2024-01-16

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Grecji

Urlop w Grecji? Pamiętaj o dobrej polisie turystycznej.

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Grecji

Zanim rozłożysz ręcznik na greckiej plaży albo wyruszysz podziwiać morze z terenów górzystych, zastanów się nad swoim bezpieczeństwem i spokojem. Podpowiemy Ci, w jaki sposób wybrać ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Grecji. Co powinna zawierać idealna polisa?

Najważniejsze informacje:

 • Wyjeżdżając z biurem podróży, sprawdź zakres oraz wysokość sum gwarantowanych oferowanych w ramach ubezpieczenia turystycznego. Może się okazać, że trzeba będzie dokupić polisę samodzielnie.
 • Dobre ubezpieczenie turystyczne do Grecji zawiera ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży, NNW, assistance podróżne, ubezpieczenie bagażu i dodatkowe klauzule np. alkoholowa.
 • Cena ubezpieczenia turystycznego do Grecji zależy od wielu czynników m.in. długości trwania podróży, liczby osób objętych ubezpieczeniem, formy wypoczynku, dodatkowych rozszerzeń czy wysokości sum ubezpieczenia.
 • Ubezpieczenie turystyczne do Grecji w celach turystycznych można kupić już od ok. 50 zł za tydzień.
 • Chociaż karta EKUZ w Grecji działa, to tylko ubezpieczenie turystyczne zapewnia bezpieczeństwo finansowe w razie wielu wypadków.

Czy ubezpieczenie do Grecji z biura podróży wystarczy?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć, ponieważ biura turystyczne proponują najczęściej podstawowe ubezpieczenie turystyczne do Grecji. Trzeba dokładnie przyjrzeć się zakresowi ochrony, a szczególnie sumie ubezpieczenia. Ta może być różna, w zależności od oferty. Generalną zasadą jest, im wyższa, tym lepiej dla Ciebie. Do Grecji polecamy wybrać ofertę, w której jest minimalna suma ubezpieczenia 500 000 złotych. Pozwoli Ci to na spokojne korzystanie z usług medycznych na terenie tego kraju.

Biura podróży często zawężają zakres ochrony, czyli nie proponują dodatków. Niektóre rozszerzenia są warte uwagi, takie jak np. OC w życiu prywatnym. Gwarantuje to pomoc w razie uszkodzenia czyjegoś sprzętu, aparatu, bagażu czy nawet potrącenia rowerem. Weź pod uwagę, że koszty związane z taką sytuacją za granicą mogą być znacznie droższe niż w Polsce. Polisy podróżne z biura mają też osobne opłaty, np. za ochronę bagażu, klauzulę alkoholową.

Co wchodzi w skład ubezpieczenia do Grecji?

Polisa turystyczna do Grecji obejmuje pomoc w razie nagłego zachorowania czy wypadku. Trafiając do szpitala lub lekarza pierwszego kontaktu, nie musisz martwić się o opłaty. Nie jest to jednak jedyna pomoc. Zastanawiasz się, co powinno być zawarte w ubezpieczeniu do Grecji? Wymieniamy ważne elementy dobrej polisy:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży,
 • NNW,
 • ubezpieczenie bagażu,
 • assistance podróżne,
 • opcjonalnie: dodatkowa klauzula alkoholowa, COVID-19.

Ubezpieczenie kosztów leczenia w podróży

Jeśli chodzi o zwrot kosztów leczenia, jest to gwarancja wsparcia finansowego w razie wizyty u lekarza rodzinnego, specjalisty, a nawet hospitalizacji. Co istotne, w polisie turystycznej do Grecji powinien znaleźć się transport do Polski oraz między placówkami medycznymi. Dlaczego? Wyobraź sobie, że niefortunnie upadniesz i złamiesz sobie nogę. Organizacja transportu za granicą na własną rękę jest dość kosztowna. W razie potrzeby warto też zapewnić sobie powrót do kraju.

NNW

NNW to standardowa ochrona w razie nieszczęśliwego wypadku. To także element polisy, który przyda Ci się za granicą. Jeśli podczas urlopu złamiesz rękę, czyli doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu, otrzymasz świadczenie z polisy.

Ubezpieczenie bagażu

Jeśli chcesz otrzymać odszkodowanie w razie utraty, zniszczenia czy kradzieży bagażu, weź pod uwagę ten rodzaj ubezpieczenia. Odszkodowanie można otrzymać także w razie opóźnienia bagażu na lotnisku. Taka polisa zapewnia ochronę podczas dojazdu, niezależnie od formy transportu oraz całego pobytu i powrotu.

Assistance w podróży

Zwróć też uwagę na ubezpieczenie assistance w podróży, które gwarantuje Ci dodatkowe wsparcie. Przykładem może być pomoc tłumacza, wezwanie karetki czy organizacji pobytu w szpitalu.

Dodatkowe klauzule

Masz problem z chorobami przewlekłymi? Sprawdź w OWU, jak towarzystwo ubezpieczeniowe chroni Cię w przypadku wystąpienia objawów na wakacjach w Grecji. Prawdopodobnie będziesz musiał wykupić dodatkowe rozszerzenie o choroby przewlekłe.

Opcjonalnie przyda Ci się klauzula alkoholowa. Co to takiego? Dzięki niej masz pewność, że jeśli będziesz pod wpływem alkoholu, np. po drinku, także otrzymasz zwrot kosztów za leczenie. Bez takiego dodatku, niestety nie będzie to możliwe. Warto jednak zaznaczyć, że klauzula alkoholowa nie chroni w razie np. wypadku w trakcie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.

Grecja jest także jednym z krajów, do którego można wykupić oferowane przez firmę ITAKA ubezpieczenie od deszczu. Kupując takie ubezpieczenie, zapewniasz sobie rekompensatę, gdyby zła pogoda zniweczyła Twoje plany wakacyjne.

ZAMÓW ROZMOWĘ
Z DORADCĄ

Cena ubezpieczenia do Grecji – od czego zależy?

W zależności od tego, jaką wycieczkę planujesz, tyle zapłacisz za swoje ubezpieczenie do Grecji. Tak naprawdę, każde towarzystwo bierze pod uwagę inne czynniki, aby wycenić składkę za polisę. Wśród nich znajdują się między innymi:

 • długość pobytu,
 • liczba osób ubezpieczonych,
 • cel podróży,
 • wysokość sum gwarantowanych,
 • wybrane rozszerzenia,
 • itd.

Warto porównywać oferty w wielu towarzystwach, aby mieć pewność, że wybierasz najlepszą opcję dla Ciebie. Nie zapomnij też o swoich oczekiwaniach, np. wsparciu tłumacza czy ochronie bagażu. Niestety, im wyższy zakres, tym cena za ubezpieczenie do Grecji będzie wyższa.

Sprawdziliśmy, ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Grecji, biorąc pod uwagę wyjazd na tydzień w czerwcu 2024 roku w celach rekreacyjnych.

Towarzystwo ubezpieczenioweCenaZakres ochrony

Proama, wariant optymalny

51 zł 

zwrot kosztów leczenia (200 000 zł), assistance NNW (20 000 zł) i OC w życiu prywatnym (50 000 zł), ubezpieczenie bagażu (500 zł), klauzula alkoholowa, COVID-19

Generali, wariant optymalny

56 zł

koszty leczenia i assistance (300 000 zł), NNW (30 000 zł), OC w życiu prywatnym (100 000 zł), bagaż podróżny (500 zł), klauzula alkoholowa, COVID-19

Allianz, wariant VIP

91,70 zł

koszty leczenia i assistance (400 000 zł), NNW (60 000 zł), OC w życiu prywatnym (800 000 zł), ubezpieczenie bagażu ze sprzętem elektronicznym (4 000 zł), rozszerzenie o sporty rekreacyjne,  klauzula alkoholowa, COVID-19

Generali, pakiet elastyczny

62 zł

koszty leczenia i assistance (500 000 zł), NNW (40 000 zł), OC w życiu prywatnym (100 000 zł), ubezpieczenie bagażu podróżnego (500 zł), klauzula alkoholowa, COVID-19

EKUZ w Grecji

We wszystkich krajach Unii Europejskiej działa EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Zapewnia ona dostęp do publicznej służby zdrowia, czyli masz dokładnie takie same prawa jak obywatel Grecji. Mimo wszystko warto wziąć pod uwagę dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Karta EKUZ nie gwarantuje pokrycia kosztów transportu medycznego do Polski czy ewentualnych wizyt w placówkach prywatnych. Nie obejmuje ona również opłat związanych z akcjami poszukiwawczymi czy następstwami nieszczęśliwych wypadków.

Jeśli chcesz wyrobić sobie kartę EKUZ, wybierz się do oddziału NFZ zgodnego z Twoim miejscem zamieszkania.

Koszty leczenia w Grecji

Zanim wybierzesz się do Grecji, musisz wiedzieć, że wciąż widoczne są tam skutki kryzysu gospodarczego. Wiąże się to też z pewnymi oszczędnościami na służbę zdrowia. W Grecji każdy obywatel, który chce skorzystać z konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu czy wybrać się na leczenie do szpitala, musi dopłacić nawet 25% kosztów. Musi też płacić za realizację recepty - 1 euro. W przypadku hospitalizacji z kolei płaci się 10% ceny.

Mówiąc bardziej obrazowo: leczenie zapalenia krtani może kosztować ponad 550 euro, a w przypadku zatrucia pokarmowego możemy spotkać się z rachunkiem wynoszącym nawet ponad 900 euro.

Jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku i konieczna będzie organizacja akcji poszukiwawczej czy ratownictwa, to są to kolejne ogromne koszty liczone w tysiącach euro. Właśnie dlatego warto wybrać ubezpieczenie turystyczne, które ma wysoką sumę ubezpieczenia.

To ważne!

Koszty leczenia, hospitalizacji czy wizyty w placówkach prywatnych gwarantuje Ci ubezpieczenie podróżne. Grecja jest krajem UE, jednak warto wykupić polisę oprócz posiadanego EKUZ.

Co warto zwiedzić w Grecji?

Jesteś już przygotowany, jeśli chodzi o wiedzę na temat ubezpieczenia turystycznego w Grecji. Teraz pora, by zaprosić Cię do naszych mini przewodników po kilku greckich wyspach. Oto one:

Wybierz ubezpieczenie turystyczne do Grecji!

Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Grecji. Możesz do nas zadzwonić lub odwiedzić jedną z placówek.

FAQ:

 • 1
  Czy karta EKUZ jest potrzebna w Grecji?

  Grecja należy do Unii Europejskiej, a więc wyjeżdżając do tego kraju, warto założyć kartę EKUZ. Nie będziesz musiał wtedy płacić za publiczne usługi medyczne, jeśli przydarzy Ci się wypadek lub nagle pogorszy się Twój stan zdrowia. Pamiętaj, że EKUZ w Grecji nie pokryje wszystkich kosztów. Tutaj uzupełnieniem będzie ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Grecji.

 • 2
  Jaka kwota ubezpieczenia do Grecji?

  W przypadku sumy ubezpieczenia kosztów leczenia w podróży na wyjazd do Grecji zalecamy wybrać minimum 500 000 zł.

 • 3
  Czy do Grecji potrzebne jest ubezpieczenie?

  Sama karta EKUZ w Grecji nie pokryje wszystkich kosztów związanych z nagłymi wypadkami w podróży. Chociażby transport medyczny do kraju jest usługą, której EKUZ nie obejmuje. Dlatego, wyjeżdżając do Grecji, wybierz dobre ubezpieczenie turystyczne, składające się z kosztów leczenia w podróży, NNW czy dodatków, takich jak OC w życiu prywatnym i ubezpieczenie bagażu.                                              

Oceń artykuł

5.00
(1)

Wpisz datę końca polisy

 • przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu ochrony
 • przedstawimy najszerszy zakres polisy w najlepszej cenie na rynku