystaj w tym celu opracowany przez CUK kalkulator ubezpieczeń na życie. To proste w obsłudze narzędzie umożliwi Ci szybki zakup polisy w zaledwie kilka minut!

Jeśli masz pytania związane z ofertą Bezpieczni w drodze, skontaktuj się z doświadczonym doradcą za pośrednictwem infolinii (22 27 00 337) lub udaj się do najbliższej placówki CUK Ubezpieczenia w Twojej okolicy. Nasi eksperci chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą w procesie zakupu polisy. Zachęcamy do kontaktu!

Oceń artykuł

5.00
(3)

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku